Recenzia zrnkovej kávy z e-shopu GourmetKava.sk

Vstúpiť do sveta kávy je ako cesta do spletitých uličiek aróm, kde každý dúšok zavádza do iného kúta exotickej chuti. Kolega Pepa ako sprievodca kávovou džungľou prináša svoje dojmy z káv z pražiarne Gourmet Káva. Prečítajte si jeho hodnotenie a preskúmajte, aké lahôdky si zaslúžia vašu pozornosť.

29. 3. 2024 Pepa
Recenzia zrnkovej kávy z e-shopu GourmetKava.sk

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

Káva. Čo sa vám vybaví, keď počujete to kúzelné slovo? Hoci po prebudení začínam deň čajom, tak ranná káva je pre mňa rituál, bez ktorého si len ťažko dokážem predstaviť deň. Vlastne ani neviem, kedy naposledy som tento „obrad“ vynechal.

Kávu milujem. Väčšinou si ju vychutnám ako klasické espresso alebo väčšie espresso lungo bez „vylepšenia“. Tzn. žiadny cukor ani mlieko. Pretože veľmi rád pre spestrenie mením svoje zvyklosti, sú situácie, keď uprednostním pravú tureckú kávu z džezvy alebo moka kávu, ale dám si pokojne aj klasického českého turka. 🙂

Tentokrát som dostal príležitosť recenzie kávy od GourmetKáva – pražiarne a e-shopu z pražských Vinohradov. S touto pražiarňou som doteraz nemal tú česť a veľmi som sa na nové chute tešil. Káva, ktorú som mal možnosť z tejto pražiarne ochutnať, je pražená skôr na stredný stupeň do tmavšej hnedej farby.

GourmetKáva Recenzia

Nie som žiadny degustátor kávy a nebudem tak opisovať, aké tóny ovocia odhalili moje chuťové poháriky pri ochutnaní, ale stručne uvediem svoj názor. Verím, že je mnoho z vás ako ja, „obyčajní“ milovníci lahodného nápoja, ktorí ocenia dobrú kávu a úsudok si urobia sami.

Pre recenziu som dostal možnosť vyskúšať balíček Arabica z celého sveta - 1 kg. Ide o balíček 4 druhov 100 % arabica káv z celého sveta. Nikdy nekupujem kilové balenia, ale preferujem balenie po 250 g, ktoré mi doma vydrží na 5–7 dní a nikdy nezostávam pri rovnakom druhu. Aj keď mi aktuálna káva chutí, vždy sa teším na novú chuť, alebo na chuť kávy, ktorú som už 2–3 týždne nepil. Balíček 4 druhov po 250 g je tak pre mňa úplne ideálnou voľbou.

Navyše pri zakúpení balíčka Arabica z celého sveta - 1 kg získate zľavu oproti nákupu jednotlivých druhov. Za mňa jedna z jasných položiek pri výbere tovaru v e-shope GourmetKáva

Pokiaľ samotný e-shop GourmetKáva budete prechádzať ďalej, zistíte, že jeho ponuka zahŕňa nielen široký výber kávy na rôzne spôsoby prípravy, ale aj všetko potrebné vybavenie od kávovarov a alternatívnych metód prípravy, až po širokú škálu príslušenstva. E-shop navyše vedľa kávy ponúka široký výber čajov.

► Tip: Ak sa chcete o káve a jej príprave dozvedieť viac, skúste niektoré z pravidelne publikovaných článkov v magazíne.

Káva Brazília Santos: čokoládové tóny


Chuťový profil (informácie z webu): Brazílska káva Santos je preslávená predovšetkým svojou nižšou aciditou a plným telom. V káve sa snúbia čokoládové a orieškové tóny s jemnými tónmi ovocnými. Chuť je jemná. Aróma je príjemná bez stopy horkosti.

Brazília je najväčším producentom kávy Arabica na svete. Nie je tak divu, že práve brazílska káva je taká rozšírená a právom obľúbená. Napriek popisu kávy z webu práve pri tejto káve cítim príchuť horkej čokolády. Zo všetkých 4 druhov kávy, ktoré som mal možnosť od GourmetKáva ochutnať, cítim u tejto horkú príchuť. Príjemnú chuť horkej čokolády, ale úplne v rozpore s popisom na webe, čo ma prekvapilo. Táto káva je veľmi dobrá a hodnotím ju vysoko, ale z dôvodu, že brazílska káva je tak rozšírená, už som ochutnal aj skutočné skvosty, a preto tu nemôžem dať 5 hviezdičiek.

Brazília Santos, kávové zrná Arabica

Brazília Santos, kávové zrná Arabica

 • Odporúčaná príprava: všetky druhy príprav
 • Kyslosť: nízka
 • Stupeň praženia: tmavší
 • 100 % arabica
 • Hmotnosť: 250 g

6,90 €

Nakúp s cashbackom

Káva Kostarika Tarrazu: lahodný karamel

Chuťový profil: Tarrazu sa vyznačuje neskutočnou vyváženosťou. Bezprostredne po prvom dúšku kávy ucítite korenené čokoládové tóny doplnené karamelovou arómou, nasleduje bohaté harmonické telo, ktoré je sprevádzané orieškovou chuťou. Káva je jemná, iba ľahko kyslá a pre svoje vlastnosti je veľmi vyhľadávaná predovšetkým ženami, a tiež tými, ktorí práve začínajú s kvalitnými kávami z najznámejších plantáží sveta.

Káva, ktorá je skutočne lahodná. Chutila všetkým, ktorí ju ochutnali a za mňa najlepšia z tých, čo som mal možnosť otestovať. Veľmi jemná a príjemná chuť.

Kostarika Tarrazu, kávové zrná arabica

Kostarika Tarrazu, kávové zrná arabica

 • Odporúčaná príprava: všetky druhy príprav
 • Kyslosť: nízka
 • Stupeň praženia: tmavší
 • 100 % arabica
 • Hmotnosť: 250 g

7,90 €

Nakúp s cashbackom

Káva Colombia Supremo: vyvážené telo

Chuťový profil: Kolumbia Supremo sa vyznačuje sladko zamatovou chuťou so silnou arómou miestami pripomínajúcou pomaranče či bergamot. Telo je krásne plné a silné s decentnou rozpoznateľnou aciditou kombinovanou s čokoládovým a ovocným podtónom. Ide o veľmi vyváženú kávu, v ktorej sa chuť, aróma, kyslosť a ďalšie charakteristiky krásne dopĺňajú a tvoria tak dokonalý celok.

Posledný čas som nemal práve šťastie, a keď som pil kávu z Kolumbie, vždy mi prišla kyslastá o niečo viac, než by som chcel. Tu to ale neplatí, káva je veľmi dobrá s vyváženou chuťou, a musím povedať, že som si na nej naozaj pochutnal.

Colombia Supremo, kávové zrná Arabica

Colombia Supremo, kávové zrná Arabica

 • Odporúčaná príprava: všetky druhy príprav
 • Kyslosť: nízka
 • Stupeň praženia: tmavší
 • 100 % arabica
 • Hmotnosť: 250 g

6,90 €

Nakúp s cashbackom

Káva Etiópia Sidamo: jemná ovocná chuť

Chuťový profil: Pre Sidamo je typická jemná a plná chuť s čokoládovou plnosťou, sprevádzaná opojnou a hlbokou korenenou kvetinovou arómou s príchuťou vínnej révy. Telo je ľahšie a krásne zamatové. Každý dúšok tejto luxusnej kávy uzatvára citrusovú arómu. Káva je cenená pre svoju príjemnú ovocnú kyslosť.

Ďalšia kvalitná a veľmi dobrá káva. Jemná chuť a decentná kyslosť = káva, ktorú musíte ochutnať. Nemám inú možnosť, ako pri tejto káve dať 5 hviezd.

Etiópia Sidamo, kávové zrná Arabica

Etiópia Sidamo, kávové zrná Arabica

 • Odporúčaná príprava: všetky druhy príprav
 • Kyslosť: stredná
 • Stupeň praženia: tmavší
 • 100 % arabica
 • Hmotnosť: 250 g

7,90 €

Nakúp s cashbackom

Kávu si domov objednávam pravidelne. Okrem občasných spontánnych nákupov v lokálnych pražiarňach pri cestách po republike nakupujem pravidelne on-line. Aj keď som predtým striedal len dve pražiarne v poslednom čase skúšam rôzne e-shopy. Skrátka veľmi rád ochutnávam nové veci. 🙂

E-shop GourmetKáva som nepoznal, a som veľmi rád, že som ich kávu vyskúšal. Prekvapil ma ohromný výber, ktorý som inde nevidel a v porovnaní s konkurenciou aj nižšie ceny. Okrem kávy e-shop ponúka aj čaje a pretože si raz za čas rád vychutnám aj kvalitný sypaný čaj, určite vyskúšam aj nejaké čajové lístky a napíšem, ako mi chutili. 🙂

Za seba hodnotím e-shop takmer na 100 %. Pol hviezdy z maxima možných dávam dolu len preto, že s GourmetKáva je to moja prvá skúsenosť a aby som mohol dať maximálny počet, musím tam najskôr ešte párkrát cez Plnú Peňaženku nakúpiť 🙂. Však samo perfektné hodnotenie 98 % na Heureke hovorí za všetko.

Pepa

Autor Pepa

Pepa pochádza z východných Čiech a je jedným z najdlhšie slúžiacich členov Plnej Peňaženky. Okrem toho, že sa naplno venuje riadeniu Peňaženky a svojej rodine, tak je aj vášnivým rybárom. Nakupovaniu ako väčšina chlapov príliš neholduje, ale len dovtedy, kým nepotrebuje doplniť svoju rybársku výbavu. To potom čas plynie príliš rýchlo. Najväčší relax je pre neho čas strávený s rodinou alebo na rybách, ktoré neváha zájsť chytať aj do milovaného Slovinska.

Gourmetkava logo

O Gourmetkava

Na GourmetKáva.sk nájdete akúkoľvek kávu, na ktorú pomyslíte. E-shop je hotovým rajom pre kávičkárov. Máte radi zrnkovú kávu? Viac vám vyhovuje mletá? Chcete skúsiť niečo nové, najlepšie exotické? Tu ste na správnom mieste. 

Súvisiace zľavy a akcie

DOPRAVA ZADARMO

Gourmetkava - Doprava zadarmo
Gourmetkava logo

až 3,5 % späť

Doprava zadarmo

pri nákupe nad 78 €

Akcia končí o:

Akce končí: