Recenzia Dilego - fóliovník a gril do vašej záhrady

14. 3. 2020
Recenzia Dilego - fóliovník a gril do vašej záhrady

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

 

Jar nám už klope na dvere, a tak je najvyšší čas sa na ňu pripraviť. Pokiaľ chcete mať čoskoro svoju vlastnú úrodu zeleniny, určite oceníte možnosť predpestovať si rastliny vo fóliovníku, ktorý môžete jednoducho postaviť a zase zložiť, až ho potrebovať nebudete, a ktorý vám pár sezón vydrží. Jeden taký sme zo stránok e-shopu Dilego.sk objednali a vyskúšali aj my. K fóliovníku sme pridali aj záhradný mini gril, ktorý ocenia aj majitelia menších vonkajších priestorov.

Prečítajte si v dnešnej recenzii, ako to celé dopadlo. 

Fóliovník

 • cena: 96,79 €
 • rozmery: Š 250 cm x D 400 cm  x V 200 cm
 • materiál fólie: PE UV=4 s polypropylénovou sieťou (PP)
 • farba: zelená
 • materiál konštrukcie: kovové profily, plne pozinkované, Ø 25 mm, hrúbka steny 0,6-0,9 mm
 • váha: 24,5 kg bez obalu
 • šírka vchodu: 74 cm
 • jednoduchá montáž a demontáž
 • predpokladaný čas montáže: 1 h
 • odolný voči UV žiareniu, dvere na zips
 • 6 bočných okien, možné zrolovať  
 • Obsah balenia
  • 1x fóliovník, montážne pokyny, montážne šrouby, šroubové kľúče
  • rozmer balenia: 139 x 36 x 19 cm
 • Jitkine hodnotenie: 5 z 5
 • Stránka produktu: Fóliovník 250 x 400 cm 

Fóliovník dorazil v pevnej kartónovej krabici, na ktorej bol prilepený obrázok s fotografiou produktu a označením farby fólie a jej rozmerom. Krabica bola dôkladne zalepená a navyše zaistená páskami. Takže aj za predpokladu, že by s krabicou prepravná spoločnosť nepracovala ako v rukavičkách, sa nemusíte obávať, že by bol obsah poškodený, alebo by mohlo niečo z krabice vypadnúť. 

Zostavenie fóliovníka bolo jednoduché. V balení nájdete všetko, čo potrebujete, vrátane spojovacieho materiálu. Aj napriek tomu, že priložený návod je iba v poľštine, vďaka názornému obrázku je jasné, ako máte postupovať. A kto skutočne potrebuje aj písomný návod, môže nahliadnuť do toho českého, ktorý nájde na webe pri produkte v záložke Návody a súvisiace články. Slovenský návod sa pripravuje a bude čoskoro dostupný.  Jednotlivé časti konštrukcie sú v návode očíslované, rovnako ako samotné tyčky tvoriace konštrukciu. Vďaka tomu je zostavenie konštrukcie záležitosťou niekoľkých málo minút. Niektoré z tyčiek sa do seba zacvakávajú, ale väčšinu z nich prepájate šróbami, ktoré sú súčasťou balenia. Vďaka tomu je konštrukcia pevná, všetko drží pevne a nič sa nehýbe. Oveľa viac času mi zabralo pripevnenie fólie.

Na zostavenie fóliovníka odporúčam, vzhľadom na jeho váhu a rozmerom, mať po ruke parťáka. Tyčky, vyrobené z pozinkovaných oceľových profilov, tvoriace konštrukciu fóliovníka sú celkom ťažké. To je ale dobre, pretože vďaka pevnej konštrukcii určite fóliovník vydrží bez problémov niekoľko sezón. Fólia je silná a čo je takisto dobré, časť, ktorá sa dotýka zeme je dlhšia, takže je možné túto prečnievajúcu „látku” zahrnúť zeminou a ukotviť tak fóliovník k zemi. To pomôže aj zamedziť úniku tepla zo spodu alebo zabrániť vetru, aby fóliu zo spodu zdvihol.

Fóliovník má na výšku 200 cm, takže sa pri práci v ňom nebudete hrbiť a aj rastliny tam budú mať dostatok priestoru na rast. Pre vstup je možné využiť široký vchod, ktorý je umiestnený na kratšej strane fóliovníku. Pre jednoduchšie otváranie má 2 zipsy. Na efektívne vetranie sa tu nachádza 6 okien, ktoré sú rovnomerne rozmiestnené po obidvoch dlhších stranách. Tieto okná majú moskytiéru, takže sa nemusíte báť invázie nechceného hmyzu.

Po skúsenostiach s fóliovníkmi, ktoré som v minulosti mala - oceňujem pri tom pevnú konštrukciu a možnosť zahrnúť prečnievajúcu fóliu v dolnej časti zeminou. Ako drobný problém vidím poľský návod - predsa len návod pri predávanom produkte by mal byť v slovenčine alebo aspoň češtine. Ale aj toto má Dilego.sk vyriešené. Kto sa bez návodu nezaobíde, môže si český prečítať online priamo na stránke produktu, alebo si ho stiahnuť a vytlačiť. A vás ostatných, ktorí návody nečítate, môže tešiť, že pri produkte nie je priložená brožúra s návodmi v x-jazykoch, ktorá by v lepšom prípade skončila v triedenom odpade, v horšom v normálnom odpadkovom koši.  A aké si foliovník získal hodnotenie? Dávám plný počet. Ako za pevnú konštrukciu a samotné prevedenie foliovníka, tak aj za ekologický prístup k návodom. Celkovo teda hodnotím 5 hviezdičkami

Záhradný mini gril

 • cena: 23,29 €
 • rozmery: V 45 cm x vnútorné Ø 30 cm x Ø grilovacie plochy 29 cm
 • farba: fialová
 • jednoduchá montáž a demontáž
 • Obsah balenia: 1x čiastočne demontovaný gril
 • Jitkine hodnotenie: 5 z 5
 • Stránka produktu: Záhradný mini gril guľatý

Milujete retro? Ja áno. A preto ma doslova uchvátil tento fialový mini gril. Gril dorazil rozložený v pevnej kartónovej krabici. Horná a spodná časť grilu boli v samostatnom plastovom vrecku, samostatný obal mali aj nožičky grilu, prieduchy na vetranie a držiak. Najmenšie súčiastky ako šróby, matice a podložky boli tiež samostatne zabalené. Navyše ešte zaviazané, aby sa v krabici nerozsypali. Čo som osobne ocenila najviac je, že pri tých najmenších maticiach bolo priložených pár kúskov naviac. (Určite sa mi podarí nejakú stratiť, takže za toto dávam rozhodne body naviac.)

Prvé, čo ma po rozbalení upútalo, bol návod - iba v nemčine. Priznávam, už dlho som sa nestretla s tým, že by produkt nemal preklad do nášho jazyka. Ale aj tak, vzhľadom na to, že návody nečítam, asi ako väčšina populácie, nijako som sa tým nenechala znepokojiť a pustila som sa do skladania. Okrem toho, ak si na návody potrpíte, nie je problém si aspoň ten český stiahnuť priamo z webu na stránke produktu v záložke Návody a souvisiace články. Slovenský návod sa opäť pripravuje.

Samotné stavanie bolo rýchle. Gril sa dá zostaviť v priebehu cca 15 minút (možno aj rýchlejšie, pokiaľ si poriadne prehliadnete obrázok). Všetko je veľmi intuitívne, no je potrebné zapojiť aj mozog - čo sa mi na 100 % nepodarilo a chvíľu som premýšľala, na čo sú 2 drevené úchytky, ktoré mi na konci ostali. :) Veľa možností nezostalo, takže netrvalo dlho a gril bol kompletný. Pokiaľ by niekto aj tak tápal a nevedel, čo kam patrí, tak sa stačí iba pozrieť na obrázok grilu na webe, popr. v návode, kde je tiež názorný obrázok. Keď som mala gril nahrubo postavený, stačilo vziať krížový šrobovák a dotiahnuť jednotlivé šróby, aby všetko pevne držalo.

