Recenzia Ziskoun - Fitness náramok, Smart band plus

2. 3. 2019
Recenzia Ziskoun - Fitness náramok, Smart band plus

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Obchod  Ziskoun bol založený pred dvomi rokmi a špecializuje sa na lacnejšie produkty, ako sú šperky, smart a fitness hodinky + doplnky k telefónom dovezeným z Číny.

Mnohí z nás sú zvyknutí nakupovať na Aliexpresse, aj keď nám nevyhovuje doba dodania. V internetovom obchode Ziskoun.cz si tieto produkty môžete objednať a máte ich ani nie do týždňa doma. Tento obchod má totiž väčšinu ponúkaného tovaru skladom a tak sa vám nestane, že zmeškáte napríklad niekoho narodeniny, meniny či výročie, pretože sa vám balíček zasekne niekde na ceste.  

My ste to skúsili, objednávka v rátane platby prebehla hladko a produkt sme obdržali hneď druhý deň v odpoludňajších hodinách, čo nás veľmi potešilo.

Potešili nás tiež mnohé komentáre a diskusie u rôznych produktov. Preto sme zašli aj na Heuréku, kde má tento obchod 90% spokojnosť zákazníkov. Obchod Ziskoun.cz získal vďaka spokojnosti overených zákazníkov prestížny certifikát Overené zákazníkmi.

Doprava a platba

Tovar nám doviezla Slovenská pošta, ale môžete si ho vyzdvihnúť v Zásielkovni rovnako ako my. Platili sme kartou, obchod ponuka tiež platby prevodom, v hotovosti či na dobierku za príplatok 49 Kč.

Blog


Zaujíma vás viac o produktoch tohoto obchodu? Potom vám odporúčame navštíviť ich blog, kde nájdete pútavé články o niektorých produktoch. Nás zaujal článok o detských hodinkách s GPS natoľko, že už ich máme doma, ale ešte sme ich nestihli otestovať. Tak vám o nich napíšeme v ďalšej recenzii, nech sa máte na čo tešiť :)

Fitness náramok M2

 • Bežná cena: 999 Kč
 • Akčná cena: 469 Kč
 • Cena: hodinky + farebný nárameo naviac: 529 Kč
 • Farba náramku: čierna, červená, modrá, fialová, zelená, biela, ružová, žltá, šedá, oranžová
 • Kategória: Fitness náramky
 • Druh: Smart watch
 • Kompatibilita: Android 4,4 IOS 8 a vyššie
 • Funkcie: aktuálny čas, krokomer, meranie vzdialenosti, spálené kalórie, meranie tepovej frekvencie, šetrný vibračný budík, upozornenie na nedostatok pohybu, záznam a vyhodnocovanie kvality spánku, oznamovanie prichádzajúcich SMS a hovorov, OLED displej, Bluetooth® 4.0 Low Energy
 • Výdrž batérie: približne 240 hodín
 • Záruka: 2 roky
 • Produkt skladom
 • Doručenie: 1 - 2 dni
 • Naše hodnotenie: 5 z 5
 • Stránka produktu: Fitness náramok M2

Keď som si vyberala fitness náramok, premýšľala som prečo a za akým účelom ho vlastne chcem používať. Prvotný impulz bol ten, že chcem iba zmapovať svoj pohyb. Väčšina z nás, kto má smart telefón vie,  že sa môže pozrieť do aplikácie v mobilu a je to. Až keď si

náramok nasadíte zistíte, že denne urobíte aj 2x viac krokov ako vám ukáže telefón. Je to jednoducho tým, že náramok máte stále na ruke, kdežto telefón si v práci položíte na stôl, doma napríklad na policu a tak vám nezapočíta poctivo každý krok. 

 

Pretože nepatrím medzi tých, čo musia mať za každú cenu najnovší model a nevedela som, či náramok neskončí po pár týždňoch v šuplíku (ako moje mnohé ďalšie nutné maličkosti), rozhodla som sa pre tento jednoduchý model.  

 

Keď som náramok vybrala z krabičky, prekvapilo ma, že oproti klasickým hodinkám, ktoré nosím, sú naozaj ľahučké. Pripravila som si podľa návodu stiahnutého zo stránok nabíjačku a ani nie za dve hodiny už som mohla fitness náramok spárovať s telefónom, do ktorého som si v priebehu nabíjania stiahla a nainštalovala potrebnú aplikáciu.

