Recenzia parfumov od e-shopu Vivantis

Začína leto a s ním ide ruka v ruke potenie, ktoré je zväčša sprevádzané nepríjemným zápachom nielen z nášho podpažia. Práve v tomto období je viac, než kedykoľvek predtým, potrebný kvalitný parfém, ktorý by nás pred nežiadúcim zápachom ochránil a vďaka nemu by sme sa mohli cítiť pohodlne a sviežou aj v tých najväčších horúčavách. Ako si práve v týchto podmienkach viedli parfémy značky Davidoff a Chloe z e-shopu Vivantis pre vás testovali kolegovia Anežka, Jana a Honza.

4. 6. 2022
Recenzia Vivantis.sk: Parfumy Davidoff a Chloe

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Ako vo voňavej záhrade

Značku Chloe si pamätám zo svojich teenagerských rokov, kedy som si šetrila na prvý parfum a vyberala si medzi ľahkými, mladistvými a kvetinovými vôňami – hoci vtedy nakoniec vyhrala iná značka, Chloe sa dostala do veľmi úzkeho výberu. A aj keď mám svoj stály parfém, tešila som sa na zmenu, pretože moju bežnú voňavku zo seba už toľko necítim a chcela som svoju osobnú vôňu nejako oživiť.

Parfém mi prišiel do práce, takže som nelenila a hneď ho vyskúšala. Bez toho, aby som sa pozrela, aké zloženie parfum má, snažila som sa uhádnuť prísady, ktoré z neho cítim. A v tej chvíli som zistila, že by som v parfumérii pracovať nemohla, pretože jediné, na čo som prišla bolo, že cítim kvety a ďalej som sa neposunula ani o piaď – s „ťahákom“ z webových stránok som potom bola schopná identifikovať ružu a čierne ríbezle. Vôňa bola prekvapivo dosť silná a ťažká, čo som pri kvetinovom parfume nečakala, napodiv mi to ale vôbec nevadilo. Akonáhle som sa ním navoňala, cítila som sa luxusne a príjemne.

Pretože moje schopnosti identifikovať prísady parfumu sa ukázali byť dosť mizivé, požiadala som o zhodnotenie kolegýň v práci. Všeobecne sa všetky zhodli na ruži, jedna z mojich kolegýň spoznala aj mandarínku. To ale moje testovanie ešte neukončilo a ja som vyrazila na športový tréning s deťmi, kde som Chloe podrobila záťažovému testu. Vo vydýchanom a horúcom autobuse som sa cítila skvele, pretože Chloe ma objímala príjemnou vôňou a ja som nemusela čuchať živočíšne vône mojich spolucestovateľov.

Po dvojhodinovom skákaní a cvičení s deťmi už som ale kvetinovou vôňou taká obklopená nebola, zo zápästia som ju však stále slabo cítila. Zaujímalo ma však, ako bude na vôňu reagovať mladšia generácia, a tak som sa spýtala svojich zverenkyní (13-17 rokov), čo z parfumu cítia. Prevoňala som našu šatňu a začala vášnivá debata. Všeobecne ale opäť vyhrala vôňa ruže, párkrát sa tiež objavil názor, že cítiť jazmín (to by som prisúdila sladšiemu podtónu), prípadne silne parfumované mydlo (netuším, ako na toto prišli :-)).

Keď som dorazila domov, zžila som sa s parfumom už natoľko, že som bola schopná povedať o ňom viac, než len že cítim kvety. Vôňa bola po oživení veľmi ostrá, kvetinová, ale zároveň akoby ovocne kyslastá (tu prichádza na scénu mandarínka) a po chvíľke zemitá (tu sa ukazuje sila cédra). Chcela som na parfum získať spätnú väzbu aj z domu, preto som zisťovala názory môjho partnera a psa. Keďže partner mi mnoho informácií neposkytol (vonia pekne a cítim kvety), obrátila som sa na sučku Vandu. Tá mi toho (hoci bez slov) oznámila oveľa viac. Najprv jej vôňa vôbec nevadila, čo u nej nie je bežné (normálne pred parfumami uteká alebo kýcha). Tiež nemala problém sa ku mne po navoňaní pritúliť, a dokonca si aj rada rozhrýzla prevoňanú papierovú krabičku, v ktorej mi parfum prišiel.

Čo na parfume naozaj oceňujem, je jeho praktický flakón – malý sklenený kváder so žiadnymi neprirodzenými výbežkami, ostrými hranami ani prehnane originálnym viečkom, ktoré by spadlo, kedykoľvek by oň niečo zavadilo. Taká voňavka sa mi zmestí aj do naozaj malej kabelky, a tak ho môžem nosiť vážne kamkoľvek, navyše krásne zapadne do ruky. Jediná drobnosť, ktorú by som parfumu vytkla je fakt, že ho treba niekoľkokrát denne oživovať, takže 50-mililitrový parfum príliš dlho nevydrží.

Hoci asi zostanem verná môjmu dlhoročnému osvedčenému parfumu, malá občasná zmena s Chloe mi určite neuškodí a vlastne sa na jej využívanie v budúcnosti vážne teším. 5 hviezdičiek je tu samozrejmosťou.

Chloe Rose Tangerine

Rose Tangerine - EDT

 • Pôvod: Francúzsko
 • Objem: 50 ml
 • Poět hviezdičiek: 5
 • Hlava: mandarínka, čierna ríbezľa
 • Srdce: ruža
 • Základ: cédrové drevo, jantár

41,80 €

Nakúp s cashbackom

Celkové zhrnutie

 • Mladistvá, príjemná vôňa
 • Praktický flakónik
 • Celkom skoro sa “vyvonia”

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Celý deň svieža a zábavná

Keď som na recenzovanie dostala toaletnú vodu značky Davidoff, Cool Water Jasmine & Tangerine, nebola som si najskôr istá, či ju využijem, pretože mám stály parfém, ktorý už používam strašne dlho. Nakoniec som sa ale touto limitovanou „morskou“ edíciou nechala zlákať a rovno hovorím, že som dobre urobila

Toaletnú vodu som vyskúšala hneď v kancelárii, kam mi dorazila v klasickej parfumovej krabičke. Strekla som si kvapku na krk a na obe zápästia a okolo môjho stola sa okamžite rozliala kvetinová vôňa s podtónom voňajúcim po citrusoch. Vôňa tak zodpovedá uvedenému zloženiu: jazmín a mandarínka. Mandarinku som síce dokázala bezpečne identifikovať až po tom, čo som si prečítala, že ju mám cítiť, citrusy vo všeobecnosti som ale cítila hneď aj „bez nápovedy“.

Čo som príliš necítila, bola „sviežosť oceánu“, ktorá je uvedená na stránkach e-shopu. Vôňa je svieža, letná - skrátka dámska, oceán som však veľmi necítila :-). Jej sviežosť ide ruka v ruke s ľahkosťou, vďaka ktorej ma vôňa neomámila, ale skôr prebrala a povzbudila k aktivite. Všeobecne nemám rada ťažké vône, ale naopak fresh, športové, dámske a niečím zaujímavé, čo pre mňa tento parfém spĺňa. Rozhodne neobťažuje, ba naopak – mám tendenciu si stále čuchať k zápästiu, pretože ma táto vôňa jednoducho BAVÍ!

U mňa teda toaletná voda zabodovala, bola som preto zvedavá, ako na ňu zareaguje aj moje okolie. Spýtala som sa teda jednej kamarátky na úprimný názor a jej reakcia ma celkom prekvapila. Je na parfumy veľmi vyberavá, ale napriek tomu bola jej reakcia na Cool Water pozitívna. Zdala sa jej zaujímavá v dobrom slova zmysle a vraj na konci cíti „taký príjemný chvostík“. Kamarátka vôňu teda schválila.

Zaujímal ma ale tiež mužský názor, a tak som trúfalo vzniesla otázku na kolegu v práci, čo hovorí na túto vôňu a strčila mu pod nos svoje obnažené zápästie. Vraj cítil nejaký príjemný kvet a konštatoval, že je vôňa svieža, ideálna pre letné dni. Všetci sme teda mali z vône viac-menej rovnaké pocity, čo podľa mňa dokazuje jej kvalitu.

Keď som potom išla z práce domov, mala som možnosť otestovať praktickosť tejto voňavky. Jej flakón má veľmi elegantný tvar, a hoci je pomerne veľký (vôňa má objem 100 ml), zmestí sa do každej kabelky. Tvar vychádza z pôvodnej „Davidoffky“, ale viečko je v tomto novšom prevedení jednoduchšie. Oceňujem, že je podlhovastý a oblý, bez akýchkoľvek ostrých hrán. Vďaka tomu zapadne aj do veľmi plného batohu, nič neodrie ani sa sám nijako nepoškodí.

Radosť mám aj z výdrže parfumu, ktorý som si nastriekala o 14. hodine a ešte teraz, o deviatej večer, keď túto recenziu píšem, ho cítim na zápästí. Avšak keď človek funguje od rána do večera, nikdy neurobí chybu tým, že parfum v priebehu dňa oživí - cíti sa potom určite oveľa atraktívnejšie :-). V pomere cena-výkon podľa mňa vôňa veľmi dobre obstojí, je to za mňa „za málo peňazí veľa muziky“. Vôni dávam 5 hviezd.

Cool Water Woman Jasmine & Tangerine

Davidoff Cool Water Woman Jasmine & Tangerine

 • Objem: 100 ml
 • Hlava: jazmín, mandarinka
 • Počet hviezdičiek: 5

40,50 €

Nakúp s cashbackom

Celkové zhrnutie

 • Svieža, neobťažujúca vôňa
 • Praktický flakón
 • Cena
 • Bez negatív

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Ovocno-morská jazda

Na vôni značky Davidoff, Cool Water Grapefruit & Sage som sa tešil, pretože sľubuje „neskrotnú sviežosť oceánu zmiešanú s mocným duom z prírody“, tiež „štiplavú vôňu grapefruitu a intenzívnej, aromatickej šalvie“, čo vo mne vzbudilo očakávania sviežeho, ľahkého a nie príliš omamného parfumu. Toto očakávanie sa mi viac-menej splnilo.

Po vyskúšaní som cítil predovšetkým vôňu mora (trošku mi to pripomenulo svieže pánske dezodoranty alebo sprchové gély), čo bola presne tá svieža vôňa, ktorú som čakal. Po chvíľke sa však vôňa trochu „osladila“ a cítiť bolo hlavne ovocie. Pretože sladké vône nie sú mojou šálkou kávy, mal som z vône lepší pocit „na prvé vdýchnutie“, než keď sa plne rozvoňala.

Keďže ale viem, že vôňu vníma každý inak, dal som parfum privoňať niekoľkým ženám, ktoré k vôni napospol nemali žiadne výhrady a parfum na ne pôsobil rovnako ako na mňa. Výnimkou bola moja žena, ktorá naopak sladké ovocie z parfumu skoro necítila a aj po dlhšej dobe mala v nose stále vôňu oceánu. Z tohto dôvodu, a tiež preto, že je flakón parfumu na moju štandardnú „batožinu“, ktorú nosím denne so sebou, pomerne veľký, si parfum nájde svoje miesto v kúpeľni na poličke s kozmetikou – využívaný bude pravdepodobne pri špeciálnych udalostiach a akciách.

Čo sa týka výdrže vône, bol som veľmi milo prekvapený. Na to, že parfém nie je príliš drahý, vonia jemne a nenápadne prakticky celý deň. Sprvu sa rozvonia veľmi výrazne, po chvíľke sa ale vôňa ľahko stiahne a zjemní, po nejakom čase sa navyše pomaly vytratí aj ovocný nádych a prevládne príjemná vôňa byliniek. Táto voňavka odo mňa získava 4 hviezdy.
 

Cool Water Grapefruit & Sage

Davidoff Cool Water Grapefruit & Sage

 • Objem: 125 ml
 • Hlava: grapefruit, šalvia
 • Počet hviezdičiek: 4

40,50 €

Nakúp s cashbackom

Celkové zhrnutie

 • Dlhá výdrž
 • Cena
 • Jemné, neomamujúce vône
 • Na mňa je vôňa dosť sladká

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Vivantis.sk logo

O Vivantis.sk

V e-shope Vivantis si vyberie každý, kto má štýl a rád sa o seba stará. Dámy, páni aj deti tu nájdu značkové a luxusné vône, kozmetiku, šperky, hodinky, ale aj štýlové oblečenie a topánky. Okrem toho Vivantis ponúka aj produkty podporujúce zdravie, ako sú doplnky stravy, čistiace prostriedky, produkty pre eko domácnosť alebo zdravotné prístroje a pomôcky.

Súvisiace zľavy a akcie

NÁŠ TIP

Vivantis.sk - Svieže letné vône
Vivantis.sk logo

až 5,5 % späť

Svieže letné vône

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články