Recenzia Alza: Robotický vysávač Siguro

Vitajte vo svete bezstarostného upratovania s robotickým vysávačom Siguro. V tejto recenzii vám kolegyňa Lenka prináša prehľad a hodnotenie funkcionality, výkonnosti a ďalších detailov, ktoré robia z tohto zariadenia dokonalého pomocníka pre domáce upratovacie potreby. Od elegantného dizajnu po inteligentné funkcie navigácie a účinné vysávanie, zistíte, prečo je tento vysávač ideálnou voľbou pre moderné domovy.

5. 4. 2024
Recenzia Alza: Robotický vysávač Siguro

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Už nejakú chvíľu som uvažovala o kúpe robotického vysávača z Alza.sk, pretože vysávanie a umývanie podlahy nepatrí práve medzi moje obľúbené činnosti. Rozhodnutie o zaobstaraní robotického vysávača bolo teda celkom rýchle, stačilo už len vybrať ten správny kus. Bývam v menšom byte, nemám koberce ani zvieratá, ale potrebovala som, aby sa vysávač dostal aj pod nábytok. Jeho výška bola teda pre mňa zásadným faktorom, zatiaľ čo presnosť navigácie pre mňa bola v tomto prípade druhoradá.

Robotický vysávač s mopom

Po doručení a rozbalení som zistila, že mi do domácnosti pribudol elegantný pomocník na upratovanie v čiernej lesklej farbe. V balení bol tiež mopovací nadstavec, diaľkové ovládanie aj s batériami, náhradné postranné metličky, štetec na čistenie, magnetická páska na vymedzenie oblasti, kam nemá vysávač zachádzať, a samozrejme dokovacia stanica a napájanie.

Je to môj prvý robotický vysávač, takže som bola veľmi zvedavá. Po zapojení a úvodnom nabití som vysávač nedočkavo pustila cez tlačidlo na tele vysávača, aby som rovno vyskúšala, ako sa bude v teréne správať. Bola som nadšená a vlastne to bola aj zábava ho sledovať. Vysával lepšie ako tyčový vysávač, ktorý som do tej doby používala a ktorý za sebou necháva omrvinky, a navyše je ťažké sa s ním dostať hlbšie pod nábytok.

Vďaka tomuto robotickému miláčikovi sa konečne dá dostať pod nábytok inak ako po štyroch s metlou a lopatkou. Zvláda skvele aj to veľké množstvo nôh nábytku, ktoré musí prekonávať. Nielen stoličky a stoly, ale aj niektoré skrine. Výška 8,5 cm je ideálna, dostane sa tak takmer všade a krásne obkrúžia nohy stoličiek, vrátane tých kolieskových.

Skúšala som vysávač spúšťať cez diaľkové ovládanie aj cez aplikáciu TUYA, ktorú som podľa návodu nainštalovala vcelku bez problému. Len treba počítať s tým, že je nutné pripojenie Wifi na pásmo 2,4 GHz. S používaním diaľkového ovládania som rýchlo skončila vo chvíli, keď som nainštalovala a po prvýkrát vyskúšala aplikáciu. Na ovládač sa mi teraz práši. V aplikácii aj na ovládači môžem naplánovať dobu upratovania a prepínať medzi režimami v priebehu upratovania. Na rozdiel od ovládania mám mobil neustále po ruke. Na aplikáciu v mobile reaguje robot výborne a vidím v ňom aj prehľadovú mapu, ktorá sa postupne vytvára tak, ako práve upratuje, naráža na prekážky alebo „pláva“ voľným priestorom. Aplikácia TUYA je síce v angličtine, ale ovládanie k robotickému vysávaču Siguro je v češtine.

Robotický vysávač

Vysávač Siguro má 3 režimy upratovania – automatické upratovanie alebo cik cak štýl, okolo stien a intenzívne upratovanie v špirále. Vyskúšala som všetky režimy, ale najčastejšie používam automatický, ktorý samozrejme uprace aj okolo stien. Intenzívny režim príliš nevyužívam, na bežné upratovanie stačí ten základný. Nadstavec s mopom je potrebné pri nasadení poriadne zacvaknúť. Stalo sa mi, že vysávaču odpadla zadná mopovacia časť potom, čo párkrát zavadil o nejakú prekážku. Nádrž na vodu s objemom 150 ml je na jedno upratovanie približne 30 m2 akurát. Pri detekcii steny a následne pri ďalšom pokuse o upratovanie rovnakej oblasti spomalí, aby do steny nenarazil.

Hlučnosť je podľa môjho názoru aj v norme, podobne ako bežná umývačka. Batéria má dostatočnú výdrž, po ukončení upratovania cca 30 m2, ktorý v mojom prípade trvá necelú hodinu, má ešte dostatočnú voľnú kapacitu. Čo sa týka účinnosti vysávania a vytierania by som hodnotila 98 %. Rohy sú sem tam problém, ale s tým som počítala. Po dokončení upratovania sám zájde do dokovacej stanice.

Nadšená som hlavne z vysávania prachu pod nábytkom, tam sa mi občas prach hromadil, pretože som bola lenivá vziať metlu. Nízke prahy prekoná bez problémov, pri nabehnutí na vyššiu prekážku, približne 2 cm, väčšinou zvláda spiatočku sám. Stalo sa, že pri pokuse zájsť pod skriňu, ktorá je z jednej strany o trochu užšia ako samotný vysávač, sa v medzere zasekol a hlásil, že potrebuje vyslobodiť. To sa potom preruší vysávanie, vymaže sa mapa a začína od začiatku. Z tohto dôvodu niekedy plánujem upratovanie na dobu, keď som doma, aby som to prípadne promptne vyriešila.

Siguro RV-G57 Cleanbot CZ Black

Siguro RV-G57 Cleanbot CZ Black

 • Prekonanie prekážky: 1,5 cm
 • 2 bočné štetce, kefa
 • Objem nádoby na prach 600 ml
 • Objem nádoby na vytieranie s mopom 300 ml na prach a 150 ml na vodu
 • Rozmery: 33 x 8,5 cm
 • Hmotnosť: 4 kg
 • Farba: čierna

238,90 €

Nakúp s cashbackom

V e-shope Alza.sk, pod ktorou značka Siguro spadá, je možnosť k robotickému vysávaču v prípade potreby objednať náhradné diely, čo je super.

Celkové hodnotenie je za mňa na 5 hviezd aj napriek drobným nedostatkom. Na bežné vysávanie a vytieranie je to ideálny pomocník. Vzhľadom na to, že je to môj prvý robotický vysávač, som z neho nadšená. Pre detailnejšie kritické hodnotenie by som potrebovala mať nejaké porovnanie s iným vysávačom.

Celkové hodnotenie

 • výška vysávača
 • vysáva aj vytiera
 • ovládanie pomocou aplikácie
 • nízka hlučnosť
 • pre niekoho cena
 • 150 ml objem na vodu môže byť pre niekoho málo
 • po prerušení upratovania začne s upratovaním nanovo

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Alza.sk logo

O Alza.sk

Alza.sk býva jasnou prvou voľbou pri výbere elektroniky. Okrem toho sa však zameriava na šport, chovateľstvo, hračky. Či už zháňate mobil, obojok pre psa, vŕtačku alebo kontaktné šošovky, na Alza.sk si vyberiete.

Súvisiace zľavy a akcie

TIP NA NÁKUP

Alza.sk - Kvalitná káva až k vám domov
Alza.sk logo

až 2,8 % späť

Kvalitná káva až k vám domov

Akcia končí o:

Akce končí: