Súťažná recenzia Superpotraviny-Naturalis: difuzér, esenciálny olej a osviežovač vzduchu

Naturalis nie sú len certifikované superpotraviny, ale aj prírodná kozmetika, čínska medicína a ďalšie doplnky. V rámci dnešnej recenzie sme sa pozreli na difuzér, esenciálny olej a osviežovač vzduchu. Ste zvedaví, ako s nimi bola naša kolegyňa spokojná?

19. 3. 2021
Súťažná recenzia Superpotraviny-Naturalis: difuzér, esenciálny olej a osviežovač vzduchu

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Internetový obchod Superpotraviny-Naturalis.cz je to pravé pre každého, kto sa zaujíma o potraviny a produkty, ktoré nakupuje. Produkty e-shopu sa pýšia radom certifikátov a ocenení za kvalitu. Tím Naturalis navyše pozná svojich pestovateľov a produkty najprv vyskúšal. Necháte sa zlákať ich ponukou aj vy? Pozrite sa na ich e-shop, alebo skúste svoje šťastie v našej súťaži.

O čo súťažíme?


V dnešnej súťažnej recenzii sa skrývajú hneď tri produkty z e-shopu Superpotraviny-Naturalis.cz. Ste zvedaví, o aké produkty ide? Vyhrať môžete voucher v hodnote 1 000 Kč na nákup v e-shope Superpotraviny-naturalis.cz.

Ako sa zapojím do súťaže?


Je to naozaj jednoduché. Stačí splniť jednu podmienku, a to síce nakúpiť cez Plnú Peňaženku akýkoľvek tovar v e-shope Superpotraviny-Naturalis.cz. Dôležité je, aby tento nákup bol uskutočnený v období od 19 .3. do 23. 3. 2021. Podrobné podmienky súťaže nájdete TU.

SÚŤAŽ BOLA UKONČENÁ.

Osviežovač vzduchu v spreji s levanduľou

Možností, ako príjemne prevoňať domov, je veľa. Musím sa však priznať, že patrím k zástancom prírodných produktov, tým pádom sa mi okruh možností o niečo zmenšuje. Často používam sójové sviečky s prírodnými esenciami, potpourri alebo vonné tyčinky.

Keď sa mi naskytla možnosť vyskúšať niečo nové, bola som nadšená. Tentokrát som pre vás otestovala aróma difuzér, limetkový esenciálny olej do kúpeľa a levanduľový osviežovač vzduchu v spreji z internetového obchodu Naturalis.

Balíček dorazil v úplne v poriadku - produkty boli dôkladne zabalené a chránené pred prípadným poškodením počas cesty. 

Odjakživa milujem vôňu levandule - keď mi kvitne na záhradke, tak u nej denne postavám a teším sa z jej vône. Rada si z nej robím aj vonné sáčky do skrine. Osviežovač s výstižným názvom "Prázdniny v Provence" ma teda, ako je vám už zrejmé, oslovil takmer okamžite. Čo sa týka jeho vône, tak má naozaj blízko k skutočnej levanduli.

Vôňa osviežovača vzduchu je naozaj zaujímavá. Je v nej cítiť trochu aj citrusy a ruže (zrejme vďaka limonénu a geraniolu, ktoré tento osviežovač tiež obsahuje), ale levanduľa prevláda.

Celkovo oceňujem, že jemne a dlhodobo prevonia celý byt. Chcem ho aplikovať napríklad na záclony či gauč. Má naozaj príjemnú vôňu a stačí len pár streknutí.

Osviežovač vzduchu v spreji s levanduľou

Osviežovač vzduchu v spreji s levanduľou

 • Objem: 100 ml
 • Levanduľová vôňa, prírodné suroviny
 • Prečisťuje vzduch a neutralizuje pachy
 • Ručná výroba

6,08 €

Nakúp s cashbackom

Aróma Difuzér Naturalis

Difuzér ma samozrejme zaujímal z celej zásielky zo všetkého najviac. Už podľa fotografie v e-shope som z neho bola nadšená. Po jeho rozbalení som bola milo prekvapená. Čo sa týka dizajnu, tak ten je podľa mňa na jednotku. Milujem drevo, predovšetkým svetlé drevo, takže tento difuzér je pre mňa ako stvorený. Síce je z časti plastový, ale drevo prevláda a celkovo vyzerá naozaj veľmi pekne.

Príprava a samotné spustenie je veľmi jednoduché. Vďaka priloženej odmerke nalejete do difuzéra odporúčané množstvo vody, pridáte pár kvapiek esenciálneho oleja, zvolíte si dĺžku chodu (na výber je 1, 2 alebo 6 hodín) a zapnete.

Po chvíľke začne z horného otvoru unikať voňavá para. Zaujímavé je, že sa tekutina neodparuje vďaka zahrievaniu, a to z dôvodu, že by to esenciálny olej znehodnotilo. Funguje na princípe ultrazvukových vĺn (vibrácií), čím sa vytvára jemná hmla. Okrem doby si môžete tiež zvoliť farbu, a to buď jednu určitú, alebo necháte farby plynule prechádzať z jednej do druhej.

Trochu som sa obávala zvuku, na ktorý sa pri rôznych difuzéroch ľudia sťažujú. Moje obavy boli zbytočné - tento difuzér je absolútne tichý a nie je ho takmer vôbec počuť. 

Aróma Difuzér Naturalis

Aróma Difuzér Naturalis

 • Objem: 400 ml
 • Zachováva kvalitu éterických olejov
 • Prevonia, zvlhčuje a dezinfikuje ovzdušie
 • Jednoduché ovládanie

42,03 €

Nakúp s cashbackom

Esenciálny olej do kúpeľa a aromalampy

Do difuzéra som použila esenciálny olej "To pravé limetkové". Po levanduli a vanilke sú citrusy mojou ďalšiou obľúbenou vôňou. Ide o kvalitný prírodný esenciálny olej. Čo sa týka jeho zloženia, tak som bola úplne spokojná. Rozhodne neodporúčam si kupovať vonné oleje, ktoré sú síce lacnejšie, ale vyrábajú sa synteticky a neobsahujú veľa prírodných zložiek. Pri tomto limetkovom esenciálnom oleji ide o 100 % prírodnú silicu z limetky.

Esenciálny olej od Naturalis mi spolu s difuzérom počas chvíľky prevoňal krásne celú izbu sviežou a úžasnou vôňou. Nelenila som teda a vyskúšala som ho podľa rady v e-shope aj do kúpeľa. Najprv som si ho vopred rozmiešala v troche mandľového oleja a potom naliala do vane. Ide o sviežu vôňu - odporučila by som ho teda skôr do ranného kúpeľa pre načerpanie energie a nie na večerný relax. Avšak je to naozaj skvelá vôňa a ak máte radi citrusy, tak určite neváhajte. Ja som bola veľmi spokojná a určite ho ešte využijem ako v kombinácii s difuzérom, tak aj do vane.

Esenciálny olej do kúpeľa a aromalampy

Esenciálny olej do kúpeľa a aromalampy

 • Objem: 8 ml
 • Vhodný na relaxáciu - možnosť nakvapkať do aromalampy či do kúpeľa
 • Ručná výroba z prírodných surovín

4,94 €

Nakúp s cashbackom

Trochu inšpirácie

Ak sa túžite dozvedieť niečo viac zo sveta zdravej stravy alebo sa trebárs inšpirovať novými receptami, tak určite navštívte magazín Naturalis. Nájdete ho priamo na stránkach e-shopu.

Aj vegáni budú nadšení, veľa produktov nie je živočíšneho pôvodu. Pri každom produkte v e-shope sa dozviete podrobné informácie - vlastnosti produktu, jeho použitia, ako sa vyrába a spracováva a samozrejme jeho zloženie.

Superpotraviny-naturalis.cz logo

O Superpotraviny-naturalis.cz

Internetový obchod Superpotraviny-Naturalis.cz je známy svojou širokou ponukou kvalitných potravín, prírodnej kozmetiky a ďalších doplnkov. Tím Naturalis si za každým ponúkaným tovarom stojí a sám ho vyskúšal. Tešiť sa tu môžete napríklad na čaje, zelené potraviny, čokolády a kozmetiku. Mnoho z produktov má certifikáciu BIO, takže si vyberú aj náročnejší zákazníci.