Recenzia sedacieho vaku z e-shopu Darčekový-raj.sk

Nábytok, ktorý ľahko presuniete, umyjete a vytvarujete? Nábytok, o ktorý si nekopnete malíček a do ktorého sa zaboríte ako do obláčika? To všetko by mal spĺňať sedací vak Ecopuf z e-shopu Darčekový-raj.sk. Či vyhovuje všetkým požiadavkám a očakávaniam pre vás testovala kolegyňa Vendy.

6. 5. 2023
Recenzia sedacieho vaku z e-shopu Darčekový-raj.sk

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Z detstva si presne pamätám, ako vyzerala moja izbička. Mala som zelený nábytok, veľkého modrého medveďa a v rohu obrovské hnedé koženkové sedacie vrece s bielym zipsom. Tento sedací vak som milovala, hoci vždy, keď som si doňho sadla, som v podstate sedela na zemi a všade z neho vypadávali biele polystyrénové guličky.

Dnes by som si ho do bytu naozaj nezaobstarala, čo ale neznamená, že sú všetky sedacie vaky nepraktické a nefunkčné. Keďže som mala možnosť otestovať sedací vak ECOPUF - MEGA SAKO - plyš amore z eshopu Darčekový-raj.sk, môžem to povedať s úplnou istotou.

Starostlivý výber je základ

Keď som dostala ponuku na vyskúšanie tohto vaku, bola som zvedavá nielen na jeho dizajn, ale hlavne ma zaujímalo, ako veľmi pohodlné posedenie to bude a koľko miesta miesací vak v byte zaberie. Na stránkach e-shopu som si vybrala vak strednej veľkosti - chcela som, aby nezabral veľa miesta a aby sa s ním čo najľahšie manipulovalo.

Potom ale prišlo na rad zvoliť si farbu. Premýšľala som, kam sedací vak v byte umiestniť a podľa toho som sa rozhodovala aj pri výbere farby. Nakoniec som sa rozhodla, že ho umiestnim do obývacej izby, ktorú mám ladenú do šedej s horčicovo žltými doplnkami. Cielila som teda na vak sivý alebo žltý.

Prekvapilo ma, v koľkých možných farebných variantoch je na e-shope Darčekový-raj.sk možné vak zaobstarať (15 !). Samozrejme bol na výber aj variant šedý, a tak nebolo o čom premýšľať. Potom už stačilo len počkať, kým mi bude sedací vak doručený, a mohla som testovať váľanie :-). Našťastie som nemusela čakať veľmi dlho. Za tri dni od objednania u mňa zvonil kuriér a ja som sa tešila, až vak vybalím.

Sedací vak ECOPUF - MEGA SAKO - plyš amore

Sedací vak ECOPUF - MEGA SAKO - plyš amore

 • Objem: 340 l
 • Výška: 135 cm
 • Základňa: 85 cm
 • Nosnosť: do 130 kg
 • Materiál: Plyš amore
 • Záruka: 24 mesiacov
 • Záruka na výplň: 6 mesiacov

84,95 €

Nakúp s cashbackom

Testovanie v plnom prúde

Prvé, čo ma prekvapilo, bola váha sedacieho vaku. Bol naozaj ľahký, a s ním by v pohode zvládlo manipulovať aj dieťa. Najväčší údiv vo mne ale vyvolalo to, ako veľmi je vak pohodlný. Ak ste rovnako ako ja mali sedací retro vak, pri ktorom ste mali po usadení strach, že už sa nikdy bez cudzej pomoci nezdvihnete, čaká vás s týmto vakom celkom iný zážitok.

Je neskutočne pohodlný, a navyše si ho vďaka výplni polystyrénovými guličkami môžete vytvarovať presne tak, ako sa vám páči. Ak chcete mať opretý chrbát, nie je problém. Chcete si pri televízii ľahnúť? S týmto vakom nie je problém vlastne ani to – stačí ho položiť, vytvarovať a môžete v pokoji pozerať v ľahu na televíziu.

Nielen pohodlie, ale aj vzhľad

Okrem toho, že to je asi najpohodlnejšie kreslo, v akom som kedy sedela, je to aj pekný dizajnový kúsok do obývacej sedacej vak izby, spálne alebo aj do detskej herničky. Ja ho nakoniec mám miesto obývačky v spálni a obvykle si v nej čítam knihy. Avšak pokiaľ čakáme väčšiu návštevu, prenášam sedací vak do obývačky a vždy sa strhne hádka o to, kto na ňom bude sedieť.

Ako bojovať proti nečistotám?

Údržba tohto vaku je naozaj jednoduchá: stačí povysávať prach zo všetkých záhybov a povrch môžete utrieť vlhčeným obrúskom. Avšak poťah vaku môžete aj prať, čo je fajn, pokiaľ ho zamažete napríklad od jedla. Odporúča sa ale neprať ho príliš často a iba pri nízkej teplote 30 stupňov. Pri sušení v sušičke potom používajte len programy na jemné a citlivé textílie a nízku teplotu. Pri bežnom sušení neumiestňujte na slnko, aby nedošlo k vyblednutiu. Nemal by sa tiež bieliť a čistiť chemicky. Na tomto vaku som nenašla žiadne negatíva, a tak ho môžem odporučiť všetkým. Dostáva odo mňa plný počet hviezd.

Celkové hodnotenie

 • nezaberie veľa miesta
 • ľahký
 • ľahká údržba
 • dobre tvarovateľný
 • naozaj pohodlný

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Darcekovy-raj.sk logo

O Darcekovy-raj.sk

Radi rozdávate originálne darčeky, ale už vám dochádzajú nápady? V tom prípade navštívte e-shop Darcekovy-raj.sk a vyberte si z ponuky darčekov pre ženy, mužov aj deti, ktoré len tak niekto nevidel.