Recenzia okuliarov z Eyerim, ktoré vaše oči ocenia

Pozerať sa na svet cez ružové okuliare vašim očiam nijako neuľaví. Preto je niekedy potrebné siahnuť po okuliaroch, ktoré majú aj iné vlastnosti ako prefarbiť nositeľov svet do pozitívnych tónov. Nielen dioptrické okuliare môžu vylepšiť náš zrak a zbaviť nás zaslzených boľavých očí. Eyerim ponúka okuliare, ktoré vás podržia pri práci na počítači aj vonku počas slnečných dní.

5. 3. 2022
Recenzia Eyerim.sk: Okuliare na PC a slnečné okuliare

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Zrak je jedným zo zmyslov, bez ktorého si väčšina z nás život nedokáže predstaviť, často sa oň ale príliš dobre nestaráme. Pracujeme dlhé hodiny na počítači a vystavujeme sa tak zdroju svetla, ktorý môže zužovať naše zrenice a presvetliť sietnice. Tým sa nám oči unavia a nemusia fungovať, ako majú.

Zakladáme si tak na syndróm počítačového videnia. Počas voľných chvíľ zase trávime čo najviac času na slniečku, čím si bez kvalitných slnečných okuliarov zakladáme na najrôznejšie očné ochorenia. Eyerim je obchod, ktorého poslaním je náš zrak pred týmito vplyvmi ochrániť. Či sa im to darí, pre vás testovali kolegyne Vendy a Nina.

Vyskúšané: Okuliare proti bolesti hlavy

Mojou pracovnou náplňou je predovšetkým práca na počítači. Každý, kto s počítačom pracuje, iste pozná ten nepríjemný pocit unavených očí po celodennom pozeraní do monitora. U mňa to nie je inak. Okrem unavených očí, ma navyše bolieva hlava a nemôžem spať. O týchto problémoch som sa zmienila pred kamarátom, ktorý mi poradil kúpiť si okuliare na počítač. Okamžite som namietla: „ale ja predsa vidím dobre“.

Okuliare na počítač ale nemajú dioptrie ostriaci náš zrak, ale špeciálne sklá, ktoré nás chránia pred žiarením z obrazoviek. Ako na zavolanie potom prišla ponuka z e-shopu eyerim.sk na vyskúšanie práve niektorých z ich širokej ponuky okuliarov na počítač.

Eyerim okuliare na počítač filtrujú 35 % modrého svetla. Šošovky tiež poskytujú 100 % UV ochranu, sú antireflexné. Tiež sú odolné proti poškriabaniu a vďaka superhydrofóbnej vrstve sa menej špinia a ľahšie sa čistia. Čo sa týka cenovej dostupnosti týchto okuliarov, na stránkach obchodu ich nájdete za naozaj priateľské ceny.

Keď som na ich webovej stránke hľadala okuliare, ktoré by mi padli, prekvapilo ma, ako môžu byť okuliare na počítač pekné. Majú naozaj veľkú ponuku - rôzne farby, tvary aj rámy.

Najskôr som sa bála objednať si okuliare na stránkach e-shopu, pretože som si ich najskôr chcela vyskúšať. Pre eyerim ale nie je tento malý háčik vôbec problém! Poskytuje totiž funkciu „virtuálne zrkadlo“, ktoré vám umožní si okuliare vyskúšať online. Stačí na to kamera vo vašom telefóne alebo počítači. Táto funkcia ma veľmi zaujala, a tak som na stránkach e-shopu strávila doslova hodiny. Skúšala som nielen okuliare na počítač, ale aj slnečné a dioptrické. Po naozaj dlhej dobe (vážne ma to bavilo), som si vybrala okuliare Patricia black screen.

Balíček prišiel naozaj veľmi rýchlo – na druhý deň som ho mala doma a tešila som sa, ako okuliare otestujem. Okuliare prišli v krásnej dizajnovej krabičke, v ktorej bolo puzdro a handričku na čistenie skiel.

Okuliare sú naozaj pekné a myslím, že tento neutrálny tip pristane asi každému, súčasne sú príjemné a nikde netlačia. Šlo mi však hlavne o funkčnosť a tá ma nesklamala. Okuliare naozaj fungujú – používam ich každý deň pri práci a je to vážne veľký rozdiel. Oči ma nebolia, nie sú unavené a lepšie sa mi spí. Verím, že vďaka týmto okuliarom si oči pri počítači toľko nekazím, a tak ešte dlho nebudem potrebovať dioptrické okuliare.