Gril má 3 nožičky na spodnej strane zabezpečené gumou. Nie je preto problém gril postaviť kdekoľvek - nehrozí, že by vám poškriabal, či inak zničil terasu alebo stôl. Pokiaľ potrebujete gril niekam preniesť, stačí len zaistiť veko 3 sponami a vďaka madlu umiestnenému na poklope grilu ho prenesiete kdekoľvek. Gril je veľmi ľahký - ideálny na grilovanie na terase a pokojne ho môžete so sebou vziať aj do kempu.

Na spodnej časti sú prieduchy pre nasávanie vzduchu, rovnako ako na veku (a presne na ne pasovali tie úchytky, pri ktorých som pri stavaní nevedela, kde patria). Na uhlíky je k dispozícii samostatná podložka s otvormi a tiež grilovací rošt a kliešte, ktorými sa dá rošt nadvihnúť.

Čo ešte dodať na záver? Tento kompaktný gril určite oceníte, pokiaľ nemáte priestor na veľký gril alebo keď chcete grilovať na terase, či na balkóne. A tiež v prípade, že sa svojej obľúbenej činnosti nechcete vzdať ani keď idete kempovať a nechce sa vám so sebou ťahať veľký a ťažký gril. Kompaktná veľkosť, nízka váha - to sú prednosti, ktoré pri tomto grile oceníte najviac. Ako bonus navyše aj skvele vyzerá. Mňa si teda úplne získal. (A okrem mňa aj mojich šesťročných synovcov, ktorí sa s ním pred grilovačkou hrali - pripomínal im kozmickú loď s mimozemšťanmi.) Takže ak budete potrebovať zabaviť vašich drobcov, určite im ho pred prvým grilováním aspoň na chvíľku požičajte, urobíte im veľkú radosť. Celkovo teda hodnotím na 5 hviezdičiek.

Niečo o e-shope Dilego.sk

Potrebujete nejaké doplnky do bytu či domu alebo napríklad na záhradu? Internetový portál Dilego.sk prevádzkuje e-shop s veľkou ponukou produktov práve pre záhradu, dom a domácnosť, ale tiež hračky a vybavenie na šport a voľný čas. Naviac svoj sortiment neustále rozšiřuje a doplňuje o sezónne produkty pre aktuálne ročné obdobie a sviatky.

Dilego.sk myslí ekologicky a nepretláča zbytočne to, čo je možné poskytnúť elektronicky. Návody k produktom si môžete stiahnuť rovno z webu, faktúru dostanete elektronicky e-mailom. Notifikačný e-mail, ktorý dostanete s predmetom “Dokončenie objednávky" ste rovnako upozornení na existenciu manuálov k zakúpeným produktom.

Blog

Na stránkach Dilego nájdete aj špecializovaný blog, ktorý sa venuje rôzným témam, napríklad aj tomu, či je lepší skleník alebo fóliovník - v podstate len záleží na investícii, ktorú do toho chcete vložiť. Rozdiel bude aj v tom, že skleník vydrží dlhšie, no na druhú stranu ho po rozložení už nikam nepremiestnite. Nielen na túto tému nájdete články na obsiahlom blogu, dozviete sa napríklad aj obľúbené tipy na rôzne darčeky pre mužov aj ženy.

Magazín záhrada

Magazín záhrada predstavuje, ako už názov napovedá, články o všetkom, čo sa točí okolo záhrady. Nájdete tu nejednu radu týkajúcu sa zahradkárčenia, napríklad aké vybavenie by nemalo záhradkárom chýbať, čo pestovať a ako svoju záhradku udržovať tak, aby neustále napredovala.

Dilego.sk logo

O Dilego.sk

Hľadáte doplnky do bytu, na záhradu alebo vybavenie na kempovanie? So všetkým sa môžete spoľahnúť na Dilego.sk. Všetko nájdete na jednom mieste. Nestrácajte čas chodením do obchodného centra, kde by ste museli stráviť hodiny. Objednajte si všetko potrebné z jedného obchodu z pohodlia vášho domova.