Recenzia drobnej elektroniky z AliExpress

Zamýšľate sa nad tým, či existujú veci, ktoré sú naozaj kvalitné aj napriek tomu, že sú kúpené na AliExpress? Prečítajte si našu recenziu drobnej elektroniky a zistite viac.

30. 3. 2019
Recenzia drobnej elektroniky z AliExpress

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

AliEpress má všetko, na čo si spomeniete

AliExpress.com je jeden z najväčších e-shopov na svete, kde si vyberie naozaj každý. Nájdete v ňom všetko od oblečenie, až po elektroniku. Vďaka skvele prepracovaným filtrom si môžete sami zvoliť, či budete nakupovať drahšie produkty svetových značiek, alebo či zostanete pri lacnejšom neznačkovom. Zákazníkov láka nielen široký výber, ale aj nízke ceny a možnosť dopravy zdarma.

Výhody nákupu na AliExpress

AliExpress.com je obchod pre zákazníkov z celého sveta a preto si môžete zvoliť, v akom jazyku a mene chcete objednávku vykonať a tiež zaplatiť. Jednoduché je aj využitie dopravy zdarma, a to tak, že len zaškrtnete možnosť “Free Shipping” v oblasti filtrov. Pri nákupe do sumy 22 € naviac nebudete musieť platiť clo, a ani DPH. Ste zvedaví, kedy k vám balíček dorazí? Jeho aktuálnu polohu môžete sledovať na vašom AliExpress profile, ktorý vám bude podávať informácie o tom, kde sa v danú chvíľu nachádza.

Aké kategórie môžete na AliExpress nájsť?

AliExpress má tak široký sortiment produktov, že si v ňom vyberie aj ten najnáročnejší zákazník. Aké kategórie tu môžete nájsť?

Drobná elektronika z AliExpress

Zamýšľate sa nad tým či existujú veci, ktoré sú naozaj kvalitné aj napriek tomu, že sú kúpené na AliExpress?? Určite áno! Teraz som testovala bluetooth receiver a nabíjacie USB káble, ktoré sú mimochodom veľmi obľúbené medzi zákazníkmi AliExpress. Tiež mi po 19 dňoch od objednanie (skvelý čas) dorazil externý blesk k foťáku. Toho sa bude týkať druhá časť recenzie.

Po prečítaní mnohých príspevkom vo Facebookovej diskusii som sa zamerala na značky Baseus a Ugreen. Majú väčšinu hodnotení veľmi kladných a to nielen u samotných produktov, ale aj na oficiálnych e-shopoch obidvoch značiek. Nejedná sa teda o žiadny fejk, ale o originálne a kvalitné čínske výrobky overené mnohými zákazníkmi AliExpress.

USB kábel
baseus.jpg

 • Cena: US $4.99
 • Značka: Baseus
 • Farba: trojfarebný (čierna, modrá, červená)
 • Dĺžka: 1,2 m
 • Naše hodnotenie: 5 z 5
 • Stránka produktu: Baseus Official Store

Pred pár mesiacmi som kupovala od značky Baseus kábel 3v1. Ako majiteľka jedného telefónu s konektorom USB-C, jedného iPadu a v neposlednej rade ako matka detí, ktoré majú telefóny s koncovkou Micro USB som sa rozhodla, že toto je tá správna voľba. Koniec ťahania troch rôznych káblov a koniec totálneho zmätku v kabelke či batohu. Vybrala som si variantu dĺžky 1,2 m, aby bol dostatočný priestor na manévrovanie.

Po takmer 4 mesiacoch používania môžem povedať, že nákup sa jednoznačne oplatil a ja som s týmto káblom na 100 % spokojná. Vozíme ho spolu s powerbankou na dlhšie cesty mimo domov, na miesta, kde nie sú k dispozícii zásuvky a kde sa predpokladá potreba dobiť telefón v priebehu jedného dňa.

Bluetooth Receiver

ugreen.jpg

 • Cena: US $18.71
 • Značka: Ugreen
 • Farba: čierna
 • Veľkosť: 61 x 27,5 x 14,5 mm
 • Naše hodnotenie: 5 z 5
 • Stránka produktu: Ugreen Official Store

Druhá značka, ktorú odporúčajú zákazníci AliExpress je Ugreen. Rozhodla som sa, že vyskúšam bluetooth receiver do auta, ktorý poslúži k prepojeniu mobilu s rádiom a to hlavne kvôli telefonovaniu. Pre výber tohto produktu ma presvedčili reakcie spokojných zákazníkov:

Michal - "Všetko funguje na výbornú, už mám za sebou aj prvý hovor skrze receiver a dalo sa krásne rozumieť na obidvoch stranách."

Jarda - "UGREEN je naozaj kvalitný, objednávam u nich a vždy som maximálne spokojný."

Baru - "Dneska dorazil a super. Hneď odskúšané a 100 % spokojnosť."

Momentálne mám za sebou pár skúšobných hovorov, keďže produkt dorazil iba pred pár dňami. Môžem potvrdiť, že všetko funguje ako má a tak sa zaradím k ďalším spokojným zákazníkom značky Ugreen na AliExpress.


Recenzie užívateľov

Recenzie som sledovala hlavne na Facebookovej stránke "AliExpress Česko - zkušenosti, rady a tipy jak nakupovat", kde boli skúsenosti s týmito značkami vždy kladné.

Jiří - "Baseus je fakt dobrá voľba. Mám ju tiež. Spolu s Ugreen patrí k tomu naozaj dobrému, čo sa na Ali dá z týchto produktov kúpiť."

Tomáš - "So značkou Baseus a uGreen nikdy žiadny problém..."

Honza - "Ugreen. Záruka spokojnosti. "

Olli - "So značkou Ugreen som dlhodobo spokojný."

Karel - "Ugreen je zaručená kvalita"

Filip - "Baseus a Ugreen sú v pomere cena/výkon skvelé aj bezpečné (aktuálne hlavne u nabíjačiek)."

Pokiaľ nakúpite priamo z oficiálneho e-shopu, nemusíte sa báť v akom stave tovar dorazí. Vždy je dobre zabalený (tu konkrétne Baseus):

Miroslav - "Tovar opäť vo fólii a pevnej krabičke. Nestalo sa, aby od nich prišlo niečo iba v igelitovom sáčku bez loga a označenia.“

Jiří - "Mne za 3 roky čo nakupujem vždycky prišlo všetko perfektne zabalené."

Externý mini blesk

blesk.jpg

 • Cena: US $15.59
 • Značka: Ikacha
 • Farba: černá
 • Veľkosť: 10 x 6.5 x 6cm
 • Naše hodnotenie: 4 z 5
 • Stránka produktu: Mini blesk - AliExpress

Som fotograf amatér a samouk :). Viem, že kvalitné príslušenstvo pre fotoaparáty je drahé. Už nejakú dobu som pokukovala po externom blesku k mojej zrkadlovke, ale ruku na srdce – na občasné fotenie v miestnosti zas nepotrebujem to úplne TOP vybavenie.  

Zabrúsila som teda na AliExpress, vybrala jeden z najjednoduchších externých bleskov a spýtala sa na názory členov FB skupiny zameranej na nákupy z AliExpress:  

Jiří - "Mám ho ako druhý blesk na dosvetľovanie v miestnosti, stačí."

Ondrej - "Funguje už asi 5 rokov. Na hobby fotenie úplne dostačujúci."

Keďže boli skúsenosti kladné a majitelia tohto blesku mi potvrdili, že k mojim účelom bohato postačí, rozhodla som sa to skúsiť.

Moje prvé dojmy z tovaru aj celkovo z nákupu sú kladné. Balíček dorazil nepoškodený za necelý mesiac. Vzhľadom k nízkej cene sa vyhol colnici, vďaka ktorej by sa doba dodania predĺžila. Všetko bolo dôkladne zabalené, takže blesk neutrpel cestou žiadne škrabance.

Ku sprevádzkovaniu blesku stačilo správne zasunúť dve tužkové baterky a nasadiť na foťák. Je to univerzálny systém pripojovania a tak prebehlo všetko bez problémov. Vzhľadom k tomu, že tento blesk nemá TTL (nedokáže komunikovať s fotoaparátom kvôli korekcii nastavenia), je potreba najskôr trochu nastaviť parametre kým sa podarí tá správna fotka. Ale to je iba otázka cviku a šikovnosti fotografa :).

Jediné malé mínus by som dala kvalite spracovania. Neviem koľko vydrží vyklápanie hornej časti blesku a tiež tá časť, ktorou sa nasadzuje foťák. No aj tak by podľa vyššie zmienených recenzií malo byť všetko v poriadku a pokiaľ vydrží 5 rokov, tak to bude super.

AliExpress.com logo

O AliExpress.com

AliExpress.com valcuje trhy a je obľúbeným online trhoviskom miliónov zákazníkov. Nakupujte aj vy všetko od výmyslu sveta často za pár centov a s možnosťou doručenia z európskych skladov.