Užitoční pomocníci na doma aj na cesty

30. 5. 2020
Užitoční pomocníci na doma aj na cesty

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

 

Máme radi užitočné veci, ktoré nielen plnia svoj účel, ale k tomu aj skvele vyzerajú. Takých produktov je v tejto recenzii naozaj požehnane. Z e-shopu Bonami máme hneď 7 takýchto exemplárov, ktoré naše kolegyne s radosťou vyskúšali. Preto si nenechajte ujsť tieto zaujímavé poznatky výmenou za trochu čítania. Do 1. júna môžete navyše recenzované produkty získať s 10 % zľavou. Stačí pri objednávke zadať kód 10PLNA.

Dóza na citrón

Zaujímavý nápad, ako dať citrón do škatuľky. Doteraz som dávala nakrojený citrón do mikroténového vrecka, ktoré sme potom doma pracne umývali, pretože sa snažíme podobné veci používať opakovane, až kým sa úplne nezničia. Ale to umývanie bola naozaj „piplačka” a z ekologického hľadiska - vyššia spotreba vody - je to možno ekologicky rovnako problémové.

Pravda je, že dóza nemusela byť v tvare citróna, mám radšej, keď sa efektívne zaplní úložný priestor s hranatými tvarmi nádob. Ale je to len vec osobného vkusu. Aj tak do nádoby nič iné ako citrón nebudem dávať, takže je to v poriadku. Zato zaoblenosť viečka rozhodne nie je na škodu - aspoň sa do dózy citrón krásne vojde a nie je potreba ho stlačiť. 

Dóza je dostatočne veľká - taký veľký citrón som možno ešte ani nevidela. :) Takto sa tam môže vojsť aj 1 a pol citrónu, ak budete šikovní. 

Aj napriek mojej výhrade k tvaru je dóza veľmi pekná a praktická, preto dávam plný počet hviezdičiek.

Dóza na citrón

Dóza na citrón

 • Rozmery: 12 × 9 × 9,5 cm (dĺžka x výška x šírka)
 • Hmotnosť: 60 g
 • Vhodné do umývačky riadu
 • Nevhodné do mikrovlnnej rúry
 • Hodnotenie Lenky: 5 z 5

5,00 €

Nakúp s cashbackom

Nádoba na olej a ocot

Mám rada praktické veci, ktoré sú zároveň aspoň trochu dizajnové. Keď som uvidela túto nádobku na olej a ocot v jednom, moje srdce zaplesalo. Zaujímavý dizajn sa nedá nevšimnúť. Pri naplnených nádobkách v dennom svetle sa k tomu umocňuje zážitok a hra farieb vo vnútri. Krásne to oživí kuchynský stôl. Rozhodne si to všimne každá návšteva. :) U nás to zatiaľ fungovalo.

Nádoba je trochu menšia, ako som očakávala, ale na to, koľko oleja a octu pri domácom použití spotrebujeme, je to vlastne akurát. Vedľa skla sú ďalšie materiály kov vo forme hrdla a guma ako tesnenie a uzáver v jednom. Zároveň tesnenie zabraňuje samovoľnému pohybu vnútornej banky, drží tak nádobu v pôvodnom stave.

Ďalšou výhodou je to, že vďaka pôsobivému dizajnu tejto banky sa nám zvýšila spotreba oleja a balzamika. Teším sa už na leto, kedy bude obdobie rôznych šalátov v podobe hlavných chodov. Každému sa omnoho lepšie nalieva z takejto nádobky ako z veľkej fľaše. A každý sa s ňou rád pohrá v ruke. :) Zatiaľ nás to ešte neomrzelo. A z toho vlastne vyplýva ďalší benefit - vďaka vyššej spotrebe panenského olivového oleja, ktorý do banky pridávame, a balzamika, budeme zdravší, pretože zdravé tuky sú pre telo veľmi prospešné.

