Recenzia Goodly: kompletné jedlo v niekoľkých odmerkách

Naši kolegovia skúsili jedlo v prášku - plnohodnotné jedlo, ktoré pripravíte jednoducho a rýchlo.

16. 1. 2021
Recenzia Goodly: kompletné jedlo v niekoľkých odmerkách

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 3,5 / 5

 

Peter a Sabča, naši športovo založení kolegovia, testovali neobyčajný nápoj, ktorý je plnohodnotnou stravou. Vyberte si ktorékoľvek jedlo dňa a môžete zaň dosadiť Goodly - kompletne vyvážené jedlo. Produkty Goodly rozhodne potešia športovcov, vyťažených manažérov, cestovateľov, študentov, tiež tých, ktorí chcú schudnúť alebo tých, ktorý si jedlo jednoducho nechcú pripravovať dlho. Taktiež sa oplatí využiť cashback Plnej Peňaženky, vďaka ktorému navyše pri nákupe na Goodly ušetríte.

 

Goodly – plnohodnotná strava a nápoj v jednom


 • Cena testovacieho balíčka: 480 Kč
 • Cena veľkého balenia: 790 Kč
 • Obsah testovacieho balíčka: 2× čokoláda s kúskami čokolády, 2× lesná zmes s kúskami ovocia, 2× neutral, 2× vanilka
 • Hmotnosť veľkého balenia: 600 g
 • Bez cukru a umelých sladidiel, sladené stéviou
 • Patentované zloženie vytvorené lekárkou a výživovou špecialistkou
 • Vysoký obsah kvalitných bielkovín s kompletným aminokyselinovým spektrom a vysokým obsahom BCAA
 • Probiotiká a vláknina pre zdravú črevnú mikroflóru
 • Zasýti na 3 až 4 hodiny
 • Bez lepku a bez laktózy
 • Podporuje chudnutie
 • Stránky produktov: 

 

Hodnotenie Petra: ★★★★

 

Možnosť otestovať produkty z e-shopu Goodly.cz ma veľmi potešila. A to jednoducho z dôvodu, že som pravdepodobne prototypom človeka pre rýchle a jednoduché stravovanie. Počas dňa si často jedlo nestihnem pripraviť a končím pri niečom nezdravom. Zároveň vediem aktívny životný štýl s množstvom športových aktivít. Aj preto ma potom mrzí, že si z dôvodu nedostatku času počas pracovného dňa nepripravím zdravšiu alternatívu v podobe raňajok či obeda. Na vyskúšanie som dostal komplexne nutričnú stravu od Goodly v 4 príchutiach a rôznych veľkostiach:

 • 1x príchuť Neutral, 600 gramové balenie na 20 porcií
 • 2x príchuť Čokoláda s kúskami čokolády, 40 gramové balenie na 2 porcie 
 • 2x príchuť Lesné ovocie s kúskami ovocia, 40 gramové balenie na 2 porcie 
 • 2x príchuť Vanilka, 40 gramové balenie na 2 porcie 

Dohromady ma teda čakalo pekných 32 porcií a ja som sa s chuťou pustil do ich prípravy. S podobnými doplnkami stravy už nejaké tie skúsenosti mám, a preto som vedel, čo ma približne bude čakať. 

 

► Čo je to Goodly?

 

Goodly je nutrične komplexné jedlo, ktoré je bohaté na živiny a neobsahuje zbytočné sacharidy či kalórie. Jeho zloženie je v súlade s vegánskou filozofiou a konzumáciou podporujete chudnutie a celkový zdravý životný štýl. Príprava pokrmov je maximálne jednoduchá a šetrí čas, ktorý by ste za normálnych okolností strávili varením.

Stravovanie s Goodly je vhodné ako pre mužov, tak aj pre ženy, športovcov, cestovateľov, časovo vyťažených ľudí, ale aj pre tých, ktorí sú večne na diéte. Jedlo obsahuje skutočné kúsky ovocia (okrem neutrálnej príchute) a jedna dávka by vás mala zasýtiť na približne 3 až 4 hodiny.

