Recenzia MINDFLOW: Kúzelný vegan doplnok pre aktívnejší mozog

3. 7. 2021 Janka
Recenzia MINDFLOW: Kúzelný vegan doplnok pre aktívnejší mozog

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

 

Viete, ako sa hovorí: “Ste to čo jete,” alebo “čas sú peniaze.” V prípade dnešnej recenzie to rozhodne platí, pretože do rúk sa nám dostali dva produkty z e-shopu podporujúceho maximálne sústredenie, Mindflow.cz.

Prvým z nich je Mindflow Focus 2.0 pre okamžitú produktivitu, druhým je Mindflow Hangover pre svieže ráno bez opice. No a keďže produktívni ľudia vraj zarábajú viac než ostatní, netreba zaspať na vavrínoch a pomôcť trošku mozgu tým správnym doplnkom stravy.

 

Mindflow Focus 2.0

Recenze Mindflow.cz: Mindflow Focus 2.0

 • Značka: Mindflow

 • Cena: 490 Kč / 1 290 Kč

 • Množstvo: 30 / 90 toboliek

 • Zloženie: Kofeín, L-theanine, Ginko biloba, DMAE, Alpha GPC, Ženšen, Guarana, Piperin, Rhodiola rosea, Vitamin B12, Kurkumin, L-tyrosin

 • Užívanie: 20 minút pred potrebným výkonom

 • Maximálna denná dávka: 3 tobolky

 • Jankine hodnotenie: 4 z 5

 • Odkaz na produkt: Mindflow Focus

 

Mindflow Focus je vegánsky doplnok stravy na podporu sústredenia a pamäte. Už pred ním som mala možnosť skúsiť guaranu aj ginko, ktoré sú podobne ako tento doplnok stravy určené na podporu sústredenia. Dlhodobo sa snažím vyhýbať konzumácii sladkých energetických nápojov, kávu tiež nepotrebujem konzumovať každý deň a jej popíjanie vnímam ako slastnú odmenu a pôžitok. Ani ja sa však z času na čas nevyhnem náročnejším dňom, kedy potrebujem byť plne sústredená a maximálne produktívna.

Časy konzumácie energetických nápojov po nociach pri učení na skúšku mám už síce za sebou, práve vtedy som však objavila čaro konzumácie doplnkov stravy na podporu sústredenia. Energetické nápoje nahradila guarana na dodanie energie a ginko pri zvýšenej psychickej záťaže. Oba doplnky stravy mi vyhovovali, niekoľko hodín som dokázala byť v strehu a myslím že splnili účel. 

Najnovšie sa mi dostal do rúk vegánsky produkt od Mindflow, ktorý sľubuje okamžitú produktivitu.

 

Jedna tobolka plná prírodných látok

Mindflow Focus v sebe ukrýva Kofeín, L-theanine, Ginko biloba, DMAE, Alpha GPC, Ženšen, Guarana, Piperin, Rhodiola rosea, Vitamin B12, Kurkumin, L-tyrosin. Kofeín, guarana a vitamín B12 sa starajú o energiu a odďalujú únavu, kurkurim a piperim sa starajú o dlhodobý účinok, L-theanine zase utlmí nepríjemné účinky kofeínu (tráviace ťažkosti, časté močenie či vysoký krvný tlak), rhodiola a ženšen znížujú stres,

Gingobiloba, DMAE podporujú pamäť, vnímanie a Alpha GPC, L- tyrosin a DMAE sa starajú o neurotransmitery, pre správne fungovanie mozgu.

Čo ma ale zaujalo najviac bolo odvolávanie sa vedecké štúdie a články. Už v popise samotného produktu nájdete odkazy na vedecké články (napríklad o nepríjemných účinkoch kofeínu), a ja ako nadšenec vedy a výskumu som si niektoré články zo zvedavosti prečítala. Hodnotím to ako veľké + prečítať si overené štúdie, publikované na medzinárodnej úrovni a nie iba názory ľudí na diskusných fórach (hoci musím uznať že aj tie majú čo to do seba). 

Recenze Mindflow.cz: Mindflow Focus 2.0

 

Účinky Mindflow Focus

Ak recenziu čítate až doteraz, a hádate, že hlavným účinkom Mindflow Focus je dodanie energie, podpora sústredenia a pamäte, hádate správne. Všetky zložky, ktoré v sebe obsahuje sú vegánskeho pôvodu, preto sú vhodné aj pre ľudí, ktorí sa snažia vyradiť živočíšne produkty z jedálnička. Podľa informácií na webe Mindflow.cz sa účinok dostaví už o 20 minút po užití. Keďže však ide o čisto prírodný produkt, účinky sa dostavia pozvoľna a trvajú dlhšie, nie ako pri konzumácii energetického nápoja či kávy.

Tobolka je filmom obalená tabletka, ktorá sa ľahko prehĺta, odporúčam ju prehltnúť dostatočným množstvom (ideálne čistej) vody a vodu dopĺňať aj počas pôsobenia. A či sa požadované účinky pri užívaní Mindflow Focus dostavili? Áno, určite cítim rozdiel, ak pred prácou užijem jednu tobolku Mindflow, som viac sústredená a produktívna, práca mi ide tak povediac od ruky (a dôkazom je naša nástenka produktivity, v ktorej lámem rekordy :D ).

Skúsila som užiť už aj dve tobolky za deň (maximálne odporučené množstvo sú 3), druhú tobolku som užila večer a moja produktivita trvala ďalších niekoľko hodín. Odporúčam ale najskôr začať pri jednej tobolke, aby ste zistili, ako dlho pôsobí a či druhú vôbec potrebujete. Na Mindflow Focus oceňujem, že som po užití bola schopná normálne zaspať, pretože v prípade užitia energetického nápoja to nešlo a cítila som dlhodobo nepokoj a vysokú frekvenciu tepu srdca.

Na stránke Mindflow sa tiež dočítate, že tento doplnok stravy môžete užívať každý deň. Odporúčajú však vysadiť kofeín na 5 - 6 dní, pre dosiahnutie maximálneho účinku. Ja Mindflow Focus neužívam každý deň, snažím sa držať zlatú strednú cestu a neužívam ho viac ako dvakrát za týždeň. Mindflow Focus by ste tiež nemali kombinovať s kávou, na to je určený produkt Mindflow Focus Decaf. Pre účely tejto recenzie som porovnala všetky tri produkty na podporu sústredenia, s ktorými som prišla do styku (Mondflow Focus, Gingo biloba + guarana a guarana značky MedPharma).

 

Zloženie

Mindflow Focus

Ginko biloba + guarana

(značka MedPharma)

Guarana

(značka MedPharma)

Kofein (v mg)

120

17,5

32

Ginko (v mg)

60

30

-

Guarana (v mg)

100

62,5

168

 

Prečo Mindflow Focus vyskúšať?

 • čisto prírodný produkt (vhodný tiež pre vegánov),

 • rýchly prejav účinkov (už po 20 minútach),

 • dlhodobý účinok (v mojom prípade 4 - 6 hodín),

 • absencia cukrov a sladidiel,

 • dáva telu aj potrebné vitamíny (B12, ženšen, DMAE).

 

Záverečné hodnotenie

Mindflow Focus odporúčam všetkým, čo sa potrebujú sústrediť a byť maximálne produktívni a efektívni. Je hlavne zdravšou náhradou energetických nápojov a kávy. Navyše pôsobí niekoľko hodín bez nežiadúcich účinkov. Tomuto doplnku stravy dávam 4 hviezdičky, a to z dôvodu jeho vyššej ceny. Podobné účinky vo mne vyvolalo aj ginko či guarana, ktoré sú cenovo dostupnejšie, avšak bez obsahu niektorých zložiek (ktoré Mindflow Focus obsahuje).

Oceňujem, že Mindflow Focus je vegánsky variant doplnkov stravy na podporu sústredenia a pamäte, ktorých na trhu nie je veľa a sú prirodzene drahšie. Veľké plus tiež dávam možnosti prekliknúť sa na vedecké štúdie priamo zo stránky produktov, čo produktu zvyšuje dôveryhodnosť. 

 

Mindflow Hangover

Recenze Mindflow.cz: Mindflow Hangover

 • Značka: Mindflow

 • Cena: 490 Kč / 1 290 Kč

 • Množstvo: 24 / 72 toboliek

 • Zloženie: Dužistopa sladká, L-cystein, Horčík bisglycinát, Ostropestrec mariánský, Opuncia mexická, Eleuterokok ostnitý, Červený ženšen, Vitamin B6, Zinok bisglycinát, Vitamin B1, Selén

 • Užívanie: S prvým drinkom 1 - 2 tobolky a s posledným drinkom 2 tobolky

 • Maximálna denná dávka 4 tobolky 

 • Jankine hodnotenie: 4 z 5

 • Odkaz na produkt: Mindflow Hangover

 

Mindflow Hangover je prírodný doplnok stravy, ktorý odbúrava škodlivé látky pri konzumácii alkoholu, chráni organizmus pred poškodením a dodáva mu vitamíny a minerály. Tento doplnok stravy som mala možnosť vyskúšať a bola som sama zvedavá na jeho účinky. Nepatrím k častým konzumentom alkoholu, z tvrdého alkoholu mi navyše býva ťažko na žalúdku.

Takže už keď si mám vybrať alkoholický nápoj, volím tmavé pivo alebo víno. Občas si však nenavyberám a ako východniarka občas tvrdý alkohol nemôžem odmietnuť. Práve v takom prípade som siahla po Mindflow Hangover, ktorý sľubuje “svieže ráno bez opitosti.”

 

Malý zázrak menom Mindflow Hangover

Jedna tobolka tohto doplnku stravy v sebe skrýva Extrakt z dužistopky, ktorý urýchľuje odbúravanie alkoholu, L-cysteín s vitamínom B1, tie účinne chránia telo pred jeho účinkami. Ostropestrec mariánský pomáhá k ochrane a správnej funkcii pečene. Zinok, selén a cysteín sa podieľajú na tvorbe a funkcii glutathiónu (dôležitého antioxidantu).

Opuncia pomáha udržať imunitnú rovnováhu a zinok so selénom hrajú dôležitú úlohu v imunitnom systéme. Obsahom Mindflow Hangover sú aj minerálne látky pomáhajúce udržať rovnováhu a sibírsky ženšen reguluje hladinu cukru v krvi.

Toto všetko obsahuje jedna tobolka Mindflow Hangover. Podľa návodu je potrebné užiť jednu až dve tobolky pred prvým pohárikom, po poslednom poháriku opäť užiť dve tobolky, aby sa prejavil maximálny účinok. 

Recenze Mindflow.cz: Mindflow Hangover

 

Kalkulačka alkoholu v krvi

Pri písaní tejto recenzie som sa bližšie pozrela na to, čo ovplyvňuje samotnú opitosť. Samozrejme záleží, aký alkohol konzumujete a koľko ho skonzumujete za nejaký čas. To však nie je všetko. Stupeň opitosti ovplyvňuje aj váš metalibolizmus, ktorý už nie je také jednoduché ovplyvniť. Preto ak máte pomalé spaľovanie, počítajte s dlhším časom vstrebávania alkoholu. Práve metabolizmus rozkladá alkohol a premieňa ho na netoxický.

Tam začne pracovať pečeň, a akonáhle tá nestíha, príde na rad zvracanie a nevoľnosť. Tak trochu som teda začala počítať, teda, nie ja, online kalkulačka merania orientačnej hladiny zvyškového alkoholu v krvi. Tak napríklad žena s hmotnosťou 50 kg bude mať po pohári vína zostatkový alkohol v krvi o niečo dlhšie ako 100 kilový chlap, ktorý práve vypije “poldecák.”

 

Požité nápoje

Hmotnosť (v kg)

Pohlaví

Počet hodín

od začiatku

konzumácie

Orientačná hladina

zbytkového alkoholu

v krvi 

Víno (2 dcl)

50 

žena

2

1 h 39 min.

Veľké pivo 3,5% (5 dcl)

75

muž

1

42 min.

Destilát 40% (0,4 dcl)

100

muž

0

1 h 10 min.

 

Pre niekoho smola, pre iného radosť. Ja, bohužiaľ, patrím k skupine ľudí, ktorá má zostatkový alkohol v krvi o niečo dlhšie, preto metabolizmu rada pomôžem. Okrem toho, že funguje počas konzumácie alkoholu piť dostatočné množstvo vody (upozorňujem čistej vody, nie sladenej), môže pomôcť aj užívanie doplnkov stravy. A práve tu prichádza na rad Mindflow Hangover, ktorý zrýchľuje metabolizmus. 

 

Účinky Mindflow Hangover

Hlavným účinkom Mindflow Hangover je odbúrať škodliviny pri konzumácii alkoholu a dodať telu potrebné vitamíny a minerály. Vďaka ním sa zrýchli náš metabolizmus, zabráni prekysleniu metabolizmu a odbúra cukor v krvi. Konkrétne, za zrýchlenie metabolizmu môže dužistopka sladká a červený ženšen, ktorý pomáha metabolizovať škodliviny. Ostropestrec mariánsky sa stará o správne fungovanie pečene, opuncia a eleuterokok ostnitý zase pomáhajú imunitného systému. No a aby sa nám po veselej noci dobre spalo slúži horčik.

 Pre maximálny účinok je potrebné užiť jednu až dve tobolky pred konzumáciou alkoholu a ďalšie dve tabletky po poslednom poháriku. Musím priznať, že ma to množstvo trošku odrádzalo. Nie žeby som nemala rada vitamíny a doplnky stravy, ale predsa len užiť štyri tobolky v priebehu večera...nuž, ale čo človek neurobí pre svoje zdravie.

Prvé dve tobolky pred popíjaním sú ešte v poriadku, horšie je myslieť na to pri poslednom poháriku, aby nás na druhý deň nebolela hlava a nemali žalúdok na vode. Musím uznať, že Mindflow Hangover na mňa zaučinkoval, užívam ho v prípade, keď si chcem dopriať buď tvrdý alkohol alebo si dať viac ako jedno pivo.

Tým vás samozrejme nechcem navádzať na konzumáciu alkoholu, Mindflow Hangover je ale pomocník napríklad pri oslavách alebo večierkoch. Po Mindflow Hangover jednoducho žiadna migréna ani nevoľnosť. Skúsila som užiť tri aj štyri tobolky, štyri som užila práve keď som vedela, že budem piť tvrdý alkohol alebo keď som vedela, že potreujem ráno šoférovať s 0 % alkoholu v krvi. Mindflow zapíjam pohárom čistej vody a vodu dopĺňam aj počas konzumácie alkoholu. 

TIP: Nezabudnite užiť aj dve tobolky po zábave, nech je vám veselo aj ráno.

 

Prečo Mindflow Hangover vyskúšať?

 • prírodný produkt (vhodný aj pre vegánov),

 • zrýchľuje metablizmus,

 • obsahuje aj vitamíny a minerály (okrem toho, že obsahuje Dužistopku sladkú na zrýchlenie metabolizmu.

 

Záverečné hodnotenie 

Som rada, že som mala Mindflow Hangover vyskúšať a mám ho pri sebe v prípade “väčšej párty.” Nikdy predtým som doplnky stravy takého charakteru nemala pri sebe a občas si to teda odniesla moja hlava aj žalúdok. S MindFlow Hangover sa ráno zobudím vyspatá a dobre naladená, bolesť sa nekoná.

Jednu hviezdičku však strhávam za to, že užívanie tvoch toboliek na záver nie je úplne praktické a tiež preto, že v prípade menšieho balenia mi Mindflow Hangover pomôže “iba” šesťkrát. No a ja ako správna Slovenka by som chcela veľa muziky za málo peňazí. :D

Recenze Mindflow.cz: Mindflow Hangover a Mindflow Focus 2.0

Niečo málo o Mindflow.cz

Mindflow je česká značka, ktorá vymýšľa a následne aj vyrába svoje vlastné doplnky stravy. Cieľom je pomôcť ľuďom byť produktívnejšími a v dnešnej hektickej dobe zároveň dbať na svoje zdravie. Sami si prešli študentským životom a noci pred skúškou preliate energy drinkami a kávou a poznajú tiež stresy dané pracovnými deadlinami. Aj preto hľadali spôsob, ako pomôcť nielen sebe, pretože na trhu podobné výrobky nenašli.

Ich produkty pokrývajú celú paletu pôsobenia na náš organizmus. Niektoré doplnky sú zamerané na sústredenie, pamäť a energiu, iné na spánok, či duševnú pohodu a zdravie.

Janka

Autor Janka

Janka je dušou rodená východniarka. Je expertkou na nakupovanie s cashbackom. Vyskytuje sa najmä v blízkosti pohodlných plôch na sedenie, no často vytiahne ponožky a sandále a ide do rodných Tatier na turistiku. Pri takýchto výletoch do kopca sa jej výrečnosť stráca, čo hovorí niečo o jej fyzickej kondícii. Napriek tomu je takmer na 100 % jasné, že aj s takouto kondičkou úplne zlomí srdce každého muža. Na každú návštevu si však nezabudne pribaliť notebook, s ktorým sú nerozlučná dvojka pri vyhľadávaní akcií Plnej Peňaženky.