Rozhodne tomuto produktu dávam plný počet hviezd. Nádoba vrátane dreveného podstavca je aj skvelým darčekom, ktorý určite každého poteší.

Nádoba na olej a ocot

Nádoba na olej a ocot

 • Značka: XD Design Orbit
 • Materiál: ručne fúkané sklo
 • Rozmery nádoby: 9 × 9 cm
 • Rozmery podložky pod pohár: 10 × 10 × 1,5 cm
 • Hodnotenie Lenky: 5 z 5

19,00 €

Nakúp s cashbackom

Sada 3 tašiek na triedený odpad

Na recenzovanie som dostala sadu tašiek na triedený odpad. Ten triedim bežne, snažím sa tak prispieť k ochrane životného prostredia a celkovej ekológii. Triedenie odpadu mi pripadá ako to najmenej, čo každý z nás môže urobiť. Dosiaľ som triedila do náhradných igelitových tašiek alebo papierových tašiek z nákupov, čo nie je nič praktické ani estetické. Recenzia mi tak prišla pod ruku v správny čas. 

V sade sú tri tašky rozdelené podľa farieb - žltá taška na plast, zelená na sklo a modrá na papier. Vzhľadovo tašky vyzerajú dobre. Je jasné, že tento produkt nie je dekoračná čerešnička na torte vašej domácnosti, ale ja mám tieto tašky v špajzi, kde vyzerajú organizovane a pekne. 

Prekvapil ma objem, tašky sú priestranné, kôš teda nemusíte vynášať každý deň. Objem je 40 l a rozmery sú 31 × 44 × 30 cm. Kvalita použitého materiálu je super a zdá sa, že produkt kadečo vydrží. Odolný materiál je tiež veľmi praktický, tašky dobre držia tvar a pokiaľ sa stane, že sa nejako pošpinia, je možné tašku jednoducho umyť v teplej mydlovej vode.

Výhodou je aj skladnosť - pokiaľ máte cestu okolo odpadkového koša na triedený odpad, tak beriem tašku so sebou. Po ceste odpad vyhodím a tašku jednoducho zbalím do kabelky. V kabelke nezaberie veľa miesta, nie je ťažká a ja sa tak nemusím vracať späť domov. Za mňa hodnotím produkt pozitívne všetkými bodmi, pretože ide o skvelého pomocníka do domácnosti.

Sada 3 tašiek na triedený odpad

Sada 3 tašiek na triedený odpad

 • Značka: Premier Housewares
 • Rozmery: 31 × 44 × 30 cm
 • Hmotnosť: 330 g
 • Objem: 40 l
 • Sada obsahuje: 3 ks
 • Hodnotenie Peti: 5 z 5

10,00 €

Nakúp s cashbackom

Cestovné príbory

Keď sa mi dostal do ruky tento príbor, hovorila som si, čo je na ňom také špeciálne, že stojí až toľko. Predsa len si za tú cenu zaobstarám celú sadu príborov. Pretože viem, že pri mnohých produktoch (či už sú to módne kúsky alebo veci bežnej spotreby) platíme väčšinou za značku, vyhľadala som si informácie o značke Joseph Joseph. Dozvedela som sa, že ju založili dvaja bratia z Londýna a žnú úspechy po celom svete. Veľký dôraz kladú nielen na dizajn, ale aj na funkčnosť kuchynských pomocníkov.

V prípade, že si vyhľadáte ich produkty, zistíte, že naozaj nejde o lacné kúsky, ale pri každom návrhu dizajnéri naozaj premýšľali. Každý kus vám má teda pomôcť a pritom musí byť jednoduchý na používanie. Neverím všetkému, čo sa na internete píše, a tak som si vyhľadala videá produktov tejto značky a priznávam, že som sa do produktu Joseph Joseph priam zamilovala.

Keď som recenzovaný príbor držala prvýkrát v ruke, hovorila som si, že so mnou bude chodiť len na výlety, kde sa stane nenahraditeľným pomocníkom, ale to som sa naozaj veľmi mýlila. V skutočnosti so mnou už nejaký čas cestuje v kabelke kamkoľvek sa pohnem a ja nerozumiem, ako som bez neho mohla existovať. :D

Na svojich cestách sa pomerne často stravujem v aute, kde sa mi naozaj zíde. Nechať ho ležať doma, aby čakal na sezónu, je naozaj nezmysel. Neznášam plasty, a teda pokiaľ si kúpim šalát alebo čokoľvek iné, nechce sa mi jesť plastovým príborom, ktorý je väčšinou k dispozícii. Nielenže je to neekologické, ale mnohokrát sa mi stalo, že sa mi zlomil hrot vidličky alebo nôž neprekrojil to, čo mal. Veď to určite sami poznáte. 

Príbor je uložený v ochrannom obale, ktorý je vyrobený zo silikónu. Stačí ho jednoducho vybrať, oddeliť príbor od seba a ide sa na vec. :) Čítate správne. Oddeliť. Lyžica a vidlička sú totiž magneticky spojené držiakom nožíka, ktorý je navyše potiahnutý silikónom vo farbe obalu. Príbor je vyrobený z nerezu, takže ho po jedle jednoducho utriem obrúskom a po príchode domov dám do umývačky riadu. Na druhý deň je opäť pripravený cestovať so mnou, či už na výlet, alebo do práce. 

Príbor nie je ani malý, ani veľký. Je to niečo medzi klasickým a detským príborom. Lyžica je pekne tvarovaná, takže sústo je len trochu menšie, než pri klasickej lyžici. Vidlička má 4 hroty a nôž jemné zúbkovanie, aby dobre prekrojil to, čo má. Navyše vďaka tomu, že je držiak potiahnutý silikónom, sa príjemne drží a netlačí vás do ruky, keď trochu pritlačíte.

Odporúčam túto cestovnú sadu všetkým, ktorí sa stravujú vo fast foodoch, na čerpacích staniciach a podobne. Zainvestujte a spoznajte, že nebudete ľutovať. 

Cestovné príbory

Cestovné príbory

 • Značka: Joseph Joseph
 • Farba: zelená, šedá
 • Materiál: nerez, oceľ a silikón
 • Vhodné do umývačky riadu
 • Rozmery: 17 × 5 × 3 cm
 • Hodnotenie Hanky: 5 z 5

17,69 €

Nakúp s cashbackom

Fľaša s počítadlom

Tiež máte problém s dodržiavaním pitného režimu? Ja na 100 %. Či už sedím doma a pracujem alebo mám voľno, nikdy neviem, koľko som vypila vody. Viem ale, že to nebolo veľa. Preto keď som dostala od Bonami fľašu s počítadlom, bola som nadšená. Navyše je rovnakej značky ako cestovné príbory, teda od Joseph Joseph, a to pre mňa už nie je málo. 

Niekto hovorí, že máme denne vypiť 2 litre, iní zas odporúčajú tri litre. Pre mňa je dôležité vypiť aspoň toľko, aby som sa cítila dobre. Keď málo pijem, bolí ma hlava a to nie je dobré. Samozrejme v lete keď je teplo tento problém neriešim - pijem stále, pretože si to telo samo pýta - ale hlavne v období zimy mám s nedostatkom tekutín problém.

Fľaša s počítadlom má objem 0,4 l a to znamená, že keď vypijem za deň 4, dostanem do seba 1,6 litra vody, čo pre mňa nie je bežné. A to je už čo povedať. :)  Asi by sa to tak nemalo počítať, ale keď k tomu pripočítam čaj, kávu, polievku a ďalšie „tekutiny”, ktoré denne spotrebujem, na 2 litre sa dostanem.

Fľaša je dizajnová lahôdka, ktorá vyzerá naozaj skvele. Má veko na šróbovanie, takže ju môžete pokojne nosiť v kabelke, či v batohu a nemusíte sa báť, že vám vytečie. Uzáver je vyrobený tak, že po naplnení fľašky pri šróbovaní preskočí a ľahko cvakne. Tým sa vám započíta ďalšia dávka tekutín v podobe bodky na uzávere. Pri každom uzavieraní veka sa objaví 1,2,3 alebo 4 bodky. Čo bodka, to 400 ml nápoja. 

Plastová fľaša je vyrobená z Tritánu (kopolyester bez obsahu Bisfelonu A - BPA free) a môžete ju čistiť v umývačke riadu. Farbu si môžete vybrať akú chcete - modrú, zelenú, ružovú či sivú. Ja som sa naučila do fľaše pridávať plátok pomaranča alebo citrónu, čerstvé bylinky (mätu, medovku) a o to viac mi voda chutí a body mi naskakujú samé. ;)

Fľaša s počítadlom

Fľaša s počítadlom

 • načka: Joseph Joseph
 • Farba: tyrkys, zelená, ružová, šedá
 • Materiál: plast bez BPA
 • Vhodné do umývačky: fľaša áno, veko nie
 • Nevhodné do mikrovlnnej rúry
 • Rozmery: 7 × 20 × 7 cm
 • Hmotnosť: 120 g
 • Objem: 4 dl
 • Hodnotenie Hanky: 5 z 5

15,00 €

Nakúp s cashbackom

12-dielny set riadu z porcelánu Bee Happy

Jedálenské sady riadu miluje snáď každá žena. Keď už musím tráviť hodiny a hodiny v kuchyni z dôvodu nasýtenia hladných krkov, dokázal by mi ľahko pokaziť náladu rôznorodý riad na jednom stole. Preto som bola rada, keď som dostala príležitosť napísať recenziu na túto luxusnú 12-dielnu sadu. Samozrejme by som bola radšej, keby sa skladala z 18 dielov - 6 misiek, 6 plytkých a 6 dezertných tanierov - najmä keď príde návšteva. No aj tak som veľmi spokojná. Pre dostatočný počet totiž stačí objednať sadu navyše. 

Misky na jedenie uprednostňujem pred hlbokými taniermi nielen z estetického, ale hlavne z praktického dôvodu. Nezaberajú toľko miesta na stole ani v skrini a aj napriek tomu sa do misky zmestí poriadna porcia polievky. Jemný motív kytičiek ozvláštnil malinký čmeliak, vďaka ktorému z tejto sady riadu chutí najmä deťom. 

Porcelán je kvalitný, glazúra nepraská v mikrovlnke ani v umývačke na riad, a ani pri častom používaní motívy nestrácajú farbu. Dávam plný počet hviezdičiek a odporúčam všetkým, ktorí chcú z každého bežného pokrmu urobiť výnimočný. ;)

12-dielny set riadu z porcelánu Bee Happy

12-dielny set riadu z porcelánu Bee Happy

 • Značka: Cooksmart
 • Rozmery:
 • tanier: Ø 26,5 cm
 • dezertný tanier: Ø 19
 • miska: Ø 14 cm
 • Hodnotenie Hanky: 5 z 5

38,00 €

Nakúp s cashbackom

Sada 3 desiatových boxov

Máte malé deti a premýšľate, do čoho im zabaliť desiatu do školy, či na výlet? Presne pre tento účel sa hodí sada 3 desiatových boxov od Bonami. 

Boxy majú zaoblené hrany, rovnako tak aj veká. Pre ľahšie otváranie je jeden roh predĺžený, takže ani pre dieťa nie je problém tento box otvoriť. Boxy sú vyrobené z pevného plastu a pokiaľ je viečko správne osadené, dolieha tesne na krabičku. Takže v prípade, že do neho vložíte tekutejšiu desiatu (detskú výživu a pod.), nemusíte mať obavu, že by sa obsah nekontrolovane dostal von. A ak máte obavy, jednoducho dáte box do väčšieho boxu a máte to poistené. ;)

Vybrať si môžete z niekoľkých variantov, ktoré sa líšia farbou boxu, ale aj obrázkami na viečku. K dispozícii je set s líškou, ježkom a jazvecom, set s levom, krokodýlom a klokanom alebo s hlavou pandy, mačky a králika. Práve posledný menovaný som mala možnosť vyskúšať. Jemné pastelové farby neurazia ani chlapca, ani dievčatko. Obrázky aj po niekoľkonásobnom použití držia, takže myslím, že pri dodržaní odporúčania nedávať viečka do umývačky riadu, budú obrázky stále dlho kvalitné.

Aj keď sú boxy na prvý pohľad malé, vojde sa do nich naozaj veľa. Pre vašu predstavu - do najväčšej škatuľky sa vojde približne 600 ml obsahu. Prostredná krabička má objem 400 ml a najmenšia cez 200 ml. Na týchto boxoch oceňujem aj to, že sa dajú krásne poskladať do seba, takže ak ich práve nepoužívate, nezaberú veľa miesta.

A prečo si ma tieto boxy získali? Dobré prevedenie, pekné obrázky, skvele padnúce veká a možnosť zložiť všetky boxy v jeden. Aj keď sú tieto boxy vďaka ich motívom určené najmä pre deti, myslím, že im ich občas vezmem, pretože najväčšia krabička má presne veľkosť na jednu porciu šalátu a do tej najmenšej sa bez problémov zmestí dresing. Na ľahký obed so sebou do práce sú ako stvorené (a tie detské motívy už kolegom nejako vysvetlím). ;)

Sada 3 desiatových boxov

Sada 3 desiatových boxov

 • Značka: Rex London
 • Farba: modrá, ružová
 • Materiál: plast
 • Vhodné do umývačky: len spodná časť (bez viečka)
 • Vhodné do mikrovlnnej rúry: nie
 • Rozmery: 11,5 × 5,5 × 11,5 cm (dĺžka × výška × šírka)
 • Hodnotenie Jitky: 5 z 5

6,00 €

Nakúp s cashbackom

Niečo málo o Bonami

E-shop Bonami.sk patrí medzie tie obchody, ktoré keď objavíte, tak vás len tak nepustia. Je sa totiž na čo dívať. Nielenže tam nájdete množstvo inšpiratívnych obrázkov s krásne naaranžovanými a zladenými bytovými doplnkami, ale aj keď začnete vyhľadávať niečo konkrétne, tak sa nebudete vládať čudovať, čo za zaujímavé veci pri nich nájdete.

Je to e-shop, v ktorom nájdete niečo pre seba, nábytok a doplnky do domácnosti a záhrady - slovom, stretnete sa s týmito kategóriami:

Je toho naozaj veľa a pokiaľ by sme mali charakterizovať človeka, ktorý tu nakupuje, je to niekto, kto má štýl. Vážne. Pokiaľ ich ponuku poznáte, tak viete, o čom hovoríme. Štýl a originalita sú slová, ktoré vás sprevádzajú všade, kam sa v e-shope Bonami pozriete - od úplných maličkostí, až po nábytok.

Samozrejmosťou e-shopu s veľkým množstvom tovaru je prehľadná kategorizácia vrátane podkategórií, aby ste mohli lepšie upresniť svoje požiadavky. Ďalšie možnosti dodatočných filtrov podľa základných a pokročilejších parametrov je taktiež „must have”.

Bonami logo

O Bonami

Chcete trendy domov, do ktorého sa budete vracať s radosťou? Stačí jedna návšteva a Bonami.sk sa stane vašim verným spoločníkom pri zariaďovaní domácnosti. Ulahodí vám tiež možnosť vyzdvihnutia objednávky na predajni v Bratislave alebo doručenie cez Packetu (Zásielkovňu), Slovenskú poštu či kuriéra.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 50 %

Bonami - SUMMER SALE
Bonami logo

1,5 % späť

SUMMER SALE

Výpredaj so zľavami až do 50 %

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články