Tieto počítačové okuliare môžem naozaj odporučiť. Využijem ich nielen pri práci s počítačom, ale tiež napríklad pri relaxe pri filme alebo hraní hier či už na počítači alebo na mobilnom telefóne. Hodnotím ich plným počtom hviezdičiek.

Patricia Black Screen Glasses

Patricia Black Screen Glasses

 • Veľkosť: univerzálna (53/15/140)
 • Filtrácia: 35 % modrého svetla medzi 400 a 450 nm
 • Materiál rámu: Acetát
 • Farby: čierna/priehľadná
 • Hodnotenie: ★★★★★

39,00 €

Nakúp s cashbackom

Vyskúšané: Štýlová ochrana pred slnkom

Slnečné okuliare bez preháňania milujem. Rada ich nosím a tiež si ich veľmi rada kupujem. Okuliarov najrôznejších značiek, tvarov i farieb vlastním niekoľko desiatok, väčšina z nich stála pár stoviek korún, ale moja zbierka sa pýši aj niekoľkými kúskami od popredných svetových návrhárov. Každopádne recenzované slnečné okuliare Vogue sú v mojej zbierke od tejto značky prvým kúskom a bola som na ne teda naozaj zvedavá.

Sklá aj rám recenzovaných okuliarov sú vyrobené z odľahčeného plastu, sú teda odolné, ľahké a zároveň bezpečné. Technológia použitá v šošovkách vraj pohlcuje 100 % škodlivých UV lúčov. Okuliare teda nie sú len módnym doplnkom, ale ochránia oči aj vo veľmi ostrom slniečku.

Predovšetkým však tieto okuliare vyzerajú veľmi dobre, a hoci sú mierne extravagantné, nestrácajú na elegancii a hodia sa na každú príležitosť. Môžem ich teda nosiť ako na výlety do prírody s rodinou, tak na formálne vonkajšie akcie.

Pri nosení sú pohodlné, nikde nerežú ani netlačia. Výborne držia na tvári - pokiaľ sa s nimi predkloním alebo rýchlejšie otočím hlavou na obe strany, nielenže nespadnú, ale ani sa neposúvajú. Ide o naozaj prvotriedne a perfektne spracované okuliare. Milým prekvapením pre mňa bolo aj pribalené látkové puzdro s crossbody popruhom, ktoré vyzerá ako mini kabelka. S ním môžem okuliare schovať, kedykoľvek zájde slniečko a nikde mi neprekáža.

Spoločnosť Vogue Eyewear bola založená v roku 1973 pod rovnakým názvom ako slávny módny časopis. Nie je teda prekvapujúce, že výrobky tejto značky sú veľmi módne a odrážajú súčasné trendy. Na svoje si s nimi prídu aj nároční zákazníci, ktorí chcú maximum nielen estetických, ale aj funkčných vlastností.

Ak ste radi stredobodom pozornosti, s okuliarmi od značky Vogue Eyewear sa rozhodne nepomýlite. Stačí si len vybrať podľa svojho vkusu ideálny produkt presne pre vás. Ja som so svojim výberom maximálne spokojná a okuliare hodnotím 5 hviezdami.

 • Cena: 73 €
 • Veľkosť: univerzálna (53/15/140)
 • Filter: 100 % škodlivých UV lúčov
 • Materiál rámu: Plast
 • Farby: čierna/šedá, havana/hnedá
 • Hodnotenie: ★★★★★

73,00 €

Nakúp s cashbackom

Celkové hodnotenie

 • Funkčnosť
 • Štýlový design
 • Odolnosť voči poškrabaniu
 • 100% UV ochrana
 • Originálne balenie
 • Vyššia cena

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Eyerim logo

O Eyerim

Stránka e-shopu eyerim, ktorý ponúka všetky typy okuliarov, ktoré existujú, je veľmi prehľadná. Nielen kúpiť, ale aj vyskúšať si tu môžete veľké množstvo rôznych druhov okuliarov (dioptrické, slnečné, okuliare na počítač). Na stránkach obchodu ponúkajú aj detské okuliare. Pokiaľ teda nechcete s dieťaťom dlho vyberať okuliare v kamennom obchode, e-shop eyerim.sk je pre vás ideálnym riešením.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 20 %

Eyerim - Zľava 20 % pri nákupe rámov so sklami
Eyerim logo

1,3 % späť

Zľava 20 % pri nákupe rámov so sklami

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA 15 %

Eyerim - Zľava 15 % na všetky slnečné, dioptrické a športové okuliare
Eyerim logo

1,3 % späť

Zľava 15 % na všetky slnečné, dioptrické a športové okuliare

Akcia končí o:

Akce končí: