Ako sláviť deň zamilovaných, ak ste single?

Deň zamilovaných nám aj tento rok zaklopal na dvere. Šťastné a zamilované páry ho budú pravdepodobne tráviť vo vzájomnej spoločnosti na romantickej večeri, skvelom výlete alebo niekde v súkromí. Určite na vás zo všetkých strán vyskakujú tipy a rady, ako tento sviatok osláviť tak, aby boli obe strany spokojné.

13. 2. 2023 (aktualizácia 9. 2. 2024) Katka
Ako sláviť deň zamilovaných, ak ste single?

Čo ak ste počas tohto dňa sami? Nie preto, lebo váš partner musí pracovať, ale preto, lebo jednoducho žiadneho nemáte? Ste single a pýtate sa sami seba, ako tento deň osláviť? A venovať mu vôbec pozornosť? 

Priznám sa vám, ja na tieto veci nie som. Romantika nie je nič pre mňa. Večerou alebo darčekom by ma veru v tento deň nikto neohúril. Veď lásku by sme si mali prejavovať po celý rok a nielen, keď nám to niekto rozkáže. 

V tieto februárové dni sa teda snažím vyhýbať obchodom a sociálnym sieťam, keďže práve na týchto miestach na mňa najčastejšie vyskakuje pripomienka tohto sviatku. Poviete si, že je to rozhodne tým, že som single a možno nebudete ďaleko od pravdy, zrejme tento faktor zohráva svoju rolu, ale nie je to len tým. O týchto dôvodoch sa však môžeme porozprávať inokedy, teraz sa poďte spoločne so mnou pozrieť na to, ako možno osláviť sviatok všetkých zaľúbených, ak ste single. Aj my si totiž zaslúžime hýčkanie a opateru a ak nám ju nemá kto dať, doprajeme si ju sami. 

Kino či pohodlie vášho gauča 

Kiná budú pravdepodobne v tento deň plné. Nesledujem ich ponuku, ale pamätám si, že väčšinou v tento deň premietali rôzne romantické filmy, a tak boli tieto priestory plné zamilovaných párov. Ak vám nevadí držanie za ruky a všadeprítomná romantická atmosféra, choďte do kina sami. Existuje totiž šanca, že nebudú premietať len filmy o láske, ale aj niečo akčnejšie, dobrodružnejšie či  možno dokonca horor. Každému podľa chuti. 

Ak nechcete riskovať a cestu do kina v tento deň radšej oželiete, nezúfajte. Môžete si dopriať maratón vašej obľúbenej filmovej série alebo si pozrieť seriál, ktorý máte na svojom zozname už dlho, ale nebola naň vhodná príležitosť. Áno, pokojne tie tri série prejdite počas jednej noci. S nohami zabalenými v deke, teplým čajom, popkornom, chipsami a všetkými dobrotami, ktorými si viete tento single filmový večer vylepšiť. 

Také HBO má širokú ponuku, z ktorej si vyberie skutočne každý. Nákup predplatného cez Plnú Peňaženku sa navyše oplatí aj vďaka cashbacku. Nebudete mať tak len príjemný večer, ale ešte aj ušetríte.

Najlepší spoločník 

Nie je žiadnym tajomstvom, že knihy milujem a tému knižných príbehov vyťahujem vždy, keď zbadám medzeru v konverzácii. Nie je sa teda čo čudovať, že som ich zaradila aj do tohto výberu. 

Máte vo svojej knižnici knihu, ktorú už dlho odkladáte? Štrnásty február je jeden z najlepších dní, kedy by ste po nej mali siahnuť. Prípadne dočítajte tú, ktorú máte rozčítanú už nejaký ten piatok. Spravíte radosť nielen sebe, ale aj samotnej knihe. 

Ak náhodou patríte k tým šťastlivcom, ktorých hobby je hlavne čítanie kníh a nie ich kupovanie a knihy, ktoré vlastníte, ste prečítali už niekoľkokrát, navštívte stránky Plnej Peňaženky. Prečo? Panta Rhei, Grada či Knihydobrovsky skrývajú stovky, ak nie tisíce, knižných príbehov, ktoré vás určite zaujmú a v tento deň tak namiesto niekoho iného, obdarujete sami seba a to ešte vecou, o ktorej viete, že vás rozhodne poteší. Darček od vás, pre vás.

