5 dní v Paríži s CK DAKA

2. 10. 2023 (aktualizácia 16. 10. 2023)
5 dní v Paríži s CK DAKA

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Poďte sa spoločne s nami pozrieť, ako si môžete užiť Paríž, metropolu Francúzka a prakticky o nič sa nestarať. Navštívili sme ho totiž s cestovnou kanceláriou DAKA, ktorá je Slovákom a Slovenkám veľmi dobre známa. 

Čo je CK DAKA?

CK DAKA je slovenská cestovná kancelária, ktorá ponúka široké spektrum zájazdov do rôznych krajín. Na vytúžené miesto vás DAKA dopraví vo väčšine prípadov autobusom, v ponuke sú ale aj letecké zájazdy. Na výber máte vždy z viacerých termínov a preto sa nemusíte obávať, že by vám termín nevyhovoval. Vyberie si každý.

Vďaka CK DAKA sa môžete pozrieť napríklad do Chorvátska, FrancúzskaŠpanielska, Talianska, Nemecka alebo do Vatikánu. V ponuke nájdete aj susedné Česko a mnoho ďalších zaujímavých destinácií. Vyberať môžete napríklad aj podľa udalostí v roku, s CK DAKA si jednoducho vyberiete adventný, silvestrovský či veľkonočný zájazd.

Prečo cestovať s CK DAKA?

Pri CK DAKA si môžete byť istí, že zájazd bude na vysokej úrovni a všetko bude naozaj tak, ako vám bolo sľúbené. Po zakúpení zájazdu dostanete vždy presné a podrobné informácie o tom, v akom hoteli budete bývať, akým autobusom, prípadne akou leteckou spoločnosťou pocestujete. Poznáte presné časy príchodu a odchodu, máte k dispozícii kompletný program a fotografie.

Pri autobusových zájazdoch si môžete zvoliť presné miesto sedenia a nástupné miesta sú po celom Slovensku, nie je teda nutné cestovať ďaleké kilometre ešte pred začatím zájazdu. V autobuse vás čaká welcome drink a pri viacdňových zájazdoch obdržíte aj cestovateľskú sadu – vankúšik, kryt na oči a štuple do uší.

Zájazdy sú zaujímavé, profesionálne, s pestrým programom a zaujímavou cenovkou. CK DAKA spolupracuje s dlhodobými partnermi a na cestách sa o vás bude starať vopred dohodnutý sprievodca, ktorý danú destináciu dokonale pozná. Pokiaľ stále nie ste presvedčení, pozrite si referencie z už uskutočnených zájazdov a prejdite si skúsenosti člena nášho tímu Petra, ktorý zájazd absolvoval spolu so svojou priateľkou.

Zájazd do Paríža

1. deň

CK Daka nás zobral so sebou na 5 dní do Paríža, nastupovali sme v Bratislave, v popoludňajších hodinách a predpokladaný príchod do francúzskej metropoly bol v ranných hodinách nasledujúceho dňa. Čakala nás teda cesta síce dlhá, no plná očakávaní, s obrazom eiffelovky pred očami.

2. deň

Cesta nám ubehla nečakane rýchlo, autobus bol extrémne komfortný, s dostatočným priestorom na nohy, klimatizovaný, s pravidelnými zastávkami počas cesty. Dostali sme aj vyššie spomenutý welcome drink a časopisy s krížovkami na skrátenie cesty. 

Deň sme začali prehliadkou toho najstaršieho, čo v hlavnom meste nájdete. Ostrov Île de la Cité na rieke Seina je známy svojou väznicou, v ktorej od jej vystavania pobudol nejeden hriešnik. A veru, väznicou to nekončí. Na ostrove sa tiež nachádza svetoznáma katedrála Notre Dame, v ktorej sa konali významné kráľovské korunovácie, svadby ale aj pohreby.

Videli sme Sainte Chapelle, gotickú kaplnku a parížsky Justičný palác. Neobišli sme ani mestskú radnicu, ktorá nesie príznačný názov, Hôtel de Ville. Na záver dňa nás čakala prechádzka k palácu Louvre a večer sme už spokojne oddychovali na hoteli, v izbe s vlastným sociálnym zariadením a sprchou.

3. deň

Po raňajkách, ktoré sme mali v cene zájazdu, sme sa spolu s naším sprievodcom vydali na individuálnu prehliadku zámku Versailles, ktorý dal vystavať francúzsky kráľ Ľudovít XIII. Zámok a jeho areál bol nádherný, obklopený nekončiacimi záhradami. Dozvedeli sme sa veľa z jeho histórie a jeho návšteva nám v pamäti zostane zachovaná ešte dlho.

Popoludní nás čakala návšteva umeleckej štvrti Montmartre, v ktorej nás z chrámu Sacré Coeur ohromil nádherný výhľad na celé mesto. Naozaj, ako na dlani. Navštívili sme aj toľko ospevovanú uličku lásky, na ktorej sídli kabaret Moulin Rouge. Podvečer bola pre nás pripravená plavba loďou po rieke Seina, kde sme si dopriali pohár dobrého francúzskeho vína a pohľad na nádherné ulice tohto historického mesta.

4. deň

Zobudili sme sa do príjemného parížskeho rána, počasie nám prialo a deň sme začínali s úsmevom na perách. Naplánovaná bola výdatná prechádzka pozdĺž rieky Seina. Počas cesty sme prešli Múzeum impresionizmu zvané d’Orsay, Bourbonský palác a Hotel des Invalides, čo je domov pre vojnových veteránov. Zaujímavosťou je, že v krypte tohto komplexu sú uchované aj pozostatky legendárneho cisára Napoleona Bonaparte.

Prechádzka končila znamenite, a to priamo pri Eiffelovej veži, najznámejšej a najvýraznejšej dominante slávneho Paríža. Nezostáva nám nič iné, iba potvrdiť, že je to dominanta ako sa patrí a je skvelé ju zažiť na vlastnej koži. Výhľad z nej síce v cene zájazdu nebol, no minuté peniažky naviac stáli naozaj za to. Podvečer sme sa už len tak zatúlali do miestnej kaviarne a nabití zážitkami sme čakali na odchod späť na Slovensko, ktorý bol naplánovaný na večer.

5. deň

Päť dní sa nemusí javiť ako dlhá doba, no predsa sme sa domov už aj tešili. Cesta opäť netrvala príliš dlho a ten, kto si rád pospí, sa ani nenazdá a vystupuje na Slovensku. Zájazd v nás zanechal veľa zážitkov a samé pozitívne pocity.

Parížsky výlet bol perfektne zorganizovaný, sprievodca bol vysoko profesionálny, cesta a hotel bola komfortná. Francúzske hlavné mesto naozaj stojí za návštevu, za ktorú vás náležite odmení. CK DAKA skladáme poklonu za skvelý zážitok a bezpečné dopravenie späť domov.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 8 %

Cestovnakancelariadaka.sk - Letecký zájazd do Dubaja v zľave až 8%
Cestovnakancelariadaka.sk logo

3,5 % späť

Letecký zájazd do Dubaja v zľave až 8%

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA 21 %

Cestovnakancelariadaka.sk - Letecký zájazd do Londýna až s 21% zľavou
Cestovnakancelariadaka.sk logo

3,5 % späť

Letecký zájazd do Londýna až s 21% zľavou

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA 20 %

Cestovnakancelariadaka.sk - 5-dňový zájazd do Paríža v akcii!
Cestovnakancelariadaka.sk logo

3,5 % späť

5-dňový zájazd do Paríža v akcii!

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA 25 %

Cestovnakancelariadaka.sk - Letecký zájazd na Grécke Santorini s 25% zľavou
Cestovnakancelariadaka.sk logo

3,5 % späť

Letecký zájazd na Grécke Santorini s 25% zľavou

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články