Vyskúšali sme nutrične kompletné jedlo od MojaMana.sk

12. 9. 2020
Vyskúšali sme nutrične kompletné jedlo od MojaMana.sk

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

 

V tohtotýždňovej sobotnej recenzii sa bližšie pozrieme na práškové jedlo od e-shopu MojaMana.sk, ktoré je nutrične kompletné a bolo vyvinuté pre jednoduchšie a rýchlejšie stravovanie.

Produkty recenzoval náš kolega Peter, ktorý mal na jedlo od MANA dostatok času a rozhodol sa ho vyskúšať naozaj poriadne. Testoval ho v rôznych fázach dňa, v rôznych množstvách a počas rôznych aktivít. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako sa mu to pozdávalo.

ManaPowder TM Origin

 • Názov: ManaPowderTM Origin
 • Cena: 55,00 €
 • Počet kusov v balení: 7 vreciek
 • Počet porcií na vrecko: 5 porcií
 • Počet porcií v celom balení: 35 porcií
 • Počet kalórií v jednej porcii: 400 kcal
 • Váha celého balenia: 4,2 kg
 • Chuť: Krémová a neutrálna
 • Vhodné pre vegánske stravovanie: Áno
 • Počet základných živín v porcii: 42
 • Počet vitamínov v porcii: 38
 • Laboratórne testované: Áno
 • Stránka produktu: ManaPowderTM Origin

 

Čo je MANA?

MANA je nutrične kompletné jedlo, ktoré bolo kompaktne navrhnuté pre všetkých ľudí, ktorí nemajú čas variť či upratovať po sebe v kuchyni. Alebo jednoducho na jedlo nemajú dostatok času, či len práve majú chuť na niečo ľahké a výživné. MANA je vhodná pre každého, kto má chuť sa stravovať efektívne, no zdravo zároveň.

Práškové jedlo je kompletne vegánske, bohaté na bielkoviny s nízkym obsahom cukru a nízkym glycemickým indexom (29). Obsahuje 24 minerálov, 14 vitamínov, omega-3 mastné kyseliny z rias a celkovo ponúka až 161 zdravotných benefitov pre naše telo. Celý proces je kinicky testovaný. MANA je šetrná aj k našej planéte, svojou výrobou podporuje trvalo udržateľný rozvoj a ekologickú výrobu.

Ako MANA chutí?

Už z názvu produktu vyplýva, že biela verzia práškového jedla od MANA bude chuťovo neutrálna. Naozaj je tomu tak. Rozrobené jedlo chutí krémovo a mne osobne to veľmi vyhovovalo, pretože pridané chute veľakrát pôsobia neprirodzene. No aj napriek tomu, nemôžem povedať, že by ManaPowderTM Origin chutil nijako. Práve naopak, chuť jedla je veľmi dobrá a musím čestne prehlásiť, že som si na ňu zvykol prakticky hneď a na každé ďalšie MANA jedlo som sa tešil.

Pre milovníkov rôznych chutí, prípadne pokiaľ by vás neutrálna chuť už otravovala, má MANA riešenie – ochutnať môžete aj čokoládovú príchuť, ktorá disponuje identickými vlastnosťami, je však ochutená a v e-shope ju nájdete pod názvom ManaPowderTM Choco. Čokoládovú príchuť som neskúšal a preto nemôžem hodnotiť. Mám ale pocit, že by mohla byť naozaj dobrá. :-)

 

Dávkovanie a príprava

Príprava aj dávkovanie sú jednoduché. Priamo na krabici máte uvedené informácie o tom, koľko gramov prášku máte zmiešať s určitým množstvom vody a je tiež prehľadne ilustrované, koľko lyžičiek ide na jednu porciu. Na obrázku je tiež popísané, že jedna porcia predstavuje jedno menšie jedlo. Ak chcete simulovať napríklad obed, môžete si ich dať dve a podobne.

Ideálne je, pokiaľ máte naberačku od MojaMana.sk, no ja som ju nemal a množstvo som si zo začiatku odvážil na kuchynskej váhe, neskôr som už prášok dávkoval od oka. Na miešanie som používal klasický plastový shaker s mriežkou. Prášok sa vo vode rozpúšťa rýchlo, nezostávajú takmer žiadne hrudky a ak áno, tak len veľmi malé a skôr sa mi to stávalo vtedy, keď som nápoj nepremiešal dostatočne.

TIP: V e-shope Mojamana.sk si môžete okrem originálnej fľaše MANA objednať aj originálnu nerezovú odmerkou MANA, ktorá je presne stavaná na 200 kcal prášku MANA, to znamená, že dve odmerky budú znamenať jedno 400 kcal jedlo.

 

Aké sú hlavné výhody stravovania s MANA?
 

 • Šetrí čas, peniaze aj energiu.
 • Jedlo na celý deň za menej než 8 EUR.
 • Žiadne varenie a upratovanie.
 • Bez pocitu hladu.
 • Kompletné nutričné hodnoty.
 • Vegánsky produkt.
 • Bohaté na vitamíny, minerály a omega-3 mastné kyseliny.
 • Šetrné k planéte.

 

Petrove hodnotenie

Značku MANA som v podvedomí evidoval už dlhšie, no s jej produktami sa osobne nikdy nestretol. Celkovo žijem dosť aktívnym štýlom a častokrát si uvedomím, že som po dni plnom práce či športovania hladný a na jedlo zabúdam.

To neskôr končí rýchlym zahnaním hladu, ktoré veľakrát prichádza v podobe nezdravých jedál či polotovarov. Nehovoriac o tom, že sa jedná o reštauračné jedlá, ktoré pri dlhšom časovom horizonte potrápia aj moju peňaženku. Moje snahy o zdravé a výživné stravovanie sú preto pravidelne narušované zabúdaním na jedlo, nedostatkom času na jeho prípravu a naliehavou potrebou zahnať hlad čím skôr.

V minulosti som vyskúšal rôzne rastlinné proteíny v prášku, ktoré boli založené na podobnej báze – napríklad proteín z hráškovej či fazuľovej srvátky. Tieto proteíny však nutričnými hodnotami nedosahovali hodnoty ManaPowderTM Origin a hlavne, nechutili tak dobre.

 

Kedy som ManaPowderTM Origin využíval?

Najväčšie problémy s prípravou jedla mám práve ráno. Popri všetkých veciach, ktoré musím ráno stihnúť sa väčšinou stane, že na raňajky zjem iba niečo malé, prípadne nezjem nič a hlad zaženie šálka kávy. To však zdravé nie je a pokúsil som sa to zmeniť práve pri testovaní MANA.

Pozitívna informácia je, že sa mi to aj naozaj darilo. Príprava raňajok mi nezabrala viac ako 3 minúty a jeho konzumácia bola tiež rýchla. Postupom času som si však na takéto rýchle stravovanie zvykol a z raňajok som rýchlo prešiel aj k obedom a miestami aj večeriam. Večere sú však v mojom dennom režime väčšinou kľudné a mám na prípravu jedla čas.

Perfektne sa mi však MANA osvedčila počas predĺženého víkendu, kedy sme spolu s priateľkou vyrazili na východ Slovenska do prírody a prespávali sme striedavo v aute a v stane. Celé dni sme trávili na horách a MANA sa stala našim spoločníkom na celé 3 dni.

 

Je to zdravé?

ManaPowderTM Origin nie je len taký hocijaký prášok. Jedná sa o klinicky a vedecky podložený produkt, ktorý je overený viacerými výskumami. Tie potvrdzujú, že takéto jedlo je kompletnou a plnohodnotnou náhradou klasického jedla a v extrémnych prípadoch sa môžete s ManaPowderTM Origin prestravovať naozaj aj každý deň.

MANA pozitívne vplýva na fungovanie našej mysle, keďže trávenie je rýchle a nezaťažuje príliš žalúdok. Rýchlejší je aj metabolizmus a obsah vitamínov podporí vaše svaly a kosti. Jedlo je výživne bohaté a pozitívne vplýva na celý imunitný systém spolu s krvotvorbou, pleť a sliznice, vlasy a nechty  a v neposlednom rade posilňuje zdravie našich zubov, ďasien, srdca a očí.

Takže nie, svojmu zdraviu naozaj neškodíme. Skôr naopak, keďže klasické jedlá častokrát obsahujú neželané látky, či pre naše telo nie sú úplne vhodné.

 

A čo pocit hladu?

Spočiatku som sa bál, že prášok rozpustený vo vode ma nemôže zasýtiť na dlho a že ma do chvíle prepadne hlad. Musím ale povedať opak. MANA zasýti a pocit hladu nie je vôbec výrazný. Samozrejme, že záleží od toho, aký máte výdaj energie a že zjedená pizza vás zasýti viac.

Porcia ManaPowderTM Origin však má potrebný počet kalórií a živín, nemusíte sa preto báť, že by vášmu telu niečo chýbalo. Od začiatku ma však lákalo vyskúšať celý jeden deň konzumovať iba MANA prášok. No a verte či nie, úplne v pohode som to vydržal dokonca celé 3 dni.

 

Záver hodnotenia

Možno to bude znieť ako klišé, no na ManaPowderTM Origin – kompletne nutričné jedlo, nemám negatívne slová. Tento šikovný produkt som si doslova zamiloval a už teraz viem, že si objednám ďalšiu krabicu.

Celý proces prípravy je rýchly a jednoduchý, konzumácia je príjemná a nezaťažuje žalúdok, no zároveň zasýti. MANA sa perfektne hodí k môjmu životnému štýlu, a ak aj vy niekedy nestíhate raňajkovať alebo obedovať, vyskúšajte to. Za mňa udeľujem 5 hviezdičiek. A keby som mohol, pridám aj šiestu. :-)

 

Niečo o e-shope MojaMana.sk


Internetový obchod sa venuje vývoju a predaju nutrične bohatého jedla v podobe prášku a hotových nápojov. V ponuke dokonca nájdete aj prvý, nutrične kompletný, 100 % rastlinný burger. Spolu s výživou môžete zakúpiť aj šikovné príslušenstvo, ktoré vám prípravu a konzumáciu produktov MANA uľahčí. No a pri nákupoch nad 80 € vám e-shop dokonca odpustí platbu za poštovné.

Na stránkach e-shopu nájdete aj sekciu s receptami na chutný obed či večeru, ktorú si z produktov MANA pripravíte. No a ak stále máte otázky, prečítajte si odpovede samotného e-shopu na to, čo ich zákazníkov a potencionálnych zákazníkov zaujíma najviac.

Mojamana.sk logo

O Mojamana.sk

Mana je nutričný nápoj, ktorým môžete nahradiť raňajky, obed či večeru alebo si ho vychutnať na olovrant. Ak v krátkom čase potrebujete dobiť energiu, nápoj bohatý na bielkoviny, vitamíny a minerály, je to, po čom by ste mali siahnuť. Dopite sa energiou na Mojamana.sk.