Recenzia pomôcok na šport z e-shopu RehabilitačnéPomôcky.sk

Každý športovec časom zistí, že šport má aj svoju odvrátenú stránku v podobe rôznych väčších či menších zranení. Niektoré problémy je potrebné riešiť s lekárom, na iné postačí zvýšená starostlivosť. V mnohých prípadoch im je možné tiež predchádzať správnym kompenzačným cvičením alebo napríklad masážou.

2. 9. 2023
Recenzia pomôcok na šport z e-shopu RehabilitačnéPomôcky.sk

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

Honza, ktorý sa ujal nasledujúcej recenzie, je aktívnym športovcom, baví ho triatlon aj futbal, ktorý zároveň trénuje deti. Prečítajte si, ako hodnotí produkty e-shopu Rehabilitacnepomocky.sk. 

Spophy Cross Tape

Tejpy sa tešia stále väčšej obľube u fyzioterapeutov, športovcov aj laickej verejnosti. Práve druhé dve skupiny spravidla poznajú klasické elastické tejpy, ktoré si nastrihajú a využijú podľa potreby. Neelastický krížový tejp je niečo úplne iné. Aplikuje sa na tzv. spúšťové body. Tých je na tele veľké množstvo. Sú to body, z ktorých spravidla bolesť vychádza alebo výrazne ovplyvňujú jej šírenie. Celý rad z nich sú na bežne viditeľných miestach, a tak sú tieto tejpy často v pleťovej farbe. Spophy CROSS Tape je malá krížová mriežka. Neelastický tejp v pleťovej farbe.

V krabičke je hneď niekoľko tejpov a podľa zvoleného typu majú rôzne veľkosti. Typ, ktorý sme vyskúšali, je veľkosť C a podľa návodu je z tohto radu najväčší. Jeho rozmer je ale iba 5,2 × 4,4 cm! Veľmi ľahko sa nalepí, podobne ako náplasť a aj keď nie je nijako napínaný, jeho vplyv na samotnej pokožke je viditeľný. Pri pohybe obmedzuje jeho rozsah a ako neviditeľný pomocník drží miesto bez väčšej tenzie. Je vodotesný a je možné ho mať aplikovaný aj viac dní.

Spophy CROSS TAPE som aplikoval na test na dve miesta. Jedným bola ruka v mieste, kde dochádza k veľkej pohyblivosti kože. Vďaka bežnému pohybu prstov boli na mriežku kladené väčšie nároky a po dvoch sprchách už niektoré miesta nedržali. Po hodine v bazéne už šla mriežka z ruky takmer sama dole. Druhým miestom bol spúšťový bod na chrbte na medzilopatkovom svale. Tu mriežka držala aj po spomínaných sprchách a kilometri a pol plávania v bazéne. Toto miesto bolo zdrojom bolesti a buď odpočinkom, alebo pôsobením tejpu, došlo k citeľnému zlepšeniu a ja som mohol tejp zložiť.

Keď už sú tejpy dole, je dobré spomenúť ďalšiu dobrú vlastnosť a to, že na pokožke nezostal ani kúsok lepidla a pokožka bola pokojná bez začervenania. Tejp šlo zložiť bez ďalších prostriedkov celkom ľahko. Vzhľadom na to, že bežný používateľ nevie, kde sú správne body na nalepenie, je potrebné si o tom niečo naštudovať, alebo sa poradiť s odborníkmi. Za mňa je to super vec. Tieto tejpy som testoval na viacerých miestach a už som ich zaradil do svojej športovej výbavy.

Spophy Cross Tape (typ C)

Spophy Cross Tape (typ C)

Spophy Cross Tape (typ C)

 • neelastický materiál
 • hypoalergénne lepidlo
 • neobsahuje latex
 • vodeodolný
 • rozmery: 5,2 x 4,4 cm
 • 40 ks v balení

11,83 €

Nakúp s cashbackom

Thera-Band Kinesiology Tape

Keď už je potrebné tejpovať, tak je dobré spoľahnúť sa na kvalitné tejpy. Aj my v našej futbalovej kabíne používame tejpy ako na bežiacom páse, ale keď je potrebné, aby tejp vydržal pár dní, tak volím vyššiu kvalitu. THERABAND KINESIOLOGY TAPE má celý rad dobrých vlastností aj drobných vychytávok. Na webových stránkach alebo Youtube je možné nájsť rôzne inštrukcie, typy a návody na aplikáciu.

