WestSlav.cz logo

WestSlav.cz

Vo WestSlav.cz menia kávu na superpotravinu. Nie je to len nápoj, ktorý vám dodá energiu a naštartuje do dňa, vďaka adaptogénom a nootropikom pitie kávy povýšite na novú úroveň. 

Viac o WestSlav.cz

Peniaze z nákupu späť

5,3 %

Recenzie a články

O WestSlav.cz

WestSlav je dôkazom toho, že nápad sa môže zrodiť aj pri obyčajnom písaní bakalárskej práce. Práve vtedy sa totiž Matěj stretol s pojmami ako adaptogény a nootropiká. Tie sa v minulosti bežne používali počas života. Naši predkovia im pripisovali rôzne liečivé účinky. Matěj sa preto rozhodol, že spojí históriu, svoje vedomosti a lásku ku káve a vďaka tomu vznikol WestSlav.cz. 

Čo to vlastne adaptogóny a nootropiká sú? 

Adaptogény sú rastlinné produkty, ktoré údajne zvyšujú odolnosť vášho organizmu voči stresovým situáciám, ako sú napríklad úzkosť, telesná únava či dokonca zranenia. Zvyšujú schopnosť odolávať novým podmienkam, s ktorými sa váš organizmus musí popasovať. Adaptujú sa. 

Mnohé z týchto rastlín, ktoré majú presne tieto či minimálne podobné účinky, boli známe už v čínskej medicíne či indickej ajurvéde. 

Tieto rastliny majú rôzne účinky na telesný organizmus. Najznámejšie sú: antioxidačné účinky, podporujú prenos energie do buniek, posilňujú metabolizmus, urýchľujú regeneračné procesy, posilňujú imunitu, zlepšujú kondíciu hormonálnych systémov, etc. 

Nootropiká sú zas liečivá, potravinové doplnky či funkčné potraviny, ktoré vo všeobecnosti podporujú alebo dokonca zlepšujú ľudské myslenie. 

Čo je cieľom WestSlav.cz? 

Priniesť na trh kávu, ktorá nebude len obyčajným nápojom, ktorý si dáte na raňajky, aby vás povzbudila do dňa alebo si ju vychutnáte počas obednej pauzy. Víziou WestSlav.cz je predstaviť vám kávu, ktorá bude doslova superpotravinou a to práve vďaka prítomnosti adaptogénnych hubných a bylinných extraktov, ktoré pochádzajú z nášho územia, ale aj zo zahraničia. 

Mimo iné sa snažia klásť dôraz na kvalitu, ekológiu a udržateľnosť. 

WestSlav ako odkaz na našich predkov 

Názov možno do slovenčiny preložiť ako Západný Slovan. Podľa slov Matěja nie je tento názov náhodou. Naši predkovia, slovania, okrem iného na naše územie priniesli mnohé poznatky z oblasti liečiteľstva. V ňom využívali niektoré huby a byliny, ktoré majú práve adaptogénne účinky, niektoré z nich vo WestSlav používajú aj vo svojich kávach. 

Snažia sa tak nadviazať na dlhoročnú tradíciu bylinkárstva a liečiteľstva, ktorá bola na území Čiech a Slovenka v minulosti veľmi rozšírená a obľúbená.

Najobľúbenejšie obchody z kategórie Zdravie a jedlo

Ako PlnáPeňaženka presne funguje?

Registrácia

Zadarmo sa registrujte

U nás neplatíte nijaké poplatky.

Vyhľadanie obchodu

Vyhľadate si obchod.

Na Plnej Peňaženke ich máme viac než 800.

Preklik na e‑shop

Prekliknite sa na e-shop

Tam nakupujte, ako ste zvyknutí

Získanie cashbacku

Získajte cashback

Až 25 % z každej platby.
Schválenú odmenu si môžete nechať hneď vyplatiť.