Recenzia Herbatica: Všetko pre vašu krásu a zdravie

Naše kolegyne Alžbet a Janka posledné týždne pre vás recenzovali produkty Herbatica. Ako s nimi boli spokojné?

8. 5. 2021
Recenzia Herbatica: Všetko pre vašu krásu a zdravie

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nie je ťažké si priznať, že naše kolegyne Janka a Alžbet sa so stúpajúcim vekom musia čoraz viac zaujímať o kvalitné produkty pre ich pleť. Súčasná ponuka je naozaj bohatá a mnohokrát je v nej ťažké sa zorientovať. Čo však naše dievčatá vedeli, bolo, že chcú kvalitnú starostlivosť, ktorá je čistá, prírodná a nerafinovaná. Presne takéto produkty ponúkol e-shop Herbatica.sk. Naše kolegyne sa teda s radosťou o produkty z e-shopu podelili a v našej recenzii vám ich spoločne predstavia.

Kozmetické a pleťové oleje - súčasť nášho / môjho života

Už niekoľko rokov máme možnosť počuť o blahodarných účinkov olejov. O množstve z nich (tak ako aj o opunciovom oleji) som vedela iba málo. Pre mňa je azda najpopulárnejší kokosový olej, vďaka jeho širokospektrálnemu využitiu. Používam ho hlavne na vlasy ako masku, ale aj na telo ako krém po holení či ako balzam na pery. Nedá sa ale zahanbiť ani v kuchyni pri varení a dokonca pomáha aj proti nachladeniu. Okrem neho som začala asi pred rokom používať aj nechtíkový (alebo měsíčkový olej), ktorý upokojuje a zvláčňuje citlivú a popraskanú pokožku, regeneruje a dobre ju hojí.

Kozmetické oleje - nielen na suchú pleť

Často sa stretávam s názorom a obavami, a musím priznať, že som to takto tiež dlho vnímala, že oleje sa hodia iba na suchú pleť, ktorá potrebuje hydratovať. Nie je to však pravda. Olej má využitie na ktorýkoľvek typ pleti, dokonca aj aknózny či mastný, ide vždy len o vhodný výber oleja. Práve pri aknóznej pleti môžete zvoliť napríklad, dobre známy, Tea tree olej či hroznový olej.

Pleťový olej vs. krém? Čo je lepšie používať?

Dlhé roky som používala na pleť iba krémy, a nájsť ten správny bol pre mňa skutočný oriešok. Počas puberty a potom aj na vysokej škole som trpela na akné, ktorého som sa zbavila až po nasadení liekov od dermatologičky. Tie dali mojej pleti, hlavne pri užívaní, poriadne zabrať a hydratácia pokožky celého tela bola skutočne dôležitá (pretože cieľom liekov bolo znížiť produkciu kožného mazu v celom tele). Po liečbe sa moja pleť zlepšila, starostlivosti o pleť však stále prikladám veľkú váhu. Musela som prejsť k inému typu kozmetiky, ktorý by moju pleť nevysušoval a dal jej dôkladnú hydratáciu.

Myslím si, že pre ženy ale aj mužov, ktorí trpia akýmkoľvek kožným problémom je dôležité a nevyhnutné nájsť kozmetiku, ktorá im pleť zlepšuje alebo jej minimálne neškodí. Mne najviac vyhovuje čistenie pleti čistiacim gélom (značky Avene) a následným nanesením krému cez deň alebo oleja na noc. Nepoužívam žiadne micelárne vody ani toniká, nechcem tým však povedať, že ich používanie nemá žiadne benefity. Pri micelárnych vodách mám však pocit, že pleť nemám úplne čistú a každé tonikum moju pleť iba viac vysušilo. Krém na deň volím hlavne preto, že potrebuje hydratovať, chrániť pred slnkom, vetrom a nečistotami. Navyše sa rýchlejšie vstrebe do pokožky a môžem tak skôr naniesť make-up. Olej používam na noc, kedy sa pleť potrebuje regenerovať a pripraviť sa na nový deň. Olejom zabezpečíte prísun dôležitých aktívnych látok. Niektorí používajú na pleť najskôr olej a potom krém, prípadne oba varianty kombinujú. Ja si to dlhodobo takto delím - hydratačný krém na deň a olej na noc.

Opunciový 100 % BIO prírodný za studena lisovaný olej

Hodnotenie Janky: Keď sme s kolegyňou a kamarátkou Ažbet dostali možnosť recenzovať produkty značky Herbatica, sestersky sme sa o produkty podelili. Po prečítaní popisu opunciového oleja som sa s radosťou zhostila jeho recenzovania.

Opunciový olej - malý zázrak so širokým záberom využitia

Aby som sa už ale dostala k samotnej recenzii opunciového oleja od e-shopu Herbatica. Tento olej mi nahradil dlho používaný nechtíkový olej. Nechtík som používala najskôr ako krém, tiež iba na noc, pretože je mastný a moju pleť naozaj hydratoval, ale dlho sa vstrebával. Tak som si raz povedala, že vďaka zloženiu bude lepšie používať olej. Navyše som ho začala používať aj na jednu jazvu po oparení vriacou vodou. Nechtíkový olej má upokojujúce účinky, využijete ho aj ako dezinfekciu či na ošetrenie pooperačných jaziev, opuchov, omrzlín či hemoroidov.

Najdrahší a najvzácnejší olej na svete?

Opunciový olej je vyrábaný zo semienok plodu kaktusu (opuncie), vďaka šetrnému procesu spracovania si ponecháva väčšinu vitamínov, minerálov a mastných kyselín, ktoré robia s pleťou zázraky. Má silné antioxidačné, hydratačné, upokojujúce a regeneračné účinky. Uvádza sa, že na výrobu jedného litra opunciového oleja je potreba až 800 kg plodov opuncie. To je aj vysvetlenie, prečo 30 ml fľaštička stojí o niečo viac, než napríklad kokosový alebo nechtíkový olej.

Ako sa stal opunciový olej súčasť môjho každodenného života

Ako som už spomínala vyššie, opunciový olej nahradil nechtíkový olej, ktorý som používala na tvár a na jazvu na bruchu. Pre mňa najväčšou výhodou opunciového oleja od Herbatica je jeho balenie a pipetka, ktorou sa olej nanáša. Vďaka tomu mi neunikne ani jedna kvapka bokom. Pri nechtíkovom olej sa mi často stalo, že mi kvapka padla počas natierania na zem alebo že som si ho dala jednoducho priveľa a musela som ho rozotrieť aj inde (čo nie je zlé ale zbytočne som ním podľa mňa plytvala). Opunciový olej si nanesiem pipetkou na vyčistenú pleť a platí pravidlo: menej je viac! Mne stačia asi dve kvapky opunciového oleja na nanesenie po celej tvári. Po viac ako mesačnom používaní som teda minule hádam jednu desatinu balenia. Ak sa teda aj obávate, že takto drahý olej si budete musieť kupovať často, ubezpečujem vás, že to tak nie je. Samozrejme záleží, kde všade chcete opunciový olej využívať.

Opunciový 100 % BIO prírodný za studena lisovaný olej

Opunciový 100 % BIO prírodný za studena lisovaný olej

 • Značka: Herbatica
 • Objem: 30 ml
 • Krajina pôvodu: Maroko
 • Zloženie: 100 % čistý, prírodný, biologický, panenský lisovaný za studena, nerafinovaný chemicky

33,90 €

Nakúp s cashbackom

Využitie opunciového oleja

E-shop Herbatica v popise produktu uvádza účinky: 

 • Vyhladzujúce - prítomnosť železa a zinku zlepšuje metabolizmus kolagénu. Olej vyhladí existujúce hlboké vrásky.

 • Antioxidačné - vysoký obsah karotenoidov a chlorofylu významne spomaľuje starnutie pokožky.

 • Regeneratívne - posilňuje a obnovuje poškodenú lipidovú bariéru, dopĺňa nedostatok mastných zložiek*, vrátane cenných ceramidov.

 • Hydratačné - chráni pred vysychaním, zvyšuje hydratáciu a reguluje fungovanie mazových žliaz.

 • Ochranné – pri pravidelnom používaní posilňuje imunitný systém pokožky, výrazne znižuje citlivosť na procesy starnutia spôsobené UV žiarením, voľnými radikálmi, poveternostnými vplyvmi, mikro-poškodením, oterom a dokonca aj tabakovým dymom alebo stresom.Obnovuje pokožku a zlepšuje hojenie rán.

 • Upokojujúce - účinnou hydratáciou zmierňuje zápal kože, podráždenie a opuchy.

Z týchto všetkých vlastností ma zaujali hlavne regeneratívne a hydratačné účinky oleja. Na hydratácii si dávam skutočne záležať. Olej je tiež vhodný používať na zjazvenú pleť, ktorá mi po akné ostala (hoci mi našťastie ľudia hovoria, že to nie je vidieť). Preto je za mňa tento olej určite voľba číslo 1. Dávam si záležať na tom, aby moja pleť dostala to, čo potrebuje a to, čo jej neškodí. Cez leto tiež nepochybne ocením jeho ochranné účinky pred UV žiarením.

Momentálne síce ešte nie som vo veku s hlbokými vráskami, ktoré by trebalo vyhladiť, z dlhodobého hľadiska si však myslím, že tento olej je pre mňa vhodný aj ako prevencia proti rýchlemu starnutiu pleti. 

Nechtíkový olej som teda nahradila opunciovým olejom značky Herbatica a toto rozhodnutie určite neľutujem. Je pre mňa dôležité, aké produkty na pleť používam a prírodné oleje sa stali súčasť môjho života vďaka svojim blahodárnym účinkom. Postupom času som teda vymenila umelé krémy za prírodné oleje a rozhodne neľutujem. Keďže sa opunciový olej nanáša pomocou pipetky, vydrží mi dlho a môžem sa každý deň tešiť z hydratovanej a zdravo vyzerajúcej pleti. Opunciový olej sa relatívne rýchlo vstrebáva (v porovnaní s nechtíkovým olejom). Odporúčam ho všetkým, ktorí chcú svojej pokožke dopriať naozaj to najlepšie, zdravie a krásu! Dávam mu plných 5 hviezdičiek. 

 

Arganový olej 100 % BIO prírodný, za studena lisovaný

Hodnotenie Alžbet: V posledných mesiacoch sa nemusím ráno chystať do školy ani do práce, preto mi ostáva viac času na to, aby som sa ráno skrášlila a pripravila sa tak na ďalší náročný deň na home office. Moje dôležité kroky teraz nepozostávajú z dekoratívnej kozmetiky, ale z kvalitnej starostlivosti o pleť. A ak táto pandémia niečomu prospela, tak je to vďaka tejto rutine kvalita mojej pleti. Medzi produkty, ktoré zlepšujú kvalitu mojej plati určite zaraďujem oleje.

Arganový olej z e-shopu Herbatica je panenský a 100 % čistý. Je bohatým zdrojom antioxidantov, ktoré zabraňujú prejavom starnutia.

 • používa sa ako náhrada za denný/nočný krém
 • nanáša sa ako podklad pod make-up
 • hydratuje suché a poškodené vlasy (nanášajte priamo na vlhké vlasy), dodáva im lesk 
 • bojuje proti starnutiu pokožky a revitalizuje ju, vyhladzuje vrásky
 • je účinný pri hojení jaziev po pôrode
 • zabraňuje lámavosti nechtov

