Recenzia ručného naparovača Philips z Planeo.sk

12. 8. 2023 Peťo
Recenzia ručného naparovača Philips z Planeo.sk

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Oblečenie je jednou z vecí, ktorá nás definuje. Na naše outfity si potrpíme a určite nie sme nadšení, pokiaľ je naše tričko, blúzka či košeľa pokrčená. Jedným zo spôsobov, ako zabezpečiť, že naše oblečenie bude vyzerať tak ako má, je preto pravidelné žehlenie.

Ručný naparovač Philips GC362/80 prináša moderný a efektívny spôsob, ako dosiahnuť dokonalý vzhľad našich obľúbených kúskov oblečenia a pred nejakým časom som mal možnosť vyskúšať túto modernejšiu verziu klasickej žehličky. A tá mi už dlhšiu dobu robila vrásky na tvári. Vytiahnuť žehliacu dosku, čakať kým sa žehlička zohreje. Dokonca aj samotné žehlenie je náročné a možnosti žehlenia na cestách už ani nehovorím.

Recenzovaný produkt z e-shopu Planeo ma naozaj oslovil a v našej domácnosti sme si na jeho používanie rýchlo zvykli. Prezradím, že odo mňa dostal jasných 5 hviezdičiek. No je vhodný aj pre vás?

Výkonný parný výstup a rýchlosť nahrievania

Pri výbere žehličky je dôležité zohľadniť nielen jej výkon, ale aj rýchlosť nahrievania a schopnosť produkovať dostatočne intenzívny parný výstup. Ručný naparovač Philips GC362/80 sa môže pochváliť práve týmito vlastnosťami. Jeho vysoký výkon umožňuje rýchle nahrievanie vody, čím sa skracuje čas potrebný na pripravenosť na žehlenie. Navyše, intenzívny parný výstup je dostatočne silný na to, aby prenikol do hĺbky tkaniny a účinne veci vyžehlil.

V praxi to teda znamená, že stačí naplniť nádržku čistou vodou, dať žehličku zohrievať a medzičasom si pripraviť odev na žehlenie. Keďže nebudete mať dosku, najlepšie je odev zavesiť na vešiak a ten uchytiť napríklad o dvere. Je podstatné, aby sa vám so žehleným odevom dobre manipulovalo a boli ste schopní dostať sa ku každej jeho časti.

Funkčný ale aj dizajnový doplnok

Akýkoľvek pokrok v oblasti žehlenia by mal zohľadňovať aj pohodlie toho, kto produkt používa. Práve tu sa uplatňuje OptimalTEMP technológia parného generátora Philips GC362/80. Táto technológia odstraňuje potrebu manuálneho nastavovania teploty podľa typu materiálu. Či už žehlíte jemné hodvábne košele alebo hrubý džínsový materiál, nemusíte sa obávať popálenia alebo iného poškodenia tkaniny – práve OptimalTEMP technológia sa postará o správnu teplotu automaticky. Ak ste v žehlení laik ako ja, stačí vám že naparovač zapnete a neriešite, či niečo pokazíte.

Kompaktný a ľahký dizajn parného generátora Philips GC362/80 je veľkou výhodou, ktorá prispieva k pohodliu pri používaní. Tradičné žehličky môžu byť ťažkopádne a ťažké na manipuláciu, čo môže spôsobovať únavu počas dlhšieho žehlenia. S kompaktným dizajnom tohto parného generátora sa však žehlenie stáva pohodlnejším a menej náročným.

A navyše, produkt je vhodný aj na cesty. Zmestí sa do akejkoľvek tašky a v rámci balenia dostanete aj textilné puzdro, v rámci ktorého ho pohodlne prepravíte.

Oplatí sa mať doma naparovač aj žehličku?

Po vyskúšaní naparovača (a dlhoročnom používaní žehličky samozrejme) by som povedal, že táto dilema je individuálna. Dokonca je veľmi podobná dileme s vysávačom a ručným vysávačom, o ktorej som písal v recenzii ručného vysávača DYSON.

Napríklad väčšina môjho oblečenia sú voľnočasové tričká a riflové nohavice, ktoré úplne dôkladné žehlenie nevyžadujú (niekedy ho nevyžadujú vôbec). Preto klasickú žehličku nevyužívam a naparovačom občas prebehnem veci, ktoré to vyslovene potrebujú, prípadne pokiaľ sa jedná o košeľu. Pokiaľ to máte doma podobne, kúpou ručného naparovača zlý krok určite neurobíte.

Pri porovnaní parného generátora Philips GC362/80 s klasickou žehličkou je však evidentné, že moderné technológie robia rozdiel. Zatiaľ čo pri bežnej žehličke musím manuálne nastavovať teplotu a čakať na jej ohriatie, naparovač sa okamžite pripraví na žehlenie a technológia OptimalTEMP technológia zabezpečuje, že nemusím separátne žehliť rôzne typy oblečenia, čo šetrí čas a zjednodušuje proces.

Naparovač však nie je klasiká žehlička a preto nižšie vyberám 3 najväčšie výhody a nevýhody v porovnaní s ňou.

3 výhody v porovnaní so žehličkou:

 • Spratný a prenosný produkt: Nemusíte sa obávať, že počas ciest vaše oblečenie zostane pokrčené. Naparovač zbalíte so sebou a po príchode veci vyžehlíte.
 • Jednoduché ovládanie: Naparovačom si veci zvládne vyžehliť aj človek, ktorý klasické žehlenie neovláda. Dámy, ideálny produkt pre vaše mužské polovičky.
 • Úspora času: Pokiaľ potrebujete vyžehliť 1 košeľu a 1 šaty pred odchodom z domu, máte v rukách ideálny produkt. Nie je nutné vyťahovať klasickú žehličku a s naparovačom ste vybavení za pár minút.

3 nevýhody v porovnaní so žehličkou:

 • Nie je vhodný na žehlenie desiatok vecí naraz: Pokiaľ žehlíte celú práčku pre celú rodinu, naparovač nie je ideálnym riešením. Je určený na žehlenie menšieho počtu kusov oblečenia.
 • Nižšia kvalita žehlenia pri niektorých kusoch oblečenia: Naparovač je skvelým pomocníkom, no nie vždy sa vyrovná klasickej žehličke. Ak ste príliš pedantní na vyžehlenie vášho oblečenia, niekedy jednoducho budete chcieť použiť žehličku.
 • Vyššia cena: Nejedná sa o najlacnejší produkt, preto je na zváženie či ho využijete. Ja veľa cestujem, oblečenie v kufri sa vždy pokrčí a pre mňa je preto naparovač naozaj na nezaplatenie.

Záverečné zhrnutie

Celkovo bola moja skúsenosť s ručným naparovačom Philips GC362/80 veľmi pozitívna. Jeho výkonnosť, OptimalTEMP technológia, ľahký dizajn a pohodlná manipulácia robia z tohto produktu skutočne vynikajúcu voľbu pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivý, moderný a hlavne naozaj jednoduchý spôsob žehlenia.

Ako spomínam v recenziu, možno to nebude ideálny produkt pre každého - no za mňa rieši problémy, ktoré potrebujem. Jeho používanie je extrémne rýchle a jednoduché, má minimálnu veľkosť a veci s ním vyžehlím kedykoľvek a kdekoľvek. Za mňa určite 5 hviezdičiek.

Ručný naparovač odevov PHILIPS GC362/80

Ručný naparovač odevov PHILIPS GC362/80

 • Kontinuálny výstup pary: Až 24 g/min.
 • Príkon: 1 300 W
 • Napätie: 220 - 240 V
 • Kapacita nádobky na vodu: 70 ml
 • Dĺžka napájacieho kábla: 2,5 m
 • Rozmery balenia: (š x v x d) 38 x 12,8 x 15 cm

79,99 €

Nakúp s cashbackom

Celkové hodnotenie

 • Výkonný
 • Praktický
 • Spratný
 • Vyššia cena

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Peťo

Autor Peťo

Peťo je vášnivý cestovateľ a veľký odporca nápojov z automatu. Kávu si najradšej vychutnáva pri západe slnka so svojou nádhernou manželkou, s ktorou preskúmal rôzne zaujímavé miesta po celom svete. Má rád riziko, o čom hovorí nielen to ako šoféruje, ale aj jeho zbierka adrenalínových zážitkov.

Planeo.sk logo

O Planeo.sk

V modernej dobe si našťastie nemusíme ani len predstavovať svoj život bez elektroniky. V Planeo.sk nájdete všetky spotrebiče, ktoré sa vám domov zídu a navyše nechýba široká ponuka elektroniky na každý deň.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 20 %

Planeo.sk - Zľava 20 %
Planeo.sk logo

1 % späť

Zľava 20 %

na vybrané televízory a reproduktory

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA 50 €

Planeo.sk - Okamžitá zľava 50 €
Planeo.sk logo

1 % späť

Okamžitá zľava 50 €

na všetky produkty nad 299 €

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články