Recenzia proteínu z e-shopu MyProtein

Recenzií nie je nikdy dosť. Na Plnej Peňaženke sme si toho dobre vedomí, a tak sme sa tentokrát pozreli na rad Clear Whey proteínov od e-shopu MyProtein.sk a zisťovali sme, či sú vhodným výživovým doplnkom.

1. 4. 2023 Katka
Recenzia proteínu z e-shopu MyProtein

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Čo sa výživových doplnkov týka, som v tom úplný nováčik. Veľmi tomu nevenujem pozornosť, prakticky by sa dalo povedať, že ma to nie veľmi zaujíma. Pýtate sa, prečo som sa potom rozhodla recenzovať práve proteíny od MyProtein.sk? Pretože ak už niečo vyskúšať, tak nech to má určitú kvalitu, aby to neurobilo šarapatu v mojom žalúdku. 

Posledné mesiace vnímam, že moje telo si priam pýta zmenu. Vzhľadom na svoje sedavé zamestnanie a málo pohybu, ktorý počas zimy mám, je pochopiteľné, že sa objavia nejaké tie kilá navyše. Nie je to tak dávno, čo som sa rozhodla, že sa začnem trochu viac hýbať. Áno, začala som cvičiť a dokonca sa snažím spraviť aj nejaké zmeny v jedálničku. Nič drastické, len drobné zmeny, o ktorých viem, že mi pomohli aj v minulosti. 

Ponuka recenzovať proteíny teda prišla práve vhod. Sú skvelým výživovým doplnkom pre športovcov, tých náročnejších i tých, ktorí so športom len začínajú. Rozhodla som sa preto, že otestujem to najlepšie, čo je na trhu, aby som prišla na to, ako mi to bude sedieť a či sú výživové doplnky cesta, ktorou by som sa tiež mala vydať. Poďme sa teda pozrieť, ako moja skúsenosť s Clear Whey proteínmi dopadla.

► V čom sa Clear Whey Proteín líši od ostatných? 

Ide o srvátkový izolát. Čo to znamená? Napríklad od takého srvátkového koncentrátu sa líši tým, že má minimálny obsah laktózy, vyšší obsah izolovaných bielkovín a práve nižší obsah cukru a tuku. Taktiež sa veľmi rýchlo vstrebáva, až 10 g za hodinu. 

Tento proteín je teda vhodný aj pre tých, čo majú problémy s tráviacím traktom, najmä, ak ide o laktózu, čo je podľa mňa veľké plus. Využívajú ho najmä náročnejší športovci, ktorí by radi docielili rýchlejšiu regeneráciu. Neznamená to však, že je vyrobený len pre nich. Siahnuť po ňom môže prakticky ktokoľvek, aj ľudia, ktorí s cvičením len začínajú, ale chcú to najlepšie. 

Keďže obsahuje viac bielkovín, netreba používať také veľké dávky, preteín tak vydrží o niečo dlhšie, než bežné produkty. Jedinou nevýhodou je zrejme len to, že za kvalitu sa pripláca, a tak sú tieto proteíny o niečo drahšie.

 Čo je to certifikácia Informed Choice? 

Globálny program, ktorý bol založený ešte v roku 2007. Monitoruje maloobchod a zabezpečuje kvalitu vašich výrobkov. Ako? Dohliada na to, aby sa v už i tak kvalitných produktoch znížilo riziko vniknutia nečistôt, ktoré by mali mať vplyv na kvalitu a účinky. Proteíny od MyProtein.sk tak nielen dobre chutia, ale sú aj vysokokvalitné, a tak sa nemusíte báť, že by sa vám pri ich konzumácii mohlo niečo stať.

Clear Whey Proteín (Orange)

Clear Whey Proteín (Orange)

 • Srvátkový proteínový hydrolyzát
 • S príchuťou pomaranča
 • 20 dávok

44,99 €

Nakúp s cashbackom

Clear Whey Proteín (Orange)

Môj žalúdok je veľmi špecifický. Často mu vie spôsobiť problém aj bežná potravina, ako napríklad jablko. Nie je to pravidlo, ale z času na čas sa skrátka rozhodne, že dnes nemá náladu na to či ono, ale zistím to až vtedy, keď už je neskoro. Preto som pri testovaní proteínov mala menšie obavy, či mi z nich náhodou nebude nevoľno. Obávala som sa však zbytočne. 

Podobne ako iné proteíny, aj tento vo mne pri pohľade naň evokoval, že v obale sa snáď nachádza múka, ktorú by som skôr mala vsypať do nejakého koláča a nie si z toho spraviť nápoj. Nenechala som sa však uniesť svojou predstavivosťou a radšej sa pustila do práce. 

Dávkovanie sa nachádza na bočnej strane obalu, čo veľmi oceňujem. Človek ako ja, ktorý s podobnými vecami nemá temer žiadne skúsenosti, by len ťažko vedel, ako s proteínom pracovať. Po roztrepaní chvíľu pení, ale do minútky je pena preč a potom sa už dá ľahko piť. Rovnako rýchlo sa proteín aj rozpúšťa. Od kamarátov, ktorí cvičia dlhodobo a s proteínmi majú skúsenosti, som často počúvala, že nie všetky proteíny chutia dobre, môžem však povedať, že konkrétne tento do tejto kategórie nespadá. Chutí naozaj skvelo, človek má pocit, akoby pil džús. 

Celkové zhrnutie

 • Obal
 • Dávkovanie
 • Chuť
 • Cena

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Clear Whey Proteín (Jablko)

Clear Whey Proteín (Jablko)

 • Srvátkový proteínový hydrolyzát
 • S príchuťou jablka
 • 35 dávok

69,99 €

Nakúp s cashbackom

Clear Whey Proteín (Jablko)

Ako druhý proteín som si vybrala príchuť jablko, keďže je to moje najobľúbenejšie ovocie. V podstate je rovnaký, ako predchádzajúci produkt: jednoduché namiešanie, chvíľkové penenie, napokon sa dostaví skvelá chuť. 

Oba proteíny prišli vo veľkých plastových tubách, čo mi rozhodne uľahčilo skladovanie a nemusela som sa báť, že sa mi snáď obal roztrhne alebo inak poškodí a proteín sa vydá na poličke niekam na výlet. 

Balenia majú 500 gramov, podľa informácií na stránke je teda možné spraviť si z nich 20 - 35 dávok, čo je podľa mňa celkom dosť. Ak človek pravidelne cvičí a proteíny sa stali pevnou súčasťou jeho životosprávy, naozaj sa oplatí kupovať si toto väčšie balenie, ktoré je síce možno drahšie, ale vzhľadom na vyššie uvedené informácie ohľadom zloženia, prípravy, ale aj samotnej chuti, sa to určite oplatí. 

Celkové zhrnutie

 • Obal
 • Dávkovanie
 • Chuť
 • Cena

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Katka

Autor Katka

Na Orave dobre, na Orave zdravo - presne toto často počujeme z úst našej kolegyne Katky. Je vášnivou milovníčkou histórie a literatúry, preto sa niet čo čudovať, že zodrala už niekoľko párov tenisiek ako lektorka na Oravskom hrade. Okrem toho má rada dobré pivo a kvalitnú hudbu - na koncert Martina Garrixa je ochotná vycestovať aj stovky kilometrov. Doma ju teda často nenájdete a nepokúšajte sa o to hlavne v piatok večer.

Myprotein.sk logo

O Myprotein.sk

„Fuel Your Ambition“ – tak znie slogan britského online predajcu a výrobcu športovej výživy. Popredná európska značka MyProtein poskytuje najrôznejšie doplnky stravy, od tyčiniek a proteínov, cez maslá a nápoje, až po vitamíny a kapsule na chudnutie, a to ako pre kulturistov, tak aj rekreačných športovcov. To svoje si môže vybrať naozaj každý, dokonca aj vegáni. A nielen to! Nájdete tu tiež oblečenie a ďalšie tréningové príslušenstvo.

Súvisiace zľavy a akcie

30 %

Myprotein.sk - Zľava 30 % na Bestsellery
Myprotein.sk logo

4 % späť

Zľava 30 % na Bestsellery

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články