Zázračné, no nie? Na tento zázrak prírody som sa veľmi tešila, nielen kvôli svojej pleti, ale aj na moje suché vlasy. Na prvý pohľad ma očarila jednoduchá sklenená fľaštička s pipetou, ktorá zabezpečuje, že sa produkt ľahko nanáša. Navyše aj keď produkt miniete, viete tento obal použiť na niečo iné. Nemusíte sa teda báť, že zbytočne poškodzujete životné prostredie. Vôňa produktu je veľmi špecifická, nie každému môže byť príjemná. Ide však o čistý olej, ničím neparfumovaný, takže si môžete byť istí, že do svojej pleti nepridávate nijaké nebezpečné chemikálie. Na samotnej fľaštičke je napísané, že olej môžete používať na celé telo, tvár aj vlasy. Keďže spomínaná vôňa mi úplne nevyhovovala, produkt som používala najmä na telo a na vlasy. A práve v týchto oblastiach olejček rozhodne zabodoval. Už dlho sa trápim so suchými vlasmi a vyskúšala som už množstvo produktov kadejakých značiek, ako sú napr. rôzne oleje, masky, spreje či doplnky stravy. Nič z toho mi nepomohlo tak, že by som bola na 100 % spokojná. Arganový olejček je však zázrak. Používa sa aj ako prísada v rôznych šampónoch alebo maskách, no samostatne má ešte väčšiu silu. Dôkazom toho je fakt, že moje vlasy sú omnoho jemnejšie a hladšie, celkovo mám z nich veľmi vitálny pocit. Rovnako moja pokožka s používaním oleja zažiarila a je oveľa vláčnejšia a hladšia. Po mesiaci používania vidím viditeľné zmeny, preto tento produkt všetkými desiatimi odporúčam. 

Arganový olej 100 % BIO prírodný, za studena lisovaný

Arganový olej 100 % BIO prírodný, za studena lisovaný

 • Značka: Herbatica
 • Objem: 100 ml
 • Krajina pôvodu: Maroko
 • Zloženie: 100 % arganový olej

9,90 €

Nakúp s cashbackom

Set kráľa liečiv - biele a zlaté mumio

Priznám sa, že na recenzovanie tohto produktu som využila môjho ocina. Má už po šesťdesiatke a na jeho tele sa nenájde kúsok, ktorý by ho nebolel. Je taktiež po operácii, takže tento produkt z e-shopu Herbatica bol pre neho ako stvorený. Po viac než mesiaci používania si ocino krém aj doplnok stravy pochvaľuje. Chuť tabliet je znesiteľná, hoci na prvý pohľad prekvapí ich čierna farba, ktorá sa však môže meniť v závislosti od vlhkosti prostredia. Krém má dokonca pomerne príjemnú vôňu. Produkty sú súčasťou východnej medicíny, čo môjho ocina obzvlášť potešilo. Masť kombinoval ešte s iným krémom a každý deň dvakrát prijímal tablety. V prípade zlatého mumia ide o prírodný minerál, ktorý vzniká zložitým geologickým procesom. Je to prírodný komplex, obsahujúci viac ako 50 životne dôležitých prvkov, medzi nimi je 26 minerálov, 6 aminokyselín, 10 rôznych oxidov kovov, steroidy, fosfolipidy, vitamíny, včelí vosk, éterické oleje a ďalšie biologicky aktívne látky. 

Biele mumio je zas veľmi zriedkavá a vzácna prírodná látka. Aj tie najťažšie zlomeniny sa podľa výrobcu hoja 1,5 až 2x rýchlejšie ako pri klasickej liečbe. Údajne podporuje zrast kostí a hojenie rán. Jeho liečebné účinky sú natoľko rozsiahle, že ho možno použiť prakticky na všetky ochorenia, dokonca aj na kožné - ako seborea, ekzém či psoriáza. Posilňuje imunitný systém organizmu, čím zvyšuje jeho vlastnú obranyschopnosť. V jeho zložení sa nachádza niekoľko desiatok životne dôležitých mikroelementov. 

Ocino sa po mesiaci používania cíti výrazne lepšie, o čom svedčí aj to, že konečne vytiahol z garáže kosačku a rozhodol sa pokosiť našu obrovskú záhradu. Dúfam, že účinky krému a tabliet skoro nevyprchajú a my sa budeme ešte dlho tešiť zo zdravia a dobrej nálady nášho ocina.

