GPS hodinky pre voľnosť detí a pokoj rodičov

Kto má deti, ten nám dá určite za pravdu, že ustrážiť ich môže byť niekedy výkon hodný profesionálneho bodyguarda. Všade musia byť, všetko chcú vidieť, vyskúšať. Ako teda zaistiť ich bezpečie a mať istotu, že sa nám nezatúlali, kam nemali?

12. 3. 2022
Recenzia GPS hodiniek pre deti od SPYobchod

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

SPYobchod ponúka riešenie v podobe GPS múdrych hodiniek pre deti, ktoré im poskytnú dostatok voľnosti a samostatnosti, ale zároveň umožnia rodičom venovať sa v pokoji svojim povinnostiam bez strachu, kde zase to ich šťastie lieta.

Či hodinky spĺňajú očakávania rodičov a detí, testovala kolegyňa Vendy (a slečna Bella). :-)

Detské 4G GPS hodinky Secutek SWX-KT17S

Sama deti ešte nemám, o to viac si ale užívam a rozmaznávam deti svojich kamarátok. Som jednoducho taká dobrá cool „teta“. Narodeniny kamarátkinej dcéry Belly sa blížili a ja som si lámala hlavu nad tým, čo by som jej ako veľkej žiačke druhej triedy mohla kúpiť za darček. Jej matka už dlho hovorila o šikovných detských hodinkách, po ktorých Bella dlho túžila. Keď teda prišla ponuka od e-shopu SPYobchod vyskúšať Detské 4G GPS hodinky Secutek, neváhala som ani minútu a nadšene súhlasila.

Bola som celkom netrpezlivá, ale na balíček s hodinkami som našťastie nemusela čakať dlho. O dva dni mi prišiel email od prepravnej spoločnosti, že nasledujúci deň mi budú hodinky doručené.

Trochu som sa bála veľkosti hodiniek - predsa len som si nevedela predstaviť šikovné hodinky, ktoré majú väčšinou väčší ciferník ako hodinky klasické, na ruke deväťročnej slečny. Trochu s obavami som teda balíček otvorila a bola som príjemne prekvapená - hodinky boli naozaj prispôsobené pre veľkosť detského zápästia.

Detské 4G GPS hodinky Secutek SWX-KT17S

Detské 4G GPS hodinky Secutek SWX-KT17S

 • Funkcie: čas, GPS lokátor, GEO fence, SOS tiesňové volanie, krokomer, hlasové správy, budík, stopky, rozvrh hodín, fotoaparát, mobilné aplikácie atď.
 • Pracovné módy: sledovací, normálny, úsporný
 • Výdrž: cca 70 hodín na jedno nabitie
 • Baterka: 700 mAh
 • Obvod: 11–20 cm (prvá a posledná dierka)
 • Odolnosť proti: bežnej vlhkosti, dažďu apod. (nie vodotesné)

2 495,00 CZK

Nakúp s cashbackom

Koľko funkcií sa vojde do jedných malých hodiniek

► GPS lokátor

Hodinky majú mnoho rôznych funkcií, a tak som ich hneď po otvorení začala skúmať. Za tú najužitočnejšiu považujem funkciu GPS, vďaka ktorej získate dokonalý prehľad o tom, či vaše dieťa v poriadku dorazilo do školy alebo na krúžok. Ak ste práve v práci, môžete sa uistiť, že vaša ratolesť dorazil v bezpečí domov.

► GEO fence

Naopak funkcia GEO fence vám zaistí kontrolu nad tým, či vaša ratolesť neopustila vymedzenú oblasť, ako je napríklad detské ihrisko. Táto funkcia je zaisťovaná aplikáciou „SeTracker2“, ktorá je vhodná ako pre iOS, tak aj Android. Pokiaľ teda máte doma malého dobrodruha, ktorý rád objavuje svet mimo vášho zorného poľa, funkcia GEO fence sa určite oplatí.

► Ostatné

Hodinky sú určitým predskokanom mobilného telefónu. Môžete do nich uložiť až 15 kontaktov, posielať v chate aplikácie správy alebo nahrávať až 15 sekundové hlasové správy. Tak vám môže vaše dieťa dať kedykoľvek vedieť o vzniknutých problémoch alebo dosiahnutých študijných úspechoch.

Jednotlivé funkcie hodiniek sú zvolené tak, aby podporovali samostatnosť vášho dieťaťa. Majú teda navyše funkciu budíka alebo rozvrhu hodín, ďalej potom stopiek či krokomeru. Dieťa teda môže skúsiť vstať samo do školy alebo si strážiť včasné odovzdanie domácich úloh. Hodinky majú tiež, rovnako ako moderné smartfóny, funkciu odomykania pomocou rozpoznania tváre. Ich súčasťou je dokonca aj fotoaparát.

Hodnotenie

Okrem vyššie popísaných základných funkcií, ktoré vás nielen uistia, že je vaše dieťa v poriadku, ale učia ho aj zodpovednosti a samostatnosti, je ich veľkou výhodou výdrž batérie. Tá činí až 70 hodín a vďaka mobilnej aplikácii vás hodinky upozornia, keď batéria klesne pod 20 %.

Nenastane tak situácia, ktorú určite každý z nás zažil s mobilným telefónom, kedy zariadenie zabudnete cez noc strčiť do nabíjačky a na druhý deň ste prakticky bez možnosti komunikácie.

Pozitíva, ktoré hodinky prinášajú rodičom, sú teda jasné. Najdôležitejší je však názor hlavných hrdinov v tomto príbehu, a to sú samotní nositelia hodiniek. Požiadala som teda Bellu o zrecenzovanie produktu pre ďalších veľkých školákov, ktorí by napríklad uvažovali o tom, že si o ňom napíšu Ježiškovi. Bella sa úlohy zhostila veľmi zodpovedne a poskytla nám vyhlásenie aj módne fotenie produktu štýlovo doplnené o abstraktné umenie na ruke podčiarkujúce design hodiniek:

„Noo, pracuje sa s nimi dobre, mám tam napríklad hry. Že vlastne v družine alebo v rannej družine či cez prestávku, alebo keď sa budem nudiť, tak si ju zahrám, tú hru, a rôzne... A tiež je dobré, že si s Míšou [matka] môžem písať vlastne. A sú veľmi funkčné.“

Jediné mínus hodiniek je podľa mňa fakt, že nie sú kompletne vodeodolné. Sú odolné voči bežnej vlhkosti, takže ak sa vaša ratolesť spotí alebo zmokne, zostanú neporušené. Deti ale vždy budú deťmi a zabudnúť hodinky zložiť pred skokom do bazéna alebo s nimi spadnúť do potoka, pre nich nie je žiadny problém. Také nehody ale tieto GPS hodinky pravdepodobne neprežijú.

Pokiaľ mám hodinky celkovo zhodnotiť dávam 5 hviezd z 5. Myslím, že na rebríčku obľúbenosti tiet som teraz u mladej slečny Belly na prvých priečkach. Hodinky nedá dole z ruky a neustále sa s nimi hrá. Týmto darčekom som navyše uľahčila život aj jej mamičke, pretože sa nemusí báť, že by sa jej Bella stratila.

"Hračky" pre dospelých

Samozrejme ma tiež zaujímalo, čo všetko (okrem detských hodiniek) na stránkach e-shopu SPYobchod ponúkajú a či by som si tam vybrala aj niečo pre seba. Najviac ma asi zaujala sekcia špionážne minikamery. Už dlho totiž s priateľom uvažujeme o tom, že by sme natočili nášho psa, keď je doma sám - záhadne si totiž vždy pustí Netflix, a tak by nás zaujímalo, ako to vlastne dokáže :-).

Avšak obchod ponúka aj množstvo ďalších užitočných vecí, či už sú to múdre hodinky pre deti či seniorov, bezpečnostné kamery, špionážne kamery alebo GPS lokátory. Každý si tam určite nájde svoje.

Niečo málo o e-shope

SPYobchod.cz pôsobí na trhu už od roku 2012 a dnes patrí medzi jednotku v oblasti predaja špionážnej techniky v ČR. Vďaka ich tovaru odhalíte neveru, nepoctivého zamestnanca alebo vandala, ktorý vám poškodil auto.

Ponuka sortimentu zahŕňa napríklad minikamery aj bezpečnostné kamery, odpočúvanie, digitálne diktafóny, monitorovanie PC a mnoho ďalšieho.

Celkové hodnotenie

 • Bezpečnosť dieťaťa
 • Množstvo funkcií
 • Dostupná cena
 • Vysoká výdrž batérie
 • Absencia vodeodolnosti

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom