Recenzia holiaceho strojčeka z Notino

Teplé dni idú ruka v ruke s túžbou po hladkej pokožke bez chĺpkov. Preto naša Janka siahla po dámskom holiacom strojčeku, ktorý patrí medzi TOP3 v cenovom porovnávači. Ako obstál Philips SatinShave Advanced BRL140?

18. 6. 2022 Janka
Recenzia holiaceho strojčeka z Notino

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

Epilátor vs. depilátor. Čo bolí viac?

Pri hľadaní efektívnej cesty zbavenia sa chĺpkov ženy často zaujíma, aký je rozdiel medzi epiláciou a depiláciou. Epilátory aj depilátory sú neodmysliteľnou výbavou azda každej z nás, hlavne v letných mesiacoch, keď našu pokožku vystavujeme na obdiv okoliu.

Všeobecne sa na odstránenie chĺpkov používajú dva prístroje: epilátory a depilátory. Epilátor sa od depilátora líši hlavne v tom, že poškodzuje vlasové folikuly, chĺpok zbaví aj s korienkom, vďaka čomu vydrží hladká pokožka dlhšie. Epilátory by sa ale nemali používať na citlivú pokožku a epilácia je hlavne na začiatku, kým si pokožka zvykne, bolestivá. Naopak depilátor vás zbaví chĺpkov len na povrchu kože a depilovať preto musíte častejšie. 

Ako vybrať holiacu pomôcku presne pre mňa?

V súčasnosti existuje niekoľko spôsobov zbavovania sa chĺpkov, od klasickej žiletky, cez epiláciu cukrovou pastou až po nákladnú laserovú epiláciu. V závislosti od miesta použitia, citlivosti pokožky, hrúbky chĺpkov a rýchlosti ich rastu si môžete vyberať z rôznych typov holiacich pomôcok.

Holiaci strojček

 • Žiletka je rokmi overený, rýchly a obľúbený spôsob depilácie. Za niekoľko minút sa vďaka žiletke vieme dopracovať k hladkej pokožke a novšie varianty žiletiek už majú tiež hydratačný pásik, ktorý uľahčuje sklz po pokožke bez rizika podráždenia. 
 • Elektrické depilátory sú podobné pánskym holiacim strojčekom, prispôsobené nežnejšiemu pohlaviu, vyrábané v ladných líniách a jemných farbách! Používanie epilátora je bezbolestné a nehrozí žiadne porezanie. Hlavica je navrhnutá tak, aby sa dobre prispôsobovala kontúram tela. Podobne ako pri žiletke, aj v tomto prípade sa zbavíte iba chĺpkov na pokožke. Veľkou prednosťou je extra šetrnosť k pokožke, a to dokonca aj na najcitlivejších miestach.
 • Ak vás trápi výraznejšie, tmavšie alebo rýchlo rastúce ochlpenie, depilácia pre vás nemusí byť to pravé orechové. Ak si chcete dopriať dlhší pocit z hladkej pokožky, sú vhodné epilátory. Princípom epilácie je odstránenie celého chĺpka, teda aj jeho časti z podkožia, ideálne aj s korienkom. Epilácia je je spočiatku bolestivejšia a menej vhodná pre citlivé časti tela. Pozitívom je, že časom sú chĺpky tenšie, rastú pomalšie a samotná epilácia je znesiteľnejšia. Pre zmiernenie pocitu pálenia sú vhodnou voľbou epilátory vybavené modernými technológiami – systémom chladenia pokožky alebo vibromasážnym systémom.
 • Čoraz väčšej obľube sa tešia IPL epilátory. S ich pomocou sa aj v pohodlí domáceho prostredia dokážete dopracovať k hladkej pokožke na dlhšie obdobie. Ako funguje? IPL technológia (Intensive Pulse Light) vysiela záblesky intenzívneho pulzného svetla, ktoré je zachytené melanínom v chĺpkoch (melanín – tmavý pigment zodpovedný za zafarbenie ochlpenia). Svetlo, ktoré chĺpky absorbujú sa mení na teplo, a práve toto teplo spôsobí, že sa uvedú do nečinnosti, oslabia a poškodia. Zasiahnuté sú aj korienky, a tak už nič nebráni ich vypadnutiu. Nemusíte sa obávať, pri práci s IPL epilátorom nedochádza k popáleniu okolitej kože. Pulzy, ktoré hlavica vysiela, cielia iba na melanín v chĺpkoch. Ak ste majiteľkou tmavšieho ochlpenia, IPL epilátor vás môže zbaviť doterajších starostí a obmedzení súvisiacich s holením. Dlhodobý výsledok (mesiace bez holenia) sa dostaví už po niekoľkých použitiach. 

Ak hľadáte vhodný spôsob na rýchle odstránenie chĺpkov v pohodlí domova, siahnite po holiacom strojčeku. Ten ​​ zohľadňuje množstvo špecifických potrieb.

