Recenzia špeciálnej kávy z e-shopu WestSlav.cz

Ak ste milovníkom kávy pre jej chuť, vôňu alebo hľadáte rýchly zdroj dodatočnej energie, máme pre vás dobrú správu. E-shop WestSlav prináša všetky spomínané aspekty, dokonca s bonusom navyše.

23. 9. 2023
Recenzia špeciálnej kávy z e-shopu WestSlav.cz

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

V ponuke sú kávové zmesi s adaptogénami (skupina rastlín, ktoré pomáhajú organizmu adaptovať sa na pôsobenie stresorov – úzkosť, únava, zranenie), ktoré vám môžu pomôcť so sústredením, odbúraním stresu a ďalšími neduhmi. Ich zoznam aj s osobnými skúsenosťami po mesiaci a pol užívania nájdete nižšie. Dúfame, že vám naša recenzia zjednoduší výber vášho favorita. Či už ste zástancom instantnej kávy podľa vzoru nasypem, zalejem a idem, alebo si kávu vychutnávate viac v pokoji a využívate služby kávovaru, v ponuke nájdete to pravé pre vás.

Všetky kávové zmesi majú vybraný pôvod

Instantná káva má svoj pôvod v Mexiku. U zrnkovej a mletej je možné si vybrať zo 100 % arabiky pôvodom z Bolívie (aróma praženého obilia, chuť s tónmi pomaranča, nízka kyslosť a stredne pražená), Brazília (stredne pražená, chuť s tónmi čokolády a lieskového orieška), nízka (stredne pražená, chuť lesné plody až čokoláda, stredne kyslá).

Adaptogény ako pomocník pre každý deň

Zmesi v ponuke sa delia do 3 kategórií:

 • rozjímanie a odbúranie stresu
 • posilnenie pamäte
 • sústredenie a jasná myseľ


Vlastnosti adaptogénov:

 • pomôže nájsť pokoj počas náročných dní
 • pomôže naštartovať kognitívne funkcie
 • podporí vašu imunitu
 • antidiabetické a antioxidačné účinky

Ponúka zaujímavú kombináciu nabudenia z kávy a vďaka adaptogénu bez roztržitosti. Vďaka tomu je možné dopriať si kávu pre pohodovú náladu, alebo čo som pozoroval ako výhodu u mňa, môže znížiť negatívny účinok zvýšeného príjmu kofeínu ako je práve roztržitosť a môžete si teda dopriať o šálku denne navyše. Káva mi fakt chutí, takže to bol rozhodne príjemný benefit.

Adaptogénna instantná káva s ashwagandhou a čagou sibírskou

Adaptogénna instantná káva s ashwagandhou a čagou sibírskou

 • Hmotnosť: 200 g
 • Dávkovanie: 7 g zmesi 2x denne obsahuje účinnú dávku adaptogénov
 • Príprava: rozpustite 7 g zmesi (asi 6 ČL) v 200 ml horúcej vody (80 °C)

449,00 CZK

Nakúp s cashbackom

Posilnenie pamäte – ginkom biloba a šalviou lekárskou

Vlastnosti adaptogénov:

 • naštartujete prekrvenie mozgu, čím dôjde k zlepšeniu kognitívnych funkcií, pamäti a sústredeniu.
 • prevencia kardiovaskulárnych chorôb a to svojim pôsobením na metabolizmus cholesterolu
 • antioxidačné účinky

V skúškovom období mám vo zvyku užívať ginko v tabletách. Tento semester som to nahradil kávovou zmesou z kategórie posilnenia pamäte a účinky by som zhodnotil ako rovnocenné s užívaním tabletovej verzie, každopádne, s bonusom šálky kávy navrch.

Mletá káva s ginko biloba a šalviou lekárskou

Mletá káva s ginko biloba a šalviou lekárskou

 • Hmotnosť: 250 g
 • Dávkovanie: 7 g adaptogénnej kávovej zmesi 2x denne obsahuje účinnú dávku ginks biloby a šalvie lekárskej

429,00 CZK

Nakúp s cashbackom

Sústredenie a jasná myseľ - rozchodnicou ružovou a levou hrivou

Vlastnosti adaptogénov:

 • znižuje prejavy únavy a zvyšuje pracovnú produktivitu
 • chráni proti vysokej hladine stresových hormónov
 • účinky na imunitný systém a mozgovú funkciu

má antioxidačné a protizápalové účinky

Ideál na prácu v tempe s dôrazom na detail. Túto zmes som zaradil počas nabitého pracovného obdobia. Prácu za vás neurobí, ale adaptogény môžu byť pomocníkom a káva zase spoločníkom.

Mletá káva s rozchodnicou ružovou a levou hrivou

Mletá káva s rozchodnicou ružovou a levou hrivou

 • Hmotnosť: 250 g
 • Dávkovanie: 7 g adaptogénnej kávovej zmesi 2x denne obsahuje účinnú dávku rozchodnice ružovej a levej hrivy

449,00 CZK

Nakúp s cashbackom

Celkové zhodnotenie adaptogénnej kávy

Najprv zo všetkého k adaptogénom a ich účinkom. Je dôležité spomenúť, že pri všetkých druhoch kávy je pre dostavenie účinku adaptogénov potrebné užívať pravidelne a dlhodobo.

Ďalšia dôležitá vec, ktorú treba brať do úvahy je, že aj keď je možné pozorovať zlepšenie v popísanej oblasti, nemôžete počítať so zázrakom. Ide skôr o pomoc vo forme doplnku. Keď fungujete v stresovom prostredí, káva nevyrieši vaše problémy, aj keď môže pomôcť. Nejde o liek, skôr by sa dal prirovnať k braniu vitamínov. Ako ale píšem už na začiatku, ide o kávu s bonusom, tak prečo si k obľúbenému nápoju nedopriať niečo navyše.

Chuť kávy by som popísal jedným slovom – jemná. Či som si ju pripravil ako prekvapkávanú, vo french presse alebo ako espresso, nikdy nemala tú výraznú silu a horkosť malého talianskeho ristretta. Vzhľadom na to, že som testoval rôzne druhy kávy s rôznym pôvodom, pravdepodobne to je spôsobené práve pridaním bylín do zmesi. To môže byť vnímané ako nevýhoda pre ľudí s obľubou výraznej chuti, môže ale vyhovovať ľuďom, ktorí skôr uprednostňujú jemnejšiu chuť a dajú si skôr lungo/americano (ako napríklad ja) alebo sa môže ideálne hodiť na kombináciu s mliekom.

Ako posledný by som zhodnotil spôsob balenia a možnosť nákupu. Výborná vec je, že e-shop ponúka ochutnávkový set. Kúpite si malé balenie od každej kategórie a môžete zhodnotiť, čo vám vyhovuje bez nutnosti kupovať hneď štvrť kila.

Ďalšie pozitívum vidím v tom, že balenie má vzduchový ventil, ktorým môžete z vrecka vypustiť pri uzatváraní prebytočný vzduch, aby vám káva nezvetrala. Našiel som ale aj nevýhodu. Zatiaľ čo malé balenie má svoj uzatvárací „zipsový“ mechanizmus, veľké balenie ho už nemá a musíte si nájsť svoj spôsob (spinku/klip…) ako balenie uzavrieť, v tomto momente ale už nemáte istotu tesnenia a ventil trošku postráda zmysel. Je s tým teda potrebné počítať a pre e-shop by som poradil skúsiť nájsť balenie, ktoré bude obsahovať zatvárací mechanizmus.

Celkovo produkty e-shopu hodnotím veľmi pozitívne. Na túto kombináciu som narazil prvýkrát a veľmi ma oslovila. Teším sa na nové zmesi, ktoré v budúcnosti pribudnú a so značkou WestSlav sa určite nestretávam naposledy.

WestSlav.cz logo

O WestSlav.cz

Vo WestSlav.cz menia kávu na superpotravinu. Nie je to len nápoj, ktorý vám dodá energiu a naštartuje do dňa, vďaka adaptogénom a nootropikom pitie kávy povýšite na novú úroveň.