Recenzia príslušenstva od iPouzdro.cz

E-shop iPúzdro, to sú obaly na tablet, nabíjačky, slúchadlá a ďalšie príslušenstvo predovšetkým pre elektroniku značky Apple. Náš kolega Marek a jeho MacBook pre vás niektoré doplnky z tohto obchodu otestovali.

11. 2. 2023
Recenzia príslušenstva od iPouzdro.cz

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Aby majitelia notebookov, mobilných telefónov alebo smart hodiniek zvýšili užívateľský komfort, ktorý im ich zariadenia poskytujú, musia si často zaobstarať ďalšie doplnkové príslušenstvo. Našťastie existujú e-shopy, špecializujúce sa na tento druh sortimentu. Jedným z nich je aj iPoudro – e-shop, z ktorého som mal možnosť otestovať štvoricu produktov. Tri určené pre MacBook a jeden pre hodinky Samsung Galaxy Watch 4.

Batoh pre MacBook ako v izbičke


Prvým výrobkom, ktorý som mal možnosť otestovať, bol batoh značky Tigernu, špeciálne určený na prenos notebooku. Vyskúšal som ho konkrétne na mojom 13-palcovom MacBooku, ktorý do neho zapadol úplne dokonale. V ruksaku ale môžete prenášať aj objemnejšie notebooky, podľa popisu výrobku až do veľkosti 15,6 palcov.

Osobne mám s batohmi ten problém, že buď dobre vyzerajú a nie sú príliš praktické, alebo je to naopak. Je umenie naraziť na batoh, ktorý je zároveň praktický a súčasne aj dobre vyzerá. Myslím, že batoh Tigernu v tomto ohľade celkom obstál. Dobré je povedať, že ide o batoh, ktorý je určený skôr do mesta a do práce. Nepočítajte teda s tým, že ho so sebou vezmete aj na výlet do hôr alebo do lesa.

Ruksak iPouzdro

Batoh je stredne veľký a bez výplne je sám o sebe ľahký, čo nie je u konkurencie štandard. Nezaberá toľko miesta, keď sa pohybujete vo väčšom dave ani vo chvíli, keď ho potrebujete položiť niekam na zem. Aj v takom prípade sa ľahko schová v kúte, neobťažuje vás a nemotá sa vám pod nohy. Má to však svoje limity. Pokiaľ mierite cestou z práce napríklad na tréning, nepočítajte veľa s tým, že by vám výrobok od Trigernu naplno poslúžil. Až tak objemný nie je. Na tenisky, uterák a športové oblečenie si budete musieť pribrať ďalšiu tašku.

Batoh Tigernu 15,6" T-B3399 Gray

Batoh Tigernu 15,6" T-B3399 Gray

 • Materiál: vonkajšok oxfordská tkanina, vnútro mäkká polyesterová podšívka
 • Rozmery: 45 × 30 × 16 cm
 • Objem: 19 litrov
 • Hmotnosť: 1,06 kgmateriál: vonkajšok oxfordská tkanina, vnútro mäkká polyesterová podšívka
 • Rozmery: 45 × 30 × 16 cm
 • Objem: 19 litrov
 • Hmotnosť: 1,06 kg

1 224,00 CZK

Nakúp s cashbackom

Asi najväčšou výhodou batohu Tigernu je usporiadanosť a množstvo odložného priestoru. Napočítal som celkom šesť zapínateľných vreciek a viac ako desať priehradiek, do ktorých sa dajú vkladať predmety od najväčších po najmenšie. Veci sa dajú v batožine intuitívne usporiadať tak, aby neboli rozhádzané vo voľnom priestore. Konkrétne v ňom môžete prenášať peňaženku, telefón, ceruzky, čítačku na knihy, zošity alebo knihu, a to všetko v zvlášť oddelenom vrecku.

Usporiadané predmety v batožine vytvárajú dojem uprataného priestoru a navyše eliminujú riziko, že sa voľne umiestnené veci znečistia alebo poškodia odreninami zo vzájomných nárazov. Do batohu vložíte skrátka čokoľvek, na čo si spomeniete a mohlo by sa vám hodiť v práci alebo na ceste hromadnou dopravou, kedy sa potrebujete zabaviť čítaním, počúvaním hudby alebo napríklad písaním poznámok.

Asi najviac na mňa zapôsobilo skryté zapínateľné vrecko na chrbte. Keď si dáte batoh na chrbát, nie je vrecko vidieť a spĺňa účel nedobytného trezoru pred vreckári. Batoh je vyrobený z oxfordskej tkaniny a materiál umožňuje jednoduchú údržbu. Nečistoty alebo kvapky dažďa z neho idú celkom ľahko zotrieť. Šedivá farba umožňuje kombinovateľnosť takmer so všetkými druhmi outfitu.

Celkové hodnotenie

 • usporiadanosť vnútorného priestoru
 • skryté vrecko na chrbte
 • príjemne sa nosia
 • objemnejšie predmety sa doň nezmestia (napr. veci na športový tréning)

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

USB vstupu sa nevzdám

MacBook má tú nevýhodu, že jeho novšie modely už neobsahujú vstup pre klasické usb zástrčky. Výrobca sa ich údajne rozhodol zo zariadenia odstrániť z dôvodu, aby donútil užívateľa využívať rýchlejšie prenosy súborov prostredníctvom USB-C. Lenže asi nie som sám, kto disponuje radom zariadení, ktoré využívajú práve „staršiu“ koncovku. Aby som mohol s MacBookom prepojiť napríklad externý disk alebo mikrofón, potrebujem siahnuť po adaptéri. Vyskúšal som hneď dva od výrobcu Hoco.

Najprv som sa zameral na jednoduchší a menší adaptér Hoco UA 17 v čiernej farbe. Jeho USB-C výstup vložíte do notebooku a do vstupu potom pripojíte zariadenie s rýchlejšou USB koncovkou rozhrania 3.0 (obsahuje vo vnútri modrý plast na rozdiel od koncoviek s rozhraním 2.0, ktoré obsahujú plast čierny). USB-C výstup je prepojený s panelom pre vstupy krátkym káblom.

Redukcia USB-C to USB-A - Hoco, UA17 Black

Redukcia USB-C to USB-A - Hoco, UA17 Black

 • 1 × port USB 3.0 typu A
 • Materiál: ABS plast + kovové porty
 • Maximálna rýchlosť prenosu: 5 Gbit/s

224,00 CZK

Nakúp s cashbackom

V teste pri prenose väčších filmových súborov z flashdisku adaptér obstál. Prenos niekoľkých gigových filmov do počítača trval len niekoľko sekúnd. Taktiež pripojenie externého mikrofónu prebehlo úplne bez problému bez potreby inštalovať nejaký ďalší softvérový doplnok do počítača. Ako posledný som pre test funkčnosti využil nabíjací kábel od smart hodiniek. Ihneď po zapojení cez adaptér sa hodinky z notebooku začali nabíjať.

Adaptéry iPouzdro

Adaptér s upgradom


Druhým testovaným výrobkom od Hoco bol rozvetvený adaptér HB26. Ani pri tomto adaptéri nemusíte do počítača inštalovať žiadny doplnkový softvér. Funguje okamžite. Je vyrobený z hliníkovej zliatiny a potešila ma jeho striebrošedá farba splývajúca s farbami notebooku. Cez Hoco HB26 je možné pripojiť až 4 zariadenia, pričom 3 pri pomalšej rýchlosti zodpovedajúcej štandardu 2.0 (poznáte podľa čierneho plastu vo vnútri) a jedno pri vyššej rýchlosti zodpovedajúcej štandardu 3.0 (poznávacie znamenie modrý plast).

