Recenzia športových okuliarov Horsefeathers

Ktorý športovec niekedy nezažil pocit paniky, keď ho na bicykli oslnilo slniečko a krátku chvíľu nevedel, kam sa rúti a či no niečoho nenarazí? Fotochromatické okuliare značky Horsefeathers vás v takýchto situáciách údajne podržia. Ako veľmi sa na ne môžete spoľahnúť pre vás testoval kolega Pepa.

18. 3. 2023
Recenzia športových okuliarov Horsefeathers

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Začína jar a s ňou aj prvé teplé dni a slnečné lúče. Aktívni cyklisti už vyťahujú a nastavujú svoje bicykle a nakupujú si vybavenie, aby boli pripravení na všetko, čo nová sezóna ponúka. Naskytla sa mi možnosť otestovať športové okuliare, a pretože som vášnivý cyklista, nemohol som odmietnuť.

► Ako to funguje?

Fotochromatické okuliare sú obľúbeným doplnkom mnohých športovcov. Prečo? Ide o samozafarbovacie okuliare, ktoré reagujú na aktuálne svetelné podmienky, a to tak, že ich sklá v intenzívnom svetle tmavnú, a naopak sa menia na svetlé pri nižšej svetelnej intenzite. Ak teda idete na bicykli, na bežkách alebo napríklad na korčuliach, nemusíte mať strach, že vás náhle oslní slniečko alebo že v tieni kvôli tmavým okuliarom zle uvidíte. Priepustnosť skla týchto konkrétnych okuliarov je 78 % pred vystavením slnečnému svitu a 14 % po vystavení - sú teda vhodné na celodenné jazdenie.

Okuliare pre každého športovca

Ak hľadáte fotochromatické okuliare, ktoré budú naozaj kvalitné, potom by ste určite okuliare mali zvážiť od značky Horsefeathers. Podľa mojej skúsenosti sú tieto okuliare skvelou voľbou pre športovcov i bežných užívateľov, pretože sa dokážu stmaviť na slnku, v šere je v nich však stále dobre vidieť, čo zaisťuje bezpečné nosenie počas celého dňa.

Okrem toho sú tieto okuliare veľmi pekné dizajnovo, a navyše ľahké, takže ich môžem nosiť celý deň bez akéhokoľvek pocitu nepohodlia. Nožičky sú nastaviteľné a perfektne sedia na hlave. Nemusím sa teda obávať, že by mi okuliare spadli z nosa.

Osobne som ich použil pri cyklistike aj na lyžiach a bol som veľmi spokojný. Využil som ich ako náhradu za lyžiarske okuliare, keď som si ich zabudol vziať so sebou na zjazdovku, a výsledok bol skvelý. Nielenže blokovali slniečko v očiach, ale ochránili ma aj pred vetrom a snehom. Malou nevýhodou možno môže byť sklo aj nad nosom, ale človek si rýchlo zvykne, že ich musí chytať len za nožičky alebo plastový rámček.

Cyklistické okuliare Scorpio

Cyklistické okuliare Scorpio

 • Materiál: TR90 (ľahký a odolný)
 • Vysoko kvalitné fotochromatické sklá
 • 100 % UV ochrana
 • Priepustnosť: pred vystavením slnečnému svitu 78 %, po vystavení 14 %

58,99 €

Nakúp s cashbackom

Ostatní športovci okuliare závidia

V balení som našiel pevné puzdro a čistiacu handričku – okuliare sú teda v bezpečí aj zapadnuté na dne môjho batohu. Pretože som si nejakú dobu musel zvykať na fakt, že okuliare na nose nesedia vďaka obrúčku, ale sú spojené sklom, čistiacu handričku som naozaj využil, pretože som si na sklo stále siahal.

Celkovo sú okuliare Scorpio od značky Horsefeathers skvelou voľbou pre každého, kto hľadá kvalitné a funkčné fotochromatické okuliare. Ľudia okolo mi ich len chválili a pýtali sa, ako fungujú a kde sa dajú kúpiť. Môžete si teda byť istí, že budete pri svojich športových aktivitách vyzerať skvele a zároveň budete v bezpečí pred slniečkom počas celého dňa.

Čo sa týka farebného prevedenia, ja som zvolil Scorpio okuliare so sklami s červeným odleskom, na výber je ale aj zelený variant. Pokiaľ sa však chystáte športovať v naozaj slnečnom počasí, môžete siahnuť po Horsefeathers Scorpio cyklistických slnečných okuliaroch, ktoré vás ochránia pred oslnením, a pritom zachovajú vernosť farieb.

Celkové hodnotenie

 • rýchle zatmavenie a zosvetlenie
 • pohodlie na hlave
 • dizajn
 • kvalita spracovania
 • ľahká váha
 • puzdro a čistiaca handrička v balení
 • vyššia cena
 • rýchlo sa zašpiní

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Horsefeathers logo

O Horsefeathers

Hľadáte originalitu do prírody aj do mesta? Skúste značku Horsefeathers, ktorá oblieka snowborďákov aj skejťákov už viac ako 30 rokov. Ak vám slová ako streetwear, bike či snowboarding nie sú cudzie, v tomto e-shope sa nadchnete a budete mať o chvíľu plný košík.