Recenzia Kärcher - Vysokotlakový čistič (vapka) K 2 Full Control

22. 8. 2020
Recenzia Kärcher - Vysokotlakový čistič (vapka) K 2 Full Control

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,0 / 5

Máte rodinný dom? Jazdíte na bicykli v teréne, alebo si radi umývate auto sami? Tak to sa vám môže hodiť vapka Kärcher K 2. Otestovali sme ju v prevádzke a absolútne splnila všetky dôležité požiadavky na tlakový čistič pre bežné, hobby použitie. Kärcher je špičkou v tom čo robí a testovaná vapka to iba potvrdzuje.

Pri výbere a porovnaní vysokotlakových čističov je nutné zvážiť, na čo budú používané a ako často. Kto ich bude obsluhovať, či bude potrebné umývať s využitím čistiacich prostriedkov, teplou alebo studenou vodou. Čistič K 2 môžeme zaradiť do kategórie studenovodných prístrojov, osobne nemám ambíciu púšťať do neho teplú vodu, ale napojiť ho na našu záhradnú hadicu. Pri rodinnom dome je hadica nevyhnutnosťou, takže som čistič rozbalil, napojil a hneď vyskúšal. Ako mi to išlo, to si prečítate v recenzii.

Intuitívne zapojenie a používanie vysokotlakového čističa Kärcher K2

Tlakový čistič K2 dorazil v kompaktnej krabici, ktorá obsahovala obrovské množstvo príslušenstva, a tak bolo potrebné výnimočne použiť návod. Jednotlivé časti sa spájajú bez šróbov a matiek, veľmi inteligentným spôsobom sa do seba počas pár minút napasujú. Častí je naozaj veľa, rovnako ako rôznych možností využitia. Menej zručných užívateľov môže toľko dielov zaskočiť, ale inštalácia je jednoduchá a po pripojení prvého dielu užívateľ intuitívne zapojí aj ostatné.

Vapku je okrem napojenia na hadicu nutné pripojiť k elektrine. Elektrina je najčastejší variant pohonu, elektrický motor bude vyhovovať každému. Na čo je ale nutné si dať pozor je kábel. Za mňa by mohol byť dlhší a pevnejší a chcelo by to mať možnosť ho niekam zmotať. 

Montáž a prvé spustenie zvládnete za chvíľku. Prístroj je ľahký a jednoducho sa používa. Na čistenie je možné použiť rotačný nástavec, rôzne trysky a trysku s nastaviteľnou silou prúdu. Táto regulácia prietoku vody určite príde vhod, pretože nie každý materiál vydrží silný prúd vody. Iný použijete na dlažbu, iný na omietku alebo fasádu. Po práci s vapkou je dobré myslieť na údržbu a tá je opäť jednoduchá. Vďaka tomu, že je možné všetko rozobrať, vyčistiť a vysušiť, nebude problém udržať prístroj v prevádzke mnoho rokov.

Ako vybrať vysokotlakový čistič? 

Pred samotným výberom si musíte ujasniť, na čo a ako často budete vapku využívať. Podľa toho budete porovnávať parametre a vyberať.

Medzi hlavné patrí maximálny tlak. Pre bežné používanie by mať byť určite vyšší ako 100 barov. K 2 má tlak 110 barov a pri používaní na moju dlažbu postačil k odstráneniu všetkého machu medzi jednotlivými kúskami skladačky. Príkon 1,4 kW je možné na bežné hobby použitie považovať za dostačujúci.. Tieto parametre pri profi prístrojoch musia mať omnoho vyššie hodnoty, ale na druhej strane nie je nutné mať doma prehnane silný stroj za úplne iné peniaze. 

Pri profi prístrojoch vás tak budú zaujímať ďalšie parametre ako teplota vody, dĺžka kábla, hmotnosť alebo hlučnosť. Pre niektoré úkony je dobrá vysoká teplota vody, niektoré veľmi drahé prístroje pracujú pri teplotách aj cez 90°C. Kärcher K 2 je možné používať pri teplote do 40°C. Ak budete používať vapku rekreačne, nebude hlučnosť zásadný parameter, no pokiaľ budete tento prístroj používať pravidelne, bude aj túto vlastnosť nutné sledovať a dať si pozor, aby aj pri vyššom výkone zostala úroveň hluku na rozumnej úrovni.

Je Kärcher K 2 správnou voľbou?

Pre domáce použitie ide o kvalitný a dostatočne výkonný prístroj. Má mnoho príslušenstva a možností využitia a jednoducho sa s ním manipuluje. V prípade výberu vapky by značka Kärcher v prvej voľbe chýbať nemala. A pokiaľ chcete výkonnejší prístroj, môžete zvoliť vysokotlakový čistič z radu Kärcher K 5 alebo K7.

Vysokotlakový čistič (vapka) K 2 Full Control Home

Vysokotlakový čistič (vapka) K 2 Full Control Home

 • Značka: Kärcher
 • Teleskopický držiak
 • Vysokotlaková pištoľ
 • Rotačná tryska
 • Vysokotlaková hadica
 • Integrovaný vodný filter
 • Dávkovač čistiaceho prostriedku
 • Stupne tlaku: 3
 • Tlak (bar/MPa): 20 – Max. 110 / 2 – Max. 11
 • Prietok (l/h): Max. 360
 • Max. teplota na prívode: 40 °C
 • Príkon: 1,4 kW
 • Hmotnosť bez príslušenstva: 4,3 kg

152,00 €

Nakúp s cashbackom

Niečo málo o Kärcher.com/sk

Firma Kärcher si udržuje výsadné postavenie na trhu s potrebami pre upratovanie domácnosti a záhrady. Ide o rodinnú firmu, ktorá pokračuje v odkaze zakladateľa a vynálezcu Alfreda Kärchera. Spoločnosť svoje prístroje vyvíja na základe potrieb a prianí užívateľov. Medzi pomocníkmi pre dom a záhradu nájdete:

E-shop Kärcher má prehľadne ucelenú ponuku svojich produktov, ktoré rozdeľuje na domáce a profesionálne použitie. V detailoch produktov uvidíte prehľad dôležitých vlastností a popisy funkcií výrobkov. 

Môžete zvoliť porovnanie produktov, vďaka ktorému uvidíte svojich kandidátov prehľadne v jednej tabuľke s detailným opisom parametrov. Potom už stačí vybrať podľa preferovaných vlastností. Rozhodovanie vám tiež môžu uľahčiť recenzie užívateľov pod produktami.

Ak chcete prístroj najskôr vyskúšať, potom máte možnosť využiť požičovňu čiastiacich strojov Kärcher.. A navyše, prihlásením k odberu newsletteru dostanete zľavu 10 % na celý nákup.