Recenzia Alza: Sušička Siguro

V dnešnej recenzii sa bližšie pozrieme na sušičku bielizne Siguro z obľúbeného e-shopu Alza.sk. Ako si sušička poradila so všadeprítomnými zvieracími chlpmi a koľko prednastavených programov ponúka? Kolegyňa Vendy pre vás všetko zistila a svoju skúsenosť so sušičkou detailne popísala.

12. 4. 2024
Recenzia Alza: Sušička Siguro

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Už dlhšiu dobu som uvažovala o kúpe sušičky bielizne. Keďže bývam v prízemnom chladnejšom byte, v zime mi bielizeň schne naozaj dlho. A to bol jeden z dôvodov, prečo som si sušičku chcela zaobstarať. Tým hlavným dôvodom ale bol fakt, že mám doma dvoch psov (bieleho a čierneho) a teda je všetko od psích chlpov. Dlho ma od obstarania sušičky odrádzalo, že mám celkom malú kúpeľňu a sušičkou by sa mi priestor ešte zmenšil. Premýšľala som teda, že by som zaobstarala kombinovanú práčku so sušičkou, ale tento variant mi vyhovorili snáď v každom elektre.

Sušička bielizne s tepelným čerpadlom

V e-shope Alza.sk som si nakoniec vybrala sušičku SIGURO SGR-TD-H721W Profi Dry. Bola mi doručená skutočne rýchlo a vodič z prepravnej služby mi s ňou pomohol až do bytu. Hneď som teda novú pomocníčku rozbalila a utvrdila sa v tom, že mi vďaka svojmu peknému dizajnu bude ladiť s novou práčkou :-).

Recenzia Alza sušičky

Sušička je biela s čiernymi dvierkami a bubnom, ktorý sa pri zapnutí podsvieti. Málo miesta v kúpeľni som vyriešila medzikusom (univerzálny medzikus medzi práčku a sušičku s výsuvnou policou, kompatibilný so všetkými práčkami o hĺbke 45-60 cm a sušičkami s predným plnením o hĺbke 60 cm), ktorý tiež môžete kúpiť na e-shope Alza.ska vďaka Alzaboxu ho môžete mať doma už na druhý deň od objednania.

Moju novú pomocníčku teda stačilo už len napojiť na odpad a testovanie sa mohlo začať. Sušička zvládne v jednej várke usušiť až 7 kg bielizne. Na výber má 15 prednastavených programov, ďalej má funkciu odloženého štartu až o 23 hodín a prehľadný displej, takže sa nemôže stať, že by ste niečo pokazili.

Sušička SIGURO SGR-TD-H721W Profi Dry je vybavená tepelným čerpadlom v triede A++, nemusíte teda mať strach z veľkého účtu za energie. Sušička pracuje na princípe ohrevu studeného vzduchu, ktorý nie je potrebné odvádzať zo spotrebiča von a vďaka tepelnému čerpadlu tak dokáže efektívnejšie využívať vytvorené teplo. Recenzia

Ako som už spomínala, sušička má 15 prednastavených programov: Bavlna extra suchá, Bavlna do skrine, Bavlna na žehlenie, Syntetika do skrine, Syntetika na žehlenie, Jemné, Program s manuálnym nastavením doby sušenia, Detské, Periny, Šport, Mix, Osvieženie, Osvieženie, Express 34´ alebo Košeľa 20´. Tieto programy jednoducho nastavíte otočným gombíkom a na displeji sa vám ukáže čas, za ktorý sa bude bielizeň sušiť. Sušička vás tiež upozorní, pokiaľ je treba vyčistiť filter alebo vyprázdniť nádržku na vodu.

Pri výbere programu si tiež môžete nastaviť intenzitu sušenia v 3 úrovniach alebo aktivovať režim sušenia pri nízkej teplote dlhšiu dobu. Tento variant odporúčam v prípade, keď sušíte jemnejšiu bielizeň. Sušička ponúka aj režim "Proti stláčaniu".

Keď som sušičku bielizne skúšala prvýkrát, samozrejme, som začala s tou, pre mňa najproblematickejšou, čiernou bielizňou. Bola som naozaj zvedavá, či ma sušička zbaví otravných a všadeprítomných psích chlpov. Pustila som teda mnou najpoužívanejší program "Bavlna do skrine" a napäto čakala niečo málo cez dve hodiny, než započujem zvukový signál, ktorý ma upozorní, že je bielizeň suchá. Po otvorení sušičky na mňa čakala voňavá, suchá a mäkučká bielizeň bez jediného psieho chlpu.

Siguro SGR-TD-H721W Profi Dry

Siguro SGR-TD-H721W Profi Dry

 • Energetická trieda: A++
 • Kapacita sušičky: 7 kg
 • Rozmery: 84,5 × 59,6 × 52,5 cm
 • Hmotnosť: 42 kg
 • Funkcia sušičky: Napojenie na odpad, Odložený štart, Tepelné čerpadlo, Displej, Rýchly program, Vnútorné osvetlenie, Systém proti krčeniu bielizne, Detská poistka, Zvukový signál ukončenia programu
 • 3 roky záruka
 • 12 rokov záruka na motor
 • Farba: Biela

379,90 €

Nakúp s cashbackom

Za seba dávam sušičke SIGURO SGR-TD-H721W Profi Dry 5 hviezd z 5. Ľahko sa ovláda, nie je nijako zvlášť hlučná, bielizeň je po vysušení mäkká, suchá a voňavá, a čo je pre mňa úplne najdôležitejšie - je bez chlpov. Vzhľadom na to, že mám domácich miláčikov, filter radšej čistím po každom použití a zakaždým som trochu vydesená, koľko neporiadku z neho vysypem. Čistenie filtra je veľmi jednoduché - stačí ho vybrať, otvoriť a vysypať.

Celkové hodnotenie

 • úsporná
 • nie je hlučná
 • 15 programov
 • odložený štart
 • kapacita na 7 kg bielizne
 • detská poistka
 • ľahké čistenie filtra
 • zbaví oblečenie psích chlpov
 • zvuková signalizácia ukončenia programu
 • ľahké ovládanie
 • žiadna

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Alza.sk logo

O Alza.sk

Alza.sk býva jasnou prvou voľbou pri výbere elektroniky. Okrem toho sa však zameriava na šport, chovateľstvo, hračky. Či už zháňate mobil, obojok pre psa, vŕtačku alebo kontaktné šošovky, na Alza.sk si vyberiete.

Súvisiace zľavy a akcie

TIP NA NÁKUP

Alza.sk - Do polnoci objednáš, ráno v alza boxe máš
Alza.sk logo

až 2,8 % späť

Do polnoci objednáš, ráno v alza boxe máš

Akcia končí o:

Akce končí: