Recenzia benzínovej píly STIHL MS 170

Dnešná recenzia je o praktickom pomocníkovi do záhrady aj do lesa. Náš Honza vyskúšal motorovú pílu nemeckej značky STIHL z Boel.sk, špecializovaného e-shopu záhradnej techniky, v ktorom si prídu na svoje nielen domáci kutili.

25. 9. 2021 Honza
Recenzia benzínovej píly STIHL MS 170

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Dnešná recenzia je o praktickom pomocníkovi do záhrady aj do lesa. Náš Honza vyskúšal motorovú pílu nemeckej značky STIHL z Boel.sk, špecializovaného e-shopu záhradnej techniky, v ktorom si prídu na svoje nielen domáci kutili. Okrem lesnej a záhradnej techniky v e-shope nájdete tiež náradie do dielne či doplnkový sortiment ako oleje a mazivá, jednoducho všetko pre majstrov na jednom mieste.

"Nielen na jeseň, ale aj v zime a v lete využijete šikovnú pílu, ktorá je akurát do ruky. Ja som mal to šťastie, že som narazil na veľmi pekný stroj od firmy STIHL z e-shopu Boel.sk. Nie je to prvá píla, ktorú som mal v ruke  alebo ktorá má svoje miesto u mňa v kôlni. Táto je úplne iná.

Bol som vždy zvyknutý na veľkú ťažkú pílu, ktorou ste schopní celý deň rezať drevo na zimu v teréne i na záhrade, tam kde sa nedá využiť cirkulárka. Mám tiež svoju obľúbenú elektrickú pílu, ale keď šplháte po rebríku v korunách stromov, tak sa kábel sem tam vypne a hlavne, za chvíľu z nej bolia ruky. Vďaka veľkosti a jej váhe sa s ňou tiež horšie manipuluje a občas keď ju prevážam, tak je pod ňou trochu oleja. O to viac som bol nadšený z tejto novej malej MS 170, ktorá je úplne iná.

Motorová píla STIHL MS 170

Píla STIHL MS 170, ktorú dnes vo svojej recenzii budem hodnotiť, ma skutočne prekvapila. Väčšinou som vo svojich hodnoteniach veľmi prísny a dnes sa tomu nevyhnem tiež. Ale tentoraz už rovno môžem povedať, že dávam recenzovanej píle 5 hviezdičiek z 5. S chuťou som ju vyskúšal a je super. Teraz, keď sa pozriem na Heureku, aby som porovnal svoje pocity s ostatnými ľuďmi, tak som zistil, že reťazové píly STIHL MS patria medzi najobľúbenejšie. Ja mám stroj od autorizovaného predajcu, ktorý je na trhu viac ako 30 rokov, a ktorý má vlastný servis. Práve preto viem, prečo je dobré kupovať práve od neho.

Malá krabica, veľké prekvapenie

Stroj mi prišiel kuriérom v pomerne malej krabici, takže si zo mňa kolegyňa v práci robila srandu, že to nie je môj balík, ale že to je nejaká hračka z detského obchodu. A ja som jej to uveril, takže som pobavil nielen ju, ale aj ďalších ľudí v kancelárii. Bez ďalších komentárov som si balík poobede zobral domov a začal rozbaľovať.

Ako darček mi predajca priložil olej na reťaz a vďaka tomu, že bol súčasťou aj motorový olej do benzínu, stačilo nájsť kanister s benzínom pre kosačku a pripraviť správnu zmes. V balení je list píly uložený samostatne, rovnako ako reťaz. Je tam pribalený aj montážny kľúč, pomocou ktorého celú pílu zostavíte. Dať dokopy 3 diely reťazovej píly nie je pre skúseného drevorubača problém. Takže som sa do toho pustil prakticky bez návodu. Ten v balení, samozrejme, je a ja som ho mal komplet v slovenčine, len mal 48 strán. To nemohol pripraviť chlap, pretože ten by tam dal jednoduchý obrázok, ako to zostaviť a tri výkričníky k tomu, čomu sa treba vyvarovať.

Koniec srandy. Ten návod je síce dlhý, ale je komplexný a nie je to len nejaký preklad textu, ale profi práca. Takže píla zostavená, olej na reťaz doplnený, benzín s motorovým olejom tiež a môže sa štartovať. Samozrejme, ešte prejdem napnutie reťaze a radšej sa pozriem do návodu, či je všetko ako má byť a tiež na opis rôznych polôh štartu.

Píla má 2 polohy pre štart, kde jedna je pre štart za studena a druhá je pre opakované použitie. Štartovať ju môžete na zemi, kedy si nohou pílu prišliapnete alebo ju naštartujete jednoducho v ruke. To je pre mňa niečo úplne nové. Síce elektrickú pílu štartujete len stlačením štartu, ale benzínovú som ešte v ruke neštartoval. Vďaka tomu, že píla STIHL MS 170 váži len 4,1 kg, tak to zvládne skoro každý.

Urobil som rýchlu kontrolu, či reťaz maže ako má a začal som rezať. Na záhrade som odrezal pár konárov zo stromov a potom som to už nevydržal a vyrazil do lesa. Asi sto metrov za domom máme malý les, kde je toho veľa na prerezávanie, a keď máte ľahkú pílu, tak je to ako prechádzka. Je skvelé aká je ľahká a pritom parádne reže. Nerúbal som s ňou veľké stromy, ale drevo čo som rezal bolo už slušného priemeru. Všetko zvládla veľmi dobre. Výkon 1,2 kW bohato stačí, a ak by ste chceli silnejší, tak je v ponuke variant STIHL MS 180 a mnoho ďalších. Táto mi však bohato stačila. 

Ako už z vyššie popísanej skúsenosti vyplýva, reťazová píla ktorú som mal dnes možnosť testovať nie je žiadny drevorubačský megastroj, ale malá ľahká píla s veľmi dobrým výkonom pre prácu na väčšej záhrade. MS 170 je navyše relatívne tichá a ruky vás ani po dlhšej práci nebolia, pretože vibrácie pri práci sú prakticky zanedbateľné.

Zvládnete ju udržať na rebríku a nemusíte sa báť kúpiť ju staršiemu človeku alebo aj žene, ktorá sa rada  stará sama o dom a záhradu. Ľahko ju zmontujete, ľahko sa obsluhuje a podľa prvých skúseností bude aj údržba v pohode. Niektoré časti sú plastové a tiež uzávery kvapalín sú z plastu, ale ak sa k nej bude pristupovať ako k pomocníkovi pre menšie a stredné práce, tak všetko bude držať a slúžiť ako má. Ja som veľmi rád, že sa stala súčasťou mojej výbavy a môžem ju každému len odporučiť."

Píla STIHL MS 170

Píla STIHL MS 170

 • Značka: STIHL (R)
 • Model: Motorová píla STIHL MS 170
 • Zdvihový objem: 30,1cm3
 • Výkon: 1,2kW
 • Hmotnosť: 4,1 kg
 • Pomer hmotnosti na jednotku výkonu: 3,4kg / kW
 • Pílový reťaz Oilomatic - delenie / symbol: 3/8 "P / PMMC3
 • Vodiace lišty Rollomatic, dĺžka reznej časti lišty: 30cm
 • Šírka drážky: 1,1 mm
 • Antivibračný systém: áno
 • Zariadenie na bočné napínanie reťaze: áno
 • Motor: STIHL 2-MIX
 • Voľnobežné otáčky: 2800 / min
 • Objem palivovej nádržky: 0,25 l

Nakúp s cashbackom

Niečo málo o e-shope Boel.sk

E-shop Boel.sk ponúka záhradnú techniku už skoro 30 rokov. Ide hlavne o malotraktory, kosačky, krovinorezy, kultivátory, postrekovače, rosiče, vysávače lístia, čerpadlá, generátory, píly. Zaoberajú sa aj záručným a pozáručným servisom. V predajniach nájdete výrobky od všetkých renomovaných svetových značiek, ktoré sa zaoberajú výrobou záhradnej techniky.

Na všetky stroje zakúpené v e-shope vám spravia v odbornom servise všetky záručné a pozáručné opravy a dodávku náhradných dielov. Ak máte nejaké nejasnosti s výberom stroja, tak vám radi poradia, aký stroj a na aké práce je vhodný do vašej záhrady, parku či lesa.

Aká je ponuka e-shopu?

Záhradná ponuka

Kvalitnú kosačku so zvučnou značkou, tak to určite chcete. Alebo radšej záhradný traktor? Robotická kosačka bola kedysi hudba budúcnosti a dnes to je už realita. Uľahčite si prácu v záhrade s krovinorezmi, vyžinačmi, postrekovačmi, aku nožnicami, malotraktormi a aj kultivátromi, ktoré nájdete na tomto e-shope. 

Dielňa a stavba

Pre domácich kutilov, ktorí si robia na stavbe a v dielni všetko sami, ponúka e-shop Boel dôležitú techniku. Elektrické náradie, ako sú naprílad: vŕtačky, vŕtacie kladivá, uhlové brúsky, miešačky, vysávače, vibračné dosky, zveráky, elektrocentrály, kompresory, ohrievače, zváračky, nabíjačky a veľa ďalšej techniky. 

Doplnkový sortiment

Pre vašu techniku ponúkajú aj náhradné diely, mazivá, aditíva a oleje. Nájdete tu tiež bazénovú techniku, záhradné náradie pre deti a záhradné grily. Máte loď? V e-shope nájdete aj lodné motory

Blog

Máte otázky o technike a neviete na ne odpovede? V blogu vám poradia a zodpovedajú vám na časté problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť v záhrade alebo pri práci. Napríklad, keď sa snažíte vyvŕtať dieru do príliš tvrdého stavebného materiálu a neviete, čo ďalej... V blogu radia, že tam, kde končia možnosti a schopnosti klasických vŕtačiek, prichádzajú na scénu praktické akumulátorové vŕtacie kladivá. Poradia vám aj s týmito otázkami:

 • Ako treba pripraviť pôdu na jar ?
 • Treba servis kosačky ?
 • Ako si vybrať správnu robotickú kosačku ?

Buďte stále v obraze, pridajte sa k fanúšikom BOEL na sociálnej sieti Facebook

Honza

Autor Honza

Honza je v našom tíme najstarší, o čom svedčia nielen vrásky na tvári, ale aj množstvo jeho pracovných skúseností. Aj vďaka nim je mu len ťažko vyhovieť a pri písaní recenzií to žiadnemu e-shopu nedaruje. Honza miluje cestovanie po horách s rodinou a psom a tiež je fanúšikom futbalu. Ak ho nehrá, tak trénuje, a ak netrénuje, tak ho aspoň sleduje v telke.

Boel.sk logo

O Boel.sk

Kosačky, krovinorezy, rosiče, vysávače lístia. To a ešte oveľa viac, nie len pre vašu záhradu, ale aj les či komunálnu sféru, nájdete na Boel.sk. Na všetok zakúpený tovar navyše vykonajú odborný servic a všetky pozáručné úpravy či dodávky náhradných dielov.