Recenzovali sme termohrnčeky od Econea

Dosť bolo plastových kelímkov a jednorázového riadu. Prečítajte si našu recenziu na Woodway kelímky z bambusu z e-shopu Econea. EKO nás baví, a vás?

26. 1. 2019
Recenzia Econea.cz: Termohrnčeky

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Spoločnosť Econea založili pred 5 rokmi dvaja nadšenci - Pavol a Martin, ktorí o sebe tvrdia, že nie sú vzdorovití aktivisti a nevyhlasujú vojnu globálnemu otepľovaniu, ale i napriek tomu tvrdia, že šetrnejší k okoliu môžeme byť všetci.  

Poslanie firmy Econea

Econea je e-shop, ktorého myšlienkou je predovšetkým zdravý životný štýl, ku ktorému sa nás malými krôčikmi snaží každodenne viesť.  V jeho ponuke nájdeme šetrné výrobky k životnému prostrediu, ktoré vás budú baviť. Nesnaží se meniť celý svet - ale postupne mení ten svoj, aby bol zdravší, udržiteľný a radostnejší.

Než začne nejakú značku predávať, vždy ju dôkladne preskúma a na svojich stránkach poskytne dostatok potrebných informácií pre svojich zákazníkov.

V poslednej dobe sa všade okolo nás rieši “plastový problém ľudstva” a preto sa Econea usiluje o to, aby prevádzka spoločnosti bola čo najšetrnějšia a dopad na životné prostredie bol minimálny.

Koná s rešpektom k ľuďom, planéte, i našim zvieracím priateľom a z toho sme v Plnej Peňaženke skutočne nadšení.

Bez ohľadu na jeho skvelé hodnotenie na Heuréke, kde za posledných 90 dní hodnotilo Econeu 3 523 zákazníkov a 99 % (3 507) z nich nákup v tejto spoločnosti hodnotí pozitívne, sme sami o kvalite nanajvýš presvedčení.

Vyberať môžeme z tisícky produktov ohľaduplných k prírode a nášmu zdraviu. Rozsah jeho ponuky je obrovský. Nájdeme tu nielen drogériu, oblečenie, potraviny, ale i nádoby a kozmetiku.

Viac o e-shope Econea se dozviete na jeho blogu, kde uvádzajú ďalšie a ďalšie zaujímavosti o spôsobe výberu produktov na svoje stránky, o zdravom životnom štýle a o sebe samých.

Woodway cup

Cena: od 259 Kč
 • Design: Kaktus, Retro puntíky, Retro kvety
 • Objem: 300, 400 a 500 ml
 • Výška: od 12,5 cm
 • Priemer spodný: 5,5 cm
 • Priemer vrchný: 8,5 cm
 • Materiál: bambus, kukuričný prášok, živica, kvalitný silikón

 • Hmotnosť: od cca 250 g
 • Výrobca: Woodway

 • Krajina pôvodu: Čína

 • Naše hodnotenie: 5 z 5

 • Stránka produktu Econea

Tak takéto kelímky nás oslovili hneď dvakrát. Po prvé, že sú kompletne vrátane viečka z ekologického materiálu - z bambusu, kukuričného prášku a živice a po druhé, že se dajú použiť opakovane.

Kelímok WOODWAY je skvelý spoločník na cesty. Hneď na prvý pohľad nás zaujal jeho zaujímavý design a unikátne balenie. Môžete si dokonca vybrať z niekoľko originálnych motívov. A pretože sme veľkí milovníci kávy, vybrali sme si hneď tri zelený s retro bodkami, kaktus a Retro oranžové kvety. Kelímky sú skutočne veľmi odolné i proti nárazu. Neraz sa nám totiž stalo, že pri ceste električkou do práce kelímok v “tlačenici” spadol na zem. Ibaže - nič sa nestalo. Iba z malej dierky, ktorá je tam na odvzdušnenie občas kvapne trochu nápoja a jedenkrát sa nám nepatrne poškriabalo viečko. Podstatné ale je, že nápoj vo vnútri zostal tam, kde má. Káva v ňom naviac vďaka termoregulačným vlastnostiam vydrží dlho teplá. TAKE AWAY hýbe moderným svetom, bohužiaľ, niekedy ešte vďaka plastovým kelímkom. Či už sa jedná o tie z  PP - mäkký plast, alebo z PET - tvrdší plast, tak ako tak je teplý nápoj skrátka v rukách neudržitelný. Ten mäkší sa dokonca prehýba a krúti!  A to ani nehovoríme o tom, čo sa to stane za volantom, keď sa nepolejete už cestou k autu …

Kelímok WOODWAY je vhodný na všetky možné nápoje. Jeho súčasťou je i ochranný návlek, ktorý môžete použiť pokiaľ sa obáváte, že by vás kelímok pálil v ruke. Musíme povedať, že keď je v kelímku naozaj horúci nápoj, obvodový gumový krúžok pre jednoduchšie držanie je relatívne dosť teplý. Nespálite sa, ale niekomu by mohol prísť až príliš teplý. Jednu výhodu to ale má, v zime vám zahreje studené ruky. 

Kelímok je skutočne kvalitný. Vďaka nemu v kancelárii vieme, ktorá káva komu patrí a už nebeháme s plastovými či papierovými kelímkami, ktoré následne vyhodíme do odpadkov. Môžete ho mať v ruke i v umývačke riadu a nič sa mu nestane. Design i kvalita kelímku zostáva stále rovnaká.

Kelímok odporúčame všetkým, kto si kupuje nápoje “na ulici” i tým, ktorí si svoj obľúbený nápoj chystajú doma na cestu autom.

Anja a Alen, zakladatelia značky Woodway, sú mladý pár zo Slovinska, ktorý sa už nemohol pozerať na to, koľko zbytočného plastu se každý deň vyprodukuje. Tak se nimi nechajte inšpirovať. Kelímky si môžete zaobstarať v troch veľkostiach - 300 ml, 400 ml a najväčší 500 ml.

Za nás majú kelímky jednoznačne 5 bodov z 5! Je radosť ho mať kedykoľvek po ruke.

Econea logo

O Econea

Na stránkach českého e-shopu Econea.cz nájdete nie len eko drogériu a kozmetiku, ale aj všetko potrebné pre ekologickejšiu domácnosť, ako napríklad riad, príbory či pomôcky na upratovanie. Rovnako tam vám prostredníctvom svojho blogu poradia, ako žiť šetrnejšie k našej planéte.