Recenzia kuchynského robota Bella Pico 2G od Klarstein

12. 6. 2021
Recenzia kuchynského robota Bella Pico 2G od Klarstein

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Patríte medzi milovníkov varenia a pečenia? Tak to ste sa určite pri chystaní obľúbeného koláča zamýšľali, ako by ste si prácu zjednodušili. Pečenie je pre mnohých relax, ale miesenie cesta či šľahanie krémov vie byť často únavné. Najmä pre vaše ruky. Občas by sa zišla pomoc navyše, však?

Dnes vám prinášame chutnú recenziu kuchynského robota Klarstein Bella Pico 2G. Kompaktného pomocníka otestoval náš Peter, ktorý je výnimkou potvrdzujúcou pravidlo o mužoch v kuchyni.

Pomoc, ktorú oceníte

O mužoch sa hovorí, že sú najlepší kuchári. O pečení však v spojitosti s nami nikto nehovorí a preto som sa rozhodol prelomiť ľady a vyjsť s kožou na trh. Pečiem rád. Najskôr som sa len tak obšmietal okolo mojej partnerky, ktorá je, mimochodom, naozaj skvelá kuchárka aj pekárka, a potom som začal experimentovať sám. Pečenie je taká alchýmia. Nemôžete len tak zmiešať suroviny, chce to postup. Premyslené mixovanie ingrediencií tak, aby cesto nakyslo, malo vhodnú štruktúru či konzistenciu. To ale nemusím rozprávať nikomu, kto už niekedy upiekol nejaký ten koláč. 

Experimenty v kuchyni chcú aj poriadnu dávku trpezlivosti, pretože v začiatkoch to nemusí vždy vyjsť. Alebo pri kysnutí si jednoducho na výsledok musíte počkať, a ak kváskujete, výsledok v podobe chrumkavého chleba si vychutnáte skoro až za jeden celý deň od začiatku prípravy. Ale či už ste muž, žena, začiatočník alebo ostrieľaný majster pekár, pomocné ruky navyše sa vždy zídu. A presne taký je kuchynský robot Klarstein Bella Pico 2G. Váš vlastný pomocník, ktorého stačí zapojiť do elektriny a otočiť kolieskom.

Kompaktné rozmery a farba na zjedenie

Nemám rád zapratanú kuchynskú linku. Som zástancom minimalizmu a keď vidím pracovnú dosku obloženú hriankovačom, varnou kanvicou, miskami, olejmi, rôznymi spotrebičmi a k tomu obrovským kuchynským robotom, ide ma šľak trafiť. V kuchyni má byť poriadok a kuchynská doska má byť ideálne čo najprázdnejšia. Viac miesta pre suroviny a prácu. Preto ma potešilo, že kuchynský robot Klarstein Bella Pico 2G je jedným z tých menších. Vďaka rozmerom 30,41 x 21,24 x 1,61 cm (šírka, hĺbka, výška) je naozaj kompaktný a nezaberie toľko miesta. Ja ho mám odložený v skrinke a vyťahujem ho iba pri pečení, ale pokiaľ máte otvorenú policu alebo väčšiu linku, pokojne si ho nechajte vonku.

Okrem toho, že vám vďaka svojej menšej veľkosti nebude tak zavadzať, je aj mimoriadne pekný. Klarstein je známy svojimi dizajnérskymi produktami a robot Bella Pico 2G nie je výnimkou. Veď ak si ešte niečo pamätáte z dovolenky v Taliansku, “bella” znamená “pekný”. Dostupný je hneď v niekoľkých farbách, aktuálne sú na e-shope k dispozícii červená, krémová a modrá. Za mňa bola teda voľba jasná. A poviem vám, ak by som mal o čosi väčšiu kuchynu, určite si tento robot vyložím. Je ako taký obrázok!

Obsah balenia a využitie

Balenie obsahuje miešacie zariadenie, teda samotného robota, misku z nerezovej ocele, ochranný kryt s praktickým plniacim otvorom, hnetací hák, miešací hák a metličku na šľahanie. Takisto k nemu dostanete návod v nemčine a angličtine, na e-mail vám po objednaní príde návod v slovenčine. Miska je mimoriadne praktická, keďže nerezová oceľ sa veľmi dobre udržiava a čistí. Je dostatočne hlboká a veľká. Hnetací hák využijete na ťažké cestá, ako sú kysnuté alebo chlebové. Miešací hák sa hodí na rovnomerné miešanie aj väčšieho množstvo cesta. Šľahač z ušľachtilej ocele je ideálny pre vzdušné hmoty, ako sú sneh z bielkov alebo piškótové cesto.

Pri používaní oceníte odblokovací mechanizmus pre multifunkčné rameno. Je sklápacie, čiže váš čaká jednoduché nasadenie a manipuláciu s misou. Mimoriadne praktický je aj ochranný kryt s plniacim otvorom pre čistú prácu. Motor využíva pulznú funkciu. Vysokých otáčok sa však báť nemusíte, vďaka 4 prísavkám drží kuchynský robot ako prikovaný. 

Klarstein Bella Pico 2G kuchynský robot

Klarstein Bella Pico 2G kuchynský robot

  • Farba: Modrý (dostupný aj v krémovej a červenej)
  • Výrobca: Klarstein
  • Výkon: 1200 W/1,6 HP v 6 úrovniach s pulznou funkciou
  • Rozmery: cca 22,5 x 32,5 x 38 cm (Š x V x H)
  • Hmotnosť: cca 3,7 kg
  • Objem misky: 5 litrov
  • Nadstavce: miešací, hnetací hák a šľahač
  • Materiál konštrukcie: telo ABS plast, miska a háky ušľachtilá oceľ
  • Napájanie: 220 – 240 V~ | 50/60 Hz

Nakúp s cashbackom

Záverečné zhodnotenie

Osobne hodnotím tento produkt ako skvelý. Aj keď si možno mnohí povedia, že je to investícia navyše a nie je až taká nevyhnutná, nesúhlasím. Oceníte ho najmä pri kysnutom ceste alebo krémoch, pri ktorých miešaní a hnietení strávite naozaj nemalý čas. Kuchynskému robotu Klarstein Bella Pico 2G udeľujem jednoznačných 5 hviezdičiek. Za nádherný dizajn, funkčné a kompaktné prevedenie, kvalitné materiály a ušetrený čas v kuchyni. Som si istý, že ak radi a často pečiete, po kúpe tohto pomocníka vás to bude baviť ešte viac!

Niečo o e-shope Klarstein

Obchod Klarlstein prináša kvalitné produkty, ktoré spájajú štýlový dizajn a skvelé funkcie. Predajca ponúka širokú škálu produktov, napríklad kuchynské vybavenie pre každodenných kuchárov, domáce spotrebiče pre každú izbu, alebo produkty pre zlepšenie prostredia, v ktorom žijete a ktoré vám pomôžu dostať vaše alergie pod kontrolu.

Medzi najpredávanejšie produkty patria kuchynské roboty Bella, chladiaca vinotéka značky Vivo Vino, mlynček na mäso Lucia Rossa alebo odvlhčovač vzduchu značky Drybest.

Klarstein.sk logo

O Klarstein.sk

Objavte ponuku kvalitných domácich spotrebičov, kuchynských spotrebičov, klimatizácií a krbov značky Klarstein. Overený nemecký predajca sa o vás postará v každom ročnom období a v každom priestore.

Podobné články