Leoexpress logo

Leoexpress

Cestujte vlakom alebo autobusom pohodlne do viac ako 120 destinácií po celej Európe a nakupujte lístky napríklad aj do triedy Economy výhodne s cashbackom.

 

Viac o Leoexpress

Peniaze z nákupu späť

2,5 %

O Leoexpress

 

Leo Express je český dopravca sídliaci v Prahe, ktorý na Slovensko premáva priamou linkou Praha – Košice a v roku 2023 bude premávať tiež na trase Bratislava - Komárno. Okrem toho vás bezbariérové vlaky a autobusy Leo Express dopravia napríklad do rakúskeho Salzburgu, poľského Krakowa, ukrajinského Užhorodu a ďalších viac ako 120 destinácií.

 

Economy trieda Leo Express pre tých, ktorí myslia ekonomicky

Rozhodli ste sa navštíviť niektorú z krajín s Leo Express? Výber správnej triedy by ste nemali nechať na náhodu. 

  • Základná trieda, Economy, vám ponúka komfort za prijateľné ceny. Vo vozňoch Economy na vás čaká wifi pripojenie zadarmo, stolík a zásuvka pri každom sedadle, klimatizácia a nízkopodlažný nástup, ktorý určite oceníte ak cestujete s ťažkou batožinou. V autobusoch na vás čaká tiež wifi pripojenie a klimatizácia a navyše voda zadarmo. Nestačí?
  • Naskočte do triedy Economy Plus, v ktorej na vás čakajú pohodlné sedadlá a vybrané občerstvenie zadarmo. Samozrejmosťou sú tiež benefity triedy Economy (zásuvka, klimatizácia,...). Táto trieda je skvelou voľbou pre cestovateľov hľadajúcich najlepší pomer, cena a kvalita.
  • Viac súkromia získate v triede Business, ktorá sa ideálne hodí pre ľudí s home office-om vo vlaku. Okrem benefitov triedy Economy a Economy Plus určite oceníte prednostnú obsluhu a kožené sedadlá. Trieda business je zaradená v každom vlaku a vybraných autobusových spojoch. 
  • Trieda Premium ponúka skutočný luxus na koľajniciach. Vďaka polohovateľným koženým sedadlám sa budete počas celej cesty cítiť ako v bavlnke. Trieda Premium je oddelená od ostatných tried a navyše získate zadarmo deku, spoločenské hry a možnosť výberu z Premium menu zadarmo. Je ideálnou voľbou na cestovanie v noci.

 

S Leo Express lístkami po Európe

S dopravcom Leo Express zažijete parádnu jazdu. Či už cestujete pravidelne alebo len občas na výlety, možností ušetriť na lístkoch je v prípade Leo Express viac. 

  • Lístky s 25 % alebo 50 % zľavou na vás čakajú v prípade, že máte deti, ste študent alebo dôchodca nad 65 rokov. Na palubách vlakov a autobusov Leo Express po Českej republike jazdíte za polovicu v najbežnejšej triede Economy a navyše ďalších 25 % vám vráti Leo Express formou leo kreditov. Tie následne môžete využiť na nákup ďalších lístkov alebo občerstvenia vo vlaku (podmienkou je členstvo v Smile clube). Cestovať po Česku sa s Leo Express jednoducho vyplatí.
  • Promo lístky alebo lístky za zníženú cenu sú dostupné pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu a zároveň na spoje, ktoré nie sú tak vyťažené. Promo lístky sú dostupné v triede Economy pre dospelých a nie je možné na nich uplatniť žiadnu ďalšiu zľavu. Skvelé je, že systém Leo Express cenu automaticky vypočíta podľa najvýhodnejších taríf a vy si tak nemusíte lámať hlavu.
  • Spatočné lístky na vlaky a autobusy Leoxpress s 20 % zľavou môžete využiť, ak ste dospelý (nepatríte do skupiny dieťa, študent alebo dôchodca) a cestujete tam a spať v rovnakej triede. Cena vám bude automaticky znížená v nákupnom košíku.
  • Lístky so 75 % zľavou pre ZŤP a so 100 % zľavou pre doprovod sú pre vás pripravené v prípade, že ste držiteľom platného preukazu ZŤP. Vďaka tomuto preukazu ušetríte cestovaním po Česku s Leo Express 2/3 z ceny lístka a váš doprovod sa s vami zvezie zadarmo. Zľavu je možné uplatniť v triede Economy. 

Okrem toho jazdia deti do 5 rokov s Leo Express úplne zadarmo a členovia Smile clubu získajú ďalšie výhody členstva. Na svoje si prídu aj skupinky vďaka skupinovým zľavám na lístkoch v triede Economy. Prečítajte si viac o možnostiach zľavy a ušetrite ešte viac vďaka cestovaniu s Leo Express.  

 

Storno lístka na Leo Express

Ak sa vám zmenili plány a potrebujete zrušiť svoju cestu s Leo Express alebo zmeniť dátum vašej cesty, lístok môžete stornovať kedykoľvek až do pravidelného príjazdu vášho spoja. Storno poplatok je vo výške 1,3 €za lístok. Platba vám bude vrátená na bankový účet, z ktorého ste si lístok zakúpili alebo na bankový účet uvedený vo formulári do 5 pracovných dní. Platba tiež môže byť vrátená formou leo kreditov na váš zákaznícky účet. Viac o storno podmienkach nájdete na stránkach Leo Express

Informácie o meškaní a kontakt na Leo Express

Chcete vedieť, či Leo Express vlak či autobus nemešká? Majte prehľad o vašej ceste vďaka stránke Aktuality z prevádzky

Predajné miesta Leo Express nájdete napríklad v Košiciach, Nitre, Trenčíne, ale napríklad aj v Kežmarku či Vranove nad Topľou. Zoznam všetkých predajných miest nájdete na stránkach Leo Express. Leo Express môžete tiež kontaktovať napríklad na online chate denne od 8. do 20. hodiny.

 

Nevybrali ste si? Navštívte Flixbus, zeleného dopravcu po Európe, alebo prenajmite auto výhodne s Rentalcars

Najobľúbenejšie obchody z kategórie Cestovanie

Ako PlnáPeňaženka presne funguje?

Registrácia

Zadarmo sa registrujte

U nás neplatíte nijaké poplatky.

Vyhľadanie obchodu

Vyhľadate si obchod.

Na Plnej Peňaženke ich máme viac než 800.

Preklik na e‑shop

Prekliknite sa na e-shop

Tam nakupujte, ako ste zvyknutí

Získanie cashbacku

Získajte cashback

Až 25 % z každej platby.
Schválenú odmenu si môžete nechať hneď vyplatiť.