Recenzia Ornamenti: Kvalitné, luxusné a aj tak dostupné šperky

15. 1. 2022
Recenzia Ornamenti: Kvalitné, luxusné a aj tak dostupné šperky

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

 

Šperky Ornamenti majú zacielené na luxus, štýl, ale aj cenovú dostupnosť. Mali by ste sa v nich cítiť výnimočne a byť vždy originálni. Na prehľadnom e-shope si môžete vyberať z množstva pozlátených či strieborných náušníc, náramkov, náhrdelníkov aj prsteňov, aj šperkov z chirurgickej ocele.

Či sú dobre aj ich kvalitou, originalitou aj designom pre vás tentoraz testovala kolegyňa Tereza, ktorá mala testované produkty do troch dní pri sebe. 

 

Pozlátený náhrdelník Letter T gold

Recenze Ornamenti: pozlacený náhrdelník, řetízek

 • ​​​​​Cena: 99,99 €
 • Materiál: striebro 925/1000, diamant   0,01ct
 • Povrchová úprava: 18k zlato
 • Dĺžka retiazky: od 38 cm do 43 cm
 • Dĺžka prívesku: 7 mm
 • Hodnotenie Terezy★★★★
 • Stránka produktu: Dámsky pozlátený náhrdelník

 

Po rozbalení krabice na prepravu ma veľmi milo prekvapilo darčekové balenie náhrdelníka. Celý balíček pôsobil veľmi elegantne a slávnostne. Z nákupu som vďaka tomu mala radosť vlastne ešte predtým, než som videla samotný produkt.

Náhrdelník je vyrobený zo striebra a pokrytý hrubou vrstvou 18k zlata. V rohu písmena T je vsadený malý diamant, pričom vrstva zlata by mala byť oproti bežným šperkom podobného typu až dvojnásobná.

Pri bližšom skúmaní som si všimla na zadnej strane šperku maličké miesto, kde chýba zlatá farba. Po tom, čo som šperk nosila denne celý mesiac, som nespozorovala, že by sa toto nepozlátené miesto zväčšovalo, ani ďalšie chyby. Vzhľadom na to, že miesto je naozaj malinké a ešte zozadu, vlastne mi to ani neprekáža.

 

Recenze Ornamenti: pozlacený náhrdelník, řetízek

 

Na prvý pohľad ma prekvapila menšia veľkosť prívesku, teda písmena T, ktoré na mňa na fotkách pôsobilo väčšie. Zodpovedá ale zadaným rozmerom a vo finále na krku vyzerá veľmi dobre - jemne, žensky a elegantne.

Prívesok je veľmi ľahký, teda o ňom na krku ani neviete a rozhodne vás v ničom neobmedzuje. Naopak, ľudia v mojom okolí si ho všimli hneď a náhrdelník priniesol samú chválu. Predtým sa mi stávalo, že iné náhrdelníky boli príliš dlhé a musela som riešiť ich skrátenie. Pri tomto šperku využívam najkratšiu veľkosť a aj na môj jemný krk sedí pekne.

 

Pozlátený náramok Satin gold

Recenze Ornamenti: Pozlacený náramek Satin gold

 • Cena: 36 €
 • Materiál: striebro 925/1000, prírodné perly
 • Povrchová úprava: 18k zlato
 • Dĺžka: od 16 cm do 18 cm
 • Hodnotenie Terezy: ★★★★★
 • Stránka produktu: Pozlátený dámsky náramok

 

Náramok prišiel, rovnako ako náhrdelník, v krásnom balení, ktoré by som sa nehanbila darovať blízkej osobe.Po vzore náhrdelníka je aj náramok pozlátený, a navyše ho po obvode zdobí päť perál. Hoci je každý od iného výrobcu, tvorí s náhrdelníkom ladiacu sadu. Náramok na prvý pohľad vyzerá veľmi krehko a mala som obavy, že sa môže ľahko roztrhnúť. Pri každodennom nosení ale obstál a drží stále krásne.

Šperk je na pohľad veľmi jemný a nežný a najradšej ho nosím v kombinácii so zlatými hodinkami, s ktorými krásne ladia. Pre svoju elegantnosť, ale aj jemnosť, sa hodí ako do spoločnosti (napríklad do divadla), tak na každodenné nosenie napríklad do kancelárie alebo školy - ako ho využívam ja. Náramok sedí aj na veľmi úzke zápästie, je teda vhodný aj pre teenagerky.

 

Recenze Ornamenti: Pozlacený náramek Satin gold

 

So šperkami z e-shopu Ornamenti.cz som celkovo veľmi spokojná a v prípade výberu ďalšieho šperku pre seba alebo ako darček, sa do obchodu opäť rada vrátim.

 

► TIP: Starostlivosť o šperky
 

 • Napriek tomu, že sú šperky z kvalitného materiálu, pre dlhodobé udržanie ich krásneho vzhľadu je dôležitá pravidelná starostlivosť.
   
 • Napriek tomu, že šperky nenosím na šport, do bazéna, doma ani do sprchy, pri každodennom nosení na nich priľnú malé nečistoty, pot a tiež zvyšky parfumu. Preto je dôležité šperky pravidelne čistiť.
   
 • Čistenie je možné špeciálnou handričkou alebo utierkou, ktorá je v predaji v každom dobrom obchode so šperkami či drogériou. Dôležité je so šperkami pri čistení zaobchádzať jemne a opatrne, aby nedošlo k ich poškodeniu.
   
 • Na dôkladnejšie čistenie sú k dispozícii aj čistiace chemikálie – špeciálne peny alebo kúpele. Pri tých je treba dbať na pokyny uvedené na etikete, nie všetky sú totiž vhodné pre šperky s perlami alebo lepenými kamienkami. O odborné vyčistenie najlepších kúskov vo vašej šperkovnici je taktiež možné požiadať priamo zlatníka.
   

Recenze Ornameti: pozlacený náramek a náhrdelník

 

Pár slov o e-shope Ornamenti

Misiou rodinného e-shopu Ornamenti.cz je poskytovať nádherné a cenovo dostupné šperky od popredných európskych dizajnérov, ktoré môžete nosiť každý deň, pri každej príležitosti a ku každému outfitu. Karolína a Dagmar – matka s dcérou, ktoré tvoria srdce Ornamenti, spájajú svoju lásku k cestovaniu a krásnym šperkom v jedno.

Vyberajú tie najlepšie svetové kúsky a združujú ich na svojom e-shope pre všetkých, ktorí oceňujú jedinečný dizajn a dostupné ceny. Na výber sú šperky z pozláteného striebra aj chirurgickej ocele pre dospelé dámy aj malé slečny.