Set kráľa liečiv - biele a zlaté mumio

Set kráľa liečiv - biele a zlaté mumio

 • Značka: Herbatica
 • Objem: 75 ml
 • Krajina pôvodu: Ukrajina
 • Účinky: Preukázateľne znižuje bolestivosť. Odvádza z tela škodlivé soli. Stimuluje regeneráciu tkanív. Zlepšuje krvný obeh v mieste použitia. Má upokojujúce a antiseptické účinky.

13,39 €

Nakúp s cashbackom

Bavlnené tampóny na odlíčenie pleti

O posledný recenzovaný produkt sme sa spravodlivo podelili s Jankou. Ide o odličovacie tampóny, ktorými nepoškodzujete životné prostredie. Je ich totiž možné vyprať. V balení sa nachádza až 21 tampónikov, čiže, keď každý deň použijete len jeden, vyjde vám to na celý pracovný mesiac. Samozrejme ich prať môžete aj priebežne, pozor však na to, aby sa vám v čiernej diere zvanej práčka nestratili, ako sa to stalo mne. 

Tampóny sú veľmi príjemné na dotyk. S podobným produktom som už mala skúsenosť - mala som háčkované odličovacie tampóny, ktoré boli však po pár praniach veľmi tvrdé a mala som pocit, že mi pleť na tvári skôr dráždia ako upokojujú. Tento materiál z kombinácie bambusu a bavlny je teda ideálny aj na citlivú pleť. Na tampónik bežne nanesiem svoju odličovaciu vodu a postupujem ako pri bežných jednorazových tampónoch. Akurát mám oveľa lepší pocit zo seba samej, že neprodukujem toľko zbytočného odpadu. Tampóniky dokonca prišli aj s jedným čiernym kusom, ktorý môžete použiť najmä na odlíčenie výrazných očí alebo make-upu. Musíš však povedať, že po praní bol make-up stále na tampónikoch viditeľný, teda po používaní už nevyzerajú tak, ako na začiatku. Ide však o veľmi dobrý variant a dávam produktu plný počet hviezdičiek. 

Hodnotenie Janky: O bavlnených odličovacích tampónoch som počula prvýkrát, preto som bola veľmi rada, keď mi Alžbet okrem opunciového oleja priniesla aj pár týchto tampónov na skúšku. Veľmi sa mi zapáčilo vrecúško, v ktorom mi ich priniesla a bola som rada, že im nemusím hľadať špeciálne miesto a môžem vrecúško zavesiť na zrkadlo v kúpeľni. Moje prvé. testovanie bavlnených tampónov ale prišlo na rad až na pracovnej ceste v Prahe. Predtým samotným použitím som si prečítala článok na stránke e-shopu Herbatica, v ktorom sa dočítate napríklad aj to, koľkokrát môžete bavlnené tampóny prať v práčke. V článku odporúčajú dva spôsoby používania tampónov. Môžete každý deň použiť jeden a potom naraz vyprať v práčke, alebo môžete po použití tampón umyť, vysušiť a použiť znovu. Počas pracovnej cesty som využila práve tento druhý variant. Po použití som tampón umyla mydlom pod prúdom tečúcej vody a nechala vyschnúť. Skvelé bolo, že som takto mohla používať jeden tampón viackrát a nemusela som si zobrať celé vrecúško. Doma uplatňujem prvý variant a po nazberaní znečistených tampónov ich periem spolu s bielym prádlom pri 30°C. Musím povedať, že po vypraní ostali tampóny stále trošku čierne od maskary, nabudúce preto zvolím aj odstraňovač škvŕn (čo radia aj v článku). Aj napriek tomu dávam tampónom plných 5 hviedičiek. Je super, že ich môžem opakovane používať a nemusím myslieť na to, že budem čo chvíľa potrebovať utekať do drogérie po nové odličovacie tampóny. Sú stále jemné a príjemné na dotyk, z čoho som mala trošku obavy, pretože mám citlivé oči. Ak chcete žiť o niečo viac v súlade s prírodovou a investovať do zerowaste produktov, toto je určite jeden z nich, ktorý by vám nemal chýbať.

