Recenzia Datart: Apple AirPods bezdrôtové slúchadlá si obľúbite

6. 3. 2021
Recenzia Datart: Apple AirPods bezdrôtové slúchadlá si obľúbite

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

 

Celý svet sa presunul z kancelárií do svojich obývačiek a miesto mítingov tvárou v tvár sa stretávame na online hovoroch. A pri tých by vám nemali chýbať starostlivo vybrané a kvalitné slúchadlá! Náš kolega Peter nedá dopustiť na Apple AirPods, ktorým bude venovaná aj dnešná recenzia.

 

Slúchadlá Apple AirPods

 

 • Cena: 175 €
 • Cena v akcii: 165 €
 • Parametre: bezdrôtové slúchadlá, výdrž 24 hod, Bluetooth, mikrofón, pohybové akcelerometry, integrované optické čidlá,  automatické rozpoznanie telefonovania a opätovného zapnutia prehrávania, filtrácia okolitého hluku
 • Stránka produktu: Apple AirPods 2019

Keď nastala doba onlineová a počet hovorov s kolegami stúpal, premýšľal som, ako čo najefektívnejšie vyriešiť otázku slúchadiel. Na slúchadlá AirPods od Apple som počul samé chvály. Majú zabudovaný mikrofón, čo umožňuje okrem počúvania hudby využívať aj handsfree telefonovanie.

Sám som fanúšikom všetkých Apple zariadení, vlastním iPad, Mac aj iPhone. Potešila ma predstava, že mi do “zbierky” pribudne ďalší produkt, ktorý sa automaticky spáruje s tými ostatnými. 

Keď som preto dostal možnosť recenzovať Apple Airpods od e-shopu Datart, bol som nadšený. Tento model spĺňal všetky parametre, ktoré som od slúchadiel očakával. Keď mi slúchadlá konečne dorazili z eshopu Datart, začalo testovanie.

 

Obsah balenia

 

Kto si niekedy rozbaľoval zariadenie od Apple vie, že ich dizajn je vyladený do posledného detailu. A to aj, čo sa týka balenia. Slúchadlá prišli v malej kockatej nenápadnej bielej krabičke. Balenie obsahovalo nabíjací obal na slúchadlá, slúchadlá, nabíjací kábel s USB (bez adaptéru do zásuvky) a návod.

 

Aktivácia a spárovanie

 

Po otvorení boli slúchadlá mierne nabité, ale odporúčam ich pred vyskúšaním nabiť doplna. Slúchadlá vložte do obalu a pripojte do siete. Sledujte kontrolku - ak je zelená, slúchadlá aj obal sú nabité. 

Samotná aktivácia a prepojenie s vašim zariadením - telefón, tablet, notebook či smart hodinky - prebehle naozaj bleskovo, doslova behom pár sekúnd. Celý proces je veľmi intuitívny. Obal slúchadiel som otvoril a zapol svoje zariadenie (v mojom prípade telefón). Akonáhle obal otvoríte, zapne sa automaticky “pairing mode”, čiže párovanie.

Na telefóne mi automaticky zobrazilo notifikáciu, že Apple AirPods sú v dosahu a či si želám ich spárovať. Stačil jeden klik a slúchadlá boli prepojené s mojim iPhone telefónom. Na inom ako Apple zariadení som ich neskúšal, ale nemyslím, že by proces fungoval inak.

Keď budete chcieť sprárovať iné zariadenie, stačí na obale slúchadiel podržať “neviditeľné” tlačidlo na zadnej strane, kým sa nerozbliká biele svetielko. Vtedy ich môžete vyhľadať v Bluetooth nastaveniach svojho zariadenia.

 

Okamžité pripojenie

 

Okrem bezproblémového párovania považujem za veľkú výhodu aj okamžité pripojenie. Keď potrebujem zodvihnúť hovor alebo si zapnúť hudbu, slúchadlá jednoducho vyberiem z puzdra a vložím si ich do uší. Systém ich automaticky pripojí na moje zariadenie, ktoré je v tom momente najbližšie (v tomto prípade iPhone). Nemusím tak nič odsúhlasovať alebo sa pripájať opätovne cez Bluetooth. Akonáhle si slúchadlá vložím do ucha, telefonujem alebo počúvam hudbu cez ne. 

Navyše, počas hovoru je aktívna funkcia filtrovania okolitého hluku. Slúchadlá tiež spoznajú, že voláte a pozastavia prehrávanie hudby. Akonáhle hovor ukončíte, prehrávanie sa automaticky opäť spustí. To považujem za skvelú a pohodlnú vychytávku.ň

 

Spoľahlivé nabíjanie a batéria

 

Čo sa týka nabíjania a výdrže, takisto nemám žiadne námietky. Na jedno nabitie vydržia slúchadlá až päť hodín neustálej prevádzky. Celkovo však môžete hudbu nerušene počúvať až 24 hodín. Ako? Stačí slúchadlá vložiť do bezdrôtového nabíjacieho puzdra, ktoré má energiu na niekoľko ďalších nabití. Len za 15 minút sa tak slúchadlá nabijú až na ďalšie tri hodiny počúvania.

 

Nekonečná sloboda

 

Za najväčšiu výhodu však považujem ich bezdrôtovosť. Predtým som používal klasické slúchadlá s káblikom. Nikdy by som si nepomyslel, že bezdrôtové slúchadlá budú až o toľko lepšie. Zrazu však okrem konferenčných hovorov počúvam častejšie hudbu, so slúchadlami športujem, behám, cvičím na podložke, prechádzam sa alebo varím.

Dávnejšie som používal slúchadlá Beats Solo3, ktoré boli taktiež bezdrôtové. Išlo však skôr o štúdiové slúchadlá, ktoré boli veľké, nápadné a často aj nepohodlné. Na dlhšie cesty či behanie boli skvelé, ale na pravidelné používanie a hovory mi nevyhovovali. Pri Apple AirPods ani neviete, že ich máte v ušiach. 

To môže byť však aj nevýhoda a preto zvlášť odporúčam dať si na ne extra pozor! Dostať kúpiť aj špeciálne silikónové obaly na puzdrá s karabinkou. Svoje AirPods si tak môžete umiestniť na kľúče, pútko nohavíc, k peňaženke alebo do vnútra kabelky či batohu. Za mňa produktu dávam jednoznačne 5 hviezdičiek a keby bolo možné, pridal by som aj šiestu.

 

Niečo o e-shope Datart.sk

 

Sortiment ponuky e-shopu Datart sa neustále rozširuje a nájdete v ňom takmer všetko. V predajniach aj na e-shope vás čaká široký výber spotrebnej elektroniky vrátane príslušenstva. Zaujmú aj doplnkové služby, ako napríklad predĺžená záruka či ekologická likvidácia tovaru. Datart sa prezentuje ponukou najlepších cien, vysokokvalitných produktov, plnohodnotných zákazníckych služieb a neustále prekvapuje svojou ponukou. Ak raz nákupy na Datart vyskúšate, nebudete chcieť nakupovať inde.

Aké kategórie ponúka e-shop Datart.sk?

Produkty obchodu Datart nájdeme momentalne rozdelené do jednotlivých základných kategórií, medzi ktoré patria:

 • Televízory, audio a video
 • Foto a kamery
 • Telefóny a navigácie
 • Notebooky, PC a tablety
 • Veľké spotrebiče
 • Malé spotrebiče
 • Kuchynské vybavenie
 • Krása a zdravie
 • Multimédiá, hry, CD a DVD
 • Príslušenstvo
 • Dielňa, záhrada, auto moto
 • Inteligentné produkty