Recenzia Ketodiet: Chudnutie s ketónovou diétou

24. 7. 2021 Miška
Recenzia Ketodiet: Chudnutie s ketónovou diétou

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

Rovnako ako väčšina ľudí, ktorí počas covidovej doby boli na home office, som aj ja pribrala nejaké tie kilá navyše. Nie je sa tiež čomu diviť, ako mamička prváčika som bola na home office stále. Teraz ale nastal problém, čo s kilam navyše takto pred letom. Predsa len ma čaká vytúžená dovolenka, a tak je potrebné schudnúť do plaviek.

Môj každoročný problém a následný boj. Tento rok je to ale iné. Fitness centrá sú zatiaľ zatvorené, čo je na jednej strane pre mňa dobrá výhovorka. Časovo cvičenie  veľminestíham a čo si budeme hovoriť, človeku sa veľmi hýbať nechce po tých mesiacoch leňošenia doma.

Začala som sa stravovať nízkosacharidovou diétou, ale stále to nie je ono. Kilá idú dole veľmi pomaly, skoro vôbec. Potrebovala som niečím nakopnúť. Rozhodla som sa, že dám šancu KetoDiet a vyskúšam dvojtýždňový balíček BASIC 1. krok. Pýtate sa, prečo som zvolila práve KetoDiet? Príprava jedál mi prišla veľmi jednoduchá a rýchla, čo ocení každá mamička.

V priebehu pár dní od objednania som mala balíček doma. Spoločne s produktmi prišla tiež brožúra s tipmi a odporúčaniami a tabuľka, do ktorej si môžete priebežne zaznamenávať svoje pokroky.

Prémiový balík k 1. kroku diétneho plánu BASIC bude v začiatkoch ľahkej redukcie vaším najlepším partnerom. V štýlovom kufríku KetoDiet vám príde celkom 70 porcií najobľúbenejších proteínových jedál, ktoré pokryjú celé 2 týždne vašej diéty. K príprave nápojov a jedál tiež dostanete praktický dizajnový šejker. Diétou vás prevedie prehľadná brožúrka, v ktorej nájdete všetko, čo k chudnutiu potrebujete vedieť.

Recenze KetoDiet: 2týdenní balíček ketodiety

Aké sú výhody balíčka?

 • Nájdete v ňom najobľúbenejšie proteínové bestsellery od KetoDiet.
 • Všetky produkty sú balené po jednotlivých porciách a vy si ich tak môžete vziať kamkoľvek so sebou.
 • Nemusíte si lámať hlavu nad jedálničkom. Balíček obsahuje všetko, čo pre pohodlné odštartovanie svojho diétneho plánu potrebujete.
 • Ochutnáte veľké spektrum proteínových jedál, takže chudnutie nebude nuda.
 • Keto produkty ľahko a rýchlo pripravíte.

V 1. kroku diéty máte 5 porcií proteínových jedál za deň. Balenie obsahuje:

 • 1 balenie proteínového nápoja - 7 porcií, príchuť jahoda a banán
 • 1 balenie proteínového nápoja - 7 porcií, príchuť malina a čierne ríbezle
 • 1 balenie proteínového nápoja - 7 porcií, príchuť lieskový oriešok-čokoláda
 • 1 balenie proteínového nápoja - 7 porcií, príchuť marhuľa a mango
 • 1 balenie proteínového nápoja - 7 porcií, príchuť vanilka
 • 1 balenie proteínových omeliet - 7 porcií, slaninová príchuť
 • 1 balenie proteínových polievok - 7 porcií, kuracie s rezancami
 • 1 balenie proteínových polievok - 7 porcií, so syrovou príchuťou
 • 1 balenie proteínových palaciniek - 7 porcií, príchuť vanilka
 • 1 balenie proteínový chlieb tmavý - 7 porcií
 • 1 šejker
 • 1 brožúra k diétnemu plánu

Recenze KetoDiet: 2týdenní balíček ketodiety

Ako som chudla deň čo deň

Zaujíma vás, aké boli výsledky po dvojtýždňovom užívaní stravy z balíčka BASIC 1. krok od KetoDiet? Zaznamenala som deň po dni, ako som celým diétnym plánom postupovala a na záver nájdete moje dojmy a hodnotenia.

Deň 1. - sobota

Balíček mi prišiel v piatok dopoludnia, a tak som sa rozhodla, že nebudem nič odkladať a nabehnem na moju novú stravu hneď na druhý deň od rána. Ako prvé som ochutnala proteínovú palacinku s vanilkovou príchuťou. Pripravila som ju podľa návodu a ochutnala a musím povedať, že som bola milo prekvapená. O niečo horšie dopadol môj druhý chod - omeleta, ktorú som vyliala na teflónovú panvicu, kde som mala trošku masla. Bohužiaľ, vôbec sa mi nepodarila - bol to taký trhanec. Ako olovrant som zvolila proteínový nápoj príchuť marhuľa a mango, ktorý mi veľmi chutil. Pripomínal mi mliečny koktail s exotickou chuťou.

Deň 2. - nedeľa

Ďalší deň som pokračovala v pláne a na obed som si urobila omeletu. Na desiatu som si dala shake a zeleninový šalát, približne 250 g. Na večeru som si opäť pripravila palacinku, na ktorú som mala chuť. Bohužiaľ sa mi nepodarila. Neviem, čo robím zle, ale moja palacinka pripomínala skôr trhanec. Aj tak mi ale chutila, ozvláštnila som si ju ešte malinami.

Recenze KetoDiet: 2týdenní balíček ketodiety

Deň 3. – pondelok

Tretí deň som sa rozhodla, že sa hneď ráno postavím ešte nalačno na váhu, aby som skontrolovala svoj progres. A čuduj sa svete! Mala som 1 kg dole. Bola som nadšená, že už tretí deň a vidno nejaký posun. Celý deň som pokračovala s koktejlami a polievkami. Milo ma prekvapila proteínová polievka kuracia s rezancami, pretože tie rezance tam naozaj boli! Tiež tam bolo vidieť trochu zeleniny. Chuť bola príjemná, podobná domácemu vývaru.

Recenze KetoDiet: 2týdenní balíček ketodiety

► Deň 4. – utorok

Ráno som mala chuť na shake, dala som si teda proteínový nápoj s príchuťou lieskový oriešok a čokoláda. Tentokrát som ho vyskúšala s mliekom a musím povedať, že to bolo vynikajúce. Rozhodne odporúčam nápoj niekedy vyskúšať s mliekom a nie len s vodou. Chuť mi pripomínala kakao a ja som sa tak vrátila do detstva. Mala som obavy, aby ma to zasýtilo, ale bola som dostatočne sýta až do desiaty.

Na desiatu som si dala nakrájanú zeleninu. Celý ten čas som dbala na to, aby som pila dostatok vody. Pokračovala som v jedálničku a na večeru som si urobila proteínovú polievku so syrovou príchuťou. Na prvý pohľad polievka nevyzerala vôbec lákavo, keď som ju ochutnala, tak ma, bohužiaľ, vôbec neprekvapila. Táto polievka mi vôbec nechutila. Ale keďže som musela dodržať svoj denný príjem, polievku som zjedla.

Recenze KetoDiet: 2týdenní balíček ketodiety

► Deň 5. – streda

Je tu streda a ja idem opäť plná očakávania na váhu. Som nadšená - mám ďalších 0,5 kg dole. Určite vás zaujíma, či pozorujem nejaké zmeny aj na svojom tele, alebo či sa zatiaľ hýbe len ručička na váhe. Som nadšená, lebo pozorujem zmeny aj na sebe - nemám tak nafúknuté brucho a celkovo sa cítim ľahšia.

