Marley recenzuje: kolagén, s ktorým to nebude psí život

17. 7. 2021 Marley
Marley recenzuje: kolagén, s ktorým to nebude psí život

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

 

Nedávno som dostala možnosť recenzovať produkty od Inca Collagen. Teda… nie ja, ale môj pes Marley. Tento šampión môjho srdca je weimarský stavač a už sedem rokov žije so mnou v jednej domácnosti a spáva v rovnakej posteli. Pre moje mäkké srdce je často rozmaznávaný, preto sa priznám, že často zje aj niečo navyše, ako v skutočnosti potrebuje. Pamlsky si vyprosuje večne smutným pohľadom a náznak radosti mu v tvári vyčarí len jedlo. Zverolekár nás pred časom upozornil, že by si Marley mal dávať pozor na svoju váhu, pre ktorú jeho kĺby môžu v budúcnosti trpieť. Produkty Inca Collagen teda prišli práve včas.

 

Weimarský stavač Marley

 

Incapet Collagen

 

Kolagén pre zvieratá

 • Cena: 49 €
 • So zľavovým kódom zo stránky Plná Peňaženka: 44 €
 • Obsah balenia: 90 g (30 sáčkov)
 • Odporúčané dávkovanie: 1 sáčok (3 g) 1× denne alebo podľa hmotnosti zvieraťa
 • Foma: Prášok je možné použiť v suchej forme alebo je veľmi dobre rozpustiteľný vo vode
 • Hodnotenie Alžbet a Marleyho: ★★★★★
 • Stránka produktu: Incapet Collagen

Marley sa nemôže sťažovať na psí život. Odkedy sa na nás prvýkrát pozrel svojimi modrými očami, vedeli sme, že to nebude jednoduché. Ukradol si naše srdcia a rozhodol sa využívať svoj potenciál na získanie jedla. Celé jeho univerzum sa stalo jedlo-centrické a tomuto základnému inštinktu podriaďuje všetky jeho denné aktivity. Na prechádzku napr. preto ide iba vtedy, keď vidí, že si do vrecka dávam jeho granuly. Keď ho obdaríme pamlskom, vyčarí jeden zo svojich zriedkavých úsmevov. Väčšinu času sa totiž tvári veľmi smutne (netreba sa však nechať oklamať, je to jeho taktika na získanie jedla). 

Weimarský stavač je veľmi aktívne plemeno a šťastný je najmä s aktívnym človekom. Denne potrebuje aspoň 10 km pohybu, aby bol večer unavený a v noci nevystrájal. No a samozrejme nejde o nijakého malého psa, jeho váha sa pohybuje okolo 38 kg. Pri takej fyzickej aktivite a už spomínanom priberaní pre svoj maškrtný jazýček dostávajú jeho kĺby poriadne zabrať. Niet sa čo čudovať, že s pribúdajúcim vekom klesá aj jeho chuť po fyzickej aktivite. Doma sme preto začali uvažovať, čo urobiť, aby sme ho najdlhšie udržali v najlepšej kondícii. Napadlo nám vyskúšať kolagén pre zvieratá.

 

Marley

 

Kolagén pre zvieratá

 

Kolagén pre zvieratá má podstatnú úlohu pri regenerácii kĺbov, chrupaviek a aj pri udržaní dobrej kondície pohybového aparátu. Pri zvieratách s dostatkom kolagénu nastáva predĺženie fázy kvalitného spôsobu života aj do vyššieho veku bez obmedzení – bezbolestný pohyb, zníženie rizika zranení, rýchla regenerácia tkanív a šliach či kĺbov. Kolagén je rovnako dôležitý pre menšie druhy zvierat ako sú mačky či psy, no pri väčších zvieratách sa výraznejšie prejavujú problémy s pohybovým aparátom. Užívanie kolagénu je spojené s účinkami, ktoré majú vplyv tak na fyzickú výkonnosť a celkové zdravie, ako aj na vzhľad zvieratka.