Bavlnené tampóny na odlíčenie pleti

Bavlnené tampóny na odlíčenie pleti

 • Značka: Herbatica
 • Počet kusov: 21
 • Zloženie: 70 % bambus a 30 % bavlna
 • Pranie: 40 stupňov

16,99 €

Nakúp s cashbackom

Niečo málo o e-shope Herbatica.sk

Herbatica.sk je malá rodinná firma, ktorej záleží na kvalite života každého z nás, dbajú na udržateľnosť našej planéty a ľahostajné im nie je ani naše zdravie a krása. Svojim zákazníkom ponúkajú alternatívne prístupy k zdraviu, stravovaniu, stolovaniu a životu ako takému. V ponuke Herbatica.sk nájdete tradičnú ruskú medicínu, prírodnú kozmetiku, ekologické a bezobalové produkty a tiež potraviny z prírodných surovín. Novinky nielen z e-shopu, ale celkovo zo sveta prírodných a ekologických produktov, nájdete aj na ich blogu, Facebooku či Instagrame. O veľkej spokojnosti zákazníkov s e-shopom Herbatica.sk vás presvedčia recenzie na portáli Heureka.sk.

Ako žiť bez zbytočnej produkcie odpadov?

Herbatica.sk ponúka na svojom e-shope hneď niekoľko spôsobov, ako túto otázku zodpovedať. A nemusí sa jednať o žiadne prelomové riešenia, ide skôr o odstránenie jednorazových produktov a využívanie vecí, ktoré môžeme použiť aj viackrát. V ponuke nájdete Herbatica riad do domácnosti v podobe misiek z kokosových orechov, príboru z dreva alebo slamky z bambusu alebo z nerezu. V ponuke nájdete aj bavlnené tašky a vrecká na nákupy, tiež produkty na ekologickú starostlivosť o vaše telo ako zubné kefky, tampóny na odličovanie, drevené hrebene a iné. Poslednú kategóriu tvorí ekologická údržba domácnosti, kde nájdete napríklad prírodné mydlá, ekologické pracie prášky a čistiace prostriedky, kefky na umývanie riadu.

Vlastná značka Herbatica
 

Značka Herbatica je na trhu od roku 2015. Značka sa vyznačuje predajom a distribúciou zaujímavých a kvalitných prírodných produktov, ktoré pomáhajú ľuďom v kvalite života. Herbatica je rodinná firma, ktorá dbá na svoje okolie a dôveru zákazníkov si vážia a cení. Preto prináša na trh produkty pod značkou Herbatica, ktoré prešli niekoľkými kontrolami kvality, tak, aby spĺňali náročné kritériá kvality a priaznivej ceny.

Buďte v obraze ohľadom noviniek a zaujímavostí zo sveta prírodnej kozmetiky Herbatica

Sledujte e-shop Herbatica.sk na ich Facebookovom, či instagramovom profile, kde pravidelne prispievajú s novinkami nielen z e-shopu, ale aj zo sveta zdravého životného štýlu, prečítať si tu môžete aj recenzie produktov, či iné zaujímavosti z oblasti športu a zdravia. Sledujte ich články aj na Herbatica blogu, no tiež mnohé zaujímavé informácie nájdete aj ich Instagrame a Facebooku. Zaujať vás môže aj množstvo noviniek a zaujímavostí z Herbatica sveta, preto sa neváhajte prihlásiť na odber newslettra.

Herbatica.sk logo

O Herbatica.sk

Ruská medicína je pre vás jedna veľká neznáma? Na stránkach Herbatica.sk vás zasvätia do jej tajov a budete tak môcť objaviť čaro jej účinkov. Okrem toho na stránkach e-shopu nájdete aj prírodnú kozmetiku, ekologické produkty alebo potraviny z prírodných surovín.

Podobné články