Pred začiatkom programu som sa bála, či nebudem mať hlad a ako na to zareagujú moje chute. Obava, našťastie, bola úplne zbytočná - nemám pocit hladu ani chuť na sladké. Snažím sa tiež dodržiavať pitný režim, ktorý je veľmi dôležitý v tejto diéte.

► Deň 6. – štvrtok

Dnes som sa prebudila veľmi unavená. Je predo mnou tiež menštruácia a dočítala som sa, že žena sa môže pri menštruácii zavodniť. Uvidíme, ako to pôjde. Jedálniček stále dodržiavam podľa plánu a nevzdávam sa. Predsa len, plavková sezóna je veľká motivácia. Dnes mám tiež viac chuť na sladké, a tak som si namiešala proteínový nápoj príchuť jahoda a banán s mliekom, ktorý je na mňa celkom sladký, ale chutí mi.

Recenze KetoDiet: 2týdenní balíček ketodiety

► Deň 7. – piatok

Dnes necítim únavu, ale "tie dni" sú tu. Som zvedavá, ako sa pohne váha, zatiaľ je už druhý deň bez zmeny. Na raňajky som si urobila palacinky, ktoré sa mi opäť nevydarili, a tak mám opäť skôr trhanec. Pridala som si trochu ovocia a celý deň som bola na shaku a zelenine.

► Deň 8. - sobota

Je to tu! Po týždni s veľkým očakávaním stúpam na váhu, aj keď mám "svoje dni" a váha ukazuje celkom - 2 kg. Myslím, že som bola veľmi zavodnená, v zrkadle vidím menšie boky a menšie brucho. Teším sa na ďalšie dni!

► Deň 9. - nedeľa

Tak dnes je veľmi zlé ráno. Zobudila som sa absolútne bez nálady. Dávala som to za vinu menštruácii a snažila som sa myslieť trochu pozitívne. Na obed som si urobila proteínovú omeletu so zeleninou a opäť rôzne druhy koktailov.

► Deň 10. - pondelok

Celý deň bol skvelý. Cítila som sa dobre, zlá nálada bola preč a ja som opäť mala dobrý pocit z diéty. Hovorila som si, že by som mohla v lepšom stravovaní pokračovať aj po ukončení dvojtýždňového programu. Začala som teda na internete hľadať nejaké recepty. Priamo na stránkach KetoDiet som objavila nejaké úžasné. Skvelé je, že si tu môžete zakliknúť, v akej ste fáze, stránka vám potom ukáže veľa typov na chutné jedlá. Vytlačila som si plno zaujímavých a jednoduchých receptov, ktoré vyskúšam hneď po tejto diéte.

Recenze KetoDiet: 2týdenní balíček ketodiety

► Deň 11. - 14.

Posledné dni boli stále rovnaké - kombinovala som podľa jedálnička shaky s polievkami. Musím povedať, že takto ku koncu programu som sa tešila na posledné odváženie. Stúpila som si na váhu a bola nadšená, mám dole 3 kg. Naozaj sa cítim ľahšia a nemám pocit nafúknutého brucha. Ak by som mala zhodnotiť stravu v rámci diéty, tak musím povedať, že celkovo som bola spokojná. Palacinky sa mi síce nikdy nevydarili, stále to bol skôr trhanec, ale veľmi chutný. Rozhodla som sa pokračovať v ďalšej fáze a dokúpim si doplňujúce shaky a polievky. Tiež sa teším na nové recepty, ktoré som objavila.

Som veľmi rada, že som mohla vyskúšať túto diétu. Ich produkty sú veľmi chutné. Páčili sa mi tiež webové stránky, ktoré sú veľmi prehľadné. Keď som si v niečom nebola istá, nalistovala som si informácie v brožúre alebo našla a vyhľadala na webovej stránke. Rada by som tiež pripomenula, že v tejto diéte je dôležitý pitný režim. Ja mám s pitím veľký problém. Za deň som vypila 1,5 l vody, čo je veľmi málo. Snažila som sa s diétou dodržať pitný režim cca 3 l vody denne a myslím, že aj pravidelný príjem tekutín prispel k tomu, aby sa voda nezadržovala v tele.