Príjemný večer s rodinou a priateľmi 

Nezúfajte, že vás nikto nepozval na večeru. Jednu takú si môžete uvariť aj sami doma a potešiť tak nielen seba, ale aj svoju rodinu, prípadne priateľov. Určite sa vo vašom okruhu nájdu takí, ktorí buď tento sviatok neoslavujú alebo sú to slobodné duše, ako vy. Spravte si single večer a zažite množstvo zábavy. 

Tú si môžete dopriať nielen pri chutnom jedle, ale aj dobrej spoločenskej hre. Aktivity sú na takúto príležitosť ako stvorené. Ak náhodou nie ste milovník pantomímy alebo vám nejde vysvetľovanie, skúste Sabotéra. Človeče nehnevaj sa je klasika, ktorá nikdy nesklame a kartové hry ako žolík či bridž sú tiež osvedčenou klasikou. Takéto hry nájdete ľahko na Albi.sk.

Príležitosť na zážitok

Ak patríte k náruživým cestovateľom, tento tip je ako šitý pre vás. Ak chcete uniknúť spodručia srdiečok, ružovej a presladených rečí, jednoducho choďte niekam na výlet. Nik vám síce nezaručí, že ani tam na vás nebude tento sviatok vyskakovať pomaly z chladničky a to v akejkoľvek podobe, ale bude to aspoň na inom mieste, ktoré bude vašu myseľ rozptyľovať dostatočne natoľko, aby ste tomu nevenovali až takú pozornosť. 

Cestovať môžete aj sami. Nedávno som objavila čaro solo tripov a poviem vám, je to tá najlepšia vec, ktorú môžete urobiť. Len tak sa prejsť, nerušene si obzerať výklady obchodov, vkročiť do akéhokoľvek múzea, okolo ktorého práve prechádzate. Ako u nás doma hovoríme, môžete samých seba vyvenčiť v nejakej kaviarni pri lahodnom koláči či kvalitnej káve. 

Na stránkach Bookingu viete pri ubytovaniach nájsť aj kolónku hovoriacu o tom, že to či ono ubytovanie je vhodné pre solo cestovateľov. Dokonca pri niektorých nájdete aj odporúčania na destinácie, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať. 

Ak ste akčnejší tip, venujte si na Valentína tandemový zoskok alebo inú podobne adrenalínovú vec. A ak sa náhodou bojíte absolvovať čosi také sami, opäť máte možnosť stráviť príjemný čas s rodinou alebo inými single priateľmi.

Tip na záver: Moja kamarátka Veronika radí, aby ste sa v utorok 14. februára pohodlne usadili na gauči, zásobili sa jedlom a dostatkom tekutín a ani tento rok nevynechali launch monopostov Formuli 1. Tento rok 14.2. predstaví svoje auto stajňa Mercedesu a McLarenu. O deň skôr to bude Ferrari a o deň neskôr zas RedBull, valentínske potešenie si tak môžete predĺžiť.

Pri správach zo športového sveta ostaneme. Tento dátum je pevne zakorenený v mysliach fanúšikov najpopulárnejšieho športu. 14. februára sa totiž na televízne obrazovky vracia najprestížnejšia súťaž, Liga majstrov. Tento rok to bud už druhé zápasové kolo, keďže sa začína už 13.2. Tešiť sa tak môžete na duely Parížskeho Saing-Germain proti španielskemu Realu Sociedad a podobne ako minulý rok si 14.2. zahrá aj mníchovský Bayern a to proti rímskemu Laziu. 

Netabudnem ani na svoj obľúbený zimný šport, biatlon. Vo februári sa už tradične konajú Majstrovstvá sveta v biatlone a tento rok sú dokonca nedaleko, miestom konania je aréna Vysočina v českom Novom Meste. Počas valentínskeho dňa je na programe vytrvalostný pretek mužov. 

Katka

Autor Katka

Na Orave dobre, na Orave zdravo - presne toto často počujeme z úst našej kolegyne Katky. Je vášnivou milovníčkou histórie a literatúry, preto sa niet čo čudovať, že zodrala už niekoľko párov tenisiek ako lektorka na Oravskom hrade. Okrem toho má rada dobré pivo a kvalitnú hudbu - na koncert Martina Garrixa je ochotná vycestovať aj stovky kilometrov. Doma ju teda často nenájdete a nepokúšajte sa o to hlavne v piatok večer.