2. diel recenzie Pokeat.cz: jedzte zdravo. Kedykoľvek, kdekoľvek.

Adela sa podrobila ochutnávajúcemu testu a skúsila všetky ponúkané príchute jedál Pokeat. Ako jej desiate chutili sa dozviete v recenzii.

27. 7. 2019
2. diel recenzie Pokeat.cz: jedzte zdravo. Kedykoľvek, kdekoľvek.

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,0 / 5

Som zástanca toho, že výživa nemusí byť iba pre deti. Spolu s mamkou si ich na desiatu kupujeme už dlhšiu dobu. Ja do školy, ona do práce. Nielenže sú vcelku lacné a zdravé, ale majú aj obrovskú výhodu, ktorou je ich balenie. Kupujeme si výživy vo vrecku, ktoré sa vojdú ako do kabelky, tak aj do batohu. Oproti ovociu vydržia, takže ich nemusíte hneď zjesť a naviac naozaj nezaberú priestor. Dajú sa jesť kdekoľvek - v aute, vo vlaku, v škole, … Čisto ovocné výživy som začala striedať s tými, ktoré obsahujú tvaroh či obilniny - viac totiž zasýtia, takže nemám po pol hodine hlad. 

S ponukou skúšky vrecúšok Pokeat vyrobených v Česku som neváhala, pretože čo sa týka jedla, rada experimentujem. Som tiež pre každú zdravú desiatu a tým pádom ma Pokeat oslovil aj tým, že sú ich produkty bez lepku, GMO a pridaných cukrov. Je to teda zdraviu prospešná strava vhodná aj pre celiatikov.

Okrem atraktívnych a sviežich príchutí ako je višňa s kakaom či jablko so škoricou, ma oslovila aj prítomnosť minerálov ako je horčík, zinok a vápnik, ktoré sú nevyhnutné pre optimálne fungovanie nášho tela. V Pokeat sú naviac v dobre stráviteľnej a vstrebateľnej forme. Ja osobne síce problém s alergiami na jedlo nemám, ale Pokeat desiate sú vhodné nielen pre celiatikov, ale tiež pre ľudí s alergiou na orechy, ako sú mandle. Práve tie boli v pôvodnom Pokeat vynechané.

Teraz už k samotnému baleniu Pokeat. Vrecúško je o niečo väčšie ako ovocné výživy, ktoré si bežne kupujem. To isté s gramážou. Predávajú sa v baleniach po 120 gramoch. Pri preštudovaní zloženia na zadnej strane obalu som sa trochu zľakla pri nutričných hodnotách, presnejšie u tej energetickej. Celé balenie totiž obsahuje stravu, ktorá má 1134 kJ (v príchuti limetka s citrónom, čierna ríbezľa a jablko so škoricou), čo sú energeticky dosť bohaté raňajky, na desiatu je to podľa môjho názoru trochu moc. Na druhú stranu, prečo si Pokeat nedať na raňajky, keď napríklad nestíhate? Vyšší počet kalórií nevadí ani v prípade keď viete, že vás v priebehu dňa čaká dlhá pauza medzi bežnými veľkými jedlami ako je obed a večera. Pokeat totiž dokonale zasýti. Po zjedení vrecúška som sa cítila ešte niekoľko hodín úplne plná. Vhodný je určite aj ako desiata pred športovou aktivitou.

Čo sa týka samotných príchutí, mala som možnosť skúsiť všetky ponúkané, teda čiernu ríbezľu, limetku s citrónom, jablko so škoricou a môjho favorita, višňu s kakaom. V Pokeat vrecúškach je cítiť ovocie, ale veľmi jemne. Predsa len sa nejedná o výživu… Hlavnú chuť, ktorú si tu budete všímať je múka. Vo všetkých príchutiach je zmes múky pohankovej, čirokovej a ryžovej. Mne osobne tieto špecifické chute, ktorú napríklad čiroková múka určite má, nevadia. Som totiž zvyknutá raňajkovať kaše s ovocím a to práve napríklad pohánkovú, ktorú mám najradšej. Na prvé ochutnanie ma prekvapila výrazná chuť, Pokeat rozhodne nie sú mdlé a jednotvárne. Pri príchuti jablka so škoricou ma prekvapilo “kyslé zakončenie”, ktoré hmota mala. Desiate Pokeat totiž naozaj nie sú doslaďované, a tým pádom dostanete ozajstnú chuť ovocia, tú podporenú kyselinou citrónovou. Konzistenciu by som prirovnala k tuhej paste. Ale to je možno iba mojim zvykom z ovocných výživ, ktoré bývajú vodnatejšie. Už som tu spomenula môjho favorita, ktorým je určite príchuť višne s kakaom a to preto, že mám naozaj rada nielen višne, ale tiež čerešne. Páčil sa mi tu aj podiel kakaa.

Svoju poslednú poznámku budem smerovať na obal samotného Pokeatu. Všetky príchute sú totiž v identickom farebnom obale, iba popis sa líši. Ocenila by som, napríklad, farebne odlíšené viečka, aby sa mi obľúbené príchute rýchlejšie a lepšie hľadali. Obal má inak veľmi čistý a nadčasový design. Nie je tu príliš textu, na prednej strane sú len tie pre zákazníka najzásadnejšie informácie. Páči sa mi kombinácia čiernej, žltej a bielej. Pokeat ma príjemne prekvapil. Je to desiata do nepohody, na výlety, do školy aj do práce. Jediná výtka u mňa je konzistencia, kľudne by som zvládla keby bola zmes redšia. Každopádne veľmi oceňujem, že je vyrobený zo zdraviu prospešných surovín. Najväčšou výhodou je to, že naozaj zasýti a naviac dobre chutí.

Plnohodnotné jedlo Pokeat 2.0

Príchute: Škorica, Limetka, Višňa, Ríbezle
Zloženie: Chia olej, Ľanový olej, Pohanka, Cirok, Repkový olej, Inulin z čakanky, Ryža, 100 % jablkový džús, Kyselina jablčná, citronová a mliečna, Citrusová vláknina, Prírodná aróma
Objem: 120 ml
Cena: od 66 Kč/kus
Adeline hodnotenie: 4 z 5
Stránka produktu: Pokeat

Niečo málo o Pokeat.cz

“Zdravo jesť. Kedykoľvek. Kdekoľvek.” - práve to je motto Pokeat.cz. Tieto desiaty, (nielen) na cesty od Petra Vakoča a Michala Kočího sú vyrábané v Česku. Nápad na jedlá na cesty vznikol vo chvíli, keď si obaja - Vakoč aj Kočí uvedomili, že by sa im hodili desiaty, ktoré si so sebou v priebehu hektického pracovného dňa môžu vziať, a ktoré sa vojdu prakticky kdekoľvek. Presne tak vznikol Pokeat, jedlo pre milovníkov zdravého životného štýlu.

Kto všetko si môže Pokeat dať?

Úplne ktokoľvek! Jedlá Pokeat sú vyrobené pre všetkých, od profesionálnych športovcov, po zaneprázdnené či kojacie matky. Že ide o kvalitný produkt, ktorý ocení každý, ktorému záleží na tom ako sa stravuje dokazuje aj fakt, že sú Pokeat vrecúška plné kvalitných surovín. Nenájdete tu žiadne náhrady ani škodlivú chémiu. 

Jedná se naozaj iba o desiatu?

Vďaka výdatným surovinám, ktoré sa pod obalom skrývajú je Pokeat vhodný nielen ako desiata. Štyri osviežujúce príchute si môžete vychutnať aj ako raňajky, keď sa ponáhľate alebo ako ľahký obed. Obal Pokeatu umožňuje vziať si ho kdekoľvek, vojde sa totiž aj do vrecka. Pokeat si môžete kúpiť v štyroch príchutiach - višňa, ríbezľa, škorica a limetka.

Doprava a platba

E-shop Pokeat.cz sa snaží svojim zákazníkom nákup čo najviac uľahčiť, preto je orientácia nielen na celých e-shopových stránkach, ale aj v košíku, veľmi jednoduchá. Tovar si môžete nechať doviesť od dvoch dopravcov - od Českej pošty (97 Kč) a od GLS (97 Kč). Platiť môžete prostrednítvom služby Twisto, bankovým prevodom alebo platobnou kartou online.

Podobné články