Po tejto diéte sa necítim byť unavená, naopak si myslím, že mám viac energie. Určite neprestanem s touto diétou a dokúpim si nejaké zdravé dobroty z ich e-shopu, ktorý je veľmi jednoduchý. A určite tiež zakúpim ich proteínový tmavý chlieb na večere. Bol veľmi chutný a veľmi zasýtil. Celkovo hodnotím na 4,5 hviezdičiek z 5.

Ako KetoDiet funguje?

Proteínová diéta KetoDiet patrí medzi efektívne spôsoby chudnutia a vie zatočiť s nadváhou. S jej pomocou dostanete pod kožu jednoduché pravidlá, ktoré vás privedú k zmene stravovania a životného štýlu.

Proteínové jedlá a nápoje KetoDiet majú znížený obsah sacharidov a zároveň zvýšený obsah bielkovín. Vďaka tomu v tele dochádza k zmene fungovania metabolizmu a úplne prirodzenému spaľovanie uložených tukov, výsledky sú tak viditeľné veľmi rýchlo. Optimálny príjem bielkovín tiež zaistí, aby ste nestrácali na svalovej hmote a schudli skutočne len to, čo schudnúť chcete, teda nadbytočné tuky.

Desí vás počítanie kalórií a premýšľanie nad prípravou konkrétneho jedla? Už nemusí. Vďaka špeciálnej KetoDiet a KetoLife Low Carb proteínovým jedlám vás už nebudú trápiť prebytočné kilogramy a namiesto toho pôjdu príjemne dolu. Jete pravidelne 5 × denne, kombinujete jedla KetoDiet s bežnými na bielkoviny bohatými jedlami alebo KetoLife Low Carb jedlami, zeleninou, vybranými druhmi ovocia a zdravými tukmi. Doprajete tak telu všetko, čo potrebuje. Bez hladovania a nervozity.

Po celú dobu chudnutia je vám k dispozícii výživová poradňa KetoDiet, a to úplne ZADARMO. Skúsení výživoví poradcovia vás podporia, namotivujú a poradia, ak to budete potrebovať. Pomôžu vám tiež osvojiť si správne návyky, aby ste si štíhle krivky udržali aj po diéte.

Niečo o e-shope KetoDiet.sk

Česká značka pre ketónovú diétu KetoDiet je na trhu už od roku 2011 z osobnej túžby schudnúť. Ponúka prvotriedne proteínové nápoje a jedlá vyrábané v Česku a z kvalitných surovín. V e-shope KetoDiet si môžete vybrať z diétnych plánov podľa svojej potreby. Záleží na tom, ako veľmi potrebujete schudnúť, podľa toho zvolíte vhodný diétny plán. Keď si nie ste istí, využiť môžete BMI kalkulačku, ktorá vám následne uľahčí vyberanie plánu.

Ak už viete, čo hľadáte, môžete si v e-shope vybrať podľa svojich chutí a preferencií:

 • raňajky a desiaty,
 • hlavné jedlá,
 • pečivo, dezerty a snacky,
 • nápoje.

Ak ste v ketónovej diéte nováčikom, odporúčame prečítať si informácie o proteínovej diéte. A čo viac, pátranie po tom, ako zostaviť jedálny lístok, vám pomôže vyriešiť pripravený diétny jedálniček od KetoDiet.

Na záver si pozrite video o tom, čo je to ketóza a aké základné pravidlá by ste mali v ketónové diéte dodržiavať.

Miška

Autor Miška

Miška sa pred časom dala na low carb stravovanie a čo je najlepšie, motivovala k nízkopríjmovému stravovaniu aj svojho manžela. Dvom sa predsa chudne veselšie než jednému a nemá tak komu kradnúť slaninu z chladničky. Občas sa však aj ona pošmykne a ukradne kúsok čokolády svojmu synovi.

Podobné články