Recenzia Klarstein: Kuchynský robot pre ľahšie pečenie

Kto by nemiloval tú krásnu vôňu, ktorá sa nesie celým bytom, keď sa cesto v rúre pomaly mení na lahodný koláč? Tejto vôni ale často predchádzajú úmorné hodiny hnetenia, šľahania a miešania, po ktorých máme opuchnuté nohy a natiahnuté ruky. Ako veľmi nám s týmto môže pomôcť kuchynský robot od Klarstein pre vás testovala kolegyňa Lenka.

2. 4. 2022

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Keď jednu domácnosť zdieľajú milovníci buchiet, koláčov a tort, je rúra zapnutá aspoň raz týždenne. A keď úplne zo všetkého milujete kysnuté buchty, pri výrobe cesta sa poriadne namakáte. A pretože nechcem mať ruky ako Schwarzeneger, možnosť vyskúšať kuchynský robot značky Klarstein Bella som skutočne uvítala. A musím povedať, že je to pomocník, bez ktorého už nikdy nebudem piecť.

Na stránkach Klarstein.sk majú veľkú ponuku kuchynských robotov rôznych veľkostí, funkcií a hlavne farieb (pretože farba je pre dámu samozrejme najdôležitejším parametrom pri výbere :-) ). Ja som si vybrala robot červený, ktorý krásne zapadol do mojej kuchyne.

Môj nový pomocník má misu s objemom cez 5 litrov, takže sa dajú vyrobiť  až 2 kilogramy cesta, ktoré s výkonom 2 000 W a 6 rýchlosťami zvládne ako nič. Súčasťou balenia sú aj 3 nadstavce – na miesenie, miešanie a šľahanie, takže ani piškótové cesto nie je problém. Misy je možné navyše na e-shope dokúpiť a vybrať si podľa toho, či ste ľavák alebo pravák.

Výhodou je tiež otvor vo veku misy, ktorým je možné pridávať ingrediencie pokojne aj počas miesenia či šľahania.

Doručenie môjho červeného robota bolo rýchle, a tak som mohla hneď začať s testovacím cestom na kysnuté „kockované“ buchty. Najskôr som bola trochu nervózna, či robot nebude na vysoký výkon „poskakovať“ po kuchynskej linke a robiť iné vylomeniny, a tak som začala zvoľna a zapla ho na prvý stupeň. Ten je ale naozaj pomalý, takže som sa postupne osmelila a roztočila som miešací nástavec na plný výkon.

Vďaka prísavkám, ktorými sa robot prichytí ku každej podložke, sa tento proces obišiel bez skákania po kuchynskej linke a ja som mohla byť pokojná. Robot je však pomerne hlučný, a tak odporúčam pečenie nenechávať na neskoré večerné hodiny alebo na dobu, kedy vám doma spí malé dieťa.

Bola som naozaj prekvapená, ako krátku dobu Bella na ceste „pracoval“, než bolo krásne vymiešané a pripravené kysnúť. Zo začiatku som samozrejme celý proces úzkostlivo sledovala. Keď som ale s robotom pracovala po niekoľkýkrát, mohla som ho zapnúť a ísť si napríklad zaliať kávu alebo pripravovať ingrediencie na polevu koláča.

Toto obzvlášť oceňujem pri šľahaní snehu z bielkov. Stáť nad misou bohvieako dlho a snažiť sa rukou v kŕči udržať šľahač, ma vždy vytáčalo. Robota stačí pustiť, hodiť nohy hore a sneh je za chvíľu hotový.

► Moje hodnotenie

Kuchynský robot Karlstein Bella sa rozhodne stal nenahraditeľným pomocníkom v našej domácnosti. Vďaka nemu máme ku káve naše milované buchty a koláče takmer bez práce. A keď sa syn naučí chodiť, budem ho môcť vďaka mojej „Belle“ poslať do sveta aj s batôžkom plným nadýchaných buchiet.

Keď budem hľadať ďalšieho pomocníka do domácnosti určite pôjdem najskôr na stránky Klarstein.sk, kde je naozaj veľký výber, jednoduché vyhľadávanie a skvelé popisy ponúkaného tovaru.

 

Bella kuchynský robot

Bella kuchynský robot

  • Farba: červená
  • Výkon: 2000 W
  • Objem: 5,2 l
  • Hmotnosť: cca 6 kg
  • Nadstavce: miešací hák / hnetací hák/ šľahač

149,90 €

Nakúp s cashbackom

Celkové hodnotenie

  • Vysoká funkčnosť
  • Vymeniteľné nadstavce
  • Otvor vo veku pre pridávanie ingrediencií
  • Prísavky, ktoré robota držia na mieste
  • Hlučnosť

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Niečo málo o e-shope

Na stránkach dizajnovej nemeckej značky Klarstein.sk ponúkajú okrem širokej ponuky robotov a príslušenstva množstvo ďalších pomocníkov nielen do kuchyne. Vybrať si tu môžete aj z domácich spotrebičov, ako sú chladničky, digestory či mikrovlnky a kúpite si u nich aj klimatizácie alebo radiátory, grily aj čističky vzduchu.

Klarstein.sk logo

O Klarstein.sk

Objavte ponuku kvalitných domácich spotrebičov, kuchynských spotrebičov, klimatizácií a krbov značky Klarstein. Overený nemecký predajca sa o vás postará v každom ročnom období a v každom priestore.

Podobné články