Recenzia Eyerim: Okuliare pre digitálny vek

Prečo sa oplatí investovať do okuliarov, ktoré nielen chránia vaše oči, ale taktiež dodávajú vášmu štýlu novú dimenziu? Preskúmajte naše recenzie okuliarov Andrea Havana a Hydra Crystal, ktoré spájajú moderný dizajn s pohodlným nosením a funkčnosťou.

2. 3. 2024
Recenzia Eyerim: Okuliare pre digitálny vek

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

V dnešnej digitálnej dobe, keď trávime stále viac času pred obrazovkami, je starostlivosť o naše oči nevyhnutná. Práve z tohto dôvodu sa stáva voľba správnych počítačových okuliarov kľúčovým krokom k zlepšeniu pohodlia a ochrane nášho zraku. Dnes sa pozrieme na dve zaujímavé možnosti od renomovaného predajcu Eyerim, ktoré sľubujú nielen úľavu od únavy očí, ale sú aj dokonalým spojením s vašim osobným štýlom. Kolegyňa Jana vám predstaví okuliare Andrea Havana a Hydra Crystal.

Štýlové okuliare na počítač

V poslednej dobe trávim pri počítači viac času ako inokedy – či už kvôli práci alebo pre zábavu. Dlhé hodiny pred monitorom mi ale začali dávať zabrať, a preto som sa rozhodla vyskúšať okuliare na počítač, ktoré by mi mohli pomôcť zmierniť únavu očí. Moje skúsenosti s podobnými produktmi boli doteraz skôr obmedzené, takže som bola zvedavá, ako sa osvedčia tieto okuliare.

Okuliare Andrea Havana som testovala prevažne v domácom prostredí – počas práce na počítači a sledovaní filmov. Prvé, čo ma na nich prekvapilo, bol ich ľahký rám, čo ocení každý, kto je zvyknutý nosiť okuliare po celý deň. Navyše ich dizajn je štýlový a univerzálny, takže som sa v nich cítila dobre aj počas videokonferencií.

Používanie okuliarov bolo úplne prirodzené, nemusela som si zvykať na žiadne zmeny vo videní, čo býva u niektorých iných typov okuliarov na počítač (napr. u tých s oranžovými sklami) problém. Čo sa týka funkčnosti, neviem koľko modrého svetla odfiltrujú, ale rozdiel obzvlášť večer je poznať a po niekoľkých dňoch používania som si všimla zníženie únavy očí.

Jediným mínusom je, že mi po chvíli nosenia začnú za ušami vadiť. Neviem, či je to rozmerom alebo materiálom dotýkajúcim sa mojej citlivej pokožky, ale napr. dcéra s nimi tento problém nemá, a tak ich prenechám jej, lebo aj ona je na počítači viac ako je zdravé.

Eyerim okuliare

Porovnávala som ich aj s inými okuliarmi na počítač, ktoré som v minulosti používala, a okuliare Andrea Havana sa jednoznačne umiestnili na poprednom mieste, čo sa týka pohodlia a štýlu. Osobne by som tento typ okuliarov používala na počítač cez deň a večer by som siahla skôr po tých so zafarbenými sklami do oranžova.

Objednanie v e-shope Eyerim je ľahké a intuitívne. Okuliare si môžete virtuálne vyskúšať cez web kameru alebo pomocou svojej fotografie. Dodanie bolo rýchle a zabalené boli okuliare veľmi starostlivo. Prišli spoločne s flísovým puzdrom, peknou pevnou krabičkou a handričkou na čistenie.

Okuliare Andrea Havana

Okuliare Andrea Havana

Okuliare Andrea Havana

 • Značka: Kohe by eyerim
 • Celorámový model
 • Cat-eye rám
 • Materiál: acetát
 • Farba rámu: havana
 • Určené pre ženy

50,00 €

Nakúp s cashbackom

Celkové hodnotenie

 • štýlový a univerzálny dizajn
 • veľmi ľahké nosenie
 • čiastočná filtrácia modrého svetla
 • zníženie únavy očí
 • vzhľadom na univerzálny rozmer nemusí sedieť každému
 • iba čiastočná filtrácia modrého svetla

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

K slovu sa hlási minimalizmus, dizajn a štýl

Vždy som mala slabosť pre minimalistický dizajn, ktorý je nielen štýlový, ale aj praktický. Preto som sa rozhodla pre rám Hydra Crystal, ktoré sľubujú spojenie moderného vzhľadu s pohodlným nosením. Zaujímalo ma, ako sa budú vynímať v kombinácii s rôznymi outfitmi a či prinesú komfort, ktorý hľadám.

Okuliare Hydra Crystal som skúšala v rôznych situáciách – od každodenného nosenia vonku až po prácu na počítači. Hneď na prvý pohľad ma zaujal ich čistý a elegantný dizajn, ktorý skvele dopĺňa akýkoľvek outfit. Materiál je ľahký a na nose sú takmer neviditeľné, čo som ocenila pri dlhodobom nosení. Pekne mi sedia a nemajú tendenciu skĺzavať z nosa dole.

Z nakupovania okuliarov cez e-shop môže mať niekto obavy. Najmä preto, že nie je možné si okuliare vyskúšať. Či mi pristanú, či mi padnú a podobne. Toto má obchod Eyerim úplne skvele vyriešené. Okrem podrobného popisu a rozmerov rámov máte možnosť si okuliare „vyskúšať“ online za použitia vašej web kamery alebo vašej fotografie. Uvidíte ihneď, či vám okuliare pristanú alebo nie. Toto je úplne dokonalé. A pokiaľ ani cez toto online vyskúšanie a starostlivé zmeranie nebudete s okuliarmi spokojní, môžete ich zadarmo poslať späť.

Jediné, čo mi chýba, sú dioptrické sklá, ktoré sú teraz už vo výrobe u môjho optika. Samozrejme je možné priamo v e-shope Eyerim objednať spolu s rámom aj sklá, ale nebola som si 100 % istá, či mi padnú. Avšak po tejto príjemnej skúsenosti sa už nebudem báť objednávať okuliare rovno so sklami.

Okuliare mi dorazili spoločne s krásnou pevnou krabičkou, textilným puzdrom a handričkou na čistenie. Všetko bolo starostlivo zabalené v pevnej krabici s rýchlym doručením. Nákup v e-shope Eyerim môžem jedine odporučiť.

Okuliare Hydra Crystal

Okuliare Hydra Crystal

 • Značka: OiO eyerim
 • Farba rámu: priehľadná
 • Tvar rámu: štvorcový
 • Celorámová obruba
 • Materiál: plast
 • Pre ženy aj mužov

30,00 €

Nakúp s cashbackom

Celkové hodnotenie

 • moderný a univerzálny dizajn
 • vhodné pre rôzne typy tvárí
 • veľmi ľahké a pohodlné
 • žiadne

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Eyerim logo

O Eyerim

Stránka e-shopu eyerim, ktorý ponúka všetky typy okuliarov, ktoré existujú, je veľmi prehľadná. Nielen kúpiť, ale aj vyskúšať si tu môžete veľké množstvo rôznych druhov okuliarov (dioptrické, slnečné, okuliare na počítač). Na stránkach obchodu ponúkajú aj detské okuliare. Pokiaľ teda nechcete s dieťaťom dlho vyberať okuliare v kamennom obchode, e-shop eyerim.sk je pre vás ideálnym riešením.