Recenzia záhradného lehátka z e-shopu Electronic-star

Tiež poznáte pocit, kedy si chcete užiť relax na záhrade, ale na deke vás neustále vyrušujú mravce alebo steblá trávy? Electronic-star ponúka polohovacie záhradné ležadlo, ktoré vám zaistí ten najlepší záhradný relax. Či sa ho oplatí zaobstarať pre vás testovala kolegyňa Martina.

25. 6. 2022
Recenzia záhradného lehátka

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,0 / 5

 

Blížia sa prázdniny, dovolenky a popoludnia strávené s knižkou alebo ľadovým nápojom na záhrade. Pre také chvíle sa oplatí mať niečo, na čom sa pohodlne usadíte a užijete si svoj čas na slniečku a čerstvom vzduchu. Ja som stavila na kvalitné záhradné lehátko značky Blumfeldt. Pokiaľ rovnako ako ja vyberáte niečo na relax na záhrade, dnešná recenzia vám určite príde vhod.


Na praktickosť nedám dopustiť


Pretože mám deti, psy a dom, o ktorý sa musím starať, je pre mňa praktickosť úplne kľúčová. Lehátko California Green som naozaj chcela vyskúšať, pretože by malo byť praktické vo všetkých ohľadoch.

Keď mi prišlo domov, mala som sa o tejto praktickosti presviedčať. Prvé pozitívum som videla na prvý pohľad: ležadlo je skladné. Vďaka tomu, že sa dá veľmi jednoduchým pohybom zložiť, ho zastrčím vážne kamkoľvek, takže keď ho práve nepotrebujem, nikde mi neprekáža.

Relax vo všetkých polohách


Polohovanie považujem na lehátku za jednu z najväčších predností. Je možné ho polohovať bez toho, aby som musela vstávať a vďaka aretácii sa nemusím báť, že by sa z ničoho nič uvoľnilo.
 
Po rozložení a usadení sa lehátko ovláda pomocou náklonu. Je možné ho nastaviť do polohy úplného sedu, ktorú si najviac užívam počas ranných záhradných raňajok, dopoludňajšej kávičky alebo keď mám home office a chcem pracovať na čerstvom vzduchu.
 
Maximálna poloha na ležaní je potom veľmi príjemná a presne tak akurát na odpočinok aj opaľovanie. Príjemné je aj to, že sa vďaka ergonomickému riešeniu pri nastavení tejto polohy ľahko dvíhajú nohy, čo ocením hlavne, keď celý deň niekde lietam a som na nohách. Nohy si navyše môžem buď položiť, alebo si oprieť chodidlá o rám konštrukcie.
 
Skvelá je aretácia priamo pod lakťovými opierkami, vďaka ktorej si zafixujem presne tú polohu, ktorá je mi najpríjemnejšia – veľmi sa to hodí napríklad, keď si chcem čítať knihu, ale v ľahu na chrbte sa mi rýchlo unavia ruky.
 
Na lehátku je na gume upevnený posuvný podhlavník, čo je fajn práve pri čítaní. Vďaka možnosti posunu si ho nastavia aj deti.

Vydrží mi lehátko?


Pretože sa na lehátku neslním len ja, ale aj moje deti, psy a ďalší členovia domácnosti, je pre mňa dôležité, aby bolo pevné a len tak ho niečo nerozhádzalo. V tomto ohľade som s lehátkom California Green spokojná.
 
Lehátko je z oceľových profilov odolných proti korózii, takže sa oň nemusím báť, ani keď ho nechám na daždi. Na profiloch je potom gumenými páskami upevnená špeciálna polyesterová štruktúrovaná tkanina. Tá je vodeodolná a tiež odolná proti UV žiareniu, ležadlo teda na slnku nevybledne ani sa inak nepoškodí. Tkanina je navyše príjemná a vzdušná.
 
Upevnenie tkaniny k oceľovému rámu je pružné, vďaka tomu pohodlné a z môjho pohľadu príjemnejšie ako ležanie na pevnom povrchu – pripadám si trochu, ako v hojdacej sieti :-). Tiež je dostatočne široké, čo oceníme všetci.
 
Výrobca lehátko odporúča pre osoby do 1,85 m výšky a s tým súhlasím, pretože pre pohodlie je fajn, keď si nohy môžete pohodlne oprieť bez toho, aby ste ich mali položené na oceľovom ráme lehátka. Pre môjho vysokého manžela už kvôli tomu lehátko tak komfortné nie je.

 

Lehátko skladacie

California Green záhradné lehátko

 • Ležadlo pre pohodlie na záhrade, balkóne a terase
 • Ergonomicky tvarované ležadlo so 4 cm hrubým, mäkkým čalúnením
 • Vodu odpudzujúci a priedušný poťah z polyesterovej štruktúrovanej tkaniny
 • Odolné voči korózii, vode odolný oceľový rám s práškovým povrchom
 • Ľubovoľne nastaviteľná poloha operadla so zaisťovacími páčkami

69,90 €

Nakúp s cashbackom

Rozmery lehátka

Rozmery vzpriamene: cca 70 × 115 × 100 cm
Rozmery naležato: cca 70 × 85 × 167 cm
Rozmery sklopené: cca 70 × 95 × 16 cm
Rozmery vankúša: cca 39 × 4 × 22 cm
 
Manipulácia s lehátkom je jednoduchá, zvládne ju aj dieťa, takže ho pre svoje ratolesti nemusím neustále nastavovať. Vďaka skladnosti po zložení je navyše ideálne aj na cestovanie, takže ho určite vezmeme so sebou na dovolenku k moru alebo napríklad na stanovačku.

Celkové zhrnutie

 • Skladné
 • Pohodlné
 • Polohovateľné
 • Aretácia v obľúbenej polohe
 • Príjemný materiál
 • Pre vyššie osoby nie je pohodlné na položenie nôh

Počet hviezdičiek: 4,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Niečo málo o e-shope Electronic-star.sk

Na Electronic-star.sk sa môžete vyblázniť. Nájdete tam všetko, čo vám len napadne: produkty do domácnosti a záhrady, ozvučenie, reproduktory, športové a outdoor vybavenie. To všetko na jednom mieste.

Líder na trhu v oblasti inovatívnej spotrebnej elektroniky, kuchynských potrieb, fitness zariadení a domácich či záhradných výrobkov. Medzi najpredávanejšie výrobky Electronic-star.sk patrí aj DJ vybavenie a špičkové audio systémy.

 

Electronic Star logo

O Electronic Star

Líder na trhu v oblasti inovatívnej spotrebnej elektroniky, kuchynských potrieb, fitness zariadení a domácich či záhradných výrobkov. Medzi najpredávanejšie výrobky electronic-star.sk patrí aj DJ vybavenie a špičkové audio systémy.

Podobné články