Recenzia ochranného systému Bitdefender

Viete, čo všetko na vás môže v online svete čakať? V dnešnej dobe je nástrah toľko, že je skoro povinnosťou zaobstarať si na svoje elektronické zariadenia ochranný systém. Priateľ našej kolegyne Adely testoval práve jeden z takýchto ochranných systémov, a to od spoločnosti Bitdefender. Ako s ním bol spokojný?

22. 4. 2023
Recenzia ochranného systému Bitdefender

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

Nedávno mi vypršala licencia môjho počítačového antivírusu. Keď sa mi teda naskytla príležitosť otestovať PC ochranu spoločnosti Bitdefender, ktorá v januári získala ocenenie Produkt roku 2022, rád som ju prijal. Fakt, že som s ním získal aj ochranu mobilného telefónu, bol pre mňa príjemný benefit navyše.

Z eshopu Bitdefender mi bol zaslaný email s prehľadným postupom pre inštaláciu a aktiváciu licencie vrátane odkazu na založenie vlastného účtu a odkazu na užívateľskú príručku.

Inštalácia na PC: Bitdefender Total Security

Systém je jednoduchý a intuitívny na inštaláciu, je dostupný aj v slovenčine. Neuberá na výkone ani energiu baterky a je jednoduchý na ovládanie. Aktívne chráni počítač pred škodlivými súbormi a programami a zároveň umožňuje množstvo dodatočných funkcií typu VPN, bezpečné prehliadanie online stránok, firewall, ransomware a antispam ochranu. Ďalej ponúka bezpečnú platbu, ochranu proti neoprávnenému nahrávaniu zvuku a videa a anti tracker. Zároveň ponúka tzv. file shredder (jednoduchý nástroj na nevratné odstránenie súborov z pevného disku).

Nejedná sa teda o klasický antivírus, ale o súbor celkovej ochrany na mnohých úrovniach. Program môžem mať nainštalovaný až na piatich zariadeniach, vrátane telefónu, a to na 3 roky, čo mi vyhovuje.

Zaujímavá je aj možnosť voliť medzi rôznymi profilmi, ktoré sú prednastavené pre rôzne aktivity. BItdefender Total Security potom na základe profilu tak, aby ničím nerušila aktivitu používateľa. Obsahuje profily na prácu, sledovanie filmov, hranie hier, pripojenie na verejnú wi-fi alebo profil batérie.

Drobná nevýhoda PC verzie je v notifikáciách, kde antivírus upozorňuje na veľa vecí (blokácia sietí a pod.), notifikácie ktoré nie sú pre menej skúseného používateľa zrozumiteľné. Pre niekoho zdatnejšieho na PC však môžu byť fajn prídavkom. Po inštalácii je však upozorňovanie používateľa rovnako defaultne vypnuté a nikde nič nevyskakuje, takže notifikácia menej zdatného používateľa už toľko nemätá. Pokiaľ by ste sa k nim ale napriek tomu chceli dostať, nájdete ich pri otvorení aplikácie v ľavom menu (Upozornenie).

Bitdefender Total Security

Bitdefender Total Security

  • Ochrana: telefónu, notebooku, tabletu
  • Kompatibilita: iOS, Mac, Android, Microsoft

1 199,00 CZK

Nakúp s cashbackom

Inštalácia na mobil: Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Mobilná verzia je taktiež jednoduchá. Pri inštalácii vás systém prehľadne navádza, ako ďalej postupovať aplikácie Bitdefender a po jej dokončení sú k dispozícii prehľadné upozornenia. Antivírus aktívne chráni telefón pri prijímaní správ, sťahovaní aplikácií alebo navštevovaní webových stránok. Aktívne všetko skenuje a prípadne zablokuje škodlivé programy, vrátane zabránenia vstupu na nebezpečnú webovú stránku.

Hoci sa v dnešnej dobe jedná už o štandard, niektorým užívateľom by mohlo byť nepríjemné, že programu musí povoliť „nahliadnuť“ do súkromia (program napríklad potrebuje mať prístup k vašim správam a pod.). Je to však vyžadované pre správne fungovanie antivírusu. Mobilná verzia ponúka dodatočné funkcie, ako je anti theft a zamknutie aplikácií.

S programom som spokojný a odporúčam ho každému, kto dbá na bezpečie svojich elektronických zariadení. Ocení ho každý, kto by rád využil viac funkcií systému.

Celkové hodnotenie

  • jednoduchá inštalácia
  • možnosť 5 zariadení na jednom účte
  • prehľadné možnosti ochrany
  • cena Produkt roku 2022 (od renomovanej nezávislej testovacej organizácie AV Comparatives)
  • veľké množstvo notifikácií

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

Nakúp s cashbackom

Bitdefender logo

O Bitdefender

Bitdefender je lídrom v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ktorá vo svojej triede poskytuje najlepšie riešenie prevencie, detekcie a reakcie na hrozby po celom svete.