Recenzia Vivantis.sk: Elektrický depilačný set Veet Easy Wax

S príchodom jari chce každá žena odhaliť svoje nohy a tie idú ruka v ruke s depiláciou. Na trhu je dnes množstvo produktov, ktoré garantujú hebké a hladké nohy niekoľko týždňov. Vybrať si ten správny je skutočné umenie. Janka sa rozhodla skúsiť domácu depiláciu voskom a takto to dopadlo.

16. 3. 2019 (aktualizácia 21. 3. 2023) Janka
Recenzia Vivantis.sk: Elektrický depilačný set Veet Easy Wax

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 3,0 / 5

Výhodou depilácie voskom je pocit hladkých nôh niekoľko týždňov. Minimálne dva týždne si od depilácie oddýchnete. Navyše ide o finančne nenáročnú metódu depilácie. Každá predsa vieme, že žiletky a náhrady sú síce lacnejšie, avšak je potrebné si ich kupovať často. Práve z tohto dôvodu som sa pre depiláciu voskom rozhodla. 

Nákup vo Vivantis - jednoduchý a rýchly

Veet Easy Wax som si kúpila z e-shopu Vivantis, ktorý vám môže byť známy napríklad aj z niektorých predchádzajúcich recenzií. Vo Vivantis okrem kozmetiky nakupujem tiež parfumy alebo spodnú bielizeň, najmä keď prebiehajú zľavy. Za veľkú výhodu nákupov v tomto e-shope považujem prehľadnú stránku, jednoduchý a rýchly nákup z pohodlia domova a možnosť vyzdvihnúť si produkty cez Zásielkovňu. Balíček mi bol doručený na výdajné miesto päť dní po zrealizovaní objednávky. 

Recenzia Veet Easy Wax

Pri mojich depilačných začiatkoch mi robila spoločnosť žiletka, ktorá je mojou kamarátkou dodnes. Výhoda rýchleho pocitu hladkých nôh ale vystriedala frustrácia z toho, že žiletku musím v letných mesiacoch používať každý druhý deň. Preto som sa začala postupne obzerať po ďalších možnostiach depilácie. Vyskúšala som depiláciu voskom v salóne aj brazilskú depiláciu cukrovou pastou a v kozmetickej taštičke mám tiež recenzovaný holiaci strojček z Notino, ktorý je dobrý pomocník, ale oproti žiletke nedokáže vykúzliť pocit hebkých a hladkých nôh.

Aby som nemusela navštevovať každý mesiac salón, rozhodla som sa vyskúšať lacnejší variant depilácie voskom a salón som si presunula do svojej kúpelne. Všade ma bombardovali reklamy na Veet Easy Wax, ktorý zaujal dizajnom a obalom. Je ľahko uchopiteľný a praktický, zabalíte ho pokojne i do kozmetickej tašky. Balenie obsahuje elektrický depilátor, voskovú náplň, depiláčné pásiky a obrúsky na odstránenie vosku. Súčasťou balenia je i stojan, do ktorého si môžete depilátor uložiť, napríklad počas nabíjania.

Príprava pred depiláciou s Veet Easy Wax

Pred depiláciou voskom je potrebné nechať chĺpky narásť. Toto bola jediná vec, ktorá ma od depilácie voskom odrádzala, nohy som si totiž pred použitím Veet Easy Wax nedepilovala až dva týždne. Aj preto som sa rozhodla pre depiláciu v čase, keď nie je vonku veľmi teplo a nenosím odhalené nohy. Navyše som tiež zvážila fakt, že potrebujem v depilácii voskom získať prax, aby som sa v letných mesiacoch už mohla pýšiť krásnymi hladkými nohami.

Priebeh depilácie s Veet Easy Wax

Pred samotnou depiláciou je potrebné vložiť voskovú náplň do depilátora. Depilátor som vložila do stojana a dala ohriať. V návode uvádzajú, že vosk by mal byť teplý už po 20 minútach, ja však nechávam vosk nahrievať asi 30 minút. Pri depilácii môžete nechať ohrievač nabíjať alebo ho môžete od nabíjania odpojiť, takto vydrží asi 15 minút, potom je treba opäť zapojiť do nabíjačky. Ja ho radšej nechávam v nabíjačke permanentne počas celej doby depilácie.

Vosk je príjemne teplý, takže sa nemusíte báť, že sa popálite. Vosk sa prostredníctvom ohrievača vosku nanáša jednoducho, stačí iba prejsť po koži v smere rastu chĺpkov. Treba si dať pozor, aby ste vosk naniesli iba na takú plochu kože, kde budete prikladať voskový pásik a navyše nechať dole niekoľko mm priestor na uchytenie rukou, keď budete pásik strhávať. Mne sa totiž pri prvom pokuse stalo, že som vosk naniesla na celú časť lýtka a potom som mala problém pásik strhnúť. Pásik na koži poriadne pritlačte, chyťte pásik v spodnej časti a čo najrýchlejšie strhnite.

Úprimne, na prvú depiláciu som sa vyhradila jednu hodinu v kúpeľni, a aj tak sa mi nepodarilo depilovať celé nohy. Okrem toho, že mi kde tam zostali chĺpky, bola som od vosku dosť špinavá a zachránili ma jedine čistiace servítky, ktorých ale nie je veľa. Veľmi rýchlo sa mi tiež minuli pásiky. Pri ďalších depiláciách som sa už naučila použiť jeden pásik na viac použití, ale stále toto vnímam ako výraznú nevýhodu balenia Veet Easy Wax. Našťastie náhradná náplň pásiky aj čistiace utierky obsahuje (stále ale v malom množstve).

A čo po depilácii s Veet Easy Wax?

Po depilácii sú najlepším pomocníkom utierky, ktoré sú súčasťou balenia a pomôžu odstrániť nadbytočný vosk. V mojom prípade som od vosku nemala špinavú len depilovanú plochu ale tiež ruky a ohrievač. Čistiace utierky sa mi ale veľmi rýchlo minuli, v balení je ich len 5, takže nimi treba šetriť. Po očistení pokožky som si dala sprchu a žiletkou oholila časti pokožky, ktoré sa mi s pásikom depilovať nepodarilo a natrela krémom. Pokožka depilovaná s Veet Easy Wax bola hladká a hebká ešte dva týždne, potom som opäť čakala kým chĺpky narastú aspoň na pol centimetra.

Veet Easy Way

Veet Easy Way

 • Značka: Veet
 • Vlastnosti: hydratuje a zjemňuje pokožku
 • Batéria: výdrž až 4 týždne
 • Balenie obsahuje: 1x ohrievač, 1x vosková náplň, prúžky, obrúsky Perfect Finish

15,10 €

Nakúp s cashbackom

Odporúčam Veet Easy Wax?

Musím povedať, že po niekoľkých pokusoch učenia sa s Veet Easy Wax narábať, som to vzdala. Uvedomujem si, že v salóne tiež strávim na depilácii možno rovnaký čas, každopádne Veet Easy Wax mi nevyhovuje hlavne preto, že ani po niekoľkých pokusoch nemám dokonale depilované nohy a v konečnom dôsledku musím aj tak použiť žiletku alebo strojček. Musím ale dodať, že na miestach, kde som Veet Easy Wax použila som pokožku dva týždne depilovať nemusela. Keďže som na depiláciu voskom už zvyknutá, nepovažujem depiláciu s Veet Easy Wax za priveľmi bolestivú. Je ale jasné, že bolí viac ako depilácia žiletkou.

Nevýhodou určite je, že v balení je iba päť obrúskov a tiež málo pásikov, tie sa navyše dajú dokúpiť iba s náhradnou náplňou. Vosková náplň s objemom 50 ml mi vystačila na 2 depilácie spodných častí nôh. Veet Easy Wax odporúčam ženám, ktoré už majú depiláciu voskom za sebou v salóne a chcú vyskúšať depiláciu v domácom prostredí alebo ženám, ktoré majú dostatok trpezlivosti a odvahy sa pustiť do depilácie voskom. Verím, že po pravidelnom skúšaní môže byť Veet Easy Wax príjemný spoločník. Vzhľadom na spomenuté výhody a nevýhody mu dávam 3 hviezdičky.

Celkové hodnotenie

 • zaisťuje 2 týždne hladkej pokožky bez chĺpkov
 • šetrne odstraňuje chĺpky
 • vytrháva chĺpky aj s korienkami
 • nedráždi ani citlivú pokožku
 • jednoduchá manipulácia s ohrievačom vosku
 • nedostatok voskových pásikov a utierok
 • nedepiluje veľmi krátke chĺpky
 • zdĺhavá depilácia

Počet hviezdičiek: 3,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Janka

Autor Janka

Janka je dušou rodená východniarka. Vyskytuje sa najmä v blízkosti pohodlných plôch na sedenie, no často vytiahne topánky veľkosti 35 a ide do rodných Tatier na turistiku. Pri takýchto výletoch do kopca sa jej výrečnosť stráca, čo hovorí niečo o jej fyzickej kondícii. Zbožňuje nakupovanie s cashbackom, preto vždy človeka prekvapí novými kúskami oblečenia.

Vivantis.sk logo

O Vivantis.sk

V e-shope Vivantis si vyberie každý, kto má štýl a rád sa o seba stará. Dámy, páni aj deti tu nájdu značkové a luxusné vône, kozmetiku, šperky, hodinky, ale aj štýlové oblečenie a topánky. Okrem toho Vivantis ponúka aj produkty podporujúce zdravie, ako sú doplnky stravy, čistiace prostriedky, produkty pre eko domácnosť alebo zdravotné prístroje a pomôcky.

Podobné články