Recenzia NaMaximum: doplnky stravy pre telo v kondícii

Hovorí sa, že v zdravom tele, zdravý duch. Starať sa o našu fyzickú schránku ale nemusí byť vždy ľahká úloha a aspektov, na ktoré treba dávať pozor, je veľa. E-shop NaMaximum v tom svojim zákazníkom pomáha výživovými doplnkami, ktoré posilňujú svaly, kosti, ale napríklad aj vlasy či psychiku. Ako nám takéto produkty dokážu zlepšiť kvalitu života pre vás testovala kolegyňa Anežka.

23. 7. 2022
Recenzia NaMaximum: doplnky stravy pre telo v kondícii

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

K športu som mala vždy blízko. Nikdy som síce nebola taký ten univerzálne športový typ, ktorý odpálil každú loptu, prešiel na bicykli 150 km a ešte preplával Gibraltár.  Ťahalo ma to ale k tancu a fitness a vo svojich cca 20 rokoch som bola v skvelej forme. Rovnako ako mnoho ďalších som sa však aj ja stala „obeťou“ covidovej lenivosti a počas posledných rokov išla moja forma výrazne dole. Odvtedy sa mi stále nedarilo dostať sa „do pôvodného“ stavu, čo (ako každý, kto to zažil, veľmi dobre vie) môže byť dosť frustrujúce.

Keď som teda dostala možnosť testovať výživové doplnky určené primárne pre športovcov, nebola som si istá, či do tejto skupiny stále spadám. Nakoniec som si ale povedala, že je to ideálny dôvod na fyzické reštartovanie, a spolu s testovaním som sa dala do trénovania.

Doplnky mi prišli veľmi skoro a tak som sa do nich hneď pustila. Príjemným prekvapením bola priložená 5 mg odmerka pri magnéziu a kĺbovej výžive. Keďže žiadnu podobnú odmerku nevlastním a nedošlo mi, že by som si jednu mala zaobstarať, bola to pre mňa celkom záchrana a používala som ju na všetky drinky. Pokiaľ sa budete niekedy púšťať do konzumácie podobných doplnkov, rozhodne s nimi odporúčam jednu odmerku objednať.

Produkty NaMaximum

Kolagén pre mladistvý vzhľad

Kolagén som si už dlho chcela zaobstarať. Zľava sprava som už dlhé roky počúvala, ako pomáha s kvalitou nechtov, vlasov aj pleti. Nikdy som zaň ale nechcela dať toľko peňazí alebo som si nebola istá, či by som kúpila správnu značku. Do testovania kolagénového drinku som išla vlastne v ideálnom stave: po stresovom období, keď som mala vyhádzanú pleť, ovisnutú kožu a ohryzené nechty – mohla som teda veselo sledovať, ako sa môj stav bude zlepšovať. Drink som si vypila vždy ráno hneď po prebudení, keď som podľa návodu rozmiešala cca 20 g v pohári studenej vody.

Na užívanie všetkých práškových doplnkov stravy určite odporúčam zainvestovať do shakera! Ja ho totiž nemám a rozmiešanie prášku v pohári lyžičkou mi nikdy tak úplne nevyjde :-). Čo sa týka chuti, je na mňa nápoj dosť sladký. Má tyickú príchuť nápoja sladeného stéviou (nízkokalorické sladidlo), ktorá mi úplne nevyhovuje a chýba mi v ňom trochu kyslosti, ktorá by chuť vyvážila. Rozhodne ale nemôžem povedať, že by mi nechutil a že by som ho nepila rada.

Čo sa týka jeho účinnosti, nemôžem predložiť dlhodobé výsledky (na testovanie som mala iba pár týždňov). Za tú krátku dobu, čo ho užívam, mi ale zosilneli inak lámajúce a lúpajúce sa nechty, zlepšila sa kvalita pleti a aj tá pomarančová kôra na nohách sa pomerne vyhladila :-). Treba však dodať, že som súčasne začala niekoľkokrát týždenne cvičiť.

 

Beauty Drink Warrior Lady

Beauty Drink Warrior Lady

 • Príchuť: jahoda
 • Hmotnosť: 350 g
 • Účinky: podpora kvality vlasov, pleti (celulitída, vrásky), nechtov, kostí
 • Dávkovanie: 20 g zmesi rozmiešať v 250 ml studenej vody a vypiť
 • Hodnotenie: 4,5 hviezdičky

15,95 €

Nakúp s cashbackom

Celkové zhrnutie

 • účinnosť
 • dodanie energie
 • priveľmi sladký

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Magnézium pre bezstarostnú myseľ a zdravé telo

Magnézium alebo horčík bola ďalšia látka, ktorú som už nejaký čas chcela vyskúšať. Údajne jeho nedostatkom trpí veľká časť populácie, a pritom ide o jednu z najdôležitejších látok v tele. Keďže sa jeho obsah v tele znižuje okrem iného pri dlhodobom strese, bolo mi jasné, že aj ja som jedným z tých, komu v tele chýba.

Drink MagneForce som starostlivo skúmala, aby som zistila, ako sa používa, ideálne v akú dennú dobu a prečo je pre mňa prospešný. Na samotnom obale bola viac-menej iba informácia o jeho dávkovaní, na webe e-shopu som potom našla máličko podrobnejšie informácie, napriek tomu som si však musela urobiť vlastnú rešerš o jeho pôsobení na telo.

Zistila som, že existujú 3 typy magnézia, keď jeden (malát) dodáva energiu a je dobré ho užívať ráno, ďalší (magteín) je upokojujúci a mal by sa užívať pred spaním a posledný (bisglycinate) znižuje stresový hormón kortizol a regeneruje, takže je vhodné ho užívať večer po náročnom dni.

MagneForce Drink obsahuje magnézium tretieho typu (bisglycinate), takže som ho pila vždy pred spaním. Síce som nemala pocit, že by ma drink nejako utlmil a uspal (ako som čítala v iných recenziách), ale myslím, že kvalita spánku sa mi zlepšila. Keď som už zhasla, zaspala som do chvíľky. Navyše som v poslednej dobe trpela veľmi nepríjemnou spánkovou paralýzou, ktorá ma od tej doby, čo magnézium beriem, neprepadla.

Chuťovo mi drink vyhovuje viac ako kolagénový nápoj, pretože je kyslejší, takže sú chute vyváženejšie. Možno kvôli tomu, že nemám shaker a prášok len miešam vo vode, mi však vždy to najkyslejšie zostane ako zvyšok na dne pohára. Potom sa chuť v priebehu pitia premieňa a drink finišujem so skrivenou tvárou od kyslosti :-).

MagneForce Drink

MagneForce Drink

 • Príchuť: Limetka a malina
 • Hmotnosť: 300 g
 • Účinky: zníženie vyčerpania a únavy, rovnováha elektrolytov, správna funkcia metabolizmu pre tvorbu energie, správna funkcia svalov a nervového systému, podpora psychiky a imunitného systému
 • Dávkovanie: 1-krát denne 6 g zmesi rozmiešať v 250 ml studenej vody a vypiť
 • 5 hviezdičiek

9,99 €

Nakúp s cashbackom

Celkové zhrnutie

 • chuť
 • účinky
 • odmerka v balení
 • rozloženie chutí

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Kreatín pre oddýchnuté svaly

Tento drink by mal podporovať výkon, regeneráciu a ochranu svalov, a tak je vhodný pre poriadnych športovcov. Čiastočne aj kvôli tomuto drinku som sa snažila na sebe posledné týždne makať, aby som potom mala čo regenerovať :-). Chuťovo mi tento drink úplne vyhovuje. Je osviežujúci a chutný, žiadnu výčitku k nemu nemám.

Čo sa týka účinnosti, myslím, že by bolo potrebné ho testovať dlhšie, aby bolo vidieť naozaj výraznú zmenu. Všimla som si síce, že ma po nejakej dobe svaly po tréningu toľko nebolia a nie sú tak natiahnuté, všeobecne si ale myslím, že pôsobí skôr pozvoľna, zato však spoľahlivo.

NOVINKA HMB CreaForce

NOVINKA HMB CreaForce

 • Príchuť: Pomaranč
 • Hmotnosť: 300 g
 • Účinky: Ochrana svalov, sila, výkon, regenerácia
 • Dávkovanie: 1-krát denne 10 g prášku rozmiešajte v 200 ml vody a vypite
 • 5 hviezdičiek

16,99 €

Nakúp s cashbackom

Celkové zhrnutie

 • chuť

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Doplnok pre kĺby ako za mlada

S kĺbmi zatiaľ problém nemám, a tak som tento drink dala vyskúšať svojej mamičke. Tá kĺbovú výživu inej značky berie v podobe tabliet už nejaký čas, pretože po prekročení päťdesiatky predsa len pri cvičení či behaní kĺby celkom cíti. Čo sa týka chuti, nápoj jej úplne vyhovoval, pretože na rozdiel od ostatných nie je sladký, napriek tomu je však citeľná zázvorová príchuť. Veľmi si pochvaľovala jeho rozpustnosť - prášok vraj stačí len zaliať vodou a skoro nie je potrebné ho v pohári ani zamiešať, skrátka sa hneď rozpustí. Tiež si obľúbila pridávať ho do svojho ranného smoothie.

Tento produkt je tiež z tých, ktoré by sa mali testovať dlhšiu dobu, aby bolo poznať výrazný výsledok, a tak som bola prekvapená, keď som sa dozvedela, že mamičku kĺby vôbec nebolia a vlastne ich pri cvičení ani necíti. Za niekoľko málo týždňov teda predsa len nejaká zmena. Na základe toho mi bolo povedané, že by tento drink za svoje kolagénové kapsule, ktoré berie bežne, vymenila. Jedinú výhradu, ktorú k produktu mamička mala, bola veľkosť písma s inštrukciami na zadnej strane obalu. Tento drink je určený aj pre seniorov a aj ona, ktorá ešte v seniornom veku nie je, mala problém miniatúrne písmo prečítať.

 

FlexBull – Komplexná kĺbová výživa

FlexBull – Komplexná kĺbová výživa

 • Príchuť: Zázvor
 • Hmotnosť: 300 g
 • Účinky: Podpora kĺbov, šliach, väzív, chrupaviek a kostí
 • Dávkovanie: 1-krát denne 7,5 g prášku rozmiešajte v 300 ml vody a vypite. Užívajte po jedle
 • 5 hviezdičiek

15,45 €

Nakúp s cashbackom

Celkové zhrnutie

 • rozpustnosť
 • chuť
 • účinnosť
 • odmerka v balení
 • príliš malé inštrukcie na obale

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Zdravá desiata

Orieškové maslá, to je moje. Som veľmi maškrtná a každý deň do seba potrebujem dať niečo sladké, inak nie som spokojná. Taká záľuba sa však prejavuje aj na veľkosti môjho oblečenia, a tak sa vždy snažím nájsť k mojim obľúbeným maškrtám nejaký zdravú variant.

Maslo

Orieškové maslo Yummer je pre mňa vážne pochúťkou. Je krásne sladučké, s kúskami orechov a jemnou krémovou chuťou. Priznám sa, že cookies som v ňom príliš necítila, rozhodne mi to ale nevadí. Rada si ho dám na celozrnnom chlebe, s jogurtom a lupienkami alebo so špaldovými krekrami. Jediná jeho chyba je to, že mi až príliš skoro došlo :-).

Za príjemnú výhodu považujem aj to, že neobsahuje palmový olej. Nielenže je oveľa tučnejší ako jeho náhrady, ale predovšetkým je jeho získavanie v Malajzii a Indonézii úplne zničujúce pre tamojšiu faunu. Napríklad orangutanom kvôli vypaľovaniu pralesov a zakladaniu palmových plantáží hrozí vyhynutie.

Orieškové maslo Yummer

Orieškové maslo Yummer

 • Príchuť: Milky Cream & Cookies
 • Hmotnosť: 300 g
 • Bez pridaných cukrov a palmového tuku
 • 5 hviezdičiek

4,99 €

Nakúp s cashbackom

Celkové zhrnutie

 • chuť
 • cena

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Proteín sypem všade

Keďže som vždy cvičila skôr s vlastnou váhou a nedostala som sa do skupiny ľudí, ktorí „dvíhajú ťažké váhy a sypú“, nikdy som srvátkový proteín nevyskúšala. Tento proteín je vlastne bielkovina, ktorá je kľúčom k budovaniu svalov a regenerácii po tréningu. Je ideálny pokiaľ chcete zvyšovať svalovú hmotu a znížiť množstvo telesného tuku.

Proteíny

Bežne sa konzumuje ako drink rozpustený vo vode, môžete ho ale pridávať ako dochucovadlo alebo sladidlo do rôznych pokrmov. Ja som zvolila druhý variant a musím povedať, že si ho nemôžem vynachváliť. Nielenže s ním perfektne ochutím ranný či desiatový jogurt, a môžem tak maškrtiť bez výčitiek, ale prizvala som ho aj ako pomocníka na pečenie. Taký cuketový koláč, škoricové rolky alebo raňajkový mugcake v zdravom variante sú pre mňa úžasnou pochúťkou. Perfektné je, že okrem proteínu (ja mám čokoládový) do receptov nemusím pridávať žiadne ďalšie sladidlo, všetko osladí sám. Oceňujem aj jeho cenu. Mám kilové vrece, ktoré mi vydrží naozaj dlho, a tak sa mi jeho cena oplatí.

 

WPC 80 - srvátkový whey proteín

WPC 80 - srvátkový whey proteín

 • Príchuť: čokoláda
 • Účinky: rast a rozvoj svalovej hmoty a zdravých kostí
 • Dávkovanie: 30 g rozmiešať v 300 ml vody a vypiť
 • 5 hviezdičiek

8,99 €

Nakúp s cashbackom

Celkové zhrnutie

 • chuť
 • cena

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Niečo málo o e-shope NaMaximum.sk

Projekt NaMaximum založili na Slovensku športoví nadšenci s cieľom vytvoriť kvalitnú značku doplnkov výživy a zdravej stravy s férovou a dostupnou cenou. Vývoj a výroba doplnkov výživy prebieha na Slovensku a podieľajú sa na ňom nielen zapálení športovci, ale aj odborníci na zdravú výživu a lekári. NaMaximum je dôkazom, že kvalita nemusí byť drahá. A to vďaka priamemu predaju bez zapojenia ďalších prostredníkov, a teda bez ďalších cenových prirážok.

V e-shope NaMaximum si môžete zvoliť produkty podľa niekoľkých kritérií:

 • Produktové členenie ocenia hlavne tí, ktorí už vedia, čo potrebujú. Nájdu tu totiž prehľadne zoradené produkty podľa zamerania. Napríklad proteíny, spaľovače tukov, vitamíny a minerály, gainery, stimulanty pod.
 • Oproti tomu v kategórii Tvoje ciele si najprv zvolíte, čo chcete dosiahnuť - nabrať svalovú hmotu, schudnúť, zameranie na výkon, na detoxikáciu, regeneráciu atď. - potom už len stačí vybrať z konkrétnej ponuky.

Záber produktov je veľmi pestrý a nie je určený len pre športovcov, ale osloví aj študentov, mamičky v domácnosti, zaneprázdnených manažérov a seniorov. Okrem toho, že môžete doplnky užívať podľa odporúčaní, tak mnohé z nich je možné využiť aj pri varení a pečení. Príkladom je napríklad toto fit Tiramisu, ktoré využíva zdravšie suroviny, ktoré ale rozhodne neuberajú na lahodnosti tohto dezertu. Ďalšie recepty a rady nájdete na blogu NaMaximum.sk