Recenzia prémiového kolagénu z IncaCollagen.sk

Kolagén je v posledných rokoch veľmi populárnou zložkou starostlivosti o vlasy, pleť aj nechty. Je jedným z prírodných proteínov, ktorý podporuje regeneráciu, udržuje pevnosť a pružnosť pokožky, vlasov, nechtov i ďalších tkanív. Naša kolegyňa Eva pre vás testovala kolagén z e-shopu IncaCollagen.sk.

22. 7. 2023
Recenzia prémiového kolagénu z IncaCollagen.sk

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

S vekom sa hladina kolagénu v tele znižuje, vznikajú vrásky, vlasy strácajú lesk, ochabuje svalstvo, zhoršuje sa stav kostí aj kĺbov a objavujú sa aj ďalšie nežiaduce zmeny. Preto už pár rokov skúšam ako prevenciu rôzne kolagénové doplnky. Posledné dva mesiace som mala možnosť otestovať jeden z najlepších produktov tohto druhu na našom trhu – morský kolagén od firmy IncaCollagen. Ide o vysoko kvalitný produkt, ktorý sa spracováva tzv. „studenou technológiou“ tak, aby bola zachovaná jeho biologická štruktúra. Vďaka nej je najviac podobný ľudskému kolagénu.

Mesačné balenie obsahuje tridsať vrecúšok po 3 g. To som veľmi uvítala, pretože som tým pádom na dovolenke nemusela kúru prerušovať, ale stačilo si vziať so sebou len pár vrecúšok do kabelky. Potom už zostáva len každý deň rozpustiť obsah jedného vrecúška v pohári vody, či džúsu a zaradiť pravidelné užívanie do svojho denného režimu. Narozdiel od iných podobných doplnkov stravy nie je chuť nijako rušivá, ani nepríjemná. Priznám sa, že zo začiatku som bola mierne skeptická, ale výsledky sa pochopiteľne nedostavia hneď. Sú poznať až cca po minimálne troch týždňoch užívania. A musím povedať, že nakoniec predčili moje očakávania.

Kolagén s cashbackom


► Vlasy


Kolagén je základným stavebným kameňom vlasových folikulov a preto výrazne pomáha udržovať vlasy zdravé a silné. Tým sú tiež lepšie chránené proti poškodeniu, ktoré môže spôsobiť napr. príliš horúci fén, či iné stylingové nástroje. Po pár týždňoch užívania kolagénu som u svojich pôvodne tenkých a lámavých vlasov zaznamenala výraznú zmenu. Vlasy sú teraz silnejšie, lesklejšie a tým pádom vyzerajú zdravšie. Sú aj mäkšie na dotyk a redukovalo sa aj štiepenie končekov. Dokonca mám pocit, že aj rýchlejšie rastú.


► NechtyMám prirodzene krehké nechty, ktoré sa ľahko lámu. Kolagén má na pevnosť a štruktúru nechtov veľký vplyv, preto som na výsledky bola veľmi zvedavá. Celkové zlepšenie skutočne prišlo. Nechty sú pevnejšie, menej náchylné na lámanie, či štiepenie. Rýchlejšie rastú. Získali lesk a zdravší vzhľad. Zmizli aj biele škvrnky, ktoré som miestami na nechtoch mávala. Menej sa tvoria zádery na koži okolo nechtového lôžka.

100 % čistý prémiový kolagén v prášku

100 % čistý prémiový kolagén v prášku

  • 100 % morský kolagén bez prísad, ktorý naozaj funguje
  • Prémiový trojzložkový kolagén z overených zdrojov (obsahuje kolagén typu I, II, III)
  • Bioaktívny (živý) kolagén, ktorý sa výborne vstrebáva
  • Denná dávka obsahuje 3 000 mg účinného hydrolyzovaného kolagénu

54,00 €

Nakúp s cashbackom

► Pleť


Moja zmiešaná, problematická pleť má sklon k tvorbe suchých miest, akné a ďalším kožným problémom. Po pár týždňoch užívania kolagénu som si všimla, že sa pokožka stala hydratovanejšou a jemnejšou. Tiež som zaznamenala zlepšenie v textúre pleti – je hladšia, žiarivejšia a získala zdravší vzhľad. Čo sa týka akné, tak sa mi zdá, že sa užívaním kolagénu mierne znížilo, ale stále sa občas objavuje. Avšak, všeobecne som s výsledkami na mojej pleti veľmi spokojná. Kolagén mi pomohol vyhladiť jemné vrásky, dodal pokožke žiarivý a vitálny vzhľad. Vyroval farebný tón pleti a znížil prejavy pigmentácie. A má pleť teraz tiež lepšie reaguje na stres a vonkajšie negatívne vplyvy.

Morský kolagén má pozitívne účinky nielen na vlasy, nechty a pokožku. Pôsobí aj na kĺby a chrupavky a funguje tak ako prevencia vzniku degeneratívnych ochorení. Samozrejme výsledky pri užívaní kolagénu môžu byť u každého jedinca odlišné. Závisí od mnohých faktorov, vrátane veku, stravovacích návykov, životného štýlu i genetických dispozícií. Morský kolagén som vyskúšala doslova "na vlastnej koži", preto už teraz viem, že mi tento doplnok stravy naozaj všestranne pomáha a preto je pre mňa skvelou voľbou aj do budúcna. Cena mesačného balenia je síce trochu vyššia, avšak na e-shope IncaCollagen.sk je možné zaobstarať aj cenovo výhodnejšie balenie na niekoľko mesiacov. Zároveň s tým sa dá objednať aj IncaPet Colagen, ktorý je svojou špeciálnou receptúrou určený pre našich domácich miláčikov, pre zlepšenie kondície a stavu ich kĺbov, kože a srsti.

Celkové hodnotenie

  • vyhladil jemné vrásky
  • dodal žiarivý vzhľad
  • vyrovnal farebný tón
  • trochu vyššia cena

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

IncaCollagen.sk logo

O IncaCollagen.sk

Máte problémy s pleťou, vlasmi či nehtami a zdá sa vám, že sa vaše telo rozpadá? Dajte ho zas dohromady so stoprocentným morským kolagénom rozpustným vo vode z IncaCollagen.sk!