TIPY na vianočné darčeky pre deti z Wiky.sk

12. 12. 2020
TIPY na vianočné darčeky pre deti z Wiky.sk

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Auto na diaľkové ovládanie Moon Rover

Moon Rover je prepracované, rýchle terénne auto na ovládanie a to nielen pre deti. Baviť sa určite budú aj rodičia. Prekvapilo nás už pri rozbaľovaní a prekvapovať nás ešte stále neprestalo.

Máme radi autíčka na diaľkové ovládanie. Ale tie, ktoré máme doma buď vydržia jazdiť veľmi krátku dobu, alebo si neporadia ani s malou prekážkou či majú krátky dosah. Zato Moon Rover má zatiaľ všetko, čo od takéhoto produktu očakávame. A navyše vyzerá odolne, takže s ním môžu jazdiť aj malé deti.

Recenze wikyhračky: auto na dálkové ovládání Moon Rover

Ako som povedala, už pri rozbaľovaní nás milo prekvapilo. Predovšetkým veľkosť a celková mohutnosť, zaujímavé kolesá, pérovanie a farba.

Nemohli sme sa s deťmi dočkať, kedy ho vyskúšame. Nechali sme ho dve hodiny nabíjať, do ovládača sme dali batérie a vrhli sme sa na skúšanie. Prvé skúšky prebehli v byte. Pokiaľ pod vami niekto býva, tak neodporúčame jazdiť na parketách. Robí to totiž celkom veľký hluk a susedom by sa to nemuselo páčiť. Ale na koberci je to v poriadku.

Recenze wikyhračky: auto na dálkové ovládání Moon RoverOvládanie nebolo zo začiatku úplne najjednoduchšie, ale ide o zvyk. Predovšetkým preto, že vedľa klasického dopredu, dozadu, vpravo, vľavo, je tu navyše jazda do strany po boku alebo driftovanie a zníženie kabíny (ktoré je super napríklad pri jazde pod posteľou). Autíčku sme dávali do cesty aj rôzne prekážky, ktoré väčšinou hravo zdolalo a tie ľahšie odstrčilo.

Ak ale nedisponujete bytom s veľkou izbou, tak odporúčam vzhľadom na dosť rýchlu jazdu auta, ho vyskúšať niekde v parku. Tam následne začne pravá zábava.

Je až neuveriteľné, ako veľký má dosah a že jazdí prakticky na akomkoľvek povrchu. Až na štrk, na ktorom sa mu občas pretáčali kolieska. S trávnikom, pieskom a lístím zapadnutým chodníkom si poradil veľmi ľahko.

Jediné, čo by sme uvítali, je dlhšia výdrž. Na jedno nabitie, ktoré trvá cca 2 hodiny, vydrží jazdiť približne 15 minút. Možno by bolo možné prikúpiť ešte jeden batériový pack. Tak by sa zábava predĺžila. S autom sme však naozaj spokojní a rozhodne ho odporúčame.

Auto na diaľkové ovládanie Moon Rover

Auto na diaľkové ovládanie Moon Rover

 • Odporúčaný vek: od 5 rokov
 • Nabíjanie: 2 hodiny
 • Výdrž: až 15 minút
 • Dosah: až 40 m
 • USB nabíjanie
 • Ovládanie na 2× AAA batérie (nie je súčasťou)
 • Rýchlosť: 15 km/h

Nakúp s cashbackom

Pozrite sa na video o aute Moon Rover:

Chodiaca bábika

Chodiaca bábika bola na zozname vianočných prianí našej malej dcérky už pekne dlho. Nakoniec sme jej sen splnili trochu predčasne, aby sme mohli čitateľov našich recenzií zoznámiť s chodiacou bábikou z Wiky.sk. Tak, aby aj oni mohli zvážiť, či ju tento rok nedoprajú svojim vlastným deťom pod stromček.

Chodiaca bábika si sympatie detí získala už len svojim vzhľadom. Má modré oči, do dvoch copov učesané blond vlasy a pestrofarebné oblečenie.

Čo sa týka chôdze, bábika nie je na baterky, preto sa pohybuje, keď ju držíte za ruky. Pre našu dcérku sa takto stala jej mladšou sestrou, o ktorú sa mohla starať. Takáto hračka teda rozhodne poteší nejedno dievčatko. Keď ju moja dcérka chytila za ruky, bábika ako batoľa kolísavou chôdzou prechádzala z nohy na nohu. Bábika navyše otvára a zatvára oči, čiže je pre malé detičky takmer ako skutočná. 

Čo sa týka chôdze, bábika sa pohybuje pomaly, takže jej kroku budú stíhať aj najmenší. Najlepšie sa pohybuje po hladkom povrchu. Občas však z ruky vášmu dieťaťu môže vypadnúť, ale nemusíte sa báť - je vyrobená z pevného plastu, takže riziko rozbitia je pri takomto páde minimálne.

Bábiku naše deti vozili napríklad aj v detskom kočíku. To vďaka jej akurátnej veľkosti. Okrem toho najmä dievčatká zabavia bábikine vlasy, ktoré je možné rôzne rozpletať, zapletať a česať do copov. A pokiaľ máte väčšiu zásobu bábik, môžu si s touto meniť aj oblečenie. Predovšetkým pre dievčatká je bábika skvelým tipom na vianočný darček.

Chodiaca bábika

Chodiaca bábika

 • Veľkosť: 71 cm
 • Odporúčaný vek: od 3 rokov
 • Bábika má pohyblivé oči, ktoré otvára a zatvára
 • Bábika chodí, keď ju držíte za ruky
 • Nie je na batérie

Nakúp s cashbackom

Niečo málo o e-shope Wiky.sk

V e-shope Wiky.sk si zakúpite hračky pre najmenšie deti, no aj pre tie školou povinné. Wiky.sk ponúka celú paletu vlastných hračiek, medzi ktoré patrí aj recenzovaná bábika a auto Moon Rover. Autíčka, drevené hračky a plyšáci, spoločenské hry, figúrky, stavebnice, puzzle, Lego, ale aj hudobné nástroje - to všetko nájdete v ponuke Wiky.sk.

V e-shope si môžete vybrať aj z veľkého množstva školských potrieb, ako napríklad aktoviek, zošitov, blokov, obalov, písacích potrieb, pravítiek, kružidiel, výtvarných potrieb a pod. K Wiky.sk neodmysliteľne patrí aj papiernictvo, takže tu nájdete bežné kancelárske potreby ako perá, lepiace pásky, kalendáre, diáry, notesy, ale aj baliaci papier a papierové dekorácie.

Všetko o nákupe na Wiky.sk

Platba

E-shop Wiky.sk ponúka tieto možnosti platby:

 • Na dobierku - najpoužívanejší spôsob platby. Peniaze za tovar zaplatíte kuriérovi  pri prevzatí tovaru

 • Bankovým prevodom - po prijatí objednávky vám bude zaslané číslo účtu a variabilný symbol. Za tovar zaplatíte vopred na bankový účet e-shopu vedený v Tatrabanke a.s. 

 • Platba kartou- online platba kartou

 • Platba v hotovosti pri osobnom odbere

Doprava

Na Wiky.sk máte na výber z týchto spôsobov dopravy, pričom pri nákupe nad 33 € máte dopravu zadarmo:

 • Osobný odber (bezplatne) na adrese Bratislavská 905, Malinovo 900 45

 • Doručenie kuriérom GLS na vašu adresu na dobierku (5 €)

 • Doručenie kuriérom GLS na vašu adresu pri platbe vopred (4 €)