Osobne mám drobný problém s väzmi v kolene, a tak si koleno pred pretekmi, alebo tréningom zaistím tejpom. Predtým som bol k tejto metóde veľmi skeptický, bral som to ako frajerinu a neveril som, že to môže pomôcť. Až som to pri jednom závode využil a zistil, že ma v záťaži koleno nebolelo, tak ako tomu bolo predtým. Tejp po nalepení neprinášal žiadnu úľavu alebo niečo podobné, ale v priebehu pretekov pomohol k tomu, že sa jednoducho bolesť nedostavila. Ani po viacerých kilometroch v záťaži. Mám teda už niekoľko skúseností s aplikáciou primárne na koleno, lýtko, členok, klenbu nohy a predlaktia.

THERABAND KINESIOLOGY TAPE najprv dobre drží. Vydrží aj niekoľko dní, neovplyvní ho sprcha ani opakované plávanie v bazéne. Neobsahuje latex a nedráždi pokožku. V popise na e-shope sa dozviete, že dlho vydrží a dobre sa aplikuje. To všetko môžem len potvrdiť. Na strane, ktorá sa z pásky zloží je mnoho pomocných značiek pre jednoduchú aplikáciu. Na textúre samotného tejpu, z prednej strany, sú zase geometrické tvary, ktoré napomáhajú odhadnúť, ako veľmi tejp napínate. Pri testovaní som tiež skúsil koleno zatejpovať podľa videonávodu od výrobcu. Bola to odlišná technika, než bežne používam. Koleno dobre držalo ako v rybníku pri plávaní, tak v nasledujúcom desaťkilometrovom behu. Druhú aplikáciu som otestoval na boľavú klenbu chodidla a aj na tomto relatívne namáhavom mieste tejp veľmi dobre drží. Nezostáva než THERABAND odporučiť a dať 5 hviezdičiek.

Thera-Band Kinesiology Tape

Thera-Band Kinesiology Tape

 • neobsahuje latex
 • farba čierna
 • vydrží až 5 dní
 • vhodná pre začiatočníkov aj pokročilých
 • veľkosť 5 cm x 5 m

12,20 €

Nakúp s cashbackom

Rehabiq Balančná podložka - kupola

Testovaná podložka sa veľmi ťažko hodnotí. Osobne radšej pri tréningu používam väčšie balančné šošovky, ktoré je možné spojiť s aktivitami, ktoré vnímam ako dôležité nielen pre futbalistov. Tieto malé podložky ale dokážu spestriť tréning a oveľa viac zapojiť deti do aktivít. Pokiaľ potrebujem v malom priestore pripraviť rôzne stanovištia pre deti, tak balančné podložky často na jedno stanovište využívam.

Malé kupole majú ešte jednu výhodu pre súkromné využitie. Vďaka svojmu rozmeru, je možné veľmi dobre zacieliť na konkrétne miesto a využiť ich na masáž. Možno ich využiť na aktiváciu chodidiel a vďaka príjemnému materiálu aj na chrbát alebo zadných strán stehien. Za mňa im nie je čo vytknúť.

Rehabiq Balančná podložka - kopula

Rehabiq Balančná podložka - kopula

 • průměr 17 cm
 • výška 7,5 cm
 • barva modrá
 • hmotnost 0,32 kg
 • 1 ks v balení
 • pro všechny věkové kategorie
 • na zlepšení koordinace, k udržení kondice nebo pro masáž nohou a jejich relaxaci
 • vhodné pro domácí cvičení

9,99 €

Nakúp s cashbackom

Rehabiq Balančná šošovka

Túto šošovku používame doma aj v tréningu už dlhšiu dobu. Musím sa priznať, že ja osobne na nej veľmi necvičím, ale keď si moja dcéra zranila koleno, tak sme si šošovku zaobstarali. Dnes ju v tréningu futbalu využívam úplne bežne.

Rehabiq je skôr plochá podložka. Nie je teda úplne do písmena D, ale je skôr oválna. Má jemnejšie, mäkšie výstupky, ktoré nie sú v príliš hustej sieti (aspoň v porovnaní s podložkou, ktorú mám doposiaľ vo výbave). Vďaka svojmu tvaru je viac nestabilná ako podložka, na ktorú som zvyknutý. Vďaka mäkšej štruktúre je na nej príjemnejšie cvičiť zostavy, napríklad s oporou ruky na podložke alebo v pokľaku na kolene.

Ide opäť o výbornú pomôcku ku kompenzáciám a rehabilitácii. Možno ju tak odporučiť nielen odborníkom z radov fyzioterapeutov, ale aj laikom. Je len nutné vziať do úvahy uvedené charakteristiky, sám by som ju hodnotil ako pomôcku pre užívateľov, ktorí majú s podložkou skúsenosti a majú už lepší stabilizačný systém. V balení by som ocenil nejaké návody na využitie, aj keď je tu uvedený odkaz na web, tak takýto návod môže pomôcť, keď pri tréningu zostane trochu času navyše.

Rehabiq Balančná šošovka

Rehabiq Balančná šošovka

 • priemer 33 cm
 • výška 5,3 cm
 • hmotnosť 1,1 kg
 • maximálna nosnosť 250 kg
 • farba modrá

16,12 €

Nakúp s cashbackom

Rehabiq Overball

Ďalšia z pomôcok, ktorá nesmie chýbať u žiadneho športovca. 25 cm je najpoužívanejší rozmer a tak v našom výbere našiel svoje miesto. Táto lopta sa dá využiť jednak na rôzne cvičenia a jednak na posilňovanie. Je z príjemného materiálu, ktorý sa nešmýka a veľmi ľahko ho možno dofúknuť ústami alebo naopak podľa potreby upustiť. V e-shope ešte spomínajú využitie na cestách alebo na úľavu pri sedení na stoličke.

Vďaka jednoduchej údržbe a možnosti overball opláchnuť myslím, že aj takto môže byť užitočný. Rôzne veľkosti týchto lôpt tiež používame na spestrenie tréningov, kedy sa aj menšie deti nemusia báť, že ich náraz lopty bude bolieť. Tento materiál vydrží skutočne veľa.

Rehabiq Overball

Rehabiq Overball

 • priemer 25 cm
 • farba modrá
 • hmotnosť 0,14 kg

7,79 €

Nakúp s cashbackom

Spophy Recovery Massage Oil

Skvelý masážny olej. Musím povedať, že keď si človek prečíta popisky na e-shope Rehabilitacnipomocky.sk tak tam často nájde o tovare všetko dobre napísané. Tento olej je veľmi príjemný a dobre sa rozotiera. Balenie je pomerne veľké a je možné si ho tak užiť veľmi dlho a to aj vďaka tomu, že na koži zas tak rýchlo nevysychá. Esenciálny olej z rozmarínu príjemne vonia, ale nijako silne. Pri masáži je vôňa cítiť, ale nebolí z nej hlava ako v prípade iných olejov.

Objektívne nedokážem povedať, že by svaly boli uvoľnené vďaka oleju, ale ako po každej dobrej masáži, je človeku lepšie. Ako som už napísal, balenie je relatívne veľké. Olej je v plastovej fľaštičke s uzáverom, ktorý sa len zacvakne a olej ďalej nevyteká. Otvoriť aj zatvoriť možno fľaštičku jednou rukou.

Nevýhodou tohto oleja je, že ho podľa návodu nemožno použiť na intímne partie. Teda zabudnite na tento druh masáže, toto je olej čisto na športové využitie. :-) Avšak pre klasickú masáž je skutočne fajn a navodí príjemné uvoľnenie. Na pokožke nechladí ani nepáli a pri použití sme nezaznamenali, že by došlo k nejakej nežiaducej reakcii pokožky. Spomínaná ľahká vôňa potom umocní príjemný zážitok.

Spophy Recovery Massage Oil

Spophy Recovery Massage Oil

 • objem 500 ml
 • obsahuje esenciálny olej z rozmarínu
 • urýchľuje regeneráciu
 • obsahuje iba prírodné zložky
 • vhodný pre všetky druhy pokožky

14,29 €

Nakúp s cashbackom

Spaderm nano cosmetic maska with chitosan

Túto masku som osobne netestoval. Zaznamenal som však poznatky mojej partnerky, ktorá určite takú kôru nepotrebuje, ale prečo to nevyskúšať, keď tu tá príležitosť je. Nano cosmetic mask je nová nanomaska, ktorá obsahuje chitosan, ktorý je vďaka nanočiastočkám odovzdaný do hĺbky kože. Nepôsobí tak iba na povrchu pleti. Aplikácia masky vďaka rýchlemu procesu vstrebania trvá len niekoľko minút a je teda veľmi rýchla.

Maska je dodávaná s veľmi dobre napísaným návodom a ľahko sa aplikuje. Sú na nej miesta, ktoré sú nastrihnuté a umožňujú bezproblémové nasadenie a vypnutie masky na pleti. Veľkou výhodou je, že po pár minútach je možné masku zložiť, opláchnuť tvár a vyraziť do spoločnosti. Po zložení masky zostali na pleti miestami zbytočky po aplikácii, ktoré sa bez problémov opláchnu.

V porovnaní s inými maskami, nemožno povedať, že by bola pleť ihneď maximálne vypnutá a hebká. Avšak zlepšenie pleti je zrejmé a dobrý pocit zostáva dlhšiu dobu. Pleť je pokojná, bez známok začervenania alebo iného nežiaduceho efektu. Iste by stálo za to masku aplikovať opakovane po 14 dňoch, ako sa odporúča a sledovať jej dlhodobý vplyv na pleť.

Spaderm nano cosmetic maska with chitosan

Spaderm nano cosmetic maska with chitosan

 • regeneruje
 • hydratuje
 • pleť je pružnejšia a jemná bez známok únavy
 • nanovlákenná štruktúra chitosanu
 • pre všetky typy pleti

10,57 €

Nakúp s cashbackom

Spophy Compression and Recovery Socks

Na webe e-shopu je u týchto kompresiek 65 hodnotení a všetko s maximálnou spokojnosťou. Mojou úlohou je napísať, aký som mal z podkolienok pocit ja a musím sa priznať, že na 5 hviezdičiek to nebolo. Ale je to určite vec názoru, takže skúsim opísať, prečo moje osobné hodnotenie je, aké je.

Tieto ponožky sú bezšvíkové a bez miest s väčším pnutím. Skutočne až na nápis sú úplne hladké. To bude mnohým používateľom vyhovovať. Či už športovcom alebo ľuďom, ktorí sú dlho na nohách a potrebujú zlepšiť prúdenie krvi. Ja mám rád, keď je kompresia v určitých častiach chodidla odlišná. Preto mi tieto ponožky úplne nesadli. Navyše sú pomerne dlhé. Dosiahnu až pod koleno a časť materiálu zasahuje o málinko vyššie.

Ďalšou zaujímavou vlastnosťou týchto podkolienok je, ako pracujú s teplom. Počas hodinového behu v teréne mi udržali svaly bez veľkých otrasov a stále čerstvé, bohužiaľ sa v druhej polovici behu objavil pocit tepla v oblasti chodidiel, čo sa mi pri iných kompresných ponožkách nestáva. Možno je to dané aj zložením, kde je 75 % polyamid, 15 % polypropylén, 10 % elastan.

Myslím, že ich v budúcnosti skôr využijem v chladnejších dňoch alebo na regeneráciu po závodoch. Do tréningu a pretekov zvolím kompresky, na ktoré som si už zvykol. S ohľadom na toto porovnanie dávam ponožkám 4 hviezdičky.

Spophy Compression and Recovery Socks

Spophy Compression and Recovery Socks

 • veľkosť S až L
 • zosilnené v oblasti chodidla, prstov a Achillovej šľachy
 • obsahuje ióny striebra

22,45 €

Nakúp s cashbackom