Recenzia Slimpasta - prílohy a hotové jedlá z konjaku

25. 7. 2020
Recenzia Slimpasta - prílohy a hotové jedlá z konjaku

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

Na recenzovanie som vyskúšala produkty od Slim Pasta, ktoré sú vyrobené z plodiny nazývanej konjak. Táto plodila a výrobky z nej sú známe medzi ľuďmi, ktorí držia diéty, nakoľko majú výborné nutričné hodnoty.

Produkty z konjaku neobsahujú nijaké sacharidy, tuky a ani soľ. Ide o výbornú potravinu na diétovanie, alebo v prípade, že si strážite príjem makroživín a sacharidy a tuky chcete prijať z iných zdrojov než z klasických príloh. Alebo keď máte jednoducho deň, keď si chcete odľahčiť jedlo - prijať dostatok vlákniny a nenapchať sa ťažkým jedlom.

Konjakové cestoviny a konjaková ryža

Na recenzovanie som dostala konjakové špagety, penne, rezance a konjakovú ryžu

Balenie všetkých produktov je po 200 g a produkt vyjde zhruba na dve porcie (záleží, aký veľký máte hlad :) ). Keď som si balenie rozdelila do krabičiek na obed do práce, pridala mäso a zeleninu, mala som z jedného balenia presne dve porcie jedla a množstvo bolo postačujúce. 

Chuť pre mňa nebola prekvapením - keď som produkty z konjakovej múky ochutnala, tak mi svojou chuťou a konzistenciou pripomínajú vietnamské ryžové cestoviny.

Chuťovo sú všetky štyri produkty rovnaké. Výber je teda o osobnej preferencii, či sa vám zdajú chutnejšie špagety, rezance, cestoviny, či dávate prednosť ryži. Ja mám rada pestrosť, takže som bola rada, že som mohla vyskúšať všetko a prílohy k jedlám vystriedať. Je tiež pravdou, že najviac mi vyhovovali klasické cestoviny penne. Ale na chuť prevedenie cestovín vplyv nemá a produkty chutia totožne. 

Výhoda Slim Pasty oproti konkurencii je tá, že neobsahujú nálev. Väčšina cestovín z konjakovej múky nálev obsahuje a cestoviny sa musia pred konzumáciou zliať a poriadne prepláchnuť. Často som sa stretla s názorom, že nálev príliš nevonia a často človeka od samotnej konzumácie odradí. Mne osobne nálev nikdy problém nerobil, ale názor okolia bol taký častý, že môžem beználevové balenie Slim Pasty ohodnotiť ako veľkú výhodu.

Ak sa pozrieme na nutričné hodnoty, tak na 100 g produktu je obsah sacharidov 8,4 g. Zastúpenie tuku je rovno na nule a kalórie sú na hodnote 35. V porovnaní s klasickými cestovinami či ryžou má Slim Pasta až o 94 % menej kalórii a kalórie v nich obsiahnuté sú prevažne z vlákniny, ktorá navyše pomáha čistiť črevá. Hodnoty sú tak absolútne perfektné a vám zostane veľa ušetrených kalórií a makroživín, ktoré môžete prijať z iného zdroja.

Slim Pastu je možné konzumovať na slano, ale aj na sladko. Často si robím cestoviny s makom, ovocím, arašidovým maslom a čakankovým sirupom, a hneď mám z klasickej kalorickej bomby nízkokalorické chutné jedlo či dezert. Zasýtia ma a perfektne uspokoja moju chuť na sladké. Rezance je možné pridať do polievok, či do šalátov - jednoducho všade tam, kam chcete nahnať objem jedla a šetriť kalóriami.

Za mňa je Slim Pasta super. Keby som mala nájsť nejaké mínus, tak by som možno zmienila len cenu. Je to pomerne veľká čiastka, ale v porovnaní s konkurenciou, je cena štandardná. Produkty asi nie sú vhodné pre šesťčlennú rodinu k vyčarovaniu rodinných obedov. Ale pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o to, čo jedia, chcú schudnúť alebo len ušetriť nejaké tie sacharidy, je produkt jednoducho perfektný (aspoň tak zostane miesto na pohár vína bez výčitiek z prestreleného príjmu denných kalórií :-) ).

Konjakové cestoviny

Konjakové cestoviny

 • Hmotnosť: 200 g
 • o 90 % menej kalorií,
 • nevaria sa,
 • nepreplachujú sa,
 • nie sú v náleve,
 • nemajú arómu,
 • bez lepku,
 • bohaté na vlákninu.
 • Hodnotenie Jitky: 4,5 z 5

2,96 €

Nakúp s cashbackom

Hotové jedlá s prílohami z konjaku

 • Cena: od 3,91 €

 • Hmotnosť balenia: 250 g

 • Stačí len ohriať

 • Hodnotenie Jitky: 5 z 5

Na e-shope Slim Pasty je možné kúpiť tiež hotové jedlá. Zabalíte ich do kabelky, do batohu, vytiahnete, otvoríte a hovoto - je uvarené :).

Hotové jedlá pozostávajú z 60 % konjakovej cestoviny a zvyšných 40 % tvorí omáčka. Každé balenie obsahuje 250 g jedla, ide tak o porciu tak akurát. Najete sa, zasýti vás, ale zároveň sa neprejete tak, že do konca dňa už nemôžete fungovať a len odfukovať. Na recenzovanie som mala tri druhy omáčok, pri každom produkte sa mierne líšili nutričné hodnoty.

Talianská omáčka Mediterranea s olivami, paprikami a bylinkami

Omáčka je chuťovo veľmi dobrá, obsahuje kúsky olív. Ani by som snáď nepoznala rozdiel medzi klasickými cestovinami a omáčkou.

Talianská omáčka Mediterranea s olivami, paprikami a bylinkami

Talianská omáčka Mediterranea s olivami, paprikami a bylinkami

 • Nutričné hodnoty na porciu / 250 g
 • Sacharidy: 14 g (z toho cukry 3 g)
 • Tuky: 3 g (z toho mastné kyseliny 0 g)

3,91 €

Nakúp s cashbackom

Talianská omáčka Arrabbiata s paradajkami, bazalkou a oreganom

Táto omáčka mi pripomína predchádzajúcu omáčku, ale za mňa osobne dávam prednosť tejto Arrabbiata, keďže je pikantnejšia. Omáčku ochutnala tiež kamarátka, ktorá hoci má rada pikantné pokrmy, tak na ňu bola omáčka až príliš pálivá, ale ja som bola spokojná. Omáčka je tiež ako predchádzajúca bez mäsa, vhodná pre vegetariánov.

Talianská omáčka Arrabbiata s paradajkami, bazalkou a oreganom

Talianská omáčka Arrabbiata s paradajkami, bazalkou a oreganom

 • Nutričné hodnoty na porciu / 250 g
 • Sacharidy: 18 g (z toho cukry 5 g)
 • Tuky: 1 g (z toho mastné kyseliny 0 g)

3,91 €

Nakúp s cashbackom

Vegánska ázijská omáčka Pad Thai

Táto omáčka mi chutila úprimne najmenej, keďže vietnamskú kuchyňu príliš nemusím. Ale na druhú stranu som sa s týmto pokrmom rozdelila s kamarátkou a pre ňu bola táto omáčka favoritom. Sto ľudí, sto chutí...

Finálne hodnotenie je za mňa opäť pozitívne. Skvelý, ľahký, vyvážený obed, ktorý je po chvíľke hotový, a keď príde hlad, nemusíte si zajesť niečo nezdravé. Som síce mäsový typ, takže mi v jedle mäso chýbalo, ale raz za čas na odľahčenie ide o dobrú zmenu a na druhú stranu, pokiaľ by balenie malo obsahovať mäso a malo byť nejakú dobu trvanlivé, tak si asi dokážete predstaviť samotnú kvalitu mäsa.

Napadá mi ako núdzové riešenie pridať plechovku tuniaka. Alebo si urobiť mäso zvlášť k jedlu, ale to by už nedosiahlo významu cestovín Slim Pasta.

Vegánska ázijská omáčka Pad Thai

Vegánska ázijská omáčka Pad Thai

 • Nutričné hodnoty na porciu / 250 g
 • Sacharidy: 25 g (z toho cukry 10 g)
 • Tuky: 12,5 g (z toho mastné kyseliny 1,5 g)

3,91 €

Nakúp s cashbackom

Niečo málo o SlimPasta.sk

Slim Pasta sú unikátne výrobky z konjaku a ovsenej vlákniny, ktoré majú nízky obsah sacharidov a kalórií a slúžia ako náhrada klasických príloh. Majú neutrálnu chuť, vďaka čomu ich môžete pripravovať na slano, aj na sladko. Prílohy sú predpripravené a nemusia sa už variť, stačí ich len ohriať. 

Prílohy z konjaku obsahujú látku používanú vo výživových doplnkov na chudnutie - glukomannan. Táto látka má priaznivý vplyv na trávenie, a to hlavne spomalením vstrebávania sacharidov z potravy. 

Okrem príloh a hotových jedál sú na e-shope Slimpasta.sk v ponuke nízkokalorické dresingy, napríklad nízkosacharidový kečup a „vajonézu“ ako náhrada klasickej majonézy, cesnakové, bylinkové a barbecue zálievky, a tiež čokoládové a karamelové dresingy k príprave sladkých jedál.

Na blogu SlimPasta.sk nájdete tipy, odporúčania a návody napríklad na to, ako si vypočítať denný energetický príjem, alebo ako postupovať pri celulitíde.

Nebaví vás stále dookola pripravovať to isté jedlo? Skúste recepty z konjakových príloh z webu Slim Pasta - vyskúšať tak môžete avokádovo-ananásové smoothie, rizoto na kari, zelerový šalát a iné.

Čo je konjak?

Konjak je rastlina, ktorá sa pestuje v Japonsku. Nejde o nijakú novinku, v Japonsku sa bežne využíva k výrobe rezancov, sušienok a ďalších jedál. Vyskytuje sa hlavne v lokalitách mimo civilizáciu, pre potravinárstvo sa využíva pre vlákninu zvanú glukomannan. Táto látka znižuje pocity hladu, vďaka tomu má pozitívne účinky na chudnutie. Kalorická hodnota konjaku je minimálna, dokáže pohltiť až 200-krát viac vody, než je jeho hmotnosť, vďaka čomu vyvoláva pocit sýtosti.