Recenzia Notino - Čo nesmie chýbať vo vašej kozmetickej taštičke?

29. 8. 2020
Recenzia Notino - Čo nesmie chýbať vo vašej kozmetickej taštičke?

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,0 / 5

Všetky ženy chcú vyzerať krásne, a tak aj naše kolegyne z Plnej Peňaženky boli rady, že môžu vyskúšať dekoratívnu kozmetika a starostlivosť o pleť z e-shopu Notino. Pozrite sa, ako boli spokojné, a ako výrobky ohodnotili.

Hubka na makeup BrushArt

Hubku na make-up som predtým už mala, ale nikdy nie tento špecifický tvar. Preto som túto pomocníčku pri líčení chcela vyskúšať. Navyše sa mi hubka farebne aj tvarovo zapáčila. Hubku som mala pred každou aplikáciou namočiť a vyžmýkať. To som urobila, hubka do seba vsiakla vodu a mohla som s ňou začať nanášať make-up. Používam veľmi tekutý make-up, ktorý sa do hubky vpil a tak som ho jednoducho a rovnomerne naniesla na tvár. Make-up som nanášala na hubku a s ňou následne na tvár. Je možný aj iný variant – naniesť make-up rovno na tvár a rozotrieť ho hubkou.

Hubka bola jemná na dotyk, skoro ako zamat, čo bolo veľké plus. Navyše nemáte zamazané ruky od make-upu. Na rodziel od iných hubiek má BrushArt tvar kvapky, vďaka čomu môžete make-up ľahko zapracovať do pleti. Aplikácia plochou je trochu iná, za mňa je lepšie jemné „poťapkanie“ po tvári, než nanášanie krátkymi ťahmi. Tento tvar hubky mi asi vyhovuje o niečo viac, lepšie sa s ním dostanem do všetkých záhybov tváre.

Jediné, čo by som vytkla je samotné umývanie hubky. Hubku som namočila do vlažnej mydlovej vody a nechala uschnúť. Hubka je síce prakticky čistá a pripravená na ďalšie používanie, ale esteticky stráca svoju peknú pôvodnú farbu. Inak by som hubku BrushArt Face určite odporučila, ušetrí vám každé ráno s líčením veľa času. 

Hubka na makeup BrushArt

Hubka na makeup BrushArt

 • Značka: BrushArt
 • Hubka v tvare kvapky
 • Hodnotenie Gabči: 4,5 z 5

5,00 €

Nakúp s cashbackom

Profesionálny štetec na púder BrushArt

Môj starý štetec na púder mi nevyhovoval, preto som chcela vyskúšať nový. Štetiny na mojom pôvodnom štetci neboli mäkké a jemné, ale dosť tvrdé a nebolo to na dotyk nič príjemné. Musím uznať, že tento štetec je pravým opakom. Štetinky sú jemné a krásne sa na tvári rozprestrú. Aplikácia púdru je potom ako pohladenie.

Častejšie než púder používam lícenku, pri ktorej je kvalitný štetec dôležitý. Nechcem naniesť až príliš veľa produktu, a navyše ho chcem pekne vytieňovať, aby nebolo vidno prechody. Išlo to naozaj jednoducho a výsledok vyzeral veľmi prirodzene.

Vzhľad štetca ma tiež príjemne prekvapil, štetiny sú biele a na konci tmavšie, takže štetec po aplikácii nevyzerá špinavo. To je dôležité, pokiaľ sa chcete v rýchlosti nalíčiť vo vlaku, alebo na verejných záchodoch po nejakej akcii. :) 

Jediné, čo by som ešte uvítala, by bol vysúvací štetec, pri ktorom by som si bola istá, že by mi kabelku zvnútra nezašpinil. Inak nemám čo vytknúť. Štetec sa stal súčasťou mojej kozmetickej taštičky.

Profesionálny štetec na púder BrushArt

Profesionálny štetec na púder BrushArt

 • Značka: BrushArt
 • Hodnotenie Gabči: 5 z 5

13,00 €

Nakúp s cashbackom

Kozmetická cestovná sada SpiriTime

Táto roztomilá cestovná sada sprchového gélu a krému sa mi dostala do rúk práve vhod. O francúzskych značkách kozmetiky a parfumoch mám vžitú predstavu, že Francúzi to vedia, takže som bola zvedavá. A bolo to naozaj „just in time“, pretože som sa práve chystala na dovolenku. A takéto veci sa vždy hodia, často sa malé balenia zháňajú o niečo horšie.

Všetky 3 produkty majú sviežu ovocnú vôňu, výrobca uvádza, že neobsahujú nijaké parabény, silikóny, parafín alebo minerálne oleje.

Krémy na telo a ruky sú naozaj veľmi príjemné. Pokožku hydratujú a mala som pocit, že hydratácia vydrží až do druhého dňa. Vcelku rýchlo sa vstrebe a nezostáva pocit mastnoty, čo má pri krémoch aj tak byť. Krém na ruky navyše vďaka malému baleniu nosím stále v kabelke. Sprchový gél zase nechá pokožku pekne prevoňanú. A balenie je rozhodne dostačujúce na týždňovú dovolenku.

Za mňa je to teda na jednotku. My ženy tieto maličkosti milujeme, preto verím, že produkty urobia radosť aj v podobe darčeka pre blízkeho.

Kozmetická cestovná sada SpiriTime

Kozmetická cestovná sada SpiriTime

 • Značka: SpiriTime
 • Pre všetky typy pokožky
 • Balenie obsahuje:
 • Hydratačný sprchový gél
 • Vyživujúci telový krém
 • Hydratačný krém na ruky
 • Hodnotenie Šárky: 5 z 5

7,40 €

Nakúp s cashbackom

Sada lakov na nechty NOBEA

Už na prvý pohľad ma upútali farby tejto sady. Dva výrazné červené a jeden, o ktorej by som povedala, že je v odtieni nude. Takže som sa tešila, že vyskúšam zas niečo nové. Nechty si občas lakujem, ale patrím medzi tie menej šikovné. Lakujem si nechcene aj časť prstov, takže to potom musím zdĺhavo korigovať. Priemerná výdrž mojich predchádzajúcich lakov bola dva dni, tak som bola zvedavá, ako dlho vydržia tieto s nápisom „gel-like“. Tiež musím podotknúť, že nepoužívam okrem laku nič iné. Možno by to výdrži pomohlo, ale to by som pri tom najskôr strávila celé popoludnie.  

Najskôr som sa vrhla na skúšanie červenejšieho laku, ktorý sa mi páčil viac. Urobila som taký malý pokus. Jednu ruku som si nalakovala jednou vrstvou a druhú ruku som nalakovala dvomi vrstvami a čakala som, čo sa stane. Respektíve, ako dlho to tak vydrží. Krytie už pri jednej vrstve bolo perfektné, ale nakoniec sa ukázalo, že lak nanesený len v jednej vrstve vydrží omnoho kratšie než vrstvy dve. Jedna vrstva sa začala odlupovať už za jeden deň. Dve vrstvy naopak vydržali 4-5 dní. Samozrejme som robila to, čo obvykle, nijako som sa nešetrila. Najmä pri máčaní rúk pri umývaní riadu. Najskôr sa lak začal odlupovať na ukazovákoch. Na ďalších prstoch lak vydržal pekný jeden deň, potom sa začali šúpať aj ostatné. Na siedmy deň to už bolo veľmi zlé. To som už nevydržala a nechty odlakovala. 

Poučená z prvého lakovania som ďalší lak rovno nanášala v dvoch vrstvách. Skúsila som farbu s odtieňom „nude”. Vo fľaštičke vyzeral veľmi pekne, ale keď som ho naniesla, tak sa mi tento odtieň už veľmi nepáčil. Vydržala som to s ním ale celých 5 dní.

Nakoniec som si naniesla jasne červený lak. Zdalo sa mi, že tento odtieň sa vyrába snáď v každej značke. Tento lak sa po troch dňoch na niektorých nechtoch začal odlupovať. Možno som bola aj rada, pretože táto farba bola tak jasno červená, že mi takmer vždy udrela do očí pri pohľade na moje ruky.

Na záver by som dodala, že červené laky mali krásny lesk, jeden odtieň sa mi páčil viac, druhý menej. Pri neutrálnom odtieni som lesk príliš nevnímala, ale viac mi asi nesedel daný odtieň, a teda mu ani pridaný lesk na kráse nepridal. Čo sa mi ale páčilo najviac, je výdrž. Za mňa prvé plus, že vydrží dlhšie než dva dni. A keby som pridala aj ochrannú vrchnú vrstvu tak tipujem, že výdrž bude ešte o niečo lepšia.

Sada lakov na nechty NOBEA

Sada lakov na nechty NOBEA

 • Značka: NOBEA
 • Vlastnosti:
 • Odtiene Cardinal
 • Vytvára sa gélový efekt
 • Hodnotenie Lenky: 4,5 z 5

Nakúp s cashbackom

Sada lakov na nechty s trblietkami NOBEA

Sadu lakov na nechty s trblietkami som nechala otestovať hneď dvom recenzentom - 8-ročným dvojičkám Sofii a Amálke. Teda, nie že by som im laky odovzdala dobrovoľne, jednoducho keď ich uvideli, laky boli ich. A ako sa im lakovalo? 

Tieto laky majú z pohľadu dievčat hneď niekoľko naj:

 1. Laky obsahujú trblietky. Veeeeeľa trblietok. V balení sú tri rôzne bezfarebné laky, ktoré sa líšia len farbou glitrov. Tie sú buď strieborné, zlatočierne alebo farebné.
  Vďaka tomu, že laky majú bezfarebný základ, je možné ich kombinovať a miešať. Naše recenzentky si najviac pochvaľovali, že budú vďaka odlišným farbám na  „rozoznanie”, čo pri dvojičkách nie je zvykom. :)

 2. Lak rýchlo schne, cca po minúte je suchý, takže sa nemusíte obávať, že by sa vám všetko trblietalo.

 3. Lak neskutočne dlho vydrží. A keď povieme dlho, tak naozaj dlho. Pri tomto teste si slečny nalakovali nechty na nohách 20. júna a lak drží aj po dvoch mesiacoch.
  Sem-tam sa síce niečo odlúplo, no to sa po takom dlhom čase dalo čakať.

 4. Čím viac trblietok, tým dlhšie vydrží. Na rukách nevydrží tak dlho, tam to bolo max. 14 dní, ale aj tak je to skvelý výsledok. Navyše nebolo nutné prelakovať celý necht, stačilo len doplniť miesta, kde chýbali trblietky.

Pokiaľ vám lak neukradnú dcéry, môžete ho použiť samostatne, alebo ním pretrieť váš obľúbený lak. Spodný lak sa tak zafixuje a vydrží dlhšie. Navyše glitre vám na nechtoch vytvoria 3D efekt. Za mňa je tento lak ideálny pre použitie v plesovej sezóne pre doladenie outfitu, poprípade na disco party.

Priznávam, že lak sme doma využili aj inak, než na ozdobu nechtov. Vzhľadom na to, že dobre drží a trblieta sa, použili sme ho aj ako kreatívnu pomôcku. Majú tieto laky aj nejakú nevýhodu? Osobne som našla len jednu? Vzhľadom na to, že lak veľmi dobre drží sa pri odlakovaní dosť zapotíte.

Sada lakov na nechty s trblietkami NOBEA

Sada lakov na nechty s trblietkami NOBEA

 • Značka: NOBEA
 • Vlastnosti:
 • trblietky vytvárajú na nechtoch 3D efekt
 • Hodnotenie Jitky: 5 z 5

10,00 €

Nakúp s cashbackom

Sada leskov na pery NOBEA

Aj keď som veľká milovníčka všetkých rúžov, nikdy som nebola fanúšičkou leskov na pery. Mala som vždy nutkanie pery oblizovať, keďže mi vadilo, že na nich mám niečo nežiadané, a tým som si lesk z pier takmer vždy znehodnotila. Rozhodla som sa však, že napriek tomu skúsim nejaký čas používať tieto lesky namiesto obľúbených rúžov.

Príjemne ma prekvapilo, že lesky obsahujú tiež farebné krytie a pekne hydratujú. Pri týchto leskoch som nemala pocit nepríjemného nánosu. Majú príjemnú štruktúru na perách, teda som nemala ani nutkanie si pery oblizovať. Aj keď sú odtiene veľmi prirodzené, povedala by som, že trblietavý výsledok lesku na perách je príliš silný, takže som sa tieto produkty rozhodla používať len na výnimočné príležitosti.

Sada leskov na pery NOBEA

Sada leskov na pery NOBEA

 • Značka: NOBEA
 • Hodnotenie Sabči: 4 z 5

Nakúp s cashbackom

Sada masiek na tvár, dekolt, ruky KORIKA

Jitka:

Ako poznáte vek ženy? Pozriete sa na jej ruky a dekolt. Zatiaľ, čo ženy používajú krémy na ruky bežne, dekolt je (neprávom) zanedbávaný. Pritom táto časť tela si pozornosť rozhodne zaslúži - a to hlavne v lete.

Vzhľadom na to, že mám 2 malé deti, som v jednom kolotoči, a preto som hľadala taký produkt, ktorého aplikácia bude rýchla, a s ktorým nebudem musieť ležať, kým pôsobí. Maska je v balení zložená, je to jemné plátno v tvare trojuholníka, ktoré je napustené účinnou látkou (hydratačným gélom). Po roztrhnutí obalu plátno rozložíte, odstránite ochrannú sieťovú vrstvu, priložíte ho na dekolt, pritlačíte a je hotovo.

Podľa popisu produktu má maska Korika priľnúť k pleti a nestekať. To môžem potvrdiť . Po aplikácii plátenko dokonale priľne na kožu, vlastne vytvorí takú druhú kožu. Drží na svojom mieste a vy môžete pokračovať v tom, čo práve robíte. Priznávam, že som po chvíli úplne zabudla, že nejakú masku mám. Plátenko je jemne parfumované, ale vôňa je naozaj decentná, takže ju o chvíľu nevnímate.

Podľa návodu necháte 15 - 20 minút pôsobiť a potom odstránite. Po odstránení plátenka bola pleť na dotyk trochu „lepkavá“, každopádne môžem potvrdiť, že pleť „ožila“. Vrásky boli menej viditeľné a pleť bola krásne hydratovaná. Ťažko súdiť po jednej aplikácii, čo všetko by táto maska mohla dokázať, ale ja som bola nadšená už po prvom použití. 

 

Peťa:

Ja som dostala na recenziu antistresovú plátenkovú masku na tvár a regeneračnú masku na ruky a nechty. V lete pleť dostáva maximálne zabrať, pôsobí na ňu slniečko, človek sa viac potí a celkovo sú letné mesiace pre pleť náročnejšie. Bola som tak rada, že si produkty môžem vyskúšať na sebe a na svoj beauty večer som sa tešila. Plátenková maska na tvár sa aplikuje veľmi jednoducho. Maska má z každej strany ochrannú časť. Z jednej strany ochranu zložíte, priložíte na tvár a následne zložíte druhú ochrannú vrstvu.

Zo začiatku som mala trošku obavy z priľnavosti masky a toho, ako bude na pleti držať. Mala som skúsenosť s podobnými maskami, ktoré boli príliš hrubé, na pleti veľmi nedržali a odlepovali sa. Táto maska sedí perfektne, je tenučká, takže parádne priľne a nikde sa od tváre neodlepuje. Masku som na pleti nechala približne pol hodiny, zo začiatku pôsobí mierne chladivým efektom. V priebehu aplikácie ma nikde nepálila ani som nemala žiadny zlý pocit. Tvár mám pomerne citlivú a pri niektorých maskách, ktoré som vyskúšala skôr, som mala pocit hryzenia, pálenia a svrbenia. Pri tejto maske bola celá aplikácia príjemná.

Maska sľubuje hĺbkovú hydratáciu, uvoľnenie napätia, upokojenie a pomocou účinných aktívnych látok má ísť o skvelý  „booster“ pre pleť. U mňa maska splnila sľubované. Po aplikácii som si pripadala sviežo, odpočinuto, pleť akoby chytila druhý dych, na dotyk bola jemnejšia a celkovo mi prišlo, že je tvár vyživená a super hydratovaná.

Druhá maska, ktorú som mala možnosť recenzovať bola regeneračná maska na ruky a nechty. Maska je vyrobená ako rukavice, ktoré sú naplnené aktívnym krémom. Aplikácia je tiež jednoduchá, nasadíte si rukavice a je hotovo. Opäť som nechala pôsobiť približne pol hodinu a opäť bol pocit z masky príjemný. Ruky boli hydratované, nechtové lôžka aj koža okolo nechtov vyzerala oveľa lepšie.

Ak si chcete urobiť radosť, hýčkať sa a pripraviť si pre svoju pleť a telo ultra regeneračnú kúru, odporúčam na zoznam „must have“ produktov tiež prihodiť túto masku na ruky. Ruky sú často v starostlivosti o telo opomínané. Sem tam si ich potrieme krémom a hotovo, nepoznám veľa žien, ktoré rukám venujú viac pozornosti. Pritom krásne ruky nerobí len manikúra a pekne nalakované nechty, ale aj koža a celková hebkosť dokáže krásu ženy o to viac podčiarknuť. Detaily robia veľké divy, takže za seba recenzované masky odporúčam. 

Sada masiek na tvár, dekolt, ruky KORIKA

Sada masiek na tvár, dekolt, ruky KORIKA

 • Značka: KORIKA
 • Vlastnosti:
 • Účinky: hydratácia, lifting, výživa
 • Pre všetky typy pleti
 • Na deň aj noc
 • Hodnotenie Peti: 5 z 5
 • Hodnotenie Jitky: 5 z 5

17,00 €

Nakúp s cashbackom

Niečo málo o Notino.sk

Tento český e-shop robí radosť ženám aj mužom už od roku 2004 a v jeho ponuke nájdete cez 55 000 produktov od 1 150 značiek. Od tej doby sa rozrástol do mnohých ďalších európskych zemí. Okrem dekoratívnej kozmetiky a kozmetiky zameranej na starostlivosť, môžete vyskúšať parfumy, produkty starostlivosti o zuby, sviečky, difuzéry, osviežovače a ďalšie. Kto hľadá, nájde tiež prírodnú kozmetiku a organickú a bio kozmetiku. Vegánov poteší špeciálna ponuka vegánskej kozmetiky.

V Notino si na svoje prídu aj muži. Nájdu tu pánske parfumy, výrobky zamerané na starostlivosť o telo, vlasy, produkty na holenie a po holení, a tiež niečo na starostlivosť o bradu a fúzy.

Objavíte tu známe značky ako Armani, Bioderma, Clinique, DKNY, Escada, Kérastase, Ziaja a veľa ďalších. Produkty sú prehľadne organizované a pri každom nájdete podrobný popis s vlastnosťami, zložením, prípadne návod ako prípravok aplikovať, krátke informácie o značke, ale hlavne, užívateľské recenzie.

Neprehliadnite tiež sekciu s akciami, trebárs nájdete niečo, čo vás poteší a k tomu to bude dostupné za výhodnú cenu. V Notine zoženiete tiež drobnú elektroniku ako holiace strojčeky, epilátory, žehličky na vlasy, kulmy, fény a pod.

Zaujímajú vás trendy, vychytávky, rozhovory, tipy starostlivosti o telo? Potom je tu Notino blog, ktorý sa venuje množstvu vecí, ktoré vás môžu zaujímať.

Try It First

Vyskúšajte nový parfum alebo kozmetiku ešte pred jeho rozbalením. Objednajte produkt z ponuky Try It First a vďaka tomu dostanete k výrobku aj vzorku. Ak vám nebude vzorka vyhovovať, môžete ešte nerozbalený produkt bezplatne vrátiť. Máte na to 90 dní.

Jedinečný darček

S Notinom obdarujete blízkeho človeka darčekom určeným len pre neho. Ako? Nechajte na parfum, paletku, sviečku alebo čokoľvek iné, vyryť laserom text. Bude tak skvelou pripomienkou spoločných zážitkov alebo prianí zo srdca. Samozrejmosťou je aj luxusné darčekové balenie, ktoré ešte zvýrazní moment prekvapenia.

Notino.sk logo

O Notino.sk

Nechajte sa inšpirovať vôňami z celého sveta a vyberajte si z kozmetiky známych značiek. S produktami z Notino.sk sa stanete hviezdou svojho vlastného života.

Súvisiace zľavy a akcie

DOUBLE CASHBACK

Notino.sk - Zamilované májové nákupy
Notino.sk logo

až 7 % späť

Zamilované májové nákupy

Double cashback

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA AŽ 20 %

DOPRAVA ZADARMO

Notino.sk - Až -20% zľava na vybrané značky
Notino.sk logo

až 7 % späť

Až -20% zľava na vybrané značky

Doprava zadarmo

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA AŽ 30 %

Notino.sk - Až -30 %
Notino.sk logo

až 7 % späť

Až -30 %

na vlasovú starostlivosť

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA 20 %

DARČEK

Notino.sk - -20% na vybrané značky pro celú rodinu
Notino.sk logo

až 7 % späť

-20% na vybrané značky pro celú rodinu

+ darček

Akcia končí o:

Akce končí:

TIP NA NÁKUP

Notino.sk - Darčekové balenia za 5 €
Notino.sk logo

až 7 % späť

Darčekové balenia za 5 €

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články