Pokiaľ si zvolíte stravovanie s Goodly, nemusíte sa obávať žiadneho lepku, maltodxtrínu, ani GMO zložiek. Prášok ich totiž vôbec neobsahuje. Nenájdete v ňom ani žiadne balastné látky a takisto plnidlá. Naopak, Goodly je bohaté na proteíny a vlákninu pre podporu imunity, ktoré bolo vyvíjané a testované pod dohľadom lekárov.

 

► Čo Goodly obsahuje?

 

Zloženie pokrmu je nutrične obohacujúce a obsahuje všetko, čo vaše telo potrebuje pre správne fungovanie. Zasýtiť vás dokáže aj napriek tomu, že obsahuje iba 2 g sacharidov a 2 g tukov. Goodly je preto skvelou voľbou ako pri chudnutí, tak pri zdravom a aktívnom životnom štýle. Zabudnite na dlhú prípravu jedál a neustálym rozmýšľaním nad tým, čo môžete zjesť a aké je zloženie daného jedla.

S Goodly si môžete byť istí, že po zaradení do vášho jedálnička neurobíte chybu a vaše telo tak dostane maximum proteínov, vitamínov, vlákniny a probiotík. Okrem toho do tela dostanete aj dôležité tráviace enzýmy a omega3 mastné kyseliny, ktoré pomôžu pri spracovaní a trávení.

 

Zloženie Goodly:

 • Proteíny - stavebný kameň pre svaly
 • Probiotikum dextrin - podpora imunity
 • Tráviace enzýmy - rozklad sacharidov, tukov a bielkovín
 • Inulín - trávenie tukov
 • Ľanový olej - činnosť mozgu a srdca
 • Lecitín - nervová sústava v rovnováhe
 • Kokosové mlieko - potlačenie zápalov
 • Guma guar - rozpustná vláknina
 • Vitamíny a minerály - fyzická a duševná kondícia
 • Sladidlo stevia - pre diabetikov a redukciu

 

► Príprava nápojov od Goodly

 

Na úvod mojich skúseností by som rád začal tým, čo budete potrebovať na prípravu Goodly. Pozitívne je, že toho vôbec nepotrebujete veľa. Prášok podľa návodu rozmixujete v čistej vode a môžete konzumovať. Ja som občas vyskúšal aj variantu s rastlinným mliekom, čo produktu dodalo krémovosť a jedlo ma viac zasýtilo. Rozmixované jedlo je však pri použití mlieka hustejšie, čo nemusí vyhovovať každému.

Vo veľkom balení (600 g) nájdete aj plastovú odmerku, ktorá vám dávkovanie uľahčí. V menších (40 g), odmerku nenájdete, no pochopil som to tak, že menšie balenia sú skôr testovacie. Pokiaľ vam budú chutiť, zakúpte si väčšie balenie, v ktorom už nájdete aj odmerku. Prípadne si odmerku uschovajte zo staršieho balenia alebo použite polievkovú lyžicu.

Ďalej budete potrebovať nádobu, v ktorej si jedlo pripravíte. Ideálnou voľbou je shaker. Ak ho doma nemáte, môžete si jeden rovno zakúpiť pri objednávke z Goodly.cz. Vybrať si môžete medzi čiernym a bielym variantom. Prášok sa vo vode rozpúšťa rýchlo a nemal som problém s nerozmixovanými hrudkami.

 

► Chuť a príchute

 

Počas testovania som sa snažil klásť veľký dôraz aj na chuť produktu. Pretože ak niečo máte konzumovať na pravidelnej báze, okrem toho, že je pokrm zdravý, mal by vám predovšetkým chutiť. Chuť Goodly produktov je celkovo dobrá, no niektoré varianty mi samozrejme chutili viac, a niektoré menej. 

Neutrálna príchuť - za mňa najlepšia a najchutnejšia varianta. Chuť prášku na mňa pôsobí prírodne a čisto. Nemám pocit, že by jedlo malo dochucovanú príchuť, skôr naopak. Rozmixované jedlo chutí presne tak, ako jeho názov, neutrálne.

Čokoláda s kúskami čokolády - čokoládová príchuť bola chutná, no viem si predstaviť, že nesadne každému. Ja osobne mám radšej horkejšiu príchuť čokolády. Čokoládová príchuť od Goodly je na môj vkus mierne sladšia, ako by mala byť. Aj napriek tomu je však jedlo chutné a predstavuje príjemnú zmenu v porovnaní s tou neutrálnou.

Lesné ovocie s kúskami ovocia - toto bol môj druhý favorit. Lesné ovocie malo veľmi osviežujúcu chuť, ktorá mi prišla veľmi prirodzená. Smoothie nápoje som si pripravoval už aj pred tým, ako som testoval Goodly. Často som si do nich pridával čerstvé lesné ovocie a musím uznať, že príchuť od Goodly za chuťou reálneho ovocia príliš nezaostávala.

Vanilková príchuť - musím priznať, že tento variant mi príliš nechutil. Vo všeobecnosti mám vanilkové príchute rád, no vanilka od Goodly na mňa pôsobila umelo a bola príliš sladká. Opäť ale platí - sto ľudí, sto chutí.

Aj zasýtenie jedlom od Goodly je uspokojujúce. Mne vydržal poci plného žalúdka po raňajkách počas celého doobedia alebo naopak až do neskoršieho popoludnia pri konzumácii Goodly jedla v podobe obeda.

 

► Pri príprave experimentujte

 

Aj keď boli príchute od Goodly v poriadku, pravdepodobne vám nebudú chutiť donekonečna. Vyskúšajte ich preto oživiť aj inými potravinami. Mňa táto možnosť zlákala ešte pred vyčerpaním 32 procií, ktoré som dostal na otestovanie. Jedlo od Goodly je síce nutrične postačujúce už samé o sebe, no mne sa osvedčilo ho doplniť ešte o nejaké moje obľúbené potraviny. Prvou vecou bolo už spomínané rastlinné mlieko, ktorým zároveň stále zachováte vegánsku konzistenciu. Druhým najobľúbenejším variantom bolo pridanie banánu. Ľahko sa rozmixuje a dodá skvelú chuť. Tento spôsob sa mi najviac osvedčil pri neutrálnej príchuti.

Do Goodly pokrmov ale môžete pridávať čokoľvek. Ja som vyskúšal oriešky, javorový sirup, olivový olej, škoricu, chia semienka, granolu, ale aj jahody. Vrelo odporúčam najmä v kombinácii s neutrálnou príchuťou! No a ak vám chýba inšpirácia, nápady môžete získať priamo na stránkach Goodly.cz v sekcii Recepty. Čaká tam na vás množstvo chutných tipov, ktorými som sa pri príprave inšpiroval aj ja. 

 

Petrove zhrnutie

 

Goodly je perfektným variantom do vášho jedálnička. Pri jeho konzumácii ušetríte množstvo času prípravou, ktorá je naozaj jednoduchá. Väčšina príchutí je chutná, mne najviac chutila neutrálna a príchuť lesné ovocie. Príchute čokoláda a vanilka na mňa pôsobili mierne umelo a boli na môj vkus príliš sladké. Perfektnou voľbou (najmä pri neutrálnej príchuti) je možnosť dochutiť si pokrm podľa seba. Možností je naozaj veľa a pri príprave môžete zapojiť fantáziu, s ktorou vám vďaka receptom pomôže aj samotný e-shop. Ak by som mal zhodnotiť svoju celkovú skúsenosť s produktami od Goodly.cz, produktom by som udelil 4 hviezdičky z 5.  A keďže chute sú veľmi subjektívnou záležitosťou, na začiatok by som vám odporučil si objednať Testovací balíček, v ktorom nájdete všetky príchute v malých baleniach. Dohromady tak získate 8 porcií, po 2 porcie z každej príchute.

 

Hodnotenie Sabči: ★★★

 

Pre Goodly som sa rozhodla hlavne z toho dôvodu, že je to rýchle jedlo. Ako človek, ktorý sa považuje za športovo založeného, som túto alternatívnu stravu považovala za super riešenie pre rýchle raňajky pred skorým ranným tréningom alebo počas neho. Cvičenie nalačno mi totiž nikdy nerobilo dobre. Navyše telo potom nemá z čoho čerpať energiu.

 

► Vyhovujúca konzistencia a výživové hodnoty

 

Čo mi na produkte najviac vyhovovalo bola jeho konzistencia a to, že mi výživovo dal všetko, čo pred tréningom potrebujem. Ide totiž o plnohodnotnú náhradu stravy. Nie je mi tak zle od žalúdka od hladu ani z toho, že by mi žalúdku poskakovala pevná strava. Práve preto je konzistencia produktu Goodly pre tieto účely veľmi dobrá, čo je pre mňa naozaj ideálne riešenie. Zo začiatku mi nevyhovovala chuť. Príchuť vanilky bola pre mňa asi najhoršia. Naopak čokoláda bola oveľa chutnejšia. Postupom času som si na chuť zvykla, ale musím povedať, že to nie je moja šálka kávy. Napriek tomu výživovú hodnotu mi toto instantné jedlo dodalo v plnej miere, takže to bolo to, čo ma v danú chvíľu zaujímalo. 

Denne si varím a pripravujem všetky jedlá, ale v nedávnej dobe sa mi podarilo si pri turistike zlomiť ruku a bez tohto produktu by som bola doslova nahraná. Pripravovať si jedlo bez jednej ruky, keď žijete sama, nie je nijaká sranda! Takže vďačím za jednoduchosť a rýchlosť prípravy produktov Goodly. Aby som mala jedlo rozmanitejšie, tak občas do mixéru pridám banán, lesné ovocia alebo čokoľvek, čo mi napadne. To chuť výrazne zlepší.

 

Sabčine zhrnutie

Čo sa týka toho, či by som si produkt kúpila znovu - úprimne neviem. Je to skvelý a rýchly spôsob prípady jedla pre tých, čo si z nejakého dôvodu nemôžu dopriať pevnú stravu (napríklad po zubnom zákroku) alebo napríklad držia diétu. Alebo pre takých, ako som ja, čo chcú prijať niečo optimálne pred ranným tréningom alebo majú úraz ruky (aj keď to v pôvodnom pláne nebolo). Verím, že je to aj veľká výhoda pre ľudí, ktorí pre svoju prácu alebo čokoľvek iné nemajú čas si jedlo variť alebo si zájsť do reštaurácie. Produkt je výživovo plnohodnotný a zasýti na dlhšiu dobu. Pre mňa bola najväčším problémom chuť. Pokiaľ výrobca chuť časom vylepší, určite by som si produkt opäť zakúpila.

 

 

Niečo málo o e-shope Goodly.cz

 

Nápoje Goodly sú vhodné pre všetkých, ktorí sa chcú stravovať a hľadajú niečo pre rýchlu prípravu jedla. Zároveň sa pre svoju malú hmotnosť hodia na cesty. Vhodné sú aj pre tých, ktorí riešia telesnú hmotnosť a chcú schudnúť alebo naopak pre tých, ktorí si chcú vybudovať svalovú hmotu.

 

► Vhodné ako doplnok keto diéty, aj pre vegetariánov

 

Produkty z e-shopu Goodly.cz môžu využiť tí, ktorí držia keto diétu, pretože výrobky obsahujú malé množstvo sacharidov a tukov. Vegetariáni zase ocenia zloženie, vďaka ktorému doplnia chýbajúce živiny. Pre športovcov sa hodí piť Goodly pred aj po tréningu, nápoj doplní bielkoviny a pomáha s regeneráciou svalov. Dávkovanie je podľa potreby možné zvýšiť alebo znížiť, podľa toho, akú dávku proteínov chcete do tela dostať.

 

► Inšpiratívne čítanie

 

Nechajte sa inšpirovať receptami, vďaka ktorým vás Goodly drink neomrzí. Pripravte si napríklad smoothie bowl s chia semienkami a kešu alebo Matcha verziu nápoja. Ponorte sa do článkov blogu Goodly, v ktorých zistíte omnoho viac o týchto proteínových nápojoch.