Najdostupnejší Full HD monitor

15. 2. 2020
Najdostupnejší Full HD monitor

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Práca s počítačom dnes patrí medzi tie najbežnejšie činnosti, na ktoré sme zvyknutí prakticky každodenne. Či už je to v škole, zamestnaní alebo doma. Časté pozeranie sa na obrazovku má vplyv na naše oči a preto je dôležité, aby bol monitor kvalitný a dostatočne veľký. Na trhu je ich ale dostupných toľko, že laik sa v toľkých možnostiach jednoducho stratí.

Ako vybrať monitor, ktory splní vaše očakávania, no zároveň nebudete musieť zaplatiť príliš veľa z vašej peňaženky? :-)

 

Monitor Philips 243V7QDAB

 • Cena: 109,00 €
 • Farba: čierna
 • Typ LCD panelu: IPS
 • Veľkosť obrazovky: 23,8" /68,6 cm
 • Osvetlenie pozadia: W-LED System
 • Rozlíšenie: 1920 /1080 @ 60 Hz
 • Pomer strán: 16:9
 • Hmotnosť so stojanom: 4,5 kg
 • Rozmery so stojanom: 612 x 453 x 227 mm
 • Vstavané reproduktory: Áno
 • VGA / DVI-D / HDMI: Áno
 • Petrove hodnotenie: 5 hviezdičiek
 • Stránka produktu: Monitor Philips 243V7QDAB

 

V prvom rade je nutné si uvedomiť, na aké účely monitor budete potrebovať. Peter si zriaďoval domácu kanceláriu, a keďže monitor bude využívať primárne na klasickú prácu s PC, svoje hľadanie zúžil na kancelárske monitory. Samozrejme, ak hľadáte herný monitor, alebo monitor s extra vysokým rozlíšením, budete sa musieť pozrieť do inej kategórie a takisto, siahnuť hlbšie do vrecka. Kancelárske monitory vám ale postačia na akúkoľvek možnú prácu s počítačom, od prehliadania webu, po správu dokumentov, až sledovanie videí či filmov. Peter dokonca veľmi často využíva aj rôzne grafické programy a farby na monitore sú naozaj ostré a pekné.

 

Overená značka

Na trhu nájdete produkty rôznych značiek. Sú tu známe mená, ako práve Philips, Samsung alebo LG, no a potom množstvo neznámejších (to neznamená, že nekvalitných) výrobcov. My sme siahli po dobre známom mene a vsadili na holandskú spoločnosť Philips, ktorá má pri výrobe elektra a elektrospotrebičov dlhoročnú tradíciu, jej produkty sú overené - čo koniec koncov potvrdil aj nákup recenzovaného monitora.

 

Obsah balenia

Monitor prišiel zabalený v krabici a na úvod príjemne prekvapil svojou veľkosťou, čakali sme o trochu menší. Krabica bola vystužená plastovými vrecúškami tak, aby sa produkt pri preprave nepoškodil. V balení bol okrem samotného monitoru aj stojan, taktiež v čiernej farbe, ktorého uchytenie k monitoru je maximálne jednoduché a monitor naň v podstate iba položíte a zacvaknete. Ďalej sme v balení našli návod na obsluhu, napájací kábel do elektrickej siete a v neposlednom rade, kábel s VGA konektorom - to je ten klasický s modrou koncovkou, pomocou ktorého pripojíte monitor ku stolovému počítaču. HDMI kábel v balení chýbal, preto ak plánujete monitor používať v spolupráci s vašim notebookom, odporúčame si jeden rovno objednať.

 

Skvelý pomer ceny a výkonu

Povedzme si úprimne, recenzovaný monitor patrí k tým lacnejším na trhu, a preto aj naše očakávania boli umiernené. Monitor ale vyzerá perfektne. Pôsobí elegantne, je ľahký, úzky a stojan mu dodáva potrebnú výšku. Po rozbalení nebolo nutné nič nastavovať, len zapojiť do zásuvky, pripojiť k notebooku (prípadne stolovému PC) a stlačiť tlačítko umiestnené v pravom dolnom rohu, ktorým monitor zapnete. Následne vás uvíta logo značky, no a potom už vaša pracovná plocha.

Monitor na náš vkus disponuje skvelým jasom obrazovky, a ostrosť zobrazenia je takisto perfektná. Pokiaľ vám monitor vystačí na klasické počítačové úkony, budete z neho pravdepodobne nadšení. Obrazovka je dostatočne veľká a pozerá sa na ňu výborne. Je priam radosťou otvoriť si na monitore peknú fotku a nechať farby vyniknúť. Jedinou slabosťou, ktorú sme spozorovali, sú vstavané reproduktory. Audio výstup z reproduktorov je slabší a prehrávanie hudby si z nich pravdepodobne veľmi neužijete, no na krátke video alebo iné zvuky z PC vám postačia. Samozrejme, je to náš názor a niekomu integrované reproduktory môžu stačiť - v prípade, že nie, za pár eur si môžete dokúpiť externé reproduktory, ktoré si jednoducho zapojíte k vašej PC sústave.

 

Chránite aj svoje zdravie

Monitor Philips disponuje dvoma najnovšími technológiami, ktorými sú Flicker-Free a režim LowBlue. Obe sú patentované práve značkou Philips. Flicker-Free znižuje frekvenciu jemného blikania LED obrazovky (blikanie nepostrehnete, no nie je práve najpríjemnejšie pre vaše oči), čo pomáha šetriť vaše oči, ktoré ich menej unavuje a vy sa tak pri práci budete cítiť lepšie. Štúdie ďalej ukázali, že modré žiarenie z LCD obrazovky môže pri dlhodobejšom používaní poškodzovať vaše oči a preto práve režim LowBlue modré svetlo redukuje a poskytuje tak vášmu zraku ďalší faktor ochrany.

V neposlednom rade pri práci s monitorom šetríte aj svoju chrbticu. Petrov postreh je, že pri práci s notebookom má človek tendenciu sa "hrbiť", keďže notebook je na pracovnom stole položený nižšie ako je úroveň očí a človek sa tak prirodzene skláňa. Pri dlhodobom používaní to môže mať negatívny dopad, hlavne napríklad, ak notebook používajú vaše ratolesti pri práci na referátoch či projektoch do školy. Monitor si pohodlne nastavíte tak, aby ste ho mali v rovine vášho pohľadu a za krátko postrehnete aj to, že sa pri sedení viac vystierate v chrbte a prípadné nepríjemné pocity v krčnej či krížovej oblasti veľmi rýchlo ustupujú.

 

Úzke okraje a technológia SmartImage

Čo sa nám na monitore veľmi páči a podčiarkuje jeho celkové pôsobenie, sú extra úzke okraje rámu obrazovky, ktoré zaručujú minimálne rušenie pri pohľade na obrazovku. Predstavte si to tak, akoby ste sa pozerali na krásnu LCD televíziu. Okraje sú naozaj minimálne a pri práci máte po chvíli pocit, že tam vlastne ani nie sú a pred sebou máte len jednu veľkú obrazovku. Skvelou súčasťou je aj technológia SmartImage, ktorá má na starosti dokonalé sa prispôsobenie monitora vašej aktuálnej činnosti. Jednoducho si vyberiete z prednastavených režimov (Hra, Film, Kancelária, Fotografia a pod.) a monitor faktory obrazu akými sú jas, kontrast či sýtosť farieb automaticky prispôsobí tak, aby ste sa cítili čo najlepšie.

 

Záverečné zhrnutie

Monitor od Philips bol pre nás jedným veľkým prekvapením. Ako sa hovorí, za málo peňazí dostanete naozaj veľa muziky. A nie len tak hocijakej, monitor naozaj prekvapí svojim vzhľadom, veľkosťou obrazovky a v neposlednom rade perfektným rozlíšením, ktoré každému normálnemu používateľovi bude určite stačiť. Keď navyše zoberieme do úvahy celkovú cenovú dostupnosť monitora, máme pred sebou ideálneho kandidáta do každej kancelárie, pracovne či detskej izby. Finálne hodnotenie vo výške 5 hviezdičiek nepokazili ani malé nedostatky, akými bola nižšia kvalita integrovaných reproduktorov. S produktom sme boli extrémne spokojní a jeho každodenné používanie je naozaj radosťou pri práci.

 

Niečo o obchode Hej.sk

Internetová nákupná galéria Hej.sk patrí k jedným z najčastejšie využívaným e-shopom na Plnej Peňaženke. V obchode nájdete na malé výnimky naozaj takmer všetko. Od elektra, cez hobby príslušenstvo či chovateľské potreby, až po fotoaparáty, mobilné telefóny a tablety. Vyberať si môžete z desiatok kategórií a tisícok produktov. Skvelý zákaznícky servis a dobré ceny v kombinácii s cashbackom od Plnej Peňaženky z Hej.sk robia naozaj obľúbené miesto na internete.

Takmer všetky produkty sú na Hej.sk skladom, doručenie je rýchle a môžete si vybrať z dopravy až ku vašim dverám, alebo z doručenia na niektorú z prevádzok HEJHOUSE, ktoré nájdete vo vybraných mestách na Slovensku. Samozrejmosťou je záruka na všetky produkty a možnosť vrátiť tovar v prípade nespokojnosti bez udania dôvodu až do 14 dní od zakúpenia.