Parný čistič na podlahy Rovus Nano

13. 6. 2020
Parný čistič na podlahy Rovus Nano

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

 

Naša Nina pred niekoľkými týždňami dostala ako darček pomocníka na upratovanie v e-shope Rovus. Neváhala a napísala pre vás recenziu. Prečítajte si, či Parný čistič Nano spĺňa jej kritériá a je s ním spokojná.

 

Parný čistič na podlahy Rovus Nano

 • Cena: 79,99 €

 • Farba: biela

 • Sada obsahuje: Hlavné telo parného mopu, nástavec na koberce, návliečku na koberce, návliečka na tvrdé podlahy

 • Výkon: 1100 W

 • Kontrolka připravenosti páry

 • Nádobka na vodu: 220 ml

 • Hmotnosť: 1,4 kg
 • Utierky: 1 na tvrdé podlahy, 1 na koberce

 • Dĺžka kábla: 4 m

 • Doba nahriatia: 0,5 min

 • Hodnotenie Niny: 5 z 5

 • Odkaz na produkt: Parný čistič na podlahy Rovus Nano

 

Nie som zrovna fanúšik upratovania, ale je to bohužiaľ nutnosť, a naviac zdieľam domácnosť s dvoma psami a dvoma mačkami, tak sa pravidelnému upratovaniu naozaj nevyhnem. S vysávaním mi už dlhšie pomáha robotický vysávač, a nedávno som začala zisťovať, ako si uľahčiť a zefektívniť aj umývanie dlážky. 

 

Prečo Parný čistič Nano?

Parný čistič som si vybrala predovšetkým preto, že nie je nutné používať žiadne chemické prostriedky, čo moji chlpatí spolubývajúci určite ocenili. Funguje na princípe suchej pary, čo znamená, že sa dá bez obáv použiť na rôzne typy povrchov, pretože ich nezvlhčuje. Naviac vysokotlakový prúd páry nielen čistí, ale aj dezinfikuje. Musím ale priznať, že som bola mierne skeptická, či naozaj spoznám rozdiel vo výsledku upratovanie oproti bežnému mopu. 

 

Používanie parného čističa

Zostavenie aj samotné ovládanie je veľmi jednoduché, v balení je podrobný návod a priložených je tiež niekoľko náhradných handier a nástavec na koberce, Pomocou teleskopickej rukoväti je možné nastaviť si vyhovujúci výšku. Pred upratovaním sa mop jednoducho naplní vodou, zapne a po pár sekundách  dá “zlostné” syčanie najavo, že je pripravený k použitiu. Potom už len stačí sledovať, ako nečistoty a špina miznú pred očami. Po umytí stačí dať z mopu dole návlek a vyprať ho v práčke. 

 

Celkové hodnotenie 

Parný čistič Rovus Nano je môj prvý mop, takže ho nemám s čím porovnať,  ale pri jeho používaní je podlaha takmer hneď suchá a skutočne žiari čistotou. Je ľahký a jednoducho sa ovláda, rýchlo sa nahreje a je okamžite pripravený na akciu. Keďže sa dá použiť na rôzne povrchy, ide skutočne o užitočného pomocníka. S čističom sa pracuje pohodlne a jednoducho. Vďaka sklopnému ramenu sa s ním dá utrieť aj pod nábytkom, dostane sa do kútov aj úzkych priestorov. Zistila som, že keď pred tým vyčistím podlahu bežným mopom, tak potom na návleku ostane ešte veľa nečistôt, čo je najlepší dôkaz toho, že naozaj funguje o veľa lepšie a efektívnejšie.

Naviac s týmto pomocníkom nemám vôbec pocit, že by bola upratovanie domácnosti drina. Mohol by mať síce väčšiu nádobku na vodu, ale inak je dokonalý. Odporúčam ho všetkými piatimi hviezdičkami. 

 

Výhody Nevýhody
- čistí a dezinfikuje - nádobka na vodu má malý objem
- je ekologický  
- teleskopická tyč  
- utierky je možné prať v práčke  


 

Niečo málo o Rovus

Rovus je eshop patriaci pod spoločnosť STUDIO MODERNA. Okrem e-shopu Rovus táto spoločnosť prevádzkuje aj ďalšie známe a populárne e-shopy ako Dormeo, Delimano, Wellneo, Top Shop a Walkmaxx.

Rovus predstavuje novú značku širokého sortimentu výrobkov na upratovanie a starostlivosť o domácnosť, starostlivosť o odevy a domáce vylepšenia. Cieľom produktov značky Rovus je uľahčiť vám život.

 

Spôsoby dopravy 

Ak ste si vybrali produkt z e-shopu Rovus, tento e-shop ponúka možnosť dopravy prostredníctvom kuriera. Cena dopravy je 4,59 €. Produkt si môžete vyzdvihnúť aj osobne na predajni. Predajne nájdete po celom Slovensku, v Bratislave, Trnave, Piešťanoch, Trenčíne, Nových Zámkoch, vo Zvolene, Banskej Bystrici, Košiciach, v Prešove, v Poprade, v Žiline, ale napríklad aj v Leviciach, Michalovciach či Prievidzi. Cena dopravy je v tomto prípade symbolické 1 €. Najnovšie ponúka e-shop Rovus aj vyzdvihnutie v Zásielkovni. Tento spôsob dopravy môžete zvoliť v prípade dvoch a viacerých kusov v košíku. 

 

Spôsoby platby

Za tovar môžete platiť v hotovosti pri prevzatí, kartou, bankovým prevodom, prostredníctvom účtu PayPal a pri nákupe v hodnote minimálne 100 € aj na splátky. V prípade možnosti spôsobu dopravy osobným odberom je nutné zaplatiť vopred platobnou kartou, prevodom alebo prostredníctvom účtu PayPal.