Vyskúšal som teda pripojenie viacerých zariadení naraz. Opäť išlo o flashdisk, externý mikrofón a nabíjací kábel k smart hodinkám. Tentoraz boli všetky zariadenia pripojené súčasne a všetky klapalo bez najmenších problémov.

Redukcia USB-C to USB-A - Hoco, HB26 Gray

Redukcia USB-C to USB-A - Hoco, HB26 Gray

 • 3× port USB 2.0 typu A
 • 1× port USB 3.0 typu A
 • Materiál: hliníková zliatina
 • Maximálna rýchlosť prenosu: USB 2.0 - 480 Mbit/s, USB 3.0 - 5 Gbit/s

374,00 CZK

Nakúp s cashbackom

Hoco HB26 je ľahký, pri poťažkaní v ruke nepocítite takmer žiadnu záťaž. Avšak oproti prvému menovanému adaptéru je podstatne väčší. Dá sa síce zložiť, aby sa vošiel aj do vrecka nohavíc, ale už je to na hranici komfortu. Pri čomkoľvek, čo do vrecka pridáte, hrozí, že sa predmet zamotá do kábla od adaptéra. Preto skôr odporúčam adaptér prenášať v oddelenom vrecku na batohu alebo v nejakom špeciálnom puzdre.

Oba adaptéry teda môžem s čistým svedomím odporučiť. To, na čo sú určené, spĺňajú na jednotku, dobre vyzerajú a sú skladné. Pokiaľ k MacBooku bežne pripájate v jednej chvíli maximálne jedno zariadenie s USB koncovkou, bohato si vystačíte s Hoco UA17. Ak ich chcete mať zapojených viac súčasne, odporúčam skôr HB26.

Celkové hodnotenie

 • nízka hmotnosť
 • skladná veľkosť
 • dizajn
 • funkčnosť

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Remienok ako z milánskeho butiku

Na záver testovacieho maratónu som už nechal MacBook oddýchnuť a rozhodol som sa vylepšiť smart hodinky Samsung Galaxy Watch 4. Keď som hodinky zakúpil, boli vybavené športovým fluoroelastomerovým remienkom odolným proti potu. Teraz som k nemu ako alternatívu zvolil remienok vyznačujúci sa milánskym ťahom. Ide o pletený opasok z nerezovej ocele.

Remienok Smart hodinky

Z výmeny remienka som mal spočiatku trochu obavy, aby som niečo nepokazil alebo nestratil niektorú z drobných súčiastok, ale nakoniec všetko prebehlo celkom rýchlo a bez zádrhela. Úkon mi zabral zhruba päť minút.

Remienok pre Samsung Galaxy Watch - Tech-Protect, Milaneseband Black

Remienok pre Samsung Galaxy Watch - Tech-Protect, Milaneseband Black

 • Farba: čierna
 • Materiál: nerezová oceľ

574,00 CZK

Nakúp s cashbackom

Remienok na ruke príjemne sedí a oceňujem, že sa na zápästí dá upevniť s milimetrovou presnosťou bez toho, aby ruku nepríjemne zvieral alebo z nej naopak často skĺzaval. Remienok sa totiž upína s pomocou dvoch magnetov, aj púzdro takže ho môžete upevniť presne v mieste, kde potrebujete.

Opasok pôsobí elegantným dojmom a myslím, že hodinkám celkovo dodáva viac spoločenskú vizáž. To je však vyvážené inými obmedzeniami. Remienok sa podľa výrobcu príliš nehodí do vlhkého prostredia a nie je dobré ho vystavovať extrémne nízkym alebo vysokým teplotám. Prirodzene by mohol na koži spôsobiť omrzliny alebo popáleniny. Aj napriek tomu budem remienok s potešením používať a podľa nálady a potreby ho budem striedať s pôvodným remienkom.

Celkové hodnotenie

 • elegantný dizajn
 • jednoduchá inštalácia
 • obmedzené využitie pri športových aktivitách vo vlhkom alebo teplotne extrémnom prostredí

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom