Recenzia NaZuby.eu: Oscilačná kefka a dentálne pomôcky

10. 10. 2020
Recenzia NaZuby.eu: Oscilačná kefka a dentálne pomôcky

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

Naše kolegyne sa s radosťou pustil do skúšania zubných kefiek, zubných pást a ústnej vody z e-shopu NaZuby.eu. Krásny úsmev je predsa len dôležitá súčasť vzhľadu alebo dokonca prvého dojmu. Prečítajte si, ako ich hodnotenie dopadlo.

Oscilačná kefka Oral-B PRO 750 CrossAction

Keď som sa dozvedela o možnosti vybrať si nejaký produkt do recenzie od Nazuby, bola som nadšená. Už mesiace totiž uvažujem o elektrickej zubnej kefke, stále ale neprišiel vhodný čas na jej kúpu. Sestra používa sonickú zubnú kefku už niekoľko rokov a nevie si ju vynachváliť, pri výbere som ju teda požiadala o pomoc. 

V prvom rade som volila medzi sonickou a rotačnou zubnou kefkou. E-shop NaZuby ponúka článok s radami a tipmi, akú zubnú kefku zvoliť podľa toho, do akej miery máte citlivé zuby. Zatiaľ čo sonickú zubnú kefku by ste mali zvoliť pri citlivých zuboch a ďasnách, po rotačnej zubnej kefke môžete siahnuť v prípade, že patríte medzi tých šťastných a nemáte problémy s ďasnami. Zlatá stredná cesta je oscilačno-rotačná zubná kefka pre občas citlivé zuby. Toto bola aj moja voľba (problémy s ďasnami nemám, občas ale cítim bolesť pri užití studených nápojov). 

Potom prišiel na rad výber značky. Značka Oral B bola moja prvá voľba (vlastne mi iná značka ani neprišla na um), nielenže patrí medzi najväčších výrobcov zubných kefiek a doplnkov ústnej hygieny, poskytuje tiež kvalitné produkty za prijateľné ceny. O tom svedčí aj hodnotenie v porovnávači cien Heuréka, kde sa konkrétne oscilačná kefka Oral B pro 750 vošla do TOP 15 produktov. Okrem senzoru tlaku a cestovného puzdra ma presvedčilo štýlové čierne prevedenie. 

Zubná kefka Oral-B PRO 750 dorazila pár dní po objednaní, dobre zabalená aj s ďalšími produktami (musím priznať, že som tak rýchle doručenie nečakala). Po otvorení som začala skúmať okrem návodu aj obsah balenia. V krabici nájdete okrem elektrickej zubnej kefky Oral B tiež jednu hlavicu, nabíjací stojan a cestovné puzdro. Zubnú kefku som dala najskôr nabiť do nabíjacieho stojana a tešila sa na to, ako ju vyskúšam. Kefku som nechala nabíjať cez noc, ráno už bola pripravená k používaniu. Ak ste už čítali niektoré články o porovnávaní elektrických zubných kefiek a tých klasických, dozvedeli ste sa, že s elektrickou zubnou kefkou máte pocit skutočne čistých zubov. Tomu som nikdy neverila, veď predsa si zuby čistím pravidelne niekoľko minút, ako môžu byť ešte čistejšie? Musím ale priznať, že používanie zubnej kefky Oral B je úplne iná liga. Na zuboch necítim žiadny povlak.

Čistiace štetiny sú rôzne dlhé a sú poukladané v rôznych uhloch, vďaka čomu majú vyčistiť väčšiu plochu zubu a dosiahnuť čo najďalej do medzizubných priestorov. Štetinky by tak mali odstrániť až o 100 % viac zubného povlaku než obyčajná zubná kefka. Hlavička kefky po zapnutí súčasne pulzuje aj sa otáča. Štetiny sa pohybujú dovnútra a von. Vibrácia má narušiť štruktúru usadeného povlaku a otáčavý pohyb ho má potom ľahšie odstrániť.

Oscilačná kefka Oral-B PRO 750 CrossAction

Oscilačná kefka Oral-B PRO 750 CrossAction

 • 3D technológia čistenia kombinuje pulzovanie a rotáciu
 • Oscilačno-rotačná technológia
 • Zvuková kontrola tlaku varuje pri nadmernom tlaku na zuby
 • Časovač rozdelený na 4×30 sekúnd
 • Až 7 dní prevádzky batérie
 • Obsah balenia:
 • Telo kefky Oral-B PRO 750
 • Nabíjací stojan
 • Cestovné puzdro
 • 1 ks čistiacej hlavice 3D

Nakúp s cashbackom

Okrem týchto vychytávok oceňujem na zubnej kefke Oral-B PRO 750 aj časovač rozdelený na 4x30 sekúnd. Tak viem, že mám po pol minúte prejsť na ďalšiu časť úst a upozorní ma tiež na koniec čistenia. Výdrž batérie hodnotím kladne, v manuáli uvádzajú výdrž batérie až 7 dní, čo môžem potvrdiť. Kefka sa ľahko drží, jednoducho sa s ňou manipuluje a má naozaj krásny dizajn. Azda jediná nevýhoda je, že k nej dostanete iba jednu hlavicu. Tu si však tiež Oral B dali záležať a hlavica vás upozorní vyblednutím modrých štetiniek, že je čas na výmenu. Na obrázku nižšie môžete vidieť, ako vyzerajú modré vyblednuté štetinky (na čiernej hlavici) v porovnaní s novými na bielej hlavici. Tejto kefke nemám čo vytknúť, som rada, že som si vybrala práve Oral-B PRO 750 a dávam jej 5 hviezdičiek.

Ústna voda Elmex

Nikdy som nebola veľký fanúšik Listerinu a podobných ústnych vôd už len z toho dôvodu, že som ich nezvládla mať v ústach príliš dlho, keďže ma z nich pálil ďasná. Ústna voda od Elmexu ma príjemne prekvapila svojou jemnou chuťou a nijakým podráždením ďasien.

Ako ďalšiu výhodu, prečo som zvolila ústnu vodu od Elmexu, bolo to, že spevňuje oslabenú sklovinu. Tým totiž, bohužiaľ, po siedmich rokoch nosenia zubného strojčeka dosť trpím. Musím povedať, že po mesiaci používania pozorujem na zuboch zmenu, už nie sú tak citlivé na teplé a studené nápoje. Verím, že to môže byť práve touto vodou. Ústnu vodu Elmex som si po týchto pozitívnych skúsenostiach zaradila do svojej každodennej hygieny a už na tom nič nezmení.

Ústna voda Elmex

Ústna voda Elmex

 • Objem: 400 ml
 • Bez alkoholu
 • S aminfluoridom
 • Použitie: raz až dvakrát denne pre dospelých a deti od 6 rokov

Nakúp s cashbackom

Sady zubnej pasty a kefky Curaprox

Zubné pasty Black is White a White is Black som chcela vyskúšať už dlho. Hlavne z toho dôvodu, že tieto pasty sú naozaj čierne. Po mesačnom používaní musím naozaj povedať, že mám zuby belšie. Čo je pre mňa šok! Dokonca som sa už pristihla, že si svoje zuby stále obzerám v zrkadle. Paradoxnou nevýhodou tejto pasty je to, že je naozaj čierna, aj keď Black is White je tmavšia než pasta White is Black.

Používať tieto čierne pasty s čerstvo naneseným make-upom a už oblečená a pripravená na odchod, nie je úplne ideálny nápad. Párkrát sa mi totiž stalo, že som sa nimi zamazala. Takže odporúčam túto pastu používať primárne pred spaním a mať v zálohe ďalšiu obyčajnú pastu. Tiež nie je dobré používať bieliacu pastu viackrát denne. Túto domnienku mi potvrdila aj moja dentálna hygienička. Navyše, pokiaľ máte svetlú kúpeľnu, tak to chce predsa len viac času aj na následné umytie umyvadla od pasty.

Takže za mňa sťahujem jednu hviezdičku len preto, že s pastou je viac práce – kvôli jej farbe. Inak uznávam, že bieliaci efekt je naozaj účinný. Čo sa týka chuti, tak preferujem pastu Black is White, keďže je obohatená o citrusovú príchuť. Inak ani jedna z pást nie je chuťovo nijak výrazná, čo môže byť veľké plus pre množstvo používateľov. Pastu Black is White teda tiež zaradím do svojho hygienického kufríka.

Sady zubnej pasty a kefky Curaprox

Sady zubnej pasty a kefky Curaprox

 • S obsahom aktívneho uhlia a hydroxyapatitu (HAP)
 • Pasta neobsahuje abrazívne častice
 • Obsahuje fluorid
 • Oba sety obsahujú: 90 ml zubnú pastu a zubnú kefku Curaprox CS5460 UltraSoft
 • Pasta Black Is White má citrusovú arómu

Nakúp s cashbackom

Sada mini zubných pást Curaprox Be You Mix

Keďže som používateľ strojčeka Invisalign, tak aj keď idem do práce, na bicykel, či na akýkoľvek výlet s kamarátmi, tak mi nikdy nechýba základný set na čistenie zubov. Kvôli strojčeku si musím čistiť zuby po každom jedle. Aj preto bol Curaprox Be You Mix set pre mňa skvelou voľbou po tom, čo som sa vydala na boj s krivými zubami.

Pasty sú maličké a vojdu sa do každej kabelky, preto sú ideálne aj na cesty. Na pastách ma zaujal aj fakt, že každá chutí inak. Chuť Gin a Tonic ma úplne dostala a rada pasty striedam. Takže aj keď nie je úplne jednoduché mať tak komplexnú hygienu kvôli strojčeku, na čistenie zubov sa vďaka týmto pastám vždy teším. A čo je najväčší bonus – zuby sú čisté a dych svieži.

Sada mini zubných pást Curaprox Be You Mix

Sada mini zubných pást Curaprox Be You Mix

 • 6 mini zubných pást po 10 ml
 • kefku Curaprox CS5460 Ultrasoft

Nakúp s cashbackom

Medzizubné kefky Curaprox Start sada a Prime Refill

Medzizubné kefky by mali byť súčasťou výbavy každého z nás, keďže nie je nič horšie než bolesť zubov, čo je u väčšiny prípadov spôsobené zlou hygienou. Medzizubné kefky toto riziko podstatne znižujú, pretože sa dostanú tam, kam sa obyčajná kefka nedostane. Vyskúšala som už veľa medzizubných kefiek, ale kefky od Curaprox sú úplná pecka. Stačí len nájsť vhodnú veľkosť, ktorú vám odporučí dentálny hygienik, a starostlivosť o medzizubné priestory je potom úplne dokonalá.

Medzizubné kefky sú prakticky čerešničkou na torte celej ústnej hygieny. Náš úsmev je úžasná vec. Robí nás pre naše okolie príťažlivejšími a spája nás s ostatnými. Už len preto by každý z nás mal mať svoju medzizubnú kefku. Ja mám momentálne kefky vo viacerých veľkostiach kvôli posunu zubov pre nosenie strojčeka. Medzizubné priestory sa zatiaľ stále menia, preto musím mať kefky vo viacerých variantoch. Kefky nosím všade so sebou a po každom jedle si s nimi čistím medzizubné priestory. Človek by sa až divil, koľko jedla v zuboch zostane! 

Medzizubné kefky Curaprox Start sada a Prime Refill

Medzizubné kefky Curaprox Start sada a Prime Refill

 • Balenie Start sady:
 • 5 ks medzizubných kefiek Curaprox CPS 09
 • 1 ks - kompaktný držiak Curaprox UHS 409
 • 1 ks - držiak Curaprox 470 – úhlový
 • Kefky pre priestory 0,9 – 4,0 mm
 • Balenie Prime Refill:
 • 8 ks náhradných kefiek Curaprox CPS 08 vhodných na všetky typy držiakov Curaprox
 • Kefky pre priestory 0,8 – 3,2 mm

Nakúp s cashbackom

Niečo málo o e-shope NaZuby.eu

Internetový obchod NaZuby.eu ponúka bohatú škálu produktov pre ústnu hygienu od značiek ako Curaprox, Oral-B, Listerine, Opalescence, Philips, TePe, Panasonic a ďalšie. V e-shope nájdete najmä tieto kategórie:

 • Elektrické zubné kefky – pre dospelých a deti.

 • Ústne sprchy – prístroje, čo nahradia zubnú niť, či už ide o sprchy na domáce použitie alebo cestovné sprchy vrátane príslušenstva.

 • Bielenie zubov – bielenie zubov nikdy nebolo jednoduchšie, voliť môžete z niekoľkých typov výrobkov, ktorými sú bieliace pasty, perá a tyčinky, púdre a ústne vody.

 • Klasické kefky – okrem bežných kefiek v e-shope nájdete tiež jednozväzkové, zubné kefky pre deti, cestovné zubné kefky, zubné kefky pri nosení strojčeka alebo umelých zubov.

 • Medzizubná starostlivosť  – mnohými podceňovaná, pritom zásadná súčasť zubnej hygieny. Tu nájdete medzizubné kefky, nite a príslušenstvo v podobe dentálnych zrkadielok.

 • Zubné pasty – v kategórii nájdete ako bežné zubné pasty, tak aj bieliace pasty, prírodné zubné pasty, zubné gély a iné.

 • Ústne vody – v tejto kategórii hľadajte klasické ústne vody, ale tiež tie bez alkoholu, s obsahom chlorhexidínu, bylinné alebo bieliace ústne vody.

 • Detské produkty – všetko pre starostlivosť o detské zuby.

 • Zubné náhrady – pre nositeľov týchto zubných pomôcok sa hodia fixačné krémy, podložky pre zlepšenie priľnavosti a vyplnenie medzier, ale tiež čistiace tablety, gély a roztoky. Tiež tu nájdete špeciálne zubné kefky.

 • Strojček na zuby – to najlepšie pre starostlivosť o strojček a zuby.

 • Prostriedky na zápach z úst – pre riešenie tohto nemilého problému dobre poslúžia spreje, žuvačky a pastilky. Tiež si tu zakúpite škrabky na jazyk a iné pomôcky.

Produkty e-shopu obsahujú detailný popis, ktorý môže pomôcť v rozhodovaní, ale v popise produktov nájdete tiež hodnotenia spokojnosti zákazníkov s výrobkami, prípadne aj odpovede na otázky ku konkrétnym vlastnostiam produktov. Pokiaľ myslíte, že by ste uvítali napríklad profesionálnu radu k tomu, ako udržiavať vaše zuby zdravé, tak neváhajte navštíviť Magazín e-shopu NaZuby.eu.

Nájdete v ňom recenzie, testy, pomoc pri výbere a odporúčania, ako sa starať o svoj chrup. Pýtať sa tiež môžete odborníkov na dentálne produkty, prehľad najčastejších otázok nájdete v Poradni NaZuby.eu. A aby ste sa v odborných termínoch nestratili, bude sa vám hodiť aj šikovný Slovník pojmov.

Doprava a platba

Nechajte si balík doručiť kuriérom alebo do jednej z mnohých pobočiek Zásielkovne. Platbu prevediete klasickým bežným bankovým prevodom, online platobnou kartou alebo na dobierku.

NaZuby.eu logo

O NaZuby.eu

Najväčší špecialista na ústnu hygienu ponúka kefky, ústne sprchy a vody za skvelé ceny. Chcete belší úsmev? Nazuby.eu vám pomôže! Navštívte e-shop hneď a pridajte sa k 98 % spokojných zákazníkov.

Podobné články