 

Kolagén teda pomáha k:

 

 • posilneniu kĺbov, chrupaviek, mäkkých tkanív u zvierat,
 • spevneniu kostí,
 • posilneniu zubov,
 • pomáha po zákrokoch a zvyšuje hojivosť operačných rán,
 • zvieratám s vysokou fyzickou záťažou pomáha lepšie sa regenerovať,
 • pri zraneniach končatín a pohybového aparátu, napríklad opuchoch kĺbov, dysplázii bedier, luxácii jabĺčka, ale aj pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov zlepšuje rekonvalescenciu,
 • starším zvieratám pomáha viditeľne zlepšiť mobilitu,
 • pomáha aj lepšie regenerovať pokožku pri kožných ochoreniach zvierat,
 • pomáha ku krajšej srsti, hrive či chvostu,
 • spevňuje pazúriky či kopytá zvierat.

 

Čo na to Marley?

 

Marley

 

Marley celé dva mesiace svojim ňufáčikom snoril všetky potrebné informácie do tejto recenzie a ochotne sa so zisteniami so mnou podelil. Keďže už sedem rokov žijeme v jednej domácnosti, jeho psej reči rozumiem plynulo na úrovni B2. Marley mi teda zvestoval nasledovné:

„V prvom rade by som chcel pochváliť fakt, že kolagén je vo forme prášku. Vieš dobre, že ja na tabletky príliš nie som a keď mi ten hnus vhodíš medzi granuly a tváriš sa, že o ničom nevieš, urážaš moju aj svoju inteligenciu. Jasné, viem, že mi chceš dobre. Ja len nerozumiem prečo to stále vyrábajú také nechutné. Neznášam to skoro rovnako veľmi ako hrášok, brrr!!! Tento prášok som si teda skoro vôbec nevšimol a vôbec mi nevadil pri vychutnávaní si večerí. 

Musíš vedieť, že už mi lásko není 20 let... No a časy, kedy som denne zabehol polmaratón sú už teda dávno minulosťou. Podľa Pedigree kalkulačky psieho veku som so svojimi 54 ľudskými rokmi už pes senior. Na moju váhu boli teda 2 balíčky kolagénového prášku denne skvelý nápad pre udržanie mojej kondície aspoň do osemdesiatky. Okrem toho, že sa cítim lepšie, mám oveľa krajšiu srsť, za čo by som sa Ti chcel špeciálne poďakovať - minule si ma totiž na prechádzke obzerala fenka od susedov (vždy som vedel, že po mne ide). Je pre mňa skvelým zistením, že ešte aj v mojom veku sa po mne fenky obzerajú. Okrem toho, že sa mi teda ráno ľahšie vstáva z tvojej postele (nie, nezačnem už konečne spávať vo svojom pelechu) sa teda cítim aj krajší. Hoci si mi vždy hovorila, že som najväčší fešák na svete.

Verím, že mi táto energia vydrží s týmto kolagénom ešte dlho. Nech môžeme aj naďalej spolu o polnoci vyjedať chladničku a cez deň ceriť zuby na poštárku, ktorá prináša šeky za elektrinu.

Mimochodom - páčilo sa mi aj balenie, bola to rozkošná krabička. Áno, bola. Nájdeš ju roztrhanú za gaučom."

 

Niečo málo o IncaCollagen.sk

Inca Collagen je výživový doplnok, ktorý ovplyvňuje bunkovú obnovu, regeneráciu a výživu pleti, pokožky, nechtov a vlasov. Naše telo si kolagén prirodzene vytvára samo. Avšak jeho produkcia sa po 25. roku života znižuje o 1,5 % každý rok a začínajú sa objavovať známky starnutia a opotrebenia. Pravidelným dopĺňaním Bio-Aktívneho kolagénu môžeme tento proces výrazne spomaliť a obmedziť. Výrobok obsahuje 100 % rybí kolagén v prášku na pitie. Je to prémiový trojzložkový kolagén (obsahuje kolagén typu I, II, III) E-shop zaručuje najlepší pomer kvality a ceny, ktorý je overený zákazníkmi.

Marley

Autor Marley

Marley je weimarský stavač našej kolegyne Alžbet. S radosťou pre Plnú Peňaženku testuje produkty pre zvieratká, najmä však obľubuje psie maškrty. Snaží sa na Plnú Peňaženku dotiahnuť e-shopy s mäskom, ktorého kvalitu bude testovať náročným jazýčkom a odbornou tráviacou sústavou.