Recenzia spoločenských hier pre malé aj väčšie deti

21. 11. 2020
Recenzia spoločenských hier pre malé aj väčšie deti

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

Keď chcete deťom kúpiť hru alebo hračku, niet nad takú, ktorá dieťa zároveň zabaví a niečo nové ho naučí. Takéto hry má papiernictvo MFP. Keď sme do rúk dostali stolovú hru pre malé deti, ale aj pre tie staršie, boli sme zvedaví, ako sa im bude páčiť. 

► Čo je spoločné pre všetky hry?
 

Vo vnútri krabičky s každou hrou nájdete:

 • 28 šesťuholníkových hracích kariet. Prevedenie kariet je kvalitné, kartón je pevný, hladký a s kvalitnou potlačou. 

 • Textilný obal, do ktorého môžete kartičky vložiť. Toto čierne vrecko je vyrobené z pevného plátna a doplnené šnúrkou, aby vám z neho kartičky nevypadli.

 • Pravidlá hry.

 • Servisný SMS kód, ktorý vám poslúži v prípade straty akejkoľvek kartičky. Vďaka tomuto kódu si môžete vyžiadať poslanie stratenej kartičky.

Spoločenská hra MY BURGER

Ako prvú sme vyskúšali hru s hamburgerom. Hra je podobná pexesu, kedy si musíte pamätať, kde ste zahliadli dané ingrediencie. Skladáte od spodnej časti žemle cez šalát, syr a tak ďalej presne podľa typu hamburgeru, ktorý ste si na začiatku hry zvolili. 

Je to rýchla a svižná hra. Pokiaľ sa hrajú dvaja hráči, tak je možné hrať tak, že má každý hráč hamburgery dva. Tým sa hra predlžuje

S menšími deťmi sa dá táto hra použiť napríklad aj ako pexeso a hľadať rovnaké obrázky. Táto hra sa nám páčila asi najviac.

Spoločenská hra MY BURGER

Spoločenská hra MY BURGER

 • Spoločenská hra na tréning pamäti a postrehu pre 2– 4 hráčov
 • Pre deti od 3 rokov

Nakúp s cashbackom

Spoločenská hra BETTER GO!

Následne sme sa vrhli na hru Better Go! Existujú dva varianty, ako túto hru hrať. Buď ako pexeso (v tomto prípade si s vami zahrajú aj malé deti), alebo o niečo zábavnejší variant, kedy jeden z hráčov povie napr. „lieta“, potom obaja hráči otočia jednu kartu a pokiaľ je na jeho karte napríklad lietadlo a spoluhráč má loď, tak obe kartičky patria jemu. Pokiaľ je to naopak, tak patria spoluhráčovi. Keď majú obaja niečo, čo lieta, tak si každý nechá svoju kartu. A pokiaľ je na oboch napríklad auto, nezíska kartu nikto.

Spoločenská hra BETTER GO!

Spoločenská hra BETTER GO!

 • Spoločenská hra naučí rozoznávať dopravné prostriedky, je určená pre 2 hráčov
 • Pre deti od 3 rokov

Nakúp s cashbackom

Spoločenská hra Zlatý ostrov

Nasledovala hra Isle of Gold - Zlatý ostrov. Tu už nejde o našu pamäť ako v predchádzajúcich dvoch hrách, ale o trochu stratégie, pri ktorej musíte objaviť poklad. Aj keď možno nejde úplne o stratégiu, ale skôr o náhodu. Lebo aj keď si môžete predom zvoliť, kam váš budúci krok povedie, tak nikdy neviete, čo sa stane po otočení dielku.

Hra je pekná, spracovanie super. Čo ma ale trochu sklamalo bola dĺžka hry, pretože je naozaj krátka. Ale aj rýchle hry sú super. Lepšie než napr. 5 hodinové Monopoly. :)

Spoločenská hra Zlatý ostrov

Spoločenská hra Zlatý ostrov

 • Dobrodružná spoločenská hra pre 2 hráčov
 • Pre deti od 6 rokov

Nakúp s cashbackom

Spoločenská hra LOCK THE FLOCK

Aj keď je táto hra určená pre deti od 9 rokov, určite zabaví aj mladších hráčov - teda pokiaľ vedia aspoň trochu počítať. V tejto hre môžete trénovať postreh, kombinačné myslenie, deti si pri hraní nenásilným spôsobom precvičia násobilku.

Na začiatku si hráči rozdávajú karty. Hráči sa v čo najkratšom čase snažia zo svojich kariet zostaviť a uzavrieť ohradu pre ovce a dodržať pravidlá, ktoré stanovujú, že v každej správne uzavretej ohrade musí byť najmenej jedna ovca a jedno vodné koryto. Pritom je treba dať pozor na to, aby nijaká neukončená časť plota nezasahovala do ohrady.

Cieľom hry je uzavrieť ohradu s ovcami ako prvý a získať čo najviac bodov. Za každú ovcu v ohrade je jeden bod. Pokiaľ je v ohrade viac korýt, body sa počtom korýt násobia.Aj keď sa podľa pravidiel hrá na rýchlosť, my sme si pravidlá ľahko upravili, vypustili rýchlosť a len sa snažili s kartami uhrať čo najväčší počet bodov v niekoľkých po sebe idúcich kolách.

A čo na hru povedali 8 ročné deti? Hra ich bavila, skúšali rôzne spôsoby, ako ohradu zostaviť, aby získali viac bodov. Premýšľali (a počítali), či sa vyplatí obetovať pár ovciec a radšej zvoliť koryto navyše, aby sa výsledok znásobil. Hoci samotná hra netrvá dlho, je zábavná. Navyše si deti veľmi rýchlo vytvorili vlastné pravidlá a prispôsobili si hru podľa svojho záujmu. Tiež ich bavilo počítať ovečky. Ako rodič, ktorý sa musí s deťmi učiť pri dištančnej výučbe som túto hru naozaj ocenila. Poslúžila nám totiž aj ako spestrenie výučby matematiky.

Spoločenská hra LOCK THE FLOCK

Spoločenská hra LOCK THE FLOCK

 • Spoločenská hra na trénovanie postrehu a kombinačného myslenia pre 2– 4 hráčov
 • Pre deti od 9 rokov

Nakúp s cashbackom

Video o spoločenskej hre Lock the flock:

Spoločenská hra Dračí súboj

V tejto hre majú hráči za úlohu postaviť si čo najsilnejšieho draka. Hrať môžu až 4 hráči. Na začiatku hry si vyberú telo svojho draka a zostávajúce karty zamiešajú, otočia obrázkom dolu a rozmiestnia po hracej ploche.

Potom postupne otáčajú ľubovoľnú kartu tak, aby ju videli aj ostatní (v jednom ťahu môžete otočiť len jednu kartu). Na každej z kariet je nejaká ďalšia časť draka (hlava, krídla, predné a zadné nohy, chvost a oheň, ktorý drak chrlí). Na kartách sú hviezdičky, ktoré určujú silu danej časti draka. Hráč si môže vybrať, či si otočenú kartu vezme alebo ju vráti späť do hry a počká na hodnotnejšiu kartičku vo svojom nasledujúcom ťahu. V hre potom pokračuje ďalší hráč. 

Ak si hráč otočí kartu s časťou tela, ktorú už k drakovi priloženú má, nie je možné ju vymeniť a kartu musí vrátiť späť do hry. Víťazom prvého kola hry a držiteľom prvého bodu sa stáva hráč, ktorý zostaví svojho draka ako prvý.

Následne je možné pokračovať 2. kolom, v ktorom si postupne poskladajú draka aj ostatní hráči. Posledný hráč, ktorý zostane v hre sám, nesmie hru zdržiavať a k zostaveniu draka musí použiť prvú nájdenú časť. Keď majú všetci hráči draky zostavené, spočítajú si všetky hviezdy z častí svojho draka. Víťazom druhého kola a držiteľom bodu sa stáva hráč s najsilnejším drakom (tj. s najvyšším počtom hviezd). Pokiaľ obe kolá vyhrá rovnaký hráč, stáva sa víťazom hry a končí. Pokiaľ nie, hra pokračuje tretím kolom.

V poslednom kole ide o záverečný súboj, na ktorý vyzve hráč s najsilnejším dračím monštrom súpera s najrýchlejšie zostaveným drakom. Obaja hráči obrátia svoje karty s drakmi obrázkami dolu, premiešajú a rozmiestnia ich náhodne na hracej ploche. Súboj je založený na princípe pexesa - začína vyzývateľ, ktorý otočí dve ľubovoľné karty a ukáže ich protihráčovi.

Pokiaľ sa časti draka na kartách nezhodujú, vráti obe karty späť obrázkami dolu a v hre pokračuje súper. V prípade, že sa zhodujú, vezme si pár a pokračuje v hre, pokým sa mu darí nachádzať páry. Víťazom sa stáva hráč, ktorý ako prvý nájde 4 páry kariet so zhodnými dračími časťami.

Aj túto hru sme si trochu prispôsobili - hrali sme len prvé a druhé kolo a súťažili v tom, kto nazbiera viac bodov. Hra deti bavila, opäť mali možnosť precvičiť si základné počítanie.

Spoločenská hra Dračí súboj

Spoločenská hra Dračí súboj

 • Spoločenský hra na tréning pamäti a postrehu pre 2-4 hráčov
 • Pre deti od 6 rokov

Nakúp s cashbackom

Darčekové krabičky

Spoločne s hrami sme dostali tiež darčekové krabičky. Ak potrebujete rýchlo zabaliť menšie darčeky, ktoré nemajú pravidelný tvar, rozhodne siahnite po týchto krabičkách. Po chvíľke máte krabičku zloženú, navyše je ozdobená mašľou, takže po zložení vyzerá naozaj skvele. Ak vám balenie darčekov nejde práve od ruky, tak toto je skvelé riešenie. Pokiaľ by som mala voliť medzi darčekovou krabičkou a taškou, rozhodla by som sa pre krabičku.

Ako jediný nedostatok vidím to, že sú zatiaľ dostupné len v jednej veľkosti. Určite by som ocenila aj väčšie rozmery.

Darčekové krabičky

Darčekové krabičky

 • Veľkosť: 12 × 12 × 15 cm
 • Rôzne farby a vzory

Nakúp s cashbackom

Video o tom, ako sa skladá krabička:

Niečo málo o e-shope MFPpapier.sk

E-shop MFPpapier.sk je online papierníctvo, v ktorom nakúpite od kancelárskych a školských potrieb, cez detské hry, pohľadnice, kalendáre až po písacie potreby, výzdobu na karneval či párty, takmer všetko. Papierenská spoločnosť MFPpapier je veľkoobchod, ktorý podniká od roku 1997. Svoje viac ako 20 ročné skúsenosti pretavuje do kvality ponúkaných produktov a do starostlivosti o zákazníka.

Na e-shope spoločnosti MFP papier s.r.o. nájdete kalendáre, školské a kancelárske potreby, pohľadnice a veľa ďalšieho. Sklad majú v Přerove (ČR), odkiaľ expedujú tovar k zákazníkom a na Slovensku sídla v Liptovskom Hrádku.

► Blog e-shopu MFP

Na blogu e-shopu MFPpapier.sk hľadajte tipy na inšpiráciu na darčeky hlavne pre tých najmenších alebo zaujímavosti, ktoré ste možno netušili. Vedeli ste napríklad, čo znamená slovo pexeso?

Platba

Ak ste sa rozhodli nakupovať online kancelárske potreby alebo iný ponúkaný tovar, pozrite sa, aké spôsoby platby vám e-shop MFPpapier.sk ponúka:

 • bezhotovostný prevod - platiť môžete prevodom na účet spoločnosti MFP papier s.r.o.,

 • online platba kartou - po vytvorení objednávky budete automaticky presmerovaní na platobnú bránu,

 • a dobierka - platiť môžete aj pri preberaní tovaru na výdajnom mieste Zásielkovne. 

Doprava

Nakupujte online papierenské potreby na MFPpapier.sk a nechajte si vašu objednávku doručiť priamo k vám domov alebo na výdajné miesto. Táto spoločnosť vám ponúka 2 možnosti dopravy:

 • prepravná spoločnosť PPL - kuriér tejto spoločnosti vám doručí balík na vami uvedenú adresu za poplatok 5,50 €,

 • Zásielkovňa - vašu objednávku si môžete nechať doručiť aj na výdajné miesto Zásielkovne, kde si balík vyzdvihnete osobne. Za dopravu týmto spôsobom zaplatíte 3,48 €.

Podobné články