Holiaci strojček

Philips ​​SatinShave Advanced BRL140

Už niekoľko mesiacov riešim otázku spôsobu zbavenia sa chĺpkov. Najskôr som bola odhodlaná kúpiť si epilátor a v počiatkoch bojovať s bolesťou, nakoniec som sa rozhodla dať šancu elektrickému holiacemu strojčeku. Partner používa holiaci strojček Rowenta Forever Sharp a ja som sa začala obzerať po "ženskejšom" variante holiaceho strojčeka, až som oblavila Philips SatinShave. Musím priznať, že ma najskôr očaril krásnym dizajnom, aby som ale nekupovala mačku vo vreci, navštívila som Heuréku, kde je tento holiaci strojček ohodnotený ako TOP3. Aj to ma po dlhšom uvažovaní presvedčilo o kúpe v obľúbenom e-shope Notino s cashbackom. Zákazníci, ktorí si už holiaci strojček Philips SatinShave kúpili hodnotia kladne okrem krásneho dizajnu aj príslušenstvo, ktoré je k strojčeku dodávané:

 • zastrihávací hrebeň
 • napínač pokožky
 • mäkký hladký kryt
 • čistiaca kefka
 • praktické puzdro

Pozitívne zákazníci hodnotia tiež depiláciu bez poranení a vyrážok, výdrž batérie a veľkosť prístroja. Rozporuplné sú hodnotenia v spôsobe manipulácie a samotného odstránenia chĺpkov. Kým niektorí zákazníci uvádzajú jednoduchú a rýchlu manipuláciu s perfektným zbavením sa chĺpkov, iní sa museli strojček naučiť používať dlhšie a niektorí dokonca uvádzajú, že chĺpky neodstránil tak dobre ako žiletka. Chcela som zistiť, do ktorej skupiny zákazníkov budem patriť ja.

Philips holiaci strojček

Veľkou výhodou holiaceho strojčeka Philips SatinShave je možnosť depilácie na sucho aj na mokro. Ja som vyskúšala oba spôsoby a som naozaj rada, že ho môžem použiť v sprche alebo kľudne aj večer pred telkou. V oboch prípadoch bola depilácia bezbolestná. Musím priznať, že prvá depilácia trvala o niečo dlhšie, časom som sa naučila s holiacim strojčekom manipulovať a už to ide ľahko. Je akurát do ruky, chce to len trošku cvik. S Philips SatinShave sa mi ale občas cnie po žiletke. Súhlasím so zákazníčkami, ktoré tvrdia, že tento holiaci strojček neoholí pokožku úplne do hladka, a preto sa stal v mojom prípade doplnkom klasickej žiletky a depilácie cukrovou pastou. Neviem sa vyjadriť k tomu, či je naozaj vhodný aj na citlivú pokožku, ale na moju, ktorá je dosť suchá pôsobí dobre, žiadne začervenanie ani bolesť po depilácii, čo sa mi pri žiletke občas stávalo. Ďalšou jeho výhodou je rýchlosť nabíjania a výdrž. Notino uvádza výdrž až 60 minút, mne vydrží na jedno nabitie niekoľko depilácií (samozrejme záleží aj od toho, čo všetko depilujete). Philips SatinShave používam okrem depilácie nôh aj na oblasť bikín a podpazušie, prispôsobí sa krivkám tela a pokožku neporeže. Mne jedna holiaca fólia úplne stačí, ak by ste ale chceli výkonnejší holiaci strojček, siahnite po podobnom modeli Philips SatinShave Prestige BRL170 vo fialovej farbe s dvoma holiacimi fóliami. 

Holiaci strojček

Okrem toho, že holiaci strojček Philips SatinShave neoholí pokožku úplne do hladka, má ešte dve drobné nevýhody:

 1. Je  trošku hlučný.
 2. Nenašla som k nemu zatiaľ náhradné hlavice (takže v budúcnosti budem musieť pravdepodobne kúpiť nový).

Epiláciu musím síce opakovať každých pár dní, s holiacim strojčekom Philips SatinShave ma táto činnosť ale začala viac baviť. Myslím si, že za túto cenu je to dobrá voľba. Objednávku Philips SatinShave neľutujem, hodnotím ho na 4,5 hviezdičiek a stal sa pravidelnou súčasťou môjho života.

 

SatinShave Advanced BRL140

SatinShave Advanced BRL140

 • šetrne zbavuje pokožku chĺpkov bez toho, aby ju podráždil
 • ľahko sa pohybuje a je šetrný k pokožke
 • umožňuje mokré aj suché použitie
 • prispôsobí sa krivkám tela
 • zabraňuje porezaniu
 • elegantný dizajn

44,30 €

Nakúp s cashbackom

Celkové hodnotenie

 • + možnosť depilácie na sucho aj na mokro
 • + pôvabný dizajn
 • + jednoduchá manipulácia
 • + výdrž batérie
 • + široké príslušenstvo
 • - hlučnosť
 • - pokožku nedepiluje úplne do hladka
 • - nemá k dispozícii náhradné hlavice

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

Nakúp s cashbackom

Janka

Autor Janka

Janka je dušou rodená východniarka. Vyskytuje sa najmä v blízkosti pohodlných plôch na sedenie, no často vytiahne topánky veľkosti 35 a ide do rodných Tatier na turistiku. Pri takýchto výletoch do kopca sa jej výrečnosť stráca, čo hovorí niečo o jej fyzickej kondícii. Zbožňuje nakupovanie s cashbackom, preto vždy človeka prekvapí novými kúskami oblečenia.

Notino.sk logo

O Notino.sk

Nechajte sa inšpirovať vôňami z celého sveta a vyberajte si z kozmetiky známych značiek. S produktami z Notino.sk sa stanete hviezdou svojho vlastného života.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 20 %

Notino.sk - Zľava 20 %
Notino.sk logo

až 3,5 % späť

Zľava 20 %

na letné nevyhnutnosti

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články