Aplikácia je iba v angličtine, čo nie je nič proti ničomu. No aj tak odporúčam tým, ktorý nemajú angličtinu zrovna v obľube, aby si vybrali iný model. Predsa len, keď začnete

hodinky používať, bude vás zrazu všetko zaujímať :)

Pristihla som sa totiž, že zrazu potrebujem vedieť ako som spala, akú mám tepovú frekvenciu a mnohé ďalšie nevyhnuteľnosti :D Samozrejme, pokiaľ nemáte žiadne problémy, je to veľmi úsmevné. V aplikácii totiž môžete pozerať nie len denný prehľad, ale aj spätne aj týždenný a porovnávať ako aktívny ste boli včera, pred týždňom alebo napríklad minulý rok v lete ... Je fajn keď viete, že dnes ste sa, oproti predchádzajúcemu dňu, „prekonali“, ťažšie sa potom pozerá na čísla, keď máte akurát lenivý deň. Na niekoho môžu pôsobiť motivačne, že sa začne viac pohybovať, iný si môžu začať dávať pozor na kvalitu svojho spánku, ktorý je celkom dosť dôležitý, pokiaľ chceme cez deň „fungovať“ a nie len prežívať.   

Zaujímavá je pre ženy určite poznámka o spálených kalóriách. Nie som žiadny extra športovec, ale verím, že pred letnou dovolenkou budem túto stránku v aplikácii navštevovať častejšie :)

Popravde ako žena, ktorá sa narodila s telefónom pri uchu a nie na bežeckom okruhu, som naviac zo všetkého uvítala funkciu upozornenia na prichádzajúce hovory a správy. Náramok vás upozorní jemnými vibráciami na hovor či správu, aj keď nemáte šancu počuť stíšený telefón, ktorý je naviac zapnutý v kabelke. Túto funkciu si môžete jednoducho nastaviť v aplikácii a budete sa už čoskoro diviť, ako ste mohli žiť bez nej, rovnako ako ja.

Výdrž má naozaj super, obávala som sa, že ho budem musieť často dobíjať, ale nie je to tak.

Keď dochádza batéria, zas vás na to náramok jemnými vibráciami s predstihom upozorní a tak máte dostatok času si náramok dobiť. Keď to nestihnete, nič sa nestane, len sa dáta v hodinkách od posledného spárovanie stratí.

Ja tento model hodnotím veľmi kladne. Nie je to žiadny zázrak techniky, ale v každom prípade kvalita & funkčnosť & cena sú vo veľmi vyváženom pomere. Preto dávam tomuto modelu 5 bodov z 5. Aj keď mám osobne radšej ten druhý ... poďte sa pozrieť ;)

Smart band ID107 plus

 • Bežná cena: 2 149 Kč
 • Akčná cena: 949 Kč
 • Farba náramku: čierna, červená, modrá, fialová, zelená
 • Značka: Ziskoun
 • Kategória: Fitness náramky
 • Druh: Smart watch
 • Kompatibilita: Android 4,4 IOS 7.1 a vyššie
 • Ostatné funkcie: krokomer, monitor srdcového tepu, výpočet spálených kalórií, pripomínanie nutnosti odpočinku, monitor spánku, upozornenie na nedostatok pohybu, notifikácie správ a hovorov
 • Záruka: 2 roky
 • Produkt skladom
 • Doručenie: 1 - 2 dni
 • Naše hodntcenie: 5 z 5
 • Stránka produktu: Smart band

Poznáte staré slovenské porekadlá “S jedlom rastie chuť” a “Nikdy nehovor nikdy”? Tak v tomto prípade to platí 100% :) Keď som dohľadávala informácie o predchádzajúcom recenzovanom fitness náramku na stránkach Ziskoun, nedalo mi to a “zahrabla” som aj k iným modelom.

A tak som si povedala, že by som mohla po predchádzajúcej dobrej skúsenosti otestovať ďalší model a ten pôvodný som darovala :) Pre väčšiu jednoduchosť som si vybrala náramok, ku ktorému je aplikácia v českom jazyku a má pár funkcií naviac. Mňa nadchla možnosť ovládania funkcie telefónu cez hodinky. Ovládať môžem nielen foťák, ale aj hudbu. Naviac vďaka synchronizácii s telefónom ma okrem hovorov (ukáže, kto mi volá a môžem hovor ukončiť)  a správ, ktoré si

prečítate, bez toho aby ste museli siahnuť po telefóne, náramok upozorní na plánovanú udalosť v kalendári. Jednoducho sa mi u tohto modelu tiež aktivuje náramok iba dotykom ruky.  

Ďalšia vlastnosť, ktorá ma absolútne nadchla, je hľadanie strateného telefónu. Nielen že vás upozorní, kedy sa vzdialim o viac ako 6 metrov od telefónu (zas jemnou vibráciou), ale pomocou funkcie „Nájdi telefón“ aktivuje jeho vyzváňanie či vibrácie na diaľku. Povedzte, nie je skvelé?

Náramok som otestovala aj v sprche. Doma, keď mám chuť relaxovať vo vani, ich samozrejme dám dole, pretože nie sú určené k plávaniu a potápaniu. Ale pri návšteve fitka je to v pohode, rýchla sprcha